حمید سهیلی درگذشت

علت فوت حمید سهیلی
۱,۷۱۲
۰
۰
یکشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۵۸
حمید سهیلی هنرمند مستندساز و پیشکسوت کشورمان شنبه سی شهریورماه دار فانی را وداع گفت . آخرین اثر وی ساخت مستندی به نام قزوین بود...
علت فوت حمید سهیلی

فوت حمید سهیلی

دلگرم: انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، از درگذشت حمید سهیلی کارگردان پیشکسوت سینمای مستند خبر داد. علت فوت حمید سهیلی بیماری دیابت اعلام شد.

محسن استادعلی رییس انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند خبر درگذشت این مستندساز را تایید کرد و به ایسنا گفت: شنبه 30 شهریور ماه این هنرمند از دنیا رفته است.

او ادامه داد: زمان مراسم خاکسپاری این هنرمند به رودی مشخص خواهد شد.

حمید سهیلی درگذشت

درگذشت مستندساز پیشکسوت حمید سهیلی

مراسم بزرگداشت حمید سهیلی خرداد ماه در خانه سینما برگزار شد

فرهاد ورهرام_ مستندساز پیشکسوت در این مراسم گفته بود: کار حمید "دالتون معارفی" است و من خیلی خوشحالم اجازه دوستی سالیان سال دارم. من ایشان را جزو اصحاب "دالتون معارف" می‌شناسم.

حمید سهیلی یکی از شناخته شده ترین مستندسازان سینمای ایران در حوزه مستند معماری بوده که فعالیت خود را از سال ۵۳ و با دستیاری مجموعه‌های تلویزیونی "آتش بدون دود " و سفرهای دور و دراز هامی و کامی " آغاز کرد.

وی سپس به مدت چهار دهه در حوزه مستند مشغول به فعالیت شد و آثار بسیاری در زمینه های فرهنگ و هنر ایرانی به تصویر کشید.

از آثار وی می توان " بسوی سیمرغ"، " معماری ایرانی"، " رابطه های پنهان"، " بافت قدیم شهرهای ایران" و....... را نام برد.

سهیلی که متولد 1327 بود، در چند سال اخیر به دلیل دیابت در بستر بیماری بود و آخرین فیلمش ساخت مستندی با عنوان "قزوین" بود.

separator line

مجله اینترنتی دلگرم درگذشت این هنرمند مستند ساز را به مستندسازان ایران، جامعه فرهنگی و خانواده‌ گرامی سهیلی تسلیت می‌گوید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم