درگذشت مجسمه‌ ساز جوان کشور در آخرین روز برگزاری نمایشگاهش

علت فوت مهدیه پازوکی مجسمه ساز
۸,۴۳۳
۲۶
۰
شنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶

فوت مهدیه پازوکی مجسمه ساز

دلگرم: مهدیه پازوکی هنرمند جوان مجسمه‌ساز روز 31 تیرماه درگذشت.

مهدیه پازوکی متولد سال 1358 در تهران بود و در دانشگاه هنر تهران در رشته‌ طراحی فرش تحصیل کرده بود.

پازوکی آثار خود را با الهام از تزئینات هندسه سنتی در معماری ایرانی به وجود می‌آورد و آینه‌کاری‌های او، نسبت‌های ریاضی را در قالب حجم‌هایی پیاده می‌کرد که گاه حضوری آشکار در میان جمع داشت و گاه در گوشه و زوایای محیط جا می‌گرفت.

نازیلا نوع بشری مدیر گالری «آران» نیز با تایید خبر درگذشت این هنرمند در مورد علت فوت مهدیه پازوکی گفت:« این هنرمند جوان چند ماه بود که دچار بیماری سرطان سینه شده بود و متأسفانه روز ۳۱ تیرماه از دنیا رفت.» فوت مهدیه پازوکی درست با اتمام برگزاری آخرین نمایشگاهش موجب تعجب اهالی هنر شد.

آثار هنری مهدیه پازوکی

جدیدترین آثار مهدیه پازوکی در نمایشگاه گروهی با نام "باریشه‌های پوشیده در خاک تیره انرژی خورشید و گوهر ماه را در خود جذب کردند خیس از باران و شبنم، آنها فهمیده بودند..." 14 تا 31 تیرماه در گالری پروژه‌های آران به نمایش درآمد

مهدیه پازوکی هم‌زمان با پایان نمایشگاه، دارفانی را وداع گفت. گفتنی است مهدیه پازوکی مدت زیادی با بیماری دست به گریبان بوده است

او علاوه بر همکاری با شرکت‌های تولید فرش، نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی در موزه‌ هنر معاصر اصفهان، نمایشگاه انفرادی "حاشیه در برابر متن" گالری شیرین، و شرکت در نمایشگاه گروهی "منتخبین جایزه ویستا 95" گالری ویستا و نمایشگاه گروهی "چند روایت معتبر" پروژه‌های آران را در سابقه کاری خود داشت.

برخی آثار هنری مهدیه پازوکی را در ادامه مشاهده میکنید

مجسمه‌ساز جوان کشور درگذشت

درگذشت مجسمه‌ ساز جوان کشور در آخرین روز برگزاری نمایشگاهش

مجسمه‌ساز جوان کشور درگذشت

وی شاگردان زیادی را پرورش داده و کلاسهای مجسمه سازی را برای بسیاری از هنرجویان برگزار می‌کرد و به همین دلیل افراد زیادی زیر نظر او به درجه های مهمی تبدیل گردیده اند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(26 امتیاز , میانگین: 3.7 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم