تشکر گلاب آدینه از مهدی هاشمی در جشن حافظ + فیلم

۲,۲۶۹
۱
۰
شنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵
گلاب آدینه، در هنگام دریافت تندیس علی معلم در جشن حافظ به‌خاطر یک عمر فعالیت هنری، از استادان خود در بازیگری از جمله مهدی هاشمی، سوسن تسلیمی و داریوش فرهنگ تشکر کرد.
تشکر گلاب آدینه از مهدی هاشمی در جشن حافظ + فیلم

تشکر گلاب آدینه از مهدی هاشمی در جشن حافظ

پنج‌شنبه 20 تیر ماه، نوزدهمین آیین جشن حافظ با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار شد و برندگان این جشن معرفی شدند.

در این دوره جایزه ویژه دنیای تصویر به پاس یک عمر فعالیت هنری به «گلاب آدینه» بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون تعلق گرفت.

وقتی گلاب آدینه بر روی صحنه رفت در حضور نورا هاشمی (دخترش) با لحنی بغض‌آلود گفت: « هرچه تمرین کردم که امروز بغض نکنم اما نشد آدم وقتی کارهایش در گذشته را می‌بیند احساساتی می‌شود، به خصوص که زیر پرچم مرد بزرگی مثل علی معلم باشد.

همیشه در این گونه مراسم‌ همه می‌آیند و تشکر می‌کنند، علت این تشکرها این است که تریبونی برای تشکر از افرادی فراهم می‌شود که باعث شدند آدم در چنین جایگاهی باشد.

من هم از استادان خودم مهدی هاشمی نازنین، سوسن تسلیمی و رخشان بنی‌اعتماد تشکر می‌کنم و باید هم بگویم من هنوز یک هنرآموز هستم و از تماشاگران و تمام کسانی که من را لایق این صحنه دانستند تشکر می‌کنم، حق‌شناس یکدیگر باشیم.»

فیلم تشکر و قدردانی گلاب آدینه از مهدی هاشمی


این سخنان او با تشویق‌ تماشاگران همراه شد و در ادامه جشن، واکنش مثبت برخی از هنرمندان حاضر در روی صحنه را در پی داشت. از جمله بهاره رهنما گفت: «خانم گلاب آدینه خوشحالم که در عصر بازیگری با گذشت، بزرگ و با شعور مثل شما به دنیا آمدم و در بزرگداشت شما حضور داشتم.»

سیما تیرانداز هم گفت: «من همیشه شاگرد خانم گلاب آدینه بودم و امشب یک درس بزرگ‌ گرفتم که همانا مهربانی و بخشش و گذشت است.»

با توجه به اتفاقات اخیری که بین گلاب آدینه و همسرش مهدی هاشمی رخ داده بود (انتشار خبر ازدواج مهدی هاشمی با بازیگری دیگر و ...) تشکر گلاب آدینه را می توان درس بزرگی برای همه دانست.

گلاب آدینه البته در همان زمان انتشار خبر پر سر و صدا هم در جواب به سیل پرسش ها فقط یک کامنت در اینستاگرام خود گذاشته بود: «توجهی نکنید. ببینید و بخندید»

بعدتر هم نسبت به ویدیوی مهدی هاشمی و یادداشتی که او در بانی فیلم نوشت و در رسانه های دیگر بازنشر شد هیچ پاسخی نداد تا نشان دهد تصمیم ندارد موضوع درون خانوادگی را به نقل محافل خارج از خانه و خانواده‌ تبدیل کند.

این که گلاب آدینه طی اتفاقات اخیر تا چه اندازه دل شکسته و ناراحت بوده را فقط خودش می‌داند و خدای خودش، اما این که با توجه به تمام این مسائل او در چنین موقعیتی قدر دانی از مهدی هاشمی را از یادش نمی کاهد و از او با تعبیر استاد خود نام می برد از آن دست خصائل نیکوست که چندی است در جامعه ما رنگ باخته است.

این شیوه برخورد گلاب آدینه خبر از اصالت انسانی می‌دهد که تربیت یافته یک آموزه قدیمی فرهنگ ماست که می‌گوید: «هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد» و قرار نیست به هر دلیلی تمامی مرزها را در هم شکند و هر چه بوده و نبوده را از یاد ببرد.

قدرشناسی گوهری گرانبهاست هر انسانی که از این موهبت بهره‌مند باشد قطعا به لحاظ شخصیتی و درونی به مراتبی بالا دست یافته است.

در روزگاری که به دلیل وجود فضای مجازی کوچک ترین اتفاقات زندگی شخصی افراد شناخته شده به سرعت نور منتشر می‌شود و اتفاقا غالبا به تنش و تخریب و ... در همین فضای مجازی می انجامد، دیدن شیوه برخورد، کلام و تفکر خانم آدینه واقعا غبطه برانگیز و قابل تقدیر است.

درسی که او به همه ما آموخته این است که هر که خود تعیین می‌کند مسیر زندگی اش را به کدامین سمت و سو هدایت کند.

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی گلاب آدینه همسر اول مهدی هاشمی + عکس

بیوگرافی مهدی هاشمی و همسر اول و دومش + عکس

بیوگرافی و حواشی مهنوش صادقی همسر دوم مهدی هاشمی + عکس و فیلم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم