انتشار عکس جنجالی محمدرضا گلزار در اینستاگرام + عکس

۴,۷۷۱
۲
۰
چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۸:۰۶
انتشار عکسی از محمدرضا گلزار که در آن تی شرتش را بالا زده تا عضلات بدنش دیده شود برای او جنجالی شد . روزنامه خراسان به شدت انتقاد کرد ...
انتشار عکس جنجالی محمدرضا گلزار در اینستاگرام + عکس

انتشار عکس ورزشی محمدرضا گلزار در اینستاگرامش

دلگرم : محمدرضا گلزار عکسی از خودش منتشر کرد که باعث انتقاد تند روزنامه خراسان شد.

روزنامه خراسان نوشت :

محمدرضا گلزار» که این روزها با فیلم «ما همه با هم هستیم» روی پرده سینماها دیده می‌شود، در آخرین پست صفحه اینستاگرام شخصی‌اش که کامنت‌هایش را هم بسته، عکسی از خودش منتشر کرده که تی شرتش را بالا زده تا عضلات بدنش دیده شود. عکسی که تا لحظه تنظیم این مطلب، بیش از ۳۰۰ هزار لایک هم خورده است.

ظاهرا این عکس در یک باشگاه بدنسازی و در مقابل آینه گرفته شده و گلزار در این عکس، تمام تمرکزش را روی عضلات شکم خود جمع کرده و آمادگی فوق‌العاده خودش را به رخ کشیده است.

درست است که این روزها، فراوانی چنین عکس‌هایی در شبکه های اجتماعی، اصلا و ابدا کم نیست و چند دلیل مهم از منظر روان‌شناسی دارد اما درباره «محمدرضا گلزار»، ماجرا کمی متفاوت‌تر به نظر می‌رسد.

انتشار عکس جنجالی محمدرضا گلزار در اینستاگرام + عکس

می‌دانیم که دنبال خودنمایی نیستید! گذاشتن عکس آن‌هم با این پوشش و ژست توسط «گلزار» چند دلیل می‌تواند داشته باشد؛

اول این‌که گاهی افراد برای خودنمایی و نشان دادن و مطرح کردن خودشان دست به چنین اقدامی می‌زنند که این مسئله درباره این بازیگر صدق نمی‌کند چون او به اندازه کافی مطرح و سرشناس هست. داشتن حدود ۶٫۵ میلیون فالوئر، گواهی بر همین ادعاست.

حواست به جوانان و الگوبرداری ‌های شان باشد گاهی افراد برای این‌که آمادگی بدنی خودشان را بسنجند، از خودشان عکس می‌گیرند تا تغییرات را مشاهده کنند و شاهد پیشرفت بدن‌شان باشند. سپس با انتشار آن، دنبال کنندگان‌شان در شبکه‌های اجتماعی را هم از این موضوع مطلع می کنند.

حالا مسئله این جاست که ما از بعضی افراد و چهره‌ها، یک سری انتظارات داریم چون شخصیت و رفتار آن‌ها الگوی بسیاری از جوانان است و نباید تاثیر هر رفتار یا گفتارشان را کم اهمیت تصور کنند.

به عقیده بیشتر روان‌شناسان، مهم ترین نوع یادگیری و الگوبرداری از طریق مشاهده است یعنی فرد با نگاه کردن یک رفتار از آن الگوبرداری و آن را اجرا می‌کند.

این ماجرا در جوانان، نمود بیشتری دارد چراکه معمولا آن‌ها توجه نمی کنند که آن رفتار زشت و ناپسند است یا خوب و پسندیده و فقط چون از فلان بازیگر سر زده، آن را تکرار می‌کنند.

از لحاظ فرهنگی، باید بپذیریم که بعضی رفتارهای این چنینی، ناشایست است و قابل قبول نیست.

متاسفانه فضای مجازی و اعتماد به نفس کاذبی که لایک‌ها و پیام‌ها برای چنین اقداماتی پدید می‌آورند، زمینه شکل‌گیری و تقویت چنین رفتارهایی را فراهم می‌سازد اما با شناختی که ما از شخصیت این بازیگر و سوپراستار داریم، امیدواریم که توجه بیشتری به این مسائل داشته باش

واکنش کاربران نسبت به عکس جنجالی محمدرضا گلزار

تعدادی از کامنت ها و واکنش های کاربران فضای مجازی را نسبت به این ماجرا مشاهده میکنید :

به خراسان و هیچ احدی ربطی نداره که تو صفحش چی میزاره این حرفارو تو پیج ورزشکارا هم میزنین؟ ایشون فقط بازیگر نبوده و نیست. تو مغزتون فرو کنید اول ورزشکار بوده بعد موزیسین و بعد بازیگر و.... نگاه مریضتونو درست کنین

با سیگار که عکس نزاشته که بد آموزی داشته باشه تو باشگاه ورزشیه این تازه انگیزه ای میشه برای بقیه وقتی پشتکار یک نفر و میبینی اونم تو سن ۴۰ به بعد و میبینی تو هر زمینه ای موفق این میشه انگیزه برای یکی مثل من که بدونم هیچ وقت دیر نیست دمش گرم

تا کور شود هر آنکه نتوان دید

میخوان از فردا چادر سرش کنن؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم