نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان در مشهد

۱,۶۴۱
۲
۰
شنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹
عضو شورای شهر مشهد از نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان در این شهر خبر داد و گفت این اقدام مطالبه ی مردمی است و اجرا خواهد شد
نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان در مشهد

خیابان شجریان در مشهد

دلگرم : یک عضو شورای شهر مشهد گفت: طرح نام‌گذاری خیابانی به‌نام استاد مهدی شجریان در پایان سال ۱۳۹۷ توسط تعدادی از اعضای شورا امضا و پیشنهاد شد.

سید مسعود ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با نام‌گذاری خیابانی در مشهد به نام استاد شجریان اظهار کرد: طرح نام‌گذاری خیابانی به‌نام استاد شجریان در پایان سال ۱۳۹۷ توسط تعدادی از اعضای شورا امضا و پیشنهاد شد. در بخشی از دلایل توجیهی به خدمات شایان توجه استاد مهدی شجریان که در طول حیات خود ملقب به امّ‌القرا بود و همچنین فرزندان و نوادگان هنرمند ایشان اشاره و پیشنهاد شده معبری به نام استاد نام‌گذاری شود.

وی افزود: از سویی درخواست‌های مردمی زیادی در رابطه با نامگذاری خیابانی به نام استاد بزرگ مهدی شجریان داشتیم و از آنجا که ما نماینده مردم هستیم به درخواست ایشان این طرح توسط تعدادی از اعضای شورا تدوین شد. امیدواریم پس از تعطیلات نوروزی و طرح آن در کمیسیون فرهنگی به صحن علنی مجلس رفته و تصویب شود.

ریاضی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال دارد با این طرح مخالفت شود گفت: مشکلی در رابطه با تصویب این طرح وجود ندارد. اگر طرح به تصویب شورا برسد، شهرداری موظف است خیابانی را به نام این استاد فرهیخته نام‌گذاری کند. امیدواریم در رابطه با این نام‌گذاری از سوی برخی خرده‌ گرفته نشود همانطور که تاکنون در این رابطه مشکلی پیش نیامده است‌.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • خیابان شجریان در مشهد

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter