امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود ندارد

۱,۶۰۹
۲
۰
دوشنبه, ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ ۱۳:۰۸
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا زمانی که آزادسازی حریم طاق بستان انجام نگیرد، نمی‌توانیم آن را در اولویت ثبت جهانی قرار دهیم.
امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود ندارد

امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود ندارد

علی اصغر مونسان (معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) در نشست شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه بر لزوم توجه بیش از پیش به حوزه گردشگری در کشور تاکید کرد و گفت: امروزه همه دولت‌ها در تلاش هستند تا توسعه گردشگری داشته باشند، ما نیز باید توجه به این حوزه را در کشور افزایش دهیم.

وی مسیر میان‌بر توسعه را صنعت گردشگری دانست و افزود: کشورهای مختلف به دنبال آن هستند که گردشگری محور توسعه شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در ادامه گفت:« در گذشته یکی از مشکلات اصلی این حوزه ضعف در جایگاه گردشگری کشور بود که توانستیم جایگاه مدیران کل استان‌ها و جایگاه سازمان میراث فرهنگی را در هیأت دولت و جامعه ارتقا دهیم.»

مونسان گفت:« خوشبختانه روند گردشگری در کشور امیدبخش است و حضور گسترده سرمایه گذاران در این بخش نویدبخش آینده خوبی است.»

معاون ریس جمهور با اشاره به صدور دو هزار و ۷۰۰ موافقت‌نامه اصولی با اعتبار ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در حوزه سرمایه گذاری گردشگری گفت: این روند نشان دهنده نوید روزهای خوبی برای صنعت گردشگری است.

مونسان در ادامه با بیان اینکه تعداد واحدهای بوم‌گردی از ۴۰۰ واحد به بیش از ۱۵۰۰ واحد رسیده افزود: هر واحد بوم‌گردی می‌تواند برای شش نفر اشتغال ایجاد کند و اگر دو هزار واحد بوم گردی که قول داده ایم ایجاد شود حجم گسترده‌ای اشتغال در جامعه ایجاد می‌کند.

معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به این که ثبت طاق بستان در حال حاضر امکان پذیر نیست، اظهار کرد:« تا زمانی که آزادسازی حریم طاق بستان به اتمام نرسد، نمی‌توان آن در اولویت ثبت جهانی قرار داد

وی افزود: به دنبال ثبت جهانی محور و اتمام پرونده منطقه اورامانات هستیم.

مونسان در ادامه با اشاره به آغاز حرکت قطار گردشگری از ۲۹ اسفند اظهار کرد: در این مدت حضور گردشگران در استان‌های مختلف و اماکن گردشگری از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده است.

مجموعه طاق‌بستان در استان کرمانشاه از آثار به جا مانده از دوره ساسانیان است. این مجموعه تاریخی در سال ۱۳۱۰ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

قرار گرفتن در فهرست جهانی یونسکو به این معنا است که سایر کشورها نیز در حفظ و نگهداری از بنا یا مجموعه‌ای فرهنگی تاریخی به عنوان یک میراث جهانی و مشترک مسئولیت دارند. ۲۳ مجموعه تاریخی فرهنگی در ایران، از جمله تخت‌جمشید و چغازنبیل در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.

separator line

عکسهای زیبا از طاق بستان

امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود ندارد

امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود ندارد

امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود ندارد

امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود ندارد

بیشتر بخوانید:

از کرمانشاه، شهر باستانی ایران حتما بازدید کنید.

کرمانشاه بهشتی دیگر برای گردشگران


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • طاق بستان
  • امکان ثبت جهانی طاق بستان وجود نداری
  • ثبت جهانی طلاق بستان

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter