برگزیدگان جشنواره جام جم معرفی شدند + تصاویر

۱,۵۵۸
۱
۰
چهارشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۶
جشنواره جام جم که موضوعش انتخاب بهترین برنامه تلویزیونی از دیدگاه مردم است پس از فراز و نشیب زیاد بالاخره دیشب برندگان خود را اعلام کرد .
برگزیدگان جشنواره جام جم معرفی شدند + تصاویر

برندگان جشنواره جام جم

دلگرم : پنجمین دوره جشنواره جام‌ جم پس از ۴۵ روز داوری امشب برگزیدگان خود را معرفی کرد.

تابناک : مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره جام جم شب گذشته( 21 اسفندماه) با حضور هنرمندان، پیشکسوتان و مسئولین سازمان صداوسیما در سالن مرکز همایش‌ها برگزار شد. محمد جعفر خسروی اجرای این برنامه را انجام داد و از منتخبان برگزیده رسانه ملی که در کمیسیون‌های ده‌گانه نمایشی، مسابقات، مستند، پویانمایی، برنامه‌های ترکیبی، دوبله و آماده‌سازی، انتخاب مردمی، چهل‌سالگی، آگهی‌ها و فضای مجازی داوری و انتخاب شدند تقدیر به عمل آمد.

مسعود احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره جام جم به عنوان اولین سخنران در پشت تریبون حاضر شد و گفت: در شامگاه سه شنبه بیست و یکم اسفند و در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی در مرکز همایش های صداوسیما گردهم آمده ایم تا از برگزیدگانی که توسط داوران در 165 روز کاری انتخاب شده اند، تقدیر کنیم.

 • بهترین برنامه سازان، سریال سازان، هنرمندان، مجریان، انیمیشن سازان، برترین های فضای مجازی و انتخاب مردمی که قطعا استحقاق این برگزیده شدن را دارند. هدف ما از برگزاری این جشنواره شکوفایی نادیده ها و تجلیل از بهترین ها و برترین های تلویزیون است.
 • اینجا جمع شده ایم که بگوییم برنامه می سازیم و کار نمایشی انجام می دهیم خیلی بهتر از بمباران ها و هیاهوی خارجی ها!
 • سیدمرتضی میرباقری معاون سیما تصریح کرد: جشنواره جام جم به دلیل چهار ویژگی بزرگترین رویداد رسانه ای، علمی و فرهنگی کشور است.
 • هیچ جشنواره ای از نظر کمیت آثار، میزان مخاطب و آثاری که در مسابقه شرکت می کنند قابل مقایسه با جشنواره جام جم نیست. ما در شبکه های تلویزیون 1460 برنامه روی آنتن می برد.
 • برنامه در تمامی ساختار؛ حدود 1200 ساعت تولیدی سریال پخش می شود و ده ها مسابقه و ده ها انیمیشن و صدها برنامه مستند و گفتگومحور روی آنتن می رود.
 • این برنامه ها توسط هزاران نفر انجام می شود که یک بخشی امشب حضور دارند. مخاطب هیچ جشنواره ای تمام ملت ایران نیست؛ برای کودکان، میانسالان، نوجوانان و همه اقشار برنامه دارد و هیچ قلمرویی آنقدر وسیع نیست.
جشنواره 97 جام جم ، برنده جام جم

ماجرای تقلب در رای گیری جشنواره جام جم

میرباقری در مورد موضوع تقلب در رای گیری با اشاره به یک سو تفاهم ایجاد شده، گفت: ما 140 عنوان اثر را در مقابل مردم قرار دادیم 24 میلیون از طریق اپلیکیشن و 20 میلیون پیامکی رای دادند و از بین این آثار یک برنامه چنین اختلالی ایجاد کرد.

ما مکانیزمی طراحی کردیم مخاطب متوجه رای خود بشود سریعا رسانه ملی در جریان اختلال ورود کرد و مراقبت لازم انجام شد و آرای مشکوک را نیز حذف کردیم. نیروهای امنیتی ورود کردند و نام آن خاطی هم با پیگیری های صداوسیما معرفی خواهد شد.

منتخب برنامه های چهل سالگی انقلاب

اهدای جوایز و تندیس بخش برنامه های چهل سالگی انقلاب آغاز شد؛ هیئت داوران در این بخش مستندهای زیر را شایسته تقدیر دانست

 1. مستند عزت
 2. مستند دیده شو
 3. موشن گرافی ما نمی توانیم
 4. مستند نسیم دانش
 5. پویانمایی بچرخ تا بچرخیم
جشنواره 97 جام جم ، برنده جام جم

منتخب برنامه های گفتگومحور

 1. مهدی سموعی لوح تقدیر و تندیس برنامه 4013 شبکه چهار را دریافت کرد.
 2. لوح تقدیر و تندیس دیگر به مهدی نقویان برای موشن گرافیک اولین ها و مستند در برابر طوفان اهدا شد.

منتخب فضای مجازی

نفرات برگزیده بخش فضای مجازی اعلام شدند؛ در این بخش هم افرادی از نظر هیئت داوران شایسته تقدیر دانست. لوح تقدیر و تندیس جشنواره جام جم به :

 1. محمد ترخانی برای بخش سایت شبکه قرآن
 2. سمیه فیروزفر برای بهترین شبکه اجتماعی در شبکه پویا
 3. گودرز عزیزی به عنوان بهترین برنامه در سایت و شبکه های اجتماعی "به خانه برمی گردیم" رسید

یابود یاد یاران

در بخش یاد یاران از مقام بزرگان و پیشکسوتانی که دیگر در میان ما نیستند تجلیل به عمل آمد :

 • بهرام شفیع
 • بهرام زند
 • یدالله صمدی
 • حبیب الله کاسه ساز
 • عارف لرستانی
 • حسین عرفانی
 • حسین محب اهری
 • سیدضیاالدین دری
 • عزت الله انتظامی
 • پیام صابری
 • خشایار الوند
 • مهدی آریان نژاد
 • سیدمصطفی موسوی
 • اصغر معینی
 • محمد عبادی

منتخب انیمیشن

نوبت به بخش پویانمایی رسید؛ هیئت داوران این بخش هم برنامه ها و هنرمندانی را شایسته تقدیر دانستند. بهرام عظیمی داور این بخش نام اولین لوح تقدیر و تندیس را خواند و البته به موفقیت تلویزیون و سینما در حوزه انیمیشن اشاره کرد و یک شوخی هم با مدیران رسانه ملی انجام داد که فکر نمی کنم تلویزیون و انیمیشن ببینید!

 1. سیدمسعود صفوی برای انیمیشن ناز بالش در مقام تهیه کنندگی اولین تندیس و لوح تقدیر را دریافت کرد.
 2. لوح تقدیر و تندیس دوم به علی احمدی به عنوان کارگردان انیمیشن جوانمردان اختصاص پیدا کرد.
 3. ابوالفضل رازانی برای میان برنامه بازی کنیم بخندیم تندیس سوم این بخش را دریافت کرد.

عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما به پاس 50 سال کار انیمیشن این جایزه را به او اهدا کرد.

*استاد کریمخانی نوای آمده ام را زنده اجرا کرد.

تقدیر از منوچهر والی زاده در جشنواره جام جم

در ادامه مراسم از یک صدای ماندگار و یک دوبلور فراموش نشدنی تقدیر شد. نامش "منوچهر والی زاده" است؛ او را مخاطبین به صداپیشگی لوک خوش شانس می شناسند. سیدمرتضی میرباقری معاون سیما و مسعود احمدی افزادی دبیر جشنواره جام جم برای تقدیر از والی زاده روی جایگاه آمدند.

به تعبیر خسروی مجری برنامه والی زاده صدایی است که هیچ گاه پیر نخواهد شد.

والی زاده بعد از تقدیر گفت: 50 سال است با این میکروفون سروکار دارم ولی الان قلبم لرزش پیدا کرده است. 60 سال در صداوسیما کار می کنم امشب این افتخار نصیبم شد در اینجا قرار بگیرم خودم را لایق این همه محبت و دوستی نمی بینم. امیدوارم این صمیمیت مردم را چگونه جواب بدهم؛ در هر محفلی هستم این صدا را می شنوند مرا می شناسند این شناسنامه را رسانه ملی به من داد. اگر این جایزه را گرفتم با صداهای ماندگار دوبلاژ تقسیم می کنم. امیدوارم در سال های آینده جوانانی که به حرفه ما آمدند و دوبلور شدند روزهای خوبی را در دوبله تلویزیون شاهد باشیم. تشکر می کنم از این اعتمادی که به جوانان شد تا این مسیر رو به رشد متوقف نشود.

منتخب دوبلاژ جشنواره جام

در بخش دوبلاژ و آماده سازی جشنواره جام جم نفرات برگزیده معرفی شدند. در این بخش هم نفراتی چون اکبر منانی، نرگس فولادوند، داریوش اسماعیلی، اکبر صالحی و حمید اسماعیل زاده را شایسته تقدیر دانستند.

 1. لوح تقدیر و تندیس به افشین زی نوری برای مدیریت دوبلاژ و صداپیشگی اهدا شد.
 2. نفر دوم در این بخش مینو غزنوی بهترین صداپیشه پنجمین جشنواره جام جم شد
 3. نفر سوم سعید شیخ زاده در مقام مدیر دوبلاژ و صداپیشگی لوح تقدیر و تندیس دریافت کرد.

مینو غزنوی بعد از تقدیر گفت: زمانی که همکاران مان وارد صداوسیما شدیم خاکی بود جز پخش! هستیم تا الان؛ واحد دوبلاژ در این سازمان قدیمی تر است خوشحالم این بستر فراهم شد که دوبله هم دیده شود.

تقدیر از جانباز حادثه تروریستی اهواز

رسانه ملی در این بخش جشنواره از دو جانباز صداوسیمایی تجلیل کرد. احمدرضا اسفندیاری جانباز حادثه تروریستی اهواز و جانباز علی رشاد تکنسین صدا و تصویر که در سی و یکم شهریورماه حادثه تروریستی اهواز مجروح شدند؛ در این بخش رئیس سازمان صداوسیما و معاون سیما بر روی جایگاه حاضر شدند و از این دو جانباز تقدیر کردند.

*در بخش دیگر نکوداشت های جشنواره جام جم از تلاش های "خشایار الوند" با حضور همسر، فرزندانش و برادرش سیروس الوند تقدیر به عمل آمد. جایزه این بخش را رئیس سازمان صداوسیما و معاون سیما اهدا کردند.
جشنواره 97 جام جم ، برنده جام جم

بهترین برنامه تلویزیونی جشنواره جام جام

در ادامه برگزیدگان بخش برنامه های ترکیبی اعلام شد. حسن سلطانی نام برگزیدگان را خواند؛

 1. اولین جایزه به عادل فردوسی پور در مقام تهیه کنندگی برنامه نود رسید.
 2. در بخش تهیه کنندگی برنامه هزارداستان، جواد فرحانی برگزیده شد.
 3. سیدرامین موسوی برای تهیه کنندگی صبحی دیگر انتخاب شد.
 4. نفر آخر تندیس برنامه پرمخاطب از نگاه مردم به برنامه "حالا خورشید" به تهیه کنندگی رضا رشیدپور رسید.

فردوسی پور بعد از تقدیر گفت: امسال در سخت ترین دوران کاری ام دو جایزه گرفتم که از این هیئت داوری این اتفاق افتاد و به این جوایز افتخار می کنم. من فرزند رسانه ملی هستم و مدیون این رسانه هستم و با بی مهری که من شد باز من را می بینند. جایزه دوم هم جایزه مردمی بود که در این سال عجیب و غریب جایزه گرفتم. این جایزه و لطف سازمان صداوسیما همچون اکسیر غم مرا از بین برد. از پلیس فتا، وزیر ارتباطات و معاون سیما به خاطر صیانت از آرا و رفع مشکل دستکاری در آرا تشکر می کنم.

رشیدپور هم گفت دوست دارم از نجم الدین شریعتی و نیما کرمی یاد کنم. تندیس را روبروی کسی گرفتم که اولین اجرا را با او داشتم اقبال واحدی است و باید به آن ها افتخار کنیم.

جشنواره 97 جام جم ، برنده جام جم

تندیس ویژه جشنواره جام جم

 • تندیس ویژه پنجمین جشنواره جام جم را فرشاد حسینی به عنوان برنامه مناسبتی صحیفه نور دریافت کرد.
 • تندیس ویژه برای برنامه جریان ساز جشنواره را مصطفی احمدی در مقام تهیه کننده برنامه دورهمی و در بخش تیتراژ از نگاه مردم، مهران مدیری برگزیده شد.
 • تندیس ویژه جشنواره برای اجرای امیدوارکننده به رامبد جوان در مقام اجرا و سیدعلی احمدی به عنوان تهیه کننده برنامه "خندوانه" اهدا شد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 1.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter