چرا کارگردان فیلم مسخره باز از دریافت سیمرغ خودداری کرد ؟!

۳,۸۱۲
۴
۰
سه شنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲

دلگرم : همایون غنی زاده کارگردان فیلم مسخره باز از دریافت جایزه و سیمرغ جشنواره فجر خودداری کرد. اما وی از دریافت سیمرغ جشنواره امتناع کرد و ترجیح داد جایزه به یک تبعه افغانستانی برسد .

ماجرا از این قرار است که مجری جشنواره ، همایون غنی زاده کارگردان فیلم مسخره باز را برای دریافت سیمرغ احضار کرد اما به جای غنی زاده یک جوان افغانستانی پشت تریبون حاضر شد و شروع به صحبت کردن نمود ، این جوان گفت:

اسم من خلیل محمد است نزد آقای غنی زاده کار میکنم ، من یک مهاجر افغانستانی هستم ، از آقای غنی زاده خواستم اگر توانست امروز از مشکلات مهاجرین افغانستانی در ایران بگوید . بگوید که زندگی درد دارد ، ایشان از من خواستند امروز به جای ایشان در اینجا حاضر شوم و خودم از مشکلات مهاجرین بگویم . خودم بگویم که زندگی درد دارد . در راه با خودم فکر میکردم که اگر مشکلات ما را همه نمیدانند ؛ مشکلات تحصیلی ، دانشجویی ، حقوقی ، اجتماعی . اما خود مردم ایران در کشورشان مگر مشکلات کم دارند که من بخواهم از مشکلات خودمان بگویم . برای همین دیگر نیکو نیافتم در این شرایط گله کنم . امروز باید برای امید حرفای خوب بزنیم . فقط حرفای خوب.
میخواهم از این فرصت استفاده کنم و مردم ایران را سپاس بگویم . سپاس و فقط سپاس
امروز که آفتاب امید در افغانستان دمیدن گرفته است ما مردم افغانستان به پاس سالها میزبانی شما از ما برایتان آرزوی عبور از مشکلات و بحران ها میکنیم .
امید که رنگ آرامش دوباره به کشوره ابازگردد.


موضوع فیلم مسخره باز

در مورد اینکه موضوع فیلم مسخره باز دقیقا چیست اطلاعات دقیقی در دست نیست اما همه قصه فیلم از ابتدا تا انتها در سلمانی کاظم آقا می گذرد که ظاهرا در یکی از شهرهای ساحلی کشور قرار دارد.

زمان فیلم نیز ظاهرا متعلق به دوران پهلوی است اما نشانه هایی که در قصه و ساختار می بینیم مشخص نمی کند که فیلم در دوره پهلوی است یا دوم و اساسا در کدام شهر این اتفاقات رخ می دهد و در واقع قصه بی زمان و مکان است که این نکته البته از مقتضیات فضای فراواقع گرا به شمار می رود.

در مورد خلاصه فیلم هم این چنین گفته شده که : تو پرورشگاه صدام می کردند مسخره باز! اما من مشت محکمی حواله صورت یکیشون کردم تا داستان رو شروع کنم.

بازیگران فیلم مسخره باز

بازیگران این فیلم عبارتند از : بهدیه تهرانی, صابر ابر, بابک حمیدیان, علی نصیریان, محسن حسینی, رضا کیانیان, داریوش موفق, فرزان جلالی

صحبتهای همایون غنی زاده در اختتامیه جشنواره فجر


واکنش داور جشنواره فیلم فجر به رفتار دیشب کارگردان فیلم «مسخره‌باز»

مهرزاد دانش عضو هیأت داوران جشنواره فیلم فجر: به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر پیشنهاد می‌کنم قوانینی تدوین شود که بر اساس آن، افرادی که از گرفتن جوایزشان، بدون دلیل، امتناع می‌کنند، در دوره‌های بعد حق شرکت در این مناسبت را نداشته باشند

بیشتر بخوانید

ماجرای شلاق خوردن گوهر خیراندیش از زبان خودش

صحبتهای جنجالی فاطمه معتمد آریا در جشنواره فیلم فجر + ویدئو


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 3.3 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم