alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
تبلیغ کودک همسری در سریال بچه مهندس و پایتخت 5 ؟!
1
3K
چهارشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶
ماجرای کودک همسری، بحث داغ این روزها است . کاربران معتقدند در فیلم های بچه مهندس و پایتخت 5 پدیده کودک همسری تبلیغ و ترویج میشود

مجله دلگرم : ماجرای کودک همسری و یا ازدواج کودکان بحث داغ این روزها است. موضوعی که مخالفان و موافقانی در بین مسئولان و کاربران فضای مجازی دارد

در کشاکش این بحث سریال «بچه مهندس» با نمایش عشق پسری ۱۶ ساله به دختری، حواشی این موضوع را داغ‌تر کرد.

البته این موضوع در سریال‌های تلویزیونی مسبوق به سابقه بوده است؛ قبلا هم مشابه این حواشی برای سریال «پایتخت ۵» اتفاق افتاده است. در این مطلب به زوایای مختلف نشان دادن این موضوع در سریال‌های تلویزیونی خواهیم پرداخت.

کودک همسری ، ازدواج کودکان ، پایتخت ، بچه مهندس

تبلیغ کودک همسری در پایتخت 5

عید امسال با پخش قسمت‌های اولیه «پایتخت ۵» درباره خواستگاری از سارا و نیکا، دختران نوجوان شخصیت اصلی سریال، هجمه‌های زیادی به آن از نظر تبلیغ ازدواج کودکان شد. در چند قسمت اول این سریال نشان داده شد که «رحمت» قصد دارد برای برادران دوقلویش از دختران نقی خواستگاری کند. این ماجرا اعتراضات زیادی را از همان پخش تیزر به همراه داشت و رسانه‌های مختلف هجمه‌های زیادی را روانه عوامل این سریال کردند.

سرانجام این جار و جنجال چه شد؟ در اواسط سریال مشخص شد ماجرا تبلیغ ازدواج کودکان نبوده و صرفا خرده داستانی بوده که در ادامه این مجموعه‌ تلویزیونی آورده شده و با برخورد تند هما و نقی با این خواستگاری، این ماجرا ختم به خیر شد.

کودک همسری ، ازدواج کودکان ، پایتخت ، بچه مهندس

تبلیغ کودک همسری در بچه مهندس

سریال «بچه مهندس» که از زمان پخش با حواشی و گاف‌های زیادی همراه بود با نمایش عشق جواد ۱۶ ساله به دختری به جنجال‌ها دامن زد. شایان ذکر است که نشان دادن این موضوع در تلویزیون قدری عجیب است. مشابه داستان فقط در در سریال «وضعیت سفید» که شخصیت امیر، پسری نوجوان عاشق شیرین می‌شود نمایش داده شد. که آن هم به دلیل اینکه داستان در دهه شصت روایت می‌شد و اینکه امیر سر به هوا بود و چندان شخصیت عاقلی نداشت حاشیه‌ای ایجاد نکرد.

سرانجام این جار و جنجال چه می‌شود؟ این سریال هنوز به پایان نرسیده است اما بعضی‌ها معتقدند همین که جواد تصمیم گرفت ادامه تحصیل بدهد و از این موضوع منصرف شد خود نشان می‌دهد که سریال قصد تبلیغ کودک همسری را نداشته است.

واکنش در فضای مجازی

این مباحث در فضای مجازی به انتشار ویدئویی از قسمتی از بچه مهندس بسیار داغ شد ، برخی با هجمه به بهاره رهنما ، در فضای مجازی گفته اند ، شخصی که خودش مخالف پدیده کودک همسری است در این فیلم دقیقا به تبلیغ و ترویج آن پرداخته است . بهاره رهنما قبلا با انتشار پستی در توئیتر خود پدیده کودک همسری به شدت مورد انتقاد قرار داد

کودک همسری ، ازدواج کودکان ، پایتخت ، بچه مهندس

بیشتر بخوانید

ازغدی: دختر و پسر دبستانی هم می‌توانند ازدواج کننداین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits