دلیل غیبت فردوسی‌پور در تلویزیون چیست ؟

۲,۶۹۰
۱
۰
شنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱

مجله دلگرم : چرا عادل فردوسی پور این روزها در تلویزیون دیده نمیشود ؟ چرا برنامه نود با عادل پخش نمیشود ؟ اینها سوالاتی است که در محافل مجازی پرسیده میشود . برخی دلیل آنرا انتصاب علی فروغی به ریاست شبکه سه میدانند ! برخی هم میگویند صدا و سیما در کارها و برنامه های عادل دخالت کرده و او را به ستوه آورده است . عادل هم فرار را بر قرار ترجیح داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز ، امیرمحمد سلیمانی نوشت: در شبکه های اجتماعی از پیدا نشدن عادل فردوسی پور در حوالی جام‌جم حرف می زنند.

این که او کمتر در صدا و سیما حضور پیدا می کند و برنامه هایی که با نام او می شناسیم حالا توسط سایر مجری های رسانه ملی ساخته می شوند. همه قبول دارند او گزارشگر خوبی است و تهیه کننده ای خوب‌تر. اما غیبت او در تلویزیون ربطی به اختلافاتش با صدا و سیما ندارد.

عرف ورزشی های تلویزیون حکم می کند گزارشگری که برای بازی های تیم ملی به مسابقات اعزام می شود، معمولا همه رقابت های ملی‌پوشان را گزارش خواهد کرد. اگر در مسابقات پیشین صدای مزدک میرزایی یا جواد خیابانی با تاخیر یا قطعی مواجه می شد، امسال و در جام ملت های امارات چنین اتفاقی رخ نداد و رخ نخواهد داد.

خرید باکس خبرنگاری

صدا و سیما هزینه زیادی کرده تا باکس گزارشگری را برای حضور محمدرضا احمدی تدارک ببیند. خرید باکس گزارشگری، این بار برخلاف سیاست های پیشین صدا و سیما بود.

فراموش نکنیم که در جام جهانی و بازی های آسیایی هیچ خبرنگاری از ایران به عنوان گزارشگر در محل برگزاری مسابقات حضور نداشت. حتی در جام جهانی 2014 هم وقتی هزینه های حضور مزدک میرزایی برای حضور در مسابقات به درستی تامین نشد، او از باکس گزارشگری برزیل اخراج شد.

به نظر نمی رسد عادل مشکلی با تلویزیون داشته باشد. او دومین بازی‌اش را هم در این مسابقات گزارش کرد. جام ملت ها هیچ وقت برای فردوسی پور مسابقات جذابی به حساب نمی آمد و هر چه قدر او اشتیاق زیادی برای تدارک برنامه از جام جهانی و یورو داشت، در روز هایی که آسیایی ها بازی می کردند، کمتر به تلویزیون می آمد.

درخواست از فردوسی پور برای گزارش جام ملت های آسیا

حتی احسان شیعه، مدیر شبکه ورزش، از درخواست شخصی‌اش از عادل فردوسی پور برای گزارش بازی های جام ملت ها هم گفته بود. حضور عادل در شبکه ورزش هم اتفاق عجیبی نیست. او برنامه «فوتبال 120» یکی از جذاب ترین و پر مخاطب ترین برنامه های شبکه ورزش را تهیه می کند و حضورش روی صندلی گزارشگری این شبکه آن هم در شرایطی که بازی های ایران توسط محمدرضا احمدی، یکی از معدود گزارشگران با کیفیت تلویزیون پوشش داده می شود، به نظر منطقی است.

اختلاف فردوسی پور و شبکه 3

حساسیت هایی که نسبت به اختلاف فردوسی پور با شبکه 3 وجود دارد، باعث شده تا برخی هنرمندان به غیبت مجری برنامه 90 در تلویزیون شکایت داشته باشند. شکایتی که منطقی به نظر نمی رسد، وقتی به یاد بیاوریم نه تنها برنامه بررسی جامع لیگ برتر، بلکه فوتبال 120 هم بخش مهمی از وظایف سنگین عادل است. برگزاری جام ملت ها در فصل امتحانات، دورانی که برای فردوسی پور سرشار از طرح سوال و تصحیح امتحان ها بود هم مزید بر علت شد تا سرشناس ترین چهره ورزشی تلویزیون مدت بیشتری از قاب های رنگی دور باشد.

فردوسی پور جایگزین دارد

اما چرا جای خالی عادل به چشم می آید؟ اگر جواد خیابانی نمی تواند از فضای احساسی و اشک‌آلود و البته پر اشتباهش فاصله بگیرد، اگر استودیو شبکه ورزش در امارات با وجود همه مهمان های باکیفیتش باز هم بی کیفیت است و اگر برنامه محمدحسین میثاقی با وجود نزدیک بودن به مدیوم برنامه های عادل هنوز هم در فضایی مشابه با برنامه‌اش در شبکه ورزش پخش می شود، هیچ ارتباطی با عادل ندارد.

این سوال را باید صداوسیما پاسخ دهد. پاسخی که یک حقیقت تلخ دارد؛ بخش ورزشی تلویزیون به جز عادل فردوسی پور، مهره ای را برای بازی کردن در بالاترین سطح رسانه ای ندارد.این که چرا کوچک‌ترین هوادار فوتبال هم با دیدن تفاوت برنامه های عادل با جواد خیابانی و مهدی توتونچی حق را به استاد دانشگاه شریف می دهد، به استاندارد های تلویزیون باز می گردد و تقصیرکار باز هم فردوسی پور نیست. در روزگاری که فوتبالیست سابق با حرف های نژادپرستانه مقابل آنتن زنده، مجری ورزشی شناخته می شود، غیبت عادل حتی به دلایل شخصی هم بیش از حد به چشم می آید.

واکنش ها به غیبت فردوسی پور

در فضای مجازی واکنش ها به غیبت فردوسی پور زیاد است به خصوص سلبربتی ها ...

محسن تنابنده بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون، با انتشار تصویری از این گزارشگر و مجری فوتبال در اینستاگرام نوشت: «رفتیم تو چهارتا هنوز از عادل خبری نیست؟»

غیبت فردوسی پور در تلویزیون

مهراب قاسم‌خانی نیز با نگاهی طنزآمیز، فردوسی پور را در جایگاه یک گمشده قرار داد و با انتشار عکسی از او اینطور نوشت: «عکس متعلق به مردی به نام عادل فردوسی پور میباشد، که آخرین بار با قد دراز و موی فرفری در حوالی جام جم مشاهده شده. از هموطنان خواهشمندیم در صورت مشاهده وی اطلاع رسانی نموده و ملتی را از نگرانی برهانند.»

غیبت فردوسی پور در تلویزیون


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم