اصغر معینی بازیگر نقش مصدق درگذشت | بیوگرافی و تصاویر

۲,۶۲۷
۰
۰
سه شنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶

اصغر معینی متولد 1335 در تهران، بازیگر است. شغل اصلی وی نظامی می باشد که علاوه بر بازیگری در ارگان ها کار فرهنگی می کرد، مدتی مسئول تحریریه مجله دیدار ماه بود و نمایشنامه نیز می نوشت.

شروع فعالیت

فعالیت خود را از سال 1357 در 22 سالگی از تئاتر شروع کرد می گوید از کودکی به بازیگری علاقمند بودم اما بخاطر محدودیت های زندگی نمی توانستم کار هنری کنم

اصغر معینی درگذشت، بازیگر نقش مصدق، کلاه پهلوی
اصغر معینی، بازیگر

تجربه بازیگری

در سال 1362 برای اولین بار در سریالی بنام فانوس پندار بازی کرد سپس در سریال های رسم عاشقی، مسافر، سال‌ های خاکستری، خانه ای در تاریکی و … نقش آفرینی کرد

شغل اصلی + فعالیت ها

از سال ها پیش شغل نظامی داشتم و در همین ارگان کارهای فرهنگی مشغول بودم، در 10 دوره جشنواره سراسری نیروهای مسلح، مسئول برگزاری بودم

و چندین سال نیز در مجله دیدار ماه مسئول اجرایی تحریریه هستم و در این چند سال نیز دستی به قلم داشتم و نمایشنامه و … می نوشتم

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق درگذشت | بیوگرافی و تصاویر
اصغر معینی، بازیگر

بازی در نقش دکتر مصدق

اصغر معینی ، تنها بازیگری است که سه بار نقش مصدق را بازی کرده است. محمدرضا ورزی اولین کسی بود که او را برای این نقش انتخاب کرد. معینی در چند کار ورزی از جمله سریال «کریم خان زند» و «سال های خاکستری» بازی کرده بود تا این که ورزی به عبدالله اسکندری که طراحی گریم فیلم تلویزیونی «سقوط» را به عهده داشت، پیشنهاد کرد اصغر معینی را هم برای نقش مصدق گریم کند. در آن موقع معینی مو و ریش بلند داشت. بعد از کوتاه شدن مو و گرفتن تست گریم، چهره او شباهت زیادی به مصدق پیدا کرد. از سوی دیگر فیزیک او تناسب زیادی با فیزیک مصدق داشت.

سختی بازی در نقش مصدق

مصدق شخصیت بسیار پیچیده‌ای داشته و مردم او را به خوبی می‌ شناختند و تصاویری نیز از او پخش شده است همین موارد کار را برای من سخت می‌ کرد.

بینندگان تلویزیون در این فیلم شاهد یک بازی روان از معینی در نقش مصدق بودند. او صحنه عزل مصدق را به زیبایی اجرا کرد. با وجود این که معینی در صحنه های کمی حضور داشت، اما توانست نقشش را بخوبی ایفا کند و در ذهن مردم بماند. معینی صالح سال 1384 در سریال «پدرخوانده» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی باز هم نقش مصدق را تجربه کرد.

در مجموع، معینی در این سه تجربه تلاش کرده مصدق را نه به عنوان شخصیت سفید و نه کاملاً سیاه نشان بدهد. در حقیقت از او یک چهره خاص به تصویر کشیده تا برای مخاطبان تلویزیون کاملاً قابل باور باشد.

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق درگذشت | بیوگرافی و تصاویر
اصغر معینی، در نقش مصدق

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق درگذشت | بیوگرافی و تصاویر
اصغر معینی، در نقش مصدق

بیماری

استاد معینی در سال 96 خبر از ابتلای خود به بیماری سرطان استخوان داد و گفت در حال طی کردن مراحل شیمی درمانی خود است تا به عرصه بازیگری باز گردد.

فوت اصغر معینی

اصغر معینی بعد از مدت ها تحمل بیماری در 6 شهریور 1397 دارفانی را وداع گفت

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق درگذشت | بیوگرافی و تصاویر


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • اصغر معینی
  • فوت اصغر معینی
  • نقش مصدق
  • کلاه پهلوی
  • معمای شاه

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter