دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
بازار نجف آباد با دستور دادستان تعطیل شد + عکس
1
شنبه, ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۴۰
دادستان نجف‌آباد گفتند: فروشگاه ها و اصناف شهرستان نجف آباد که نتوانند موارد بهداشتی را رعایت کنند، از امروز با دستور مستقیم دادستان و تا اطلاع ثانوی تعطیل می شوند.

بازار نجف آباد با دستور دادستان تعطیل شد

جناب علی زارع ، دادستان نجف‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نجف‌آباد درباره این تصمیم گفت: از نخستین روزهای شیوع کرونا و تشکیل جلسه در شهرستان، با توجه به روند شیوع این ویروس در سطح کشور و سایر کشورها، تأکید من بر این بود که از حضور غیرضروری مردم در بازار جلوگیری شود.

دادستان شهرستان نجف‌آباد تأکید کرد: ما باید جاذبه‌های این قبیل محیط‌ها را برای مردم کم کنیم تا حضور در تجمعات غیرضروری به حداقل ممکن برسد؛ انصاف و قناعت بازاری‌های نجف‌آباد، نه تنها در شهرستان و استان اصفهان، بلکه در استان‌های هم‌جوار هم زبانزد است و همین موضوع باعث شده تا مسافرانی به صورت کنترل نشده و در حجم بسیار زیاد در نجف‌آباد تردد داشته باشند.

جناب علی زارع با تشریح وظایف دادستان به عنوان مدعی‌العموم افزود: با جمع‌بندی شرایط موجود به این نتیجه رسیدم که با صدور نامه‌ای با سطح اقدام فوری به فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد، طرح تعطیلی اصنافی که شرایط بهداشتی را رعایت نمی‌کنند با جدیت تمام وارد فاز اجرایی شود.

جناب علی زارع، از تشکیل اکیپ گشت سیار خبر داد و خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که امکان جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در فروشگاه‌های بزرگ وجود ندارد و فعال بودن این مراکز موجب می‌شود تا جان افراد به خطر بیفتد.

به همین دلیل اکیپ گشت سیار متشکل از نیروی انتظامی و کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرستان نسبت به تعطیلی واحدهای متخلف برابر دستورالعمل اقدام می‌کنند.

دادستان نجف‌آباد با بیان شرایط کنونی جامعه اظهار کرد: حفظ جان مردم در این برهه از زمان از هر چیز دیگری واحب تر است. وظیفه من نیز به عنوان یک مسئول این است که مردم را متوجه این قضیه بکنم.

مردم هم باید به این سطح از آگاهی برسند که اولویت آن‌ها حفظ جان خود و خانواده‌هایشان باشد.

بازار نجف آباد با دستور دادستان تعطیل شد + عکس

وی تأکید کرد: اگر مردم تهیه لباس و آجیل شب عید خود را به تعویق بیندازند اتفاق خاصی نمی‌افتد. خرید عید و دید و بازدیدها می‌تواند پس از عبور از شرایط بحرانی و در جشن غلبه بر کرونا انجام شود.

جناب علی زارع در پایان افزودند: مردم نجف‌آباد مردمی آگاه، دلسوز و با فرهنگ هستند و قطعاً متوجه حساسیت این موضوع شده و درک می‌کنند که این تصمیم به منظور حفظ سلامت آن‌ها است.

با تشکر ویژه از جناب علی زارع دادستان محترم نجف آباداین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • farsnews.ir/isfahan/news/13981223000627/با-دستور-دادستان-بازار-نجف%E2%80%8Cآباد-تعطیل-شد
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید