دلگرم
امروز: شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۸ اوت ۲۰۲۰ میلادی
برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری در کرمان ممنوع شد
0
چهارشنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۲۳:۵۱
استاندار کرمان، اجرای طرح ویژه تحویل کالاها به صورت پستی جهت کاهش تردد شهروندان در شرایط فعلی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مصوب کردیم که اصناف تا جای ممکن، فروش اینترنتی را راه‌اندازی کنند.

برگزاری هرگونه مراسم چهارشنبه‌سوری در استان کرمان ممنوع شد

دکتر محمدجواد فدایی عصر امروز ۲۱ اسفندماه ظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا با گلایه از برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی عنوان کرد: انتشار برخی از مطالب نادرست، اشتباه و غیرواقعی در فضای مجازی به شکل جاهلانه و یا عامدانه، موجب می‌شود که از کارهای اصلی خود باز بمانیم و خواسته ما از رسانه‌ها این است که به مطالبی که منتشر می‌کنند، توجه لازم را داشته باشند.

استاندار کرمان با اشاره به تعطیلی مدارس و ارائه آموزش‌ها به شکل مجازی و از طریق صدا و سیما عنوان کرد: جلوگیری از اتلاف وقت دانش‌آموزان برای ما مهم است و همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط و صدا و سیما باید همکاری کامل را برای تداوم امر آموزش با آموزش و پرورش داشته باشند.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمان یکسری فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی در راستای مقابله با بیماری‌ کرونا دارند که لازم است همکاری دستگاه‌های اجرایی با آنها همکاری و همراهی داشته باشند.

استاندار کرمان از کادر درمانی استان، پزشکان و پرستاران که در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند قدردانی کرد و گفت: کادر درمانی کشور این روزها خود را سپر بلای مردم قرار داده‌اند و همه ما قدردان آنها هستیم.

فدایی از رسانه‌ها نیز به واسطه انتشار صحیح اخبار و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم قدردانی کرد و گفت: رسانه‌ها به اخبار منتشره توجه داشته باشند و اجازه ندهند افرادی مغرض و یا جاهل حاکم بر سیستم اداری، اجرایی و نظام شوند.

استاندار کرمان، اجرای طرح ویژه تحویل کالاها به صورت پستی جهت کاهش تردد شهروندان در شرایط فعلی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مصوب کردیم که اصناف تا جای ممکن، فروش اینترنتی را راه‌اندازی کنند.

اکبری مدیرکل پست استان کرمان در این رابطه با بیان اینکه روزانه ۱۵ هزار مرسوله در سطح استان کرمان از طریق پست توزیع می‌شود اظهار کرد: کالاهایی که به شکل اینترنتی و الکترونیکی از شرکت‌های طرف قرارداد پست خریداری می‌شود، ماموران پست تحویل گرفته و پس از ضدعفونی درب منزل تحویل می‌دهند و آمادگی همکاری با سایر اصناف را داریم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکترسیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه پیشنهاد اجرای طرح ترافیکی زوج و فرد خودروها را در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مطرح کرد که مورد موافقت قرار گرفت.

معاون عمرانی استاندار کرمان در توضیح این طرح گفت: پیشنهاد شورای ترافیک استان است که طرح عبور و مرور خودروها براساس زوج و فرد بودن رقم آخر پلاک در محدوده بازار کرمان که بیشترین ترافیک و مراجعه کننده را دارد، اجرا شود.

آیت‌اللهی موسوی افزود: این طرح از شنبه ۲۴ اسفند ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اجرایی خواهد شد و محدوده اعمال ترافیکی هم مشخص شده و اطلاع‌رسانی می‌گردد و کنترل و نظارت لازم هم از سوی راهنمایی و رانندگی صورت می‌گیرد.

براساس این گزارش با مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، برگزاری هرگونه مراسم چهارشنبه‌سوری ممنوع بوده و نیروی انتظامی با موارد تخلف برخورد خواهد کرد.

ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین ضمن توصیه اکید به شهروندان برای عدم برگزاری آیین پنجشنبه آخر سال و حضور بر مزار درگذشتگان مصوب کرد، طرح ترافیکی پنجشنبه آخر سال با همکاری راهنمایی و رانندگی در محدوده آرامستان‌ها اجرا شود.این مطلب برای شما مفید بود؟

  • منبع
  • isna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter