تاریخ دقیق بازگشایی دوباره آب زاینده‌ رود

۱,۲۱۹
۰
۰
شنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۲۱
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان جزئیاتی از زمان باز شدن زاینده رود ارائه داد...
تاریخ دقیق بازگشایی دوباره آب زاینده‌ رود

تاریخ باز شدن آب زاینده رود

دلگرم: معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ذخیره ۳۰۳ میلیون مترمکعبی سد زاینده رود، گفت: تاریخ باز شدن دوباره زاینده رود و نحوه توزیع آب،
در کارگروهی متشکل از جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، استانداری و صنف کشاورزان مشخص می شود که هنوز این جلسه برگزار نشده است.

حسن ساسانی در خصوص آخرین وضعیت سد زاینده رود، اظهار کرد: امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه ذخیره سد زاینده‌رود ۳۰۳ میلیون مترمکعب و ورودی سد ۱۷ و خروجی آن ۱۸مترمکعب بر ثانیه است.

وی با بیان اینکه امسال بارش ها در حوضه زاینده رود مطلوب نیست، افزود: میزان بارش‌های کوهرنگ از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱۱ میلیمتر است، در حالی که بارش ها طی سال گذشته ۱۱۶۶ میلیمتر و در متوسط بلندمدت ۸۰۹ میلیمتر بود.

به گفته معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، میزان بارش ها در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته ۵۶ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۳۷ درصد کاهش یافته است.

وی درباره برخی اخبار مبنی بر بازگشایی دوباره زاینده رود در ۲۶ بهمن ماه، توضیح داد: به طور کلی برای زمان بازگشایی زاینده رود و نحوه توزیع آب، کارگروهی متشکل از جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، استانداری و صنف کشاورزان تشکیل می شود و در آن جلسه در این باره تصمیم گیری می شود.

ساسانی افزود: در حال حاضر هنوز این جلسه تشکیل نشده، اما با تشکیل آن و بیان نقطه نظرات مختلف تصمیم نهایی در خصوص زمان بازگشایی زاینده رود برای ادامه کشت پاییزه کشاورزان اتخاذ خواهد شد.

وی تاکید کرد: برخی اخبار در خصوص زمان دقیق بازگشایی زاینده رود در سایت های رسمی نبوده و تنها گمانه زنی همان رسانه ها بوده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تاکید بر اینکه متاسفانه با توجه به میزان بارش ها، ذخیره سد زاینده رود مناسب نیست،

اظهار کرد: هر گونه تصمیم گیری در خصوص نحوه توزیع آب با درنظر گرفتن نیاز مصارف شرب است و این مهم مدنظر قرار خواهد گرفت و در جلسه ای که برای تحویل نوبت دوم آب برای کشت پاییزه کشاورزان برگزار می شود تمام جوانب در نظر گرفته می شود.

وی تاکید کرد: تاریخ دقیق باز شدن سد زاینده رود بعد از تشکیل این جلسه مشخص خواهد شد.

منبع : ایسنا


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم