پرواز اصفهان دمشق از سر گرفته می شود + جزئیات

پروازهای اصفهان به دمشق در محرم 98
۱,۵۲۵
۰
۰
سه شنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶
پس از 8 سال انتظار راه سوریه برای زوار اصفهانی باز می‌شود چرا که امروز برنامه‌ریزی‌های نخستین پرواز مستقیم اصفهان به دمشق پس از وقفه‌ای طولانی بار دیگر انجام شده است...
پروازهای اصفهان به دمشق در محرم 98

شروع مجدد پرواز اصفهان به دمشق

دلگرم: مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان از برقراری پرواز اصفهان - دمشق و برعکس از 19شهریور خبر داد.

حسن امجدی روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت تصریح کرد: پرواز اصفهان - دمشق و برعکس از 19 شهریور توسط شرکت هواپیمایی ' چام‌ وینگز ' در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان برقرار می شود.

وی اضافه کرد: این پرواز روزهای یکشنبه هر هفته از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به مقصد دمشق انجام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان زمان ورود این پرواز به فرودگاه اصفهان را ساعت 9 و 30 دقیقه صبح و خروج آن را ساعت 10 و 30 دقیقه روزهای یکشنبه اعلام کرد.

پروازهای اصفهان - دمشق و برعکس پس از ناآرامی ها در سوریه و حملات گروه های تکفیری در این کشور و هدف قرارگرفتن فرودگاه بین ‌المللی دمشق از سوی گروه های تروریستی و تکفیری متوقف شده بود.

برنامه پروازهای اصفهان به دمشق

آخرین بار فرودین ماه سال 90 بود که زوار اصفهان به سوریه پرواز کردند چراکه از بهمن سال 89 جنگ داخلی سوریه آغاز شد و به دنبال آن فضای ناامنی برای سفر به این کشور به وجود آمد. در مدت 8 سال گذشته این پروازها متوقف بود و تنها پروازهای محدودی از تهران به سوریه انجام‌شده است؛ اما با پیگیری‌های مداوم بویژه در دو سال گذشته، مجوز پرواز مستقیم زیارتی از اصفهان به دمشق از سوی دستگاه‌های مختلف امنیتی و مربوطه صادرشده که بر اساس آن بناست این پرواز از امروز هر سه‌شنبه انجام شود.

هواپیمای ایرباس 320 هواپیمایی ایرلاین سوریه‌ای از شرکت شام وینگز یا اجنحه الشام سه شنبه‌های هر هفته ساعت 8 و 10 دقیقه صبح با ظرفیت 169 مسافر فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان را به مقصد دمشق ترک می‌کند. این پرواز معمولا دو ساعت و 30 دقیقه به طول می‌انجامد و بازگشت آن در سفرهای زیارتی با سوار کردن مجدد همین مسافران به‌منظور بازگشت به اصفهان در یک هفته آینده همراه است.

پیش‌ازاین در طول هفته دو بار سفرهای رفت و برگشتی از اصفهان به مقصد کشور سوریه انجام می‌شد اما در این مدت به دلایل امنیتی وقفه‌ای ایجادشده است و باید دید این نخستین سفر چه سازوکاری را برای بازگشت مسافران از سر خواهد گذراند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits