دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
هوای استان اصفهان از وضعیت خطرناک هم بدتر شد !
2
پنج شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
با هجوم دوباره ریزگردها به آسمان استان اصفهان بار دیگر کیفیت هوای این شهر در تاریخ پنجشنبه 30 خرداد ماه از مرز خطرناک نیز عبور کرد.

وضعیت خطرناک هوای اصفهان

صبح پنجشنبه سی‌ام خرداد ماه سال ۹۸ مردم اصفهان مجدد با پدیده گرد و غبار شدید مواجه شدند و تا لحظه تنظیم این خبر AQI کیفیت هوای اصفهان بر روی عدد عجیب ۴۹۶ و خطرناک برای عموم مردم قرار گرفته است.

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در مصاحبه ای در خصوص وضعیت مجدد آلایندگی هوای اصفهان، اظهار کرد:« میانگین شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۶ صبح روز پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه برابر عدد ۱۵۵ و در وضیعت ناسالم قرار دارد.»

وی افزود: شاخص اکنون (۳ ساعت اخیر )۴۹۶ بسیار ناسالم است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد:« مدیریت بحران استان هشدار داد با توجه به ایجاد شرایط گرد و غبار و افزایش غلظت ریزگردها در شهر اصفهان و مناطق شمال و شرق استان به علت فعال شدن کانون‌های ریز گرد در مناطق برون و درون استانی، ورزش‌های صبحگاهی در فضاهای باز صورت نگیرد و افراد آسیب پذیر و بیماران قلبی ریوی و عروقی حتی المقدور تا برطرف شدن شرایط از منازل خارج نشوند.»

شیشه فروش خاطرنشان کرد: به سبب افزایش سرعت باد شرقی، پدیده باد، گرد و خاک و کاهش دید از"امروز در نواحی شمال و شمال شرقی استان تا هفته آینده پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: « شرایط گرد و غبار در مرکز استان تا روز جمعه ادامه دارد. همچنین استفاده از ماسک استاندارد و عدم حضور در مکان‌های پرترافیک، کاهش استفاده از خودروهای شخصی توصیه می‌شود.»

همچنین بر اساس اطلاعات مرکز پایش کیفی هوای اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان منتهی به ساعت ۸ صبح امروز با میانگین ۱۹۵، وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم مردم گزارش شده است.

/آلودگی هوای اصفهان/ آلودگی هوای نجف آباد/وضعیت خطرناک هوای اصفهان/ وضعیت خطرناک هوای نجف آباد

/آلودگی هوای اصفهان/ آلودگی هوای نجف آباد/وضعیت خطرناک هوای اصفهان/ وضعیت خطرناک هوای نجف آباد

وضعیت خطرناک هوای نجف آباد

اکنون در منطقه نجف آباد و سجزی نیز میانگین شاخص کیفی با ۱۶۱ و ۱۰۳ در وضعیت ناسالم قرار دارد.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک را نشان می‌دهد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • khabaronline.ir
    دیدگاه ها

    شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید
    hits