دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
معرفی مهمترین مراکز و بیمارستانهای دولتی کرج
16
راهنمای مراجعه به بیمارستانهای دولتی کرج – استان البرز

کلانشهر کرج با بیش از 2 میلیون جمعیت ، دومین شهر مهاجر پذیر ایران ، پس از تهران است و همین ویژگی موجب شده است جمعیت مهاجر و کثیر آن ، اعلب با مراکز درمانی و بیمارستان های کرج ، که از مهمترین مراکز مورد نیاز ، هر شهر وندی است کم اطلاع یا بی اطلاع باشند .

برای آشنایی با مهمترین مراکز درمانی و بیمارستان های کرج با ما همراه باشید.

آشنایی با بیمارستانهای دولتی کرج - استان البرز

در حال حاضر بلغ بر 4000 هزار مرکز درمانی در استان البرز ، اعم از پزشک ، مراکز بهداشتی و سلامت ، درمان ، مطب و بیمارستان وجود دارد که در زمینه های مختلف بهداشت و درمان ، فعالیت دارند .

مهمترین مرکز مدیریت و ارائه خدمات درمانی استان البرز، دانشگاه علوم پزشکی کرج، تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است که در قالب 5 شبکه بهداشت و 19 بیمارستان در استان البرز، در حال خدمت رسانی به مردم است .

علاوه بر مراکز درمانی دولتی، بسیاری از خدمات درمانی در استان توسط بخش خصوصی ارائه می گردد که در ادامه با آنها نیز آشنا خواهید شد .

بیمارستان های دولتی کرج - استان البرز

بیمارستانهای دولتی کرج و استان البرز ، از پرمراجعه ترین مراکز درمانی محسوب می شوند که در تمام مناطق استان دسترسی به آنها فراهم است .

مهمترین بیمارستان های دولتی کرج - استان البرز عبارتند ار :

  • بیمارستان کمالی کرج

این بیمارستان، از سال 1330 در خیایبان شهید بهشتی کرج دایر بوده و به بخش های زنان و زایمان ، جراحی عمومی ، جراحی زنان ،ژنیکولوژی ، NICU ، POST NICU، ICU ، لاپاراسکوپی و سیستوسکوپی ، زایمان و ... می باشد . زمیینه تخصصی فعالیت بیمارستان کمالی کرج ، زنان و زایمان است .

  • بیمارستان دکتر علی شریعتی

این بیمارستان از سال 1345 در کرج جاده محمد شهر به ماهدشت دایر و فعال است . این بیمارستان با بخشهای اورژانس ، ccu ، icu ، زایشگاه ، اتاق عمل ، دیالیز ، جراحی ، ارتوپدی ، داخلی ، اطفال ، فیزیوتراپی ، چشم پزشکی ، آزمایشگاه ، رادیولوژی ، سونوگرافی ، نوار مغز ، نوار عضله ، اکوکاردیوگرافی ، تست ورزش ، آندوسکوپی و اسپیرومتری و داروخانه 24 ساعته در حال خدمت رسانی است .

  • بیمارستان شهید شهید رجایی کرج

بیمارستان شهید رجایی کرج ، واقع در حصارک ، از سال1345 ، با دارابودن کلیه بخش های درمانی از قبیل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، سی‌تی‌اسکن، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، نوار عصب و عضله، فیزیوتراپی و ،قلب و عروق، داخلی، مغز و اعصاب، گوارش و کبد، کلیه و فشار خون، طب فیزیکی و توانبخشی، اعصاب و روان، امشغول به فعالیت می باشد.

  • بیمارستان امام علی (ع) - بیمارستان ویژه کودکان

این بیمارستان واقع در ابتدای جاده جالوس – سه راه عظیمیه ، از سال 1359 در حال فعالیت بوده و به کلیه بخش های درمانی از قبیل نوزادان- تالاسمی- دیالیز - کلینیک تخصصی و فوق تخصصی اطفال و... مجهز است .

  • بیمارستان امام جعفر صادق (ع) هشتگرد

این بیمارستان از سال 1365 در هشتگرد ، مشغول به فعالیت است . در این بیمارستان با مجهز بودن به بخش هی درمانی نظیر اورژانس ، جراحی عمومی ، اتاق عمل ، زنان ، نوزادان و... ، کلیه خدمات درمانی مورد نیاز بیماران ارایه می شود .

  • بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) نظرآباد

این بیمارستان واقع در نظرآباد (انتهای خیابان مطهری) ، در قالب بخش های ICU، CCU، Post CCU، داخلی زنان و نوزادان، داخلی مردان،‌جراحی مردان،‌جراحی زنان، اتاق عمل، اورژانس، بلوک زایمان و دیالیز ، واحدهای پاراکلینیک از جمله آزمایشگاه، داروخانه و رادیولوژی تمام روزهای هفته بصورت شبانه روزی فعال است .

  • بیمارستان ثارالله

بیمارستان ثارالله واقع در حسین آباد مهرشهر کرج، با تجهیز به بخش های مختلف درمانی، زنان وزایمان، اطفال،جراحی ، زایمان، اورژانس سرپایی ، درمانگاه تخصصی، داروخانه، آزمایشگاه،رادیولوژی وسونوگرافی و... بطور شبانه روزی پذیرای بیماران و مراجعین است .

  • بیمارستان کوثر کرج

این بیمارستان واقع در حصارک کرج ، از سال 1376 ، دایر بوده و با مجهز شدن به بخش های مختلف درمانی ، پذیرای بیمارن است . بیمارستان کوثر، نخستین بیمارستان دولتی در کشور است که با واگذاری مدیریت به بخش خصوصی، خدماتش را با تعرفه دولتی به بیماران ارایه می‌کند.

نوبت دهی اینترنتی بیمارستان های کرج – استان البرز

در راستای بهبود خدمات و رفاه حال شهروندان ، برخی از مراکز درمانی استان البرز، اقدام به راه اندازی سیستم نوبت دهی آنلاین کرده اند . برای استفاده از سیستم نوبت دهی اینترنتی بیمارستان های کرج ، و همچنین آشنایی با سایر مراکز پزشکی و درمانی استان البرز می توانید به وبسایت "سبز و سفید " www.sabzosefid.com مراجعه فرمایید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (16 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits