دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۹ مه ۲۰۲۴ میلادی
بارش ماهی از آسمان، پدیده ای شگرف در هندوراس

پدیده بارش ماهی از آسمان چطور اتفاق می افتد ؟

بارش ماهی از آسمان، پدیده ای شگرف در هندوراس
4
بارش ماهی از آسمان:پدیده‌ی بسیار عجیبی که همه ساله در شهر یورو (Yoro) هندوراس اتفاق می افتد که بارش ماهی از آسمان یا “Lluvia de Peces” نامیده می شود.

سرچشمه بارش ماهی از آسمان

پدیده‌ی بسیار عجیبی همه ساله در شهر یورو (Yoro) هندوراس اتفاق می افتد که بارش ماهی از آسمان یا “Lluvia de Peces” نامیده می شود. این پدیده به این گونه است که هر سال دو بار به طور معمول در ماه می یا ژوئن (اردیبهشت یا خرداد) پس از رعد و برق و توفان شدید به مدت ۲ ساعت یا بیشتر، هزاران ماهی از آسمان بر روی خیابان های شهر می بارد.

پس از توفان شدید که سرتاسر شهر از ماهی فرش می شود، ساکنان آن مقداری از ماهی ها را برای خوردن به خانه می برند.پس از بررسی‌های صورت گرفته محققان دریافتند ماهی‌هایی که از آسمان هندوراس به زمین می بارد با نوع ماهی‌هایی که در آب های مجاور این منطقه است، فرق دارد.مردم هندوراس که به نظر می آید چندان به دنبال آگاهی یافتن از دلیل بروز این پدیده نیستند، از سال ۱۹۹۸ سالانه جشنواره ای را برای بارش ماهی برگزار می کنند.

 بارش ماهی از آسمان

پدیده ای شگرف در هندوراس

در برخی مواقع حیوانات به صورت زنده فرود می‌آیند، گاهی مرده و تکه تکه شده هستند و گاهی نیز یخ زده و حتی محصور شده در قالب‌های یخی از آسمان فرو می‌ریزند. بارش حیواناتی نظیر ماهی، قورباغه، مار و سایر حیوانات دریایی در طی قرون گذشته گزارش شده است.بارش ماهی از آسمان یا بارش حیوانی به عنوان یک پدیده عجیب شناخته می شود. اما دلایل کافی علمی برای اینکه این پدیده چرا رخ می دهد و فاصله بین دو بارش چقدر است وجود ندارد.

طبق فرضیه ای، سرچشمه بارش ماهی از آسمان مانند “Lluvia de Peces”، تنوره دریایی (گردبادهایی که آب را جا به جا می کنند) هستند. ممکن است تنوره دریایی موجودات کوچکی که زیر سطح آب زندگی می کنند مانند ماهی و قورباغه ها را ببلعد و آن ها را در مکان هایی دیگر بریزد.با این حال تنوره دریایی به عنوان یک پدیده که بتواند با خود آبزیان را مسافت های طولانی حمل کند شناخته نشده است. این مورد نمی تواند هوای ماهی آلود شهر yoro را توجیه کند، زیرا ماهی هایی که در نهایت در آنجا می بارند بومی رودخانه ها یا جریان های محلی آنجا نیستند.

اگر تئوری تنوره دریایی درست بود پس ماهی هایی که در yoro می بارند می بایست از نزدیک‌ترین منبع آبی آنجا یعنی اقیانوس اطلس باشند یعنی حدود ۲۰۰ کیلومتر دورتر از yoro.به گفته افسانه های محلی این پدیده در واقع برکت و رحمتی است که توسط Father Jose Manuel Subirana (یک مبلغ مذهبی که در سال ۱۸۶۰ به این منطقه آمد و دعایی برای منطقه فقیر و گرسنه کرد و از خدا خواست تا به آن ها غذا عطا کند.) بر سر مردم yoro نازل می شود.

بارش ماهی از آسمان

شاید محتمل ترین تئوری ای که می تواند دلیل رخداد این پدیده را توضیح دهد “Lluvia de Peces” است که توسط تیمی از دانشمندان نشنال جئوگرافیک پیشنهاد شده است، کسانی که شاهد این پدیده عجیب و غریب در سال ۱۹۷۰ میلادی بوده اند.پس از اینکه بالا رفتن ماهی ها به طور کامل غیر ممکن دانسته شد، دانشمندان به این نتیجه رسیدند.

 بارش ماهی از آسمان

که ماهی yoro در واقع از آسمان فرود نمی آید بلکه باران های سنگین قبل از پدیدار شدن ماهی ها، احتمالا ماهی های قنات ها را مجبور به آمدن روی سطح زمین می کنند.در حالی که تئوری “Lluvia de Peces” بسیاری از افراد را احساساتی می کند، همین امر دلیلی می شود برای اینکه عده زیادی این تئوری را نادیده بگیرند.به هر حال پدیده بارش ماهی از آسمان برای همه مردم تعجب آور است و همه را شگفت زده می کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits