کشف مومیایی فرزند رامسیس سوم ( شاهزاده فریادزن ) + عکس

مومیایی عجیب شاهزاده فریادزن مصر+عکس
۳,۸۶۲
۱
۰
سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۲۱:۰۷
مومیایی شاهزاده فریادزن که به زودی وبرای اولین بار در مصر به نمایش درخواهد آمدیکی از فرزندان رامسیس سوم است که به دلیل تلاش برای توطئه‌ علیه پدر با خوراندن سم کشته شد.
مومیایی عجیب شاهزاده فریادزن مصر+عکس

رمز و راز فریاد مومیایی شاهزاده ی مصری

در 28 اکتبر سال 1925، هوادار کارتر، مصر شناس آمریکایی و تیم او درب سومین و آخرین تابوت محوطه دفن را در قبر KV62 کشیدند و مومیایی توتانکنون را نشان دادند. اتاق گورستان او در سال 1922 در والی پادشاهان نروپلیس Theban یافت شد، اما تا سال یکبار باز نشد. این دو سال دیگر بود که مومیایی و ماسک مرگ معروفش در داخل آرامگاه کشف شد.

Tutankhamun فرعون در سلسله 18 پادشاهی جدید بود؛ با این حال، تاریخ دقیق حکومت او روشن نیست. تخمین تحصیل کرده است که او در حدود 1355-1346 قبل از میلاد بر مصر باستان حکومت می کرد. پس از بررسی اولیه مومیایی 3300 ساله، تخمین زده شد که توتانخون نوجوان 18 ساله ای بود که درگذشت. از آنجا که اعتقاد بر این بود که Tutankhamun به عنوان فرزند بیش از ده ساله پادشاه شد، بسیاری از آنها به عنوان "پسر پادشاه" یا "پادشاه کودک" اشاره می کنند.

اکثریت سلطنت او به بازگرداندن فرهنگ مصر، از جمله سیاست های مذهبی و سیاسی اختصاص داده شد. پیشینیان او، اخواناتون (که اخیرا ثابت شده است که پدرش) در طول سلطنت او، بسیاری از جنبه های فرهنگی مصر را تغییر داده است، و یکی از سیاست های ترمیم توتنخون، شامل تغییر سرمایه سیاسی از عمرنا اکناتن به تپه بود.

فرعون سلسله 18 پادشاهی جدید مصر بود که مومیایی آن بیش از 3300 سال پیش بود. کشف مقبره به طور کلی یکی از مهمترین و معروف ترین یافته های باستان شناسی در دوران مدرن بود. گمانه زنی های زیادی در مورد لعنت فرعون های ادعا شده و همچنین علت واقعی مرگ پادشاه Tutankhamun وجود دارد، زیرا اطلاعات بسیار کمی درباره پادشاه جوان شناخته شده است.

پس از کشف موموتان تومانخون، بحثهای زیادی در مورد علت دقیق مرگ او صورت گرفته است. این تا سال 2010 به مطالعات پزشکی و روش های متعددی انجام شده بر روی بقای خود منجر شده است. به عنوان تکنولوژی پزشکی در طول سال ها پیشرفت کرده است، تکنیک های جدید بر روی مومیایی برای کشف عصر درست، نسبتی و علت مرگ فرعون جوان، که توسط بعضی از زخم های جنگ یا حادثه ارابه ای پیش بینی شده بود، مورد استفاده قرار گرفت بعضی از رمز و رازهایی که در اطراف "پسر پادشاه" قرار دارند ممکن است سرانجام بمانند. Tutankhamen قابل اعتماد مسموم شد، اما او احتمالا در یک تصادف ارابه بود و یا ضربه به سر ضربه.

کشف مومیایی

هاوارد کارتر و تیم او در سال 1922 به مصر رفتند تا به دنبال کشف آرامگاه توتوننامون و به دلیل کشفیات اخیر که در آن زمان در یک منطقه خاص به سرپرستی جورج هربرت، 5 ارل کارناروون، که معمولا لرد کرانوارون نامیده می شد، کارتر معتقد بود که ایده خوبی از جایی که او می تواند پیدا کند. تئودور م. دیویس، باستان شناس معاصر با کارتر، سفالینه را با نام توتانخامن کشف کرد که فاصله کوتاهی از جایی است که کارتر در 4 نوامبر 1922، KV62 را کشف کرد.
محل در والی پادشاهان به پادشاهی جدید معنی دار بود؛ زیرا در آن زمان فرعونهای زمان و برخی دیگر از اهالی اهل قلم به خاک سپرده شد. ایده پشت سرقت آنها این بود که قرار است یک مکان پنهانی در یک منطقه دور افتاده باشد؛ زیرا قتل عام در طول زمان باستان مصر یک مشکل ثابت بود. متأسفانه مکان به اندازه ای که امیدوار بود، به اندازه ای مخفی نبود و اکثر مقبره ها به سرقت رفته یا آسیب دیده بودند. آرامگاه توتانکشان از برخی از غارتگاه ها رنج می برد، اما در کل بسیاری از آن دست نخورده باقی مانده بود و برخی از مناطق از جمله دفن دفن به نظر می رسید که دست نخورده باقی مانده است.

معاینه اولیه

در 11 تا 19 نوامبر 1925، دکتر داگلاس دری و دکتر صالح بیه حمدی همراه با کارتر و دیگر اعضای تیم امداد، مومیایی را بررسی کردند. در ابتدا تیم برای باز کردن آن بسیار دشوار بود زیرا ظاهر شد که روغن های گل سرخ که بیشترین استفاده را در مراسم مومیایی کردن داشتند، مومیایی را به چاله بستند. اگر چه بسته بندی ها در شرایط ضعیف بودند، به نظر می رسید که آنها از مواد مشابه آنچه که پادشاهان دیگر از این دوره به آن تعبیه شده بود وارد شده بودند. همانطور که هر لایه حذف شد، تیم شروع به کشف بسیاری از اشیاء زیبا که بین لایه های اطراف توتانکنون بدن، از جمله طلا و جواهر، دزد و قطعات از زره. هنگامی که لایه ها برداشته شده بودند و سرانجام می توانستند شرکت واقعی را بررسی کنند.

Tutankhamun's mummyاز آنجا که کشف و بررسی کارتر از مومیایی، سه معاینه مهم دیگر انجام شده با تکنیک های پزشکی مدرن و تجهیزات بوده است.همچنین مطالعات انجام شده در سال 2016 نشان می دهد که مواد تشکیل دهنده دندانه دار شامل شهاب سنگ است.

اشعه ایکس در سال 1968 انجام شد.در سال 1968، ر. ج. هریسون، استاد آناتومی، از یک دستگاه اشعه ایکس قابل حمل استفاده کرد تا نگاهی دقیق تر به ساختار داخلی مومیایی برای تعیین سن و علت مرگ Tutankhamun باشد. یکی از یافته های غیر طبیعی ترین جناغ سینه (سینه) بود و بیشتر قسمت هایی از دنده های جلویی از دست رفته بود. از بین بردن این استخوانها بخشی از پروسه mummification طبیعی نبود، که باعث شد هریسون معتقد باشد ممکن است آنها از بین رفته باشند؛ زیرا آنها قبل از مرگش به شدت آسیب دیده اند. هریسون به سرعت متوجه شد که کارتر به عنوان بسیاری از یادداشت های شخصی خود ادعا نکرده است. این مومیایی پس از 1926 دوباره بسته نشد، که در طول چهل و دو سال به علت عناصر بسیار داغ خارجی آن را بدتر کرده بود.

همچنین بسیاری از اندامها در بدن برای حذف برخی از جواهرات از بین رفته اند. هر دو دست قطع شدند، هر دو پا از لگن برداشته شد و سر از بدن جدا شد تا ماسک را خاموش کند. حتی بیشتر قابل توجه است گوش راست پادشاه و آلت تناسلی گم شده است، اما عکس از کارتر نشان می دهد که آنها در حال حاضر در طول معاینات خود وجود دارد. هریسون معتقد بود که منحنی کوچکی در ستون فقرات وجود دارد و قطعات کوچک استخوان ممکن است در نتیجه فرایند شبیه سازی باشد. ضایعه در فک سمت چپ علائم بهبودی رخ داده است قبل از مرگ او و یکی از پاهایش شکست خورده است، اما نمی توان تعیین کرد که آیا این اتفاق طبیعی یا به علت شستشو و یا معاینه کارتر انجام شود. این واقعیت که قطعات قطعه کشف شد، بسیاری از آنها تصور می کردند که پادشاه با ضربه ای به سرش کشته شد، اما اشعه ایکس نمی توانست این تئوری را پشتیبانی کند یا بی اعتبار کند.


CT Scan انجام شده در سال 2005

در 15 ژانویه 2005، تحت عنوان دکتر ماداحه خاتباط، دبیر دانشکده پزشکی در دانشگاه قاهره، توتانک هامون از آرامگاه خارج شد و سی تی اسکن (توموگرافی کامپیوتری) بر روی مومیایی انجام شد. اسکن مجاز به بازنگری دقیق پزشکی قانونی بدن و صورت و همچنین شواهد بیشتری از علت مرگ او بود. تست نشان داد که هیچ صدمه آسیب به سر وجود ندارد، او دارای یک شکاف کوچک شکسته بود که احتمالا بدون توجه به آن دیده می شد و شکل جمجمه او درون محدوده طبیعی بود و ظاهرا به عنوان یک صفات خانوادگی، پس از انجام برخی مطالعات روی مومیایی ها اعتقاد بر این است که به Tutankhamun مربوط است.

بر اساس بلوغ استخوان و دندانهای عقل او، توتانکامون در زمان مرگش تایید شد که 19 سال دارد. سی تی اسکن ثابت کرد که توتننامون سلامت خوبی دارد و نشانه هایی از بیماری که بر ساخت آن تأثیر می گذارد نشان نمی دهد. مطالعه به این نتیجه رسید که او از آسیب های مغزی آسیب دیده نمی تواند قتل شود، اما قتل غیر خشونت آمیز هنوز قابل قبول نیست. به نظر می رسد هیچ نشانه ای از بیماری های طولانی مدت وجود ندارد.از سپتامبر 2007 تا اکتبر 2009، 11 مومیایی سلطنتی سلسله 18 پادشاهی جدید پادشاه تحت آزمایشات ژنتیک و رادیولوژیکی قرار گرفتند. گروهی از پزشکان تحت هدایت دکتر زهی هاواس، نمونه های DNA را از بافت استخوانی 11 مومیایی برای تعیین یک خانواده شجره و تعیین اینکه آیا هر بیماری خانوادگی، بیماری های پاتولوژیک باعث مرگ توتانخون شد، انجام داد.

Tutankhamun's mummy

این مطالعه توانست نسل پنج نسلی را ارائه دهد و مومیایی KV55 و مومیایی جوان بانوی KV35 به عنوان والدین توتانچمون شناخته شدند. اعتقاد بر این است که KV55 دارای بدن آخنوختن است و در KV35، یک مومیایی بانوی جوان کشف شده و به نظر می رسد کیا یا Nefertiti باشد. این کشف شد که خانواده توتنکامون تعداد زیادی از بی نظمی ها را داشته است. چهار مومیایی، از جمله Tutankhamun، نشان داده اند که تروپیای مالاریا را دارند. بر اساس تمامی داده ها، مطالعه به این نتیجه رسید که احتمالا بیشترین علت مرگ برای پادشاه جوان، ترکیبی از نکروز واژن و مالاریا بود. این واقعیت که داروهای نیشکر و مصنوعی باستان مصر در این قبر پیدا شد، ادعای هواس نشان داد که توتانکامون از آسیب دیدگی رنج می برد.

گمانه زنانه

از زمان کشف موم توتانکامون، بسیاری از گمانه زنی ها و نظریه های علمی دقیق علت مرگ، که تا مطالعات اخیر سخت بود با شواهد و داده های موجود ثابت شده است. در حالی که این موضوع به طور گسترده ای مورد بحث بسیاری از مصر شناسان قرار گرفت، آن را نیز به عموم مردم گسترش یافته بود، زیرا فرهنگ عامه بسیاری از نظریات توطئه ای را که در فیلم ها، نمایش های تلویزیونی و کتاب های داستانی پخش شده بود، منتشر کرده است. نویسنده جیمز پترسون اخیرا خود را در کتاب خود، The Murder of King Tut نوشته است. بسیاری از متخصصان مصر شناخته شده تحصیل کرده و محترم و همچنین متخصصان آموزش دیده در زمینه های دیگر [چه کسی هستند] که زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد توتانکشان کرده اند .

باب برد

باب بری، یک مصر شناس که متخصص در پیلوپاتولوژی است، از شواهدی از وضعیت مومیایی که شامل قطعات جمجمه و همچنین سایر اطلاعات تاریخی از دوره است، برای نشان دادن اعتقاد او به این که Tutankhamun توسط وییزای بزرگ او، که ایستاده بود برای به دست آوردن بیشتر وقتی توتوننامون درگذشت

پل دوگرتی

پل Doherty، یک مورخ انگلیسی که مقالات و کتاب های بسیاری در مورد مصر باستان نوشته است، از شواهد فیزیکی جمع آوری شده در مورد مومیایی برای نشان دادن نظریه خود که Tutankhamun از سندرم مارفان رنج می برد، استفاده می کند. او معتقد بود که توتانکامون باید بیماری ژنتیکی را به ارث برده و در نهایت منجر به مرگ او شود.

Tutankhamun's mummy

کریستین ال مهدی

کریستین ال مهدی، یک مصر شناس، استدلال می کند که Tutankhamun از علل طبیعی درگذشت، که به اعتقاد او احتمالا یک نوع تومور است. او از فرضیه اصلی کارتر استفاده می کند که Tutankhamun یک مراسم خاکسپاری سریع داشت، از آنجا که برخی از عناصر مومیایی به نظر می رسید عجله داشت، به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه او پس از مرگ غیر منتظره به سرعت سرقت می شد، زیرا مردی که در کنار تخت سلطنتی می خواست اجتناب از یک مبارزه قدرت که ممکن است رخ داده است اگر روند دفن بسیار طولانی گرفته شده است. فرعون جدید، با سرعت بخشیدن به مراسم خاکسپاری، نظم را در مصر حفظ کرد.

مایکل رینگ کینگ

کارگردان Michael R. King و پروفسور FBI گرگوری م. کوپر همراه با یک مصر شناس واقعی [که؟] با تئوری خود که Tutankhamon کشته شد، به وجود آمد. با استفاده از شواهد قانونی و زمینه های گسترده خود در جرم شناسی، آنها به این نتیجه رسیدند که او احتمالا توسط یکی از نزدیکترین مشاوران او Ay قتل شد. آیتی توتانخونون را در تخت سلطنت به پیروزی رساند، پس آنها از انگیزه قتل استفاده می کردند.

همچنین بخوانید:

تصاویر کشف مومیایی های ۲۳۰۰ ساله در مصر

۵۰ مومیایی در - دره پادشاهان - مصر پیدا شد+ عکس

عکسهای رونمایی از مجسمه‌های مومیایی براد پیت و آنجلینا جولی در موزه مادام توسو

کریستین تیممن و کریستین مایر


کریستین تیممن و کریستین مایر، پزشکان و دانشمندان موسسه فن آوری گرمسیری برنارد نوچ در هامبورگ آلمان، از آخرین آزمایش های پزشکی انجام شده در مومیایی توتانکامون توسط دکتر هاوس استفاده کرده اند و نتیجه گرفته اند که توتانخامن از ترکیبی از بیماری استخوان و مالاریا، اما در عوض بیماری سلولهای داسی شکل داشت. دکتر تیممن و دکتر مایر اعتقاد داشتند که بیماری تومورهای ناشی از سلولهای داسی شکل باعث مرگ و میر ناشی از مرگ و میر ناشی از مالاریا شدید شد که در دوران خود در مصر باستان شایع بود. انتظار می رود که او برای ژن سلول داسی شکل هموزیگوت محسوب می شود، بنابراین او را به مالاریای شدید، که می تواند مرگ آور باشد، ایمن سازد.

اهمیت کشف

سلسله مراتبی که خانواده توتانخونون در آن زندگی می کردند با مرگ فرعون جوان به پایان رسید و با این مسئله مشروعیت حاکمان زیر روبرو شد. آرامگاه او تنها کشف شد که توسط سارقان قبر بسیار ناراحت بود، که به کارتر اجازه داد تا بسیاری از مصنوعات و مومیایی دست نخورده را کشف کند. این بینش شگفت انگیز را به دفن سلطنتی، مومیایی کردن و مقبره سلسله 18 پادشاهی جدید داد از زمان کشف آن و محبوبیت گسترده آن، آزمایش DNA انجام شده بر روی آن و دیگر مومیایی ها از دوره زمانی است که اکنون درخت سلسله مراتبی ثابت شده برای بسیاری از سلطنتی در طول سلسله 18 است. از آنجا که مرگ او غیر منتظره بود و یا ضعیف ضبط شده و یا به سادگی پرونده ها در طول سال ها از بین رفته است، با کشف مومیایی خود و پیشرفت در فن آوری های مدرن، شواهد قوی و حمایت شده در مورد مرگ توتانخونون وجود دارد، و با آن یکی از بیشتر مصر به نظر می رسد اسرار معروف حل شده است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم