مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
خارج کردن توده عجیب 23 کیلویی بعد از 24 سال از شکم بیمار جوان در یزد
12
پزشکان یزدی طی یک عمل سخت دو ساعته موفق شدند توده ای شکمی و خوش خیم به وزن ۲۳ کیلوگرم را از بدن یک بیمار ۲۹ ساله در بیمارستان شهید رهنمون یزد خارج کنند.

دکتر محسن دهقان، جراح و متخصص بیماری‌های داخلی بیمارستان شهید رهنمون یزد، در خصوص این عمل جراحی که شب گذشته در بیمارستان شهید رهنمون یزد انجام شده است، به خبرنگار فارس، اظهار کرد: در پی مراجعه یک بیمار 29 ساله زاهدانی به بیمارستان بعد از انجام معاینات پزشکی مشخص شد که توده‌ای عظیم در بدن وی جا خوش کرده است.

وی افزود: همراهان بیمار گفتند از سن پنج سالگی در جریان وجود توده در شکم «امان الله» بودند ولی هم از سایز آن اطلاعی نداشتند و هم به دلیل فقر مالی و نداشتن دسترسی به پزشک متخصص تاکنون برای جراحی اقدام نکردند.

خارج کردن توده 23 کیلویی بعد از 24 سال | با تلاش کادر درمان

دهقان گفت: پس از ویزیت اولیه بیمار، متوجه وسعت توده‌ای شکمی شدم و تصمیم گرفته شد تا وی عمل شود، به همین منظور با کمک دو پزشک جراح حاذق وارد اتاق عمل شدیم و پس از بیهوشی بیمار، عمل را آغاز کردیم.

این جراح یزدی با بیان این‌که در زمان شروع عمل اصلا فکر نمی‌کردم وزن این توده بالغ بر ۲۳ کیلوگرم باشد، تصریح کرد: حین عمل با سختی های فراوانی روبرو شدیم، چرا که توده به شدت به عروق درونی نزدیک بود و احتمال آسیب به عروق باعث شد تا عمل دو ساعت و ۱۵ دقیقه زمان ببرد.

این بیمار جوان زاهدانی که از پنج سالگی توده را در شکم خود تحمل کرده بود بعد از 24 سال زندگی با همت همسایه مهربانش که توانسته بود کمک مردمی برایش جمع آوری کند راهی بیمارستان یزد شد و در حال حاضر بعد از عمل جراحی و خارج شدن توده در حال حاضر در بخش ICU بستری و وضعیتش پایدار است و بنا به نظر پزشک به زودی به بخش منتقل خواهد شد و دو روز دیگر نیز مرخص می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (12 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است