alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
جزئیات بازگشایی حضوری مدارس اصفهان از 22 شهریور
0
شنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۰:۱۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: بازگشایی مدارس از فردا 22 شهریور به صورت حضوری با گروه‌بندی دانش‌آموزان انجام می شود ولی عدم حضور دانش‌آموزان به منزله ثبت غیبت تحصیلی نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: عدم حضور دانش‌آموزان به منزله ثبت غیبت تحصیلی نیست؛ اما لازم است خانواده‌ها در انتخاب روش تحصیلی فرزندان خود با مدیر مدرسه به توافق برسند تا مدیر و معلمان بتوانند جریان آموزشی را به نحو مطلوب رصد کنند.

به گزارش دلگرم به نقل از ایمنا، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد اعتدادی در خصوص آغاز آموزش حضوری در مدارس شهر اصفهان در هفته پیش رو، اظهار کرد: بازگشایی مدارس در استان اصفهان از پانزدهم شهریور ماه انجام شد اما با توجه به تصمیم گیری ستاد مدیریت کرونا در استان مقرر شد که در مدارس شهر اصفهان و چند منطقه با یک هفته تأخیر آموزش حضوری دانش آموزان را داشته باشیم، بر همین اساس با تلاش همکارانم شرایطی مهیا شد تا دانش آموزان بتوانند در مدارس از آموزش حضوری بهره مند شوند.

وی با اشاره به این موضوع که با شیوع بیماری کرونا یک توقف بزرگ در فعالیت‌های اجتماعی اتفاق افتاد و نگرانی‌ها را شدت داد، اظهار کرد: همان طور که سلامت دانش‌آموزان برای ما مهم است، امر آموزش و تحصیل دانش‌آموزان نیز اهمیت دارد، با توجه به شرایط غیرقابل پیش‌بینی شیوع کرونا، در سال تحصیلی جاری با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی فرآیند تعلیم و تربیت دانش‌آموزان با تعامل و همفکری با خانوادها تداوم دارد، لذا سال تحصیلی جدید را با تأکید بر چند اصل آغاز کردیم؛ و مهمترین اصل آن سلامتی دانش‌آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: از مدیران، معلمان و خانواده‌ها خواستیم تا در همه شرایط پروتکل‌ها را رعایت کنند. امسال ساعات مدرسه محدود است و ورود و خروج دانش آموزان با فاصله انجام می‌شود تا از ازدحام جلوگیری شود، همکارانم در آموزش‌وپرورش استان بسیج شده‌اند تا سال تحصیلی خوبی را تجربه کنیم.

وی تأکید کرد: با اقدامات انجام شده تمام مدارس استان اصفهان فردا آماده حضور دانش آموزان هستند، اما اختیار برای حضور دانش‌آموزان در مدارس به اولیا داده شده است و به همکارانم در مدارس تاکید نموده‌ایم که با اولیا مدارا کنند، نگرانی خانواده‌ها نگرانی ما نیز هست و این اطمینان را به خانواده‌ها می‌دهیم که عدم حضور دانش‌آموزان به منزله ثبت غیبت تحصیلی نیست؛ اما لازم است خانواده‌ها در انتخاب روش تحصیلی فرزندان خود با مدیر مدرسه به توافق برسند تا مدیر و معلمان بتوانند جریان آموزشی را به نحو مطلوب رصد کنند، یکی از دلایل بازگشایی مدارس به شیوه حضوری این است که برخی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان، دسترسی کافی و مناسب به امکانات فضای مجازی یا حتی آموزش‌های مکمل از طریق رسانه را ندارند و این بازگشایی می‌تواند به تداوم مطلوب فرآیند آموزش این دسته از دانش‌آموزان کمک نماید.

اعتدادی با اشاره به این موضوع که امسال با مسئولیت سخت‌تر و سنگین‌تری در آموزش دانش‌آموزان روبرو هستیم، در خصوص نگرانی خانواده از حضور در مدارس تصریح کرد: به همکارانمان در نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان تأکید نموده‌ایم که به طور دائمی شرایط را رصد نمایند و اصل بر این است که بتوانیم آموزش را با کیفیت مناسب در کنار رعایت پروتکل‌ها به دانش‌آموزان ارائه دهیم، امسال تراکم تعداد دانش‌آموزان و همچنین زمان کلاس‌ها کاهش یافته است و این بدان علت است که سلامت دانش‌آموزان بر هر موضوع دیگری اهمیت دارد.

وی تاکید کرد: برای کاهش تراکم جمعیت دانش‌آموزی در هر کلاس، دانش‌آموزان به دو یا چند گروه تقسیم شده و تحت نظارت مدیر و شورای مدرسه، فرآیند آموزشی خود را ادامه خواهند داد؛ بنابراین تصمیم گیری در خصوص نحوه تقسیم کلاس و ارائه دروس با شورای مدرسه خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه پیرامون آموزش غیر حضوری برای دانش آموزان گفت: ترجیح آموزش و پرورش بر تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری است اما در کنار آن استفاده از برنامه‌های تلویزیونی، آموزش بر بستر شاد و تلفیقی از روش‌های دیگر پیش‌بینی شده تا از نگرانی خانواده‌ها کاسته شود، طبق دستور رئیس جمهور محترم، استفاده از اینترنت در شبکه شاد رایگان شده و در نسخه جدید آن امکان ارتباطات زنده صوتی و تصویری فراهم شده و دانش‌آموزان در خانه می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند.

وی در پایان تأکید کرد: ارتباط بین خانه و مدرسه بسیار اهمیت دارد، لذا نیازمند تعامل مؤثر و مشارکت جدی‌تر خانواده‌ها هستیم. به همین دلیل به مدیران توصیه کردیم تمام برنامه‌های آموزشی را با خانواده‌ها مرور نموده و نگرانی آنان را برطرف کنند تا شرایط مناسب برای آموزش دانش آموزان فراهم شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits