دلگرم
امروز: جمعه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ اوت ۲۰۲۰ میلادی
جزئیات تعویق آزمون دکترا و کارشناسی ارشد
0
دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۷
سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان آزمون ارشد و دکترای سال ۹۹ خبر داد .

به گزارش «تابناک»؛به فاصله چند دقیقه به نیمه شب، سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه‌ای منتشر کرد که بر اساس آن، کنکور دکترا و کارشناسی ارشد امسال به تعویق افتاد؛ تعویق به مدتی که فعلا نامعلوم است.

آن گونه که از متن این اطلاعیه به نظر می‌رسد، ظاهرا دلیل این تعویق، آن هم در این ساعتِ عجیب، تصمیمی است که در وزارت بهداشت اتخاذ شده است. این را می‌شود با تامل در بخشی از اطلاعیه دریافت که تاکید دارد موعد برگزاری این آزمون ها را وزارت بهداشت تعیین خواهد کرد.

متن اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور

داوطلبان گرامی آزمون دکترا و کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹
به اطلاع می‌رساند با توجه به تصمیمات اتخاذ شده، تاریخ و زمان برگزاری آزمون‌های دکترا و کارشناسی ارشد ناپیوسته تغییر یافته است. بدیهی است تاریخ و زمان برگزاری جدید آزمون‌های فوق الذکر پس از ابلاغ وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

تصمیم به تعویق کنکور دکترا و کارشناسی ارشد در حالی اتخاذ و ابلاغ شده که تعویق کنکورها در جلسه روز شنبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح شد و رئیس جمهور در خصوص آن گفت: «تجمعات به طور کلی در وضعیت امروز غیرقابل قبول است؛ چه عزا چه عروسی، چه سمینار چه جشنواره. همه این‌ها مضر است و حتی اگر وزارت بهداشت نسبت به کنکور هم اشکالی داشته باشد، چارچوبی برای آن تدوین می‌کنیم که مشکلی نباشد. اجتماعات باید به حد ضرورت محدود شود.»

پیرو این اظهار نظر رئیس دولت، نشستی اضطراری به منظور بررسی ماجرای کنکور برگزار شد که وزیر بهداشت در پایان آن از برگزاری کنکورها خبر داد و تاکید کرد که شیوه برگزاری سالم کنکور را تعیین و اعلام خواهند کرد.

شیوه نامه ای که ظاهرا تدوین آن چندان ساده نیست که اگر بود، شاهد تعویق این کنکورها نمی‌بودیم؛ کنکورهایی که وزیر در تشریح غیرممکن بودن تعویق یکی شان گفته بود: «با توجه به برگزاری آزمون دکترا، یکی از صحبت‌ها در مورد کنکور دکترا بود که گفتند طراحان سوال در قرنطینه هستند و برای دانشجویان داوطلب کنکور دکترا زمان برای تصمیم‌گیری کوتاه و احتمال از دست رفتن زمان و هزینه مطرح است.»این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter