دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
مزایای بیمه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای کارگران چیست ؟
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بیمه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این راستا فعالیت می کند و مزایای زیادی برای کارگران این مناطق دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایای بیمه مناطق آزاد برای کارگران آشنا شویم.

هدف از ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، برای سهولت امر تولید و تجارت و اشتغال زایی و صادرات بیشتر است تا در راستای اقتصاد مقاومتی زمینه برای رشد اقتصادی کشور فراهم شود . این مناطق به استناد قوانین و مقررات موجود از برخی قوانین سرزمین اصلی مستثنی هستند ولی قانون اساسی جمهوری اسلامی بعنوان میثاقی ملی بر تمام کشور ساری و جاری است. یکی از قوانین جمهوری اسلامی، رخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی، بی‌سرپرستی، درراه‏ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی ‌درمانی و مراقبتهای پزشکی به صورت بیمه و غیره است که شاغلان و کارگران مناطق آزاد ویژه اقتصادی نیز باید از این حق برخوردار شوند.

مزایای بیمه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای کارگران چیست ؟

بیمه منطقه آزاد و ویژه اقتصادی چیست؟

بیمه و تأمین اجتماعی در مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب 16 خرداد ماه 1373 در ماده 46 تصریح دارد که سازمان هر منطقه آزاد مکلف است رأساً یا با مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و یا شرکت‌های بیمه نسبت به تأسیس "‌صندوق یا صندوق‌هایی" به‌منظور ارائه خدمات درمانی، غرامت دستمزد ایام بیماری، بارداری، ازکارافتادگی جزئی و کلی، بازنشستگی، فوت و سایر موارد مربوط برای کارکنان مشمول این‌مقررات در مناطق آزاد اقدام کند. علاوه بر این شرکت های بیمه نظیر شرکت بیمه آسماری در کنار ارائه خدمات متعدد مانند بیمه باربری، خدمات جذابی را نیز برای مناطق آزاد و کارگران آن ارائه می کنند.

چه خدمات در بیمه منطقه آزاد و ویژه اقتصادی ارائه می شود؟

علاوه بر بیمه درمان تکمیلی که به صورت شرکتی و خانوادگی برای کارگران و افراد شاغل در این مناطق ارائه می شود، خدماتی به صورت اختصاصی برای این مناطق در نظر گرفته شده است. بیمه آسماری به عنوان بهترین شرکت بیمه مناطق آزاد که از ابتدا با هدف ارائه خدمات به کارگران، صاحبان مشاغل و افراد شاغل در مناطق آزاد در منطقه آزاد کیش شروع به کار کرد، خدماتی مانند بیمه اتومبیل (بدنه و شخص ثالث) به همراه بیمه آتش سوزی مناطق آزاد، بیمه کشتی، بیمه باربری و بیمه مسئولیت را در این مناطق ارائه می کند.

مزایای بیمه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای کارگران چیست ؟

مزایای بیمه مناطق آزاد برای کارگران

کارگرانی که در مناطق آزاد فعالیت می کنند نیاز به خدمات ویژه ای دارند که متناسب با شرایط افراد شاغل در یک منطقه ویژه اقتصادی باشد. کارگران با قرار گرفتن تحت پوشش بیمه آسماری می توانند از بیمه درمان تکمیلی با پوشش گسترده بهره مند شوند. خانواده های مناطق آزاد می توانند با استفاده از بیمه درمان تکمیلی خانوادگی آسماری علاوه بر پوشش هزینه های درمانی معمول، تحت پوشش بیمه کرونا نیز قرار بگیرند. خدمات اختصاصی مانند بیمه اتوموبیل در مناطق آزاد نیز با شرایط ویژه این مناطق کاملا منطبق است و با پوشش حداکثری خسارت های شخص ثالث و بدنه خودرو، خیال کارگران شاغل در این مناطق را از بازپرداخت هزینه های سنگین راحت می کند.

آیا کارگران خارجی شاغل در مناطق آزاد نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرند؟

علاوه بر کارگران ایرانی که می توانند از مزایای بیمه مناطق آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی بهره مند شوند، طبق قوانین جمهوری اسلامی، برای اشتغال اتباع خارجی در مناطق، رعایت مقررات مربوط به اشتغال نیروی انسانی، بیمه و تأمین اجتماعی در مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران الزامی است. سازمان تامین اجتماعی با دریافت 3 درصد از تمام حقوق و دستمزد تبعه خارجی شاغل در ایران طی لیستی جداگانه موظف است در صورت بروز حادثه ناشی از کار اقدام به ارایه خدمات بیمه ای و درمانی همچون غرامت دستمزد ، از کار افتادگی کلی و جزیی و مستمری بازماندگان بر اساس قوانین تامین اجتماعی کند. از آنجایی که بیمه آسماری تحت پوشش بیمه کمک رسان ایران sos که یک بیمه بین المللی است قرار دارد، امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی شاغل در مناطق آزاد نیز وجود خواهد داشت.

بیمه مناطق آزاد آسماری، بهترین بیمه مناطق آزاد

در این مقاله سعی کردیم با مزایای بیمه مناطق آزاد برای کارگران آشنا شویم. از جمله عوامل موثر در تاسیس بیمه آسماری نیاز بازار بیمه و کشش بازار تقاضا در ایران، به ویژه در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی به خدمات کیفی بیمه در سطح بین المللی می باشد.

شرکت بیمه آسماری با استفاده بیش از یک صد سال تجربه کارشناسی مدیران و کارشناسان تراز اول صنعت بیمه در سطح کشور و همکاری های دو جانبه در زمینه دانش فنی بیمه ای، با بزرگترین شرکت های بیمه منطقه ای و بین المللی و همچنین با دسترسی به بزرگترین بازار های جهانی بیمه، می تواند کمک ارزنده ای برای ارزیابی و انتقال ریسک در چهارچوب بیمه های اتکایی بین المللی، در راستای حفظ و حراست از سرمایه های کشور در مناطق آزاد صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی ارائه نماید. شما می توانید با مراجعه به سایت بیمه آسماری اطلاعات بیشتری در مورد بیمه مناطق آزاد و شرایط بهره مندی از آن ها به دست آورید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است