دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۷ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
ملانصرالدین و حکایت خنده دار کفش مجانی!
274
جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۵۴
ملا نصرالدین، شخصیتی داستانی و بذله‌گو در فرهنگ‌های عامیانه ایرانی، افغانستانی، ترکیه‌ای، عربی، قفقازی، هندی، پاکستانی و بوسنی است که در یونان هم محبوبیت زیادی دارد.

ملانصرالدین برای خرید کفش نو راهی شهر شد. در راسته‌ی کفش فروشان انواع مختلفی از کفش‌ها وجود داشت که او می‌توانست هر کدام را که می‌خواهد انتخاب کند.فروشنده حتی چند جفت هم از انبار آورد تا ملا آزادی بیشتری برای تهیه کفش دلخواهش داشته باشد.

حکایت ملانصرالدین / کفش مجانی

ملا یکی یکی کفش‌ها را امتحان کرد، اما هیچ کدام را باب میلش نیافت. هر کدام را که می‌پوشید ایرادی بر آن وارد می‌کرد. بیش از ده جفت کفش دور و بر ملا چیده شده بود و فروشنده با صبر و حوصله‌ی هر چه تمام به کار خود ادامه می‌داد. ملا دیگر داشت از خریدن کفش ناامید می‌شد که ناگهان متوجه ی یک جفت کفش زیبا شد!

حکایت ملانصرالدین / کفش مجانی

آنها را پوشید. دید کفش‌ها درست اندازه‌ی پایش هستند. چند قدمی در مغازه راه رفت و احساس رضایت کرد. بالاخره تصمیم خود را گرفت. می‌دانست که باید این کفش‌ها را بخرد از فروشنده پرسید: قیمت این یک جفت کفش چقدر است؟ فروشنده جواب داد: این کفش‌ها، قیمتی ندارند! ملا گفت: چه طور چنین چیزی ممکن است، مرا مسخره می‌کنی؟ فروشنده گفت: ابدا، این کفش‌ها واقعا قیمتی ندارند، چون کفش‌های خودت است که هنگام وارد شدن به مغازه به پا داشتی!این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (274 رای)  
۳ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

یکی | ۴ هفته پیش
اولا ساخت انگلیس باشه به تو چه ؟ بهت ضرری میرسونه؟ تو همین کشور خیلی چیزا و مکان ها و آدمها رو انگلیس درست کرده.
دوما چرا همش شما هر اتفاقی میوفته میندازین گردن امریکا و انگلیس؟‌حتما برج متروپل هم بایدن شخصا اومده خرابش کرده و رفته ؟
9
31
ایمان ایوبی | ۱ ماه پیش
لعنت بر انگلیس مکار و خبیث و دروغگو.
جوک ملانصرالدین ساخته شده انگلیس است و واقعیت ندارد
43
13
پاسخ ها:
عمار | ۴ هفته پیش
کورکروانه صحبت کردن و طوطی هم بلد است ! اول کمی تحقیق کن . بخون ، بعد نظر علمی بفرما : ملانصرالدین مربوط به 800 سال پیشه ! در آن زمان ملا به کسی میگفتن که با سواد بوده ، عالم بوده . در فرهنگ لعت بزن بخون کمی با علم درایت صحبت کنید.
در مورد لباس و عمامه هم باید بدانید ، لباس رسمی منطقه ایران و قفقار و ترکیه و خیلی این کشورها به همین صورت بوده ! و در ایران تا دوره صفویه ادامه داشته . کلا دوست دارین هرچی میشه رو یا ربط بدین به ضد انقلابیون ، خارجی ها ، و .... فرقی هم نداره چی باشه. قصه باشه ، داستان ملی باشه ، بر چنین تفکراتی باید افسوس خورد

التماس دعا
5
30