دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
نوشتن اهداف و موفقیت،روش نوشتن اهداف چیست؟
53
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نوشتن اهداف و موفقیت-روش نوشتن اهداف-اهمیت نوشتن اهداف-راههای نوشتن اهداف-چگونگی نوشتن اهداف-آموزش نوشتن اهداف-نوشتن اهداف در موفقیت-اثر نوشتن اهداف بر موفقیت-نحوه نوشتن اهداف-نوشتن هدف-نوشتن اهداف زندگی-نوشتن اهداف موفقیت

نوشتن اهداف:نوشتن آرزوها و اهداف اولین قدم مهم به سمت دست پیدا کردن به آنهاست. اول به این دلیل که نوشتن آنها محبورتان می کند اهدافتان را تصویرسازی (تجسم) کنید. و دوم به این دلیل که عمل نوشتن آنها، تعهدی نسبت به آنها در شما ایجاد میکند. فقط 5 % از جمعیت جهان واقعاً برای نوشتن اهداف و آرزوهایشان وقت می گذارند شاید به همین خاطر است که افراد کمی هستند که واقعاً در زندگیشان موفق باشند و همان زندگی را داشته باشد، که آرزوی داشتنش را دارند.

نوشتن اهداف و موفقیت و روش نوشتن اهداف

نوشتن اهداف و موفقیت و روش نوشتن اهداف

نوشتن اهداف، خط سیر شما را به سمت موفقیت ایجاد می کند. با اینکه فقط عمل نوشتن اهداف می تواند پروسه را به حرکت بیندازد، اما این هم اهمیت دارد که هر از گاهی اهدافتان را مرور کنید. یادتان باشد، هرچه تمرکز بیشتری روی اهدافتان داشته باشید، احتمال بیشتری هست که به آنها دست پیدا کنید.

در زیر به چهار قانون نوشتن اهداف اشاره می کنیم:

1- نوشتن اهداف به شکل مثبت

برای آنچه که می خواهید کار کنید نه آنچه که می خواهید از آن بگذرید. بخشی از علت اینکه چرا اهدافمان را می نویسیم این است که دستورالعمل هایی برای ذهن ناخودآگاهمان تنظیم کنیم. ذهن ناخودآگاه شما ابزاری بسیار کارامد است، نمی تواند خوب را از بد تشخیص دهد و قضاوت هم نمی کند. تنها عملکرد آن انجام دستورالعمل هایش است. هرچه دستورالعمل های شما مثبت تر باشد، نتیجه مثبت تری هم به دست می آورید.

همچنین مثبت فکر کردن در زندگی روزمره به شما در رشدتان بعنوان یک انسان کمک می کند. پس آنرا فقط محدود به تعیین هدف نکنید.

نوشتن اهداف و موفقیت و روش نوشتن اهداف

2- نوشتن اهداف با جزئیات کامل

به جای اینکه فقط بنویسید، "خانه نو"، بنویسید "یک خانه 300 متری با چهار اتاق خواب، 3 حمام دستشویی، و چشم انداز کوهستان روی یک زمین 1000 متری".

یکبار دیگر داریم به ذهن ناخودآگاهمان یک دسته دستورالعمل دقیق و جزء به جزء می دهیم تا روی آن کار کند. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارید، آخر کار نتیجه واضح تری به دست می آورید. هرچه نتیجه تان دقیقتر باشد، ذهن ناخودآگاهتان کارامدتر خواهد شد.

آیا میتوانید چشمانتان را ببندید و خانه ای که در بالا اشاره کردن را تجسم کنید؟ دورتادور خانه قدم بزنید. در آستانه در اتاق اصلی بایستید و مهی که روی کوه ها را گرفته تماشا کنید. به باغچه پر از گوجه فرنگی، لوبیا سبز و خیار نگاه کنید می توانید ببینید؟ پس ذهن ناخودآگاهتان هم می تواند.

نوشتن اهداف و موفقیت و روش نوشتن اهداف

3- نوشتن اهداف به زمان حال

اهدافتان را به زمان حال بنویسید. این کار باعث می شود ذهن ناخودآگاهتان مسیری با کمترین مقاومت را انتخاب کند. اگر بنویسید "در آینده لاغر خواهم شد" ذهن ناخودآگاه با این تصور که این کار مربوط به آینده است وارد عمل نمی شود.

پس اهدافتان را به زمان حال و اول شخص بنویسید، انگار که واقعیت دارند.

نوشتن اهداف و موفقیت و روش نوشتن اهداف

-4 بازنویسی اهداف

وقتی کلمات نوشته شوند و بعد دوباره نویسی شوند، حداکثر تاثیر را خواهند داشت. پس به یکبار نوشتن راضی نشوید. اهدافتان را یادداشت کنید و بعد دوباره آنها را به زبانی دیگر بازنویسی کنید، صفات انگیزه دهنده به آن اضافه کنید و مختصر و مفیدشان کنید. یک هفته بعد شاید نیاز باشد که باز اصلاحشان کنید. همینطور به این اصلاح کردن ها ادامه دهید.

نوشتن اهداف اولین قدم برای واقعی تر جلوه دادن آنهاست. بعضی وقت ها وقتی چیزی را به صورت نوشته داشته باشید، اهمیت بیشتری پیدا میکند. همچنین برنامه ریزی برای آنها نیز ساده تر می شود .

نوشتن اهداف و موفقیت و روش نوشتن اهداف

::همین الان یک تکه کاغذ بردارید مثلا کاغذ آچاریک ساعت وقت بگذارید و هر چه که می خواهید به آن دست پیدا کنید با ذکردقیق تاریخ بنویسیداگر در زمان تعیین شده به آن چه می خواستید نرسیدید نا امید نشوید صبر داشته باشید البته شاید به صلاحتون نبوده که به آن برسید ( حکمت خدا )

به ابتدای متن توجه نمایید : فقط ۵ ٪ از جمعیت جهان برای خود هدف تعیین می کنند

امیدوارم شما جزء این ۵ ٪ باشیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (53 رای)  
۲ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

علی | ۳ سال پیش
این متن بیانگر یک دهم موضوع هست
درسته توی نوشتن هدف هیچ محدودیت نیست ولی منطق وجود داره و پله پله به اهداف رسیدن وجود داره
هیچ وقت این انتظار رو نداشته باشید که یک معجزه اتفاق بیوفته و شمارو به هدفتون برسونه
صرفا با نوشتن و فکر کردن به هدفتون بهش نمیرسید ولی این دیدگاه از دید کلی درست بنظر میرسه
هر چیزی که هدف شماست توی این دنیا وجود داره
تنها راه رسیدن بهش اینه ک باهاش هم مسیر بشی
انتخابش کنی و مثل اون توی مسیر حرکت کنی
اهدافت رو درجه بندی کن
و بر اساس درجه بندی حرکت کن
در هر بار که به یکی از اهدافت رسیدی خدارو شکر کن
اون موقع خدا رو احساس میکنی
به قدرت بینهایت خدا پی میبری
و میبینی ک خدا این دنیا رو برای تو آفریده
پس دستور بده تا بگه چشم
0
2
پاسخ ها:
علی اصغر | ۳ سال پیش
سلام.این نوشته ها فقط معنی هدف را به ما میگوید هدف را چگونه بنویسیم
3
4