دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
لذت با خانواده بودن (راهنمایی)
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لذت با خانواده بودن-راهنمای لذت با خانواده بودن-وقتی برای با هم بودن-چگونه با خانواده خود رفتار کنیم-داشتن خانواده شاد-خصوصیات خانواده شاد-همنشیینی با خانواده

لذت با خانواده بودن

لذت با خانواده بودن


خانواده نهاد مهمی است و بهترین ماوا و مسکن برای ارامش انسان است .


هفته ای یک و یا دوبار باهم بیرون بروید و با انها لحظات خوشی را سپری کنید .همه شرایط را برای روزهای تعطیل اماده کنید تا از آن لذت ببرید .

لذت با خانواده بودن

غذاهایی که همسر و فرزندتان دوست دارند درست کنید وبه انها بفهمانید که دوستشان دارید و برای شما مهم هستند .

همیشه از آنها سوال کنید که چه چیزی سبب خوشحالی و چه سبب ناراحتی شان است و سعی کنید همیشه برای انها همراه و همدل خوبی باشید .مناسبت های مهم را فراموش نکنید .تولد و سالگرد ازدواج و ... بیانگر جدی بودن و با ارزش بودن زندگی است .

لذت با خانواده بودن

خدارا شاکر باشید و همواره به خاطر داشتن خانواده به خود ببالید .بسیاری تنهایی را تجربه می کنند . برایشان نامه های عاشقانه بنویسید و به آنها هدیه بدهید .وقتی فرزندمان کار خوبی انجام می دهد احساس خوشحالی خود را به او نشان دهیم و سپس او را در آغوش گرفته و بگوییم که چقدر دوستش داریم.


لازم است فرزندان احساس کنند که پدر برای مادرشان احترام زیادی قائل است. محیطی صمیمی ایجاد نماییم تا فرزند نوجوان ما بتواند آزادانه احساساتش را بازگو کند. در صورت داشتن مشغله زیاد، سعی کنیم در شبانه روز حداقل نیم ساعت با فرزندمان همراه باشیم، با آنها حرف بزنیم، بگوییم و بخندیم و استراحت و تفریح کنیم.

لذت با خانواده بودن


اگر پسر نوجوان داریم، بدانیم که او نیازمند است که اوقاتی را در حریم حمایت و هدایت پدری محبوب، منطقی، استوار و مقتدر سپری کند.
به جای انتقاد و تکذیب، از سخنان اطمینان بخش و تایید کننده استفاده نماییم. بین خود و فرزندان به جای رابطه خشک و آمرانه، ارتباط عاطفی توام با گذشت و صبر را حاکم نماییم تا مروت و مردانگی را بیاموزند.

برگردان توسط مجله دلگرم
نرگس زارعياین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است