دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
چگونه به رویاهایی که در ذهن داریم برسیم؟

۲۰ قدم برای رسیدن به رویایی که در ذهن دارید

چگونه به رویاهایی که در ذهن داریم برسیم؟
8
زمان مطالعه: 11 دقیقه
هر شرکتی که به موفقیت می‌رسد از رویا پردازی‌های رییس آن شکل گرفته است. افراد مختلف همیشه ایده‌های متفاوتی در ذهن خودشان دارند و اگر بتوانند آن‌ها را دنبال کنند، قطعا می‌توانند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنند.

برای رسیدن به رویاهایی که در ذهن داریم چیکار کنیم؟

تمام کارآفرین‌هایی که در اطراف خود مشاهده می‌کنید، در ابتدا یک رویا و یک ایده در ذهن خودشان داشته‌اند و کم‌کم توانسته‌اند رویایی که دارند را به حقیقت تبدیل کنند.اگر بتوانید با کارآفرین‌های مختلف صحبت کنید، آن‌ها راه حل‌های متفاوتی برای رسیدن به موفقیت و اجرایی کردن رویاهایتان به شما می‌دهند.

قدم اول

چه رویایی در ذهن دارید؟

در قدم اول باید به ایده‌ای که در ذهن دارید فکر کنید. یک فرد کارآفرین باید بدون قضاوت و حرف دیگران یک ایده‌ی خاص در ذهن خودش داشته باشد. به هر حال انسان‌ها توانسته‌اند به ماه قدم بگذارند یا اینترنت را به وجود بیاورند یا توانسته‌اند راهی برای درمان بیماری‌های مختلف پیدا کنند.

قدم دوم

سوال‌های خوب از خودتان بپرسید و آن سوال‌ها را پیش خودتان تکرار کنید

زمانی که ایده‌ی خودتان را پیدا کردید باید از خودتان سوال‌های مختلف بپرسید و این سوال‌ها را در طول هفته بارها تکرار کنید. با سوال پرسیدن می‌توانید ایده‌ی خودتان را بهتر کنید.

‌‌قدم سوم

به دنبال اطلاعات بیشتر باشید

کار خودتان را شروع کنید تا به اولین مشکلی که در سر راهتان قرار می‌گیرد، برسید. در این زمان باید از کارآفرین‌های دیگر سوال کنید تا آن‌ها به شما کمک کنند.

‌قدم چهارم

کارهایی که لازم است را بارها تکرار کنید

زمانی که اولین مشکل را پشت‌سر گذاشتید، به مشکلات دیگر برمی‌خورید. زمانی که با مشکلات مختلف مواجه می‌شوید باید از افراد گوناگون سوال کنید و به دنبال راه حل باشید. باز هم باید از کارآفرین‌های مختلف کمک بخواهید. این کار را بارها و بارها انجام دهید تا بتوانید مشکلات را پشت‌سر بگذارید.

رسیدن به رویاها در سه سوت

قدم پنجم

یک نقشه‌‌ی راه برای خودتان درست کنید

با افراد مختلف صحبت کنید تا بتوانید یک نقشه‌ی راه برای خودتان درست کنید. در نقشه‌ی راهی که به وجود می‌آورید باید تمام جزییات کار خودتان را بنویسید تا بتوانید مسیر درستی را طی کنید. شما به عنوان یک کارآفرین باید بتوانید ایده‌ی خودتان را با مدیران مختلف به اشتراک بگذارید تا آن‌ها بتوانند کاری کنند که شرکتی که تاسیس کرده‌اید، به آن چیزی که در ذهن داشتید برسد.

حتماً بخوانید:
شعر برای کامیابی : زیباترین اشعار درباره موفقیت و کامیابی

شعر برای کامیابی : زیباترین اشعار درباره موفقیت و کامیابی

در این مطلب از ذلگرم گلچین اشعار زیبا در مورد موفقیت و کامیابی را از شاعران بزرگ و نامی کشور برایتان آورده ایم . با ما تا آخر همراه باشید .

قدم ششم

‌‌‌‌‌‌‌‌چشم هایتان را ببندید

کمی صبر کنید تا سر و کله اش پیدا شود؛ ذهنتان را از اتفاق های ناخوشایند امروز وکارهای تلنبار شده فردایتان خالی کنید؛ نفس عمیق بکشید و بگذارید سراغتان بیاید. می بینید؟ بدون آنکه دنبالش بگردید خودش را به ذهنتان رسانده، رویایی که گهگاه در روزهای آرام زندگیتان سراغ شما می آید،
باز هم آمده تا ذهن و تن خسته تان را به دنیایی که دست نیافتنی جلوه می کند ببرد؛ اما صبر کنید! چرا دست نیافتنی؟ رویاهایی که فکر می کنید رسیدن به آن ها نه کار شماست و نه کار کس دیگری، می توانند به واقعیت زندگیتان تبدیل شوند.کافی است بعد از دیدنشان چشم هایتان را باز کنید و با تکنیک هایی که به شما معرفی می کنیم، دنبالشان کنید.

قدم هفتم

ببافیدش

همه چیز از ذهنتان شروع می شود و بعد به واقعیت تبدیل می شود. حالا که این واقعیت را می دانید، به قوه تخیلتان پروبال دهید و اجازه دهید. رویا ببافد. دوست دارید کجای این دنیا بایستید. دوست دارید که باشید؟ کنار که بایستید و چطور زندگی کنید؟ تا زمانی که جوابی برای این سوال ها نداشته باشید، هیچ تغییر قابل توجهی در زندگی تان اتفاق نمی افتد.

قدم هشتم

باور کنید

رویاهایتان را با پرداختن به موضوعات کوچک و در دسترس هدر ندهید. رویای که به ذهن شما پا می گذارد، باید آن قدر بزرگ باشد که ارزش انتظار و دویدن برای رسیدن را داشته باشد. وقتی رویایی را در ذهنتان می بافید، باید قبل از اینکه قدمی به سمتش بردارید از خود بپرسید «کی چی؟»، «وقتی به رویایم رسیدم چه اتفاقی در زندگی ام می افتد؟»
اگر پاسخی که به این سوال ها می دهید، به جای متوقف کردن رویابافی، ذهنتان را برای پر و بال دادن به آن تشویق می کند، یعنی رویای نابی بافته اید. حالا که ناب بودن رویایتان را باور کرده اید، نیمی از مسیر را برای رسیدن به آن پیموده اید.

قدم نهم

ببینیدش

مسیری که برای رسیدن به رویا در ذهنتان دارید را کنار بگذارید و تصور کنید همه چیز اتفاق افتاده است. در کوچه رویاییتان قدم بزنید؛ کنار آدم رویاییتان بایستید؛ جایزه رویاییتان را در دست بگیرید و پشت میز ریاستی که رویایش را داشته اید بنشینید.
رویایتان را خوب مزه مزه کنید و ببینید زندگی تان چقدر تغییر کرده است. برای رسیدن به نقطه ای که در ذهنتان مجسم کرده اید، نباید رویا را دور از دسترس و خیالی تصور کنید. شما باید بپذیرید که رویایتان درست توی مشتتان است.

قدم دهم

بگوییدش

بسیاری از رویاها، هیچ وقت محقق نمی شوند، چون صاحبانشان آن ها را فقط در ذهنشان نگه می دارند. حالا که باور کرده اید رویایتان توی مشتتان است، باید آدم های دیگر را شریک فکرتان کنید.
وقتی در مورد رویایتان صحبت می کنید، یک قدم دیگر به باورکردنش نزدیک می شوید. شمایی که با اشتیاق تصویر دوست داشتنی ذهنیتان را با دیگران به اشتراک می گذارید، آن ها را هم به باورکردن رویایتان ملزم می کنید. انگار قرار نیست چرخ این دنیا بدون محقق شدن رویای عزیز شما بچرخد.

رسیدن به رویاها در کمترین زمان

قدم یازدهم

برنامه اش را بریزید

حالا وقت آن است که حرفتان را به عمل دربیاورید. رویای شما در فکرتان متولد شده اما با ماندن در ذهن شما به زندگیتان راه پیدا نمی کند. پس بنشینید و مسیر رسیدن به آن را طراحی کنید. اول باید یک برنامه کلی و بزرگ را برای مشخص کردن این مسیر تدوین کنید و بعد به جزییاتش بپردازید. آن قدر در زمان طراحی این مسیر خودتان را سوال پیچ کنید که هیچ ابهامی در برنامه باقی نماند.
جزییاتی که به عنوان کوچه پس کوچه های این مسیر طراحیشان می کنید، امکان رسیدن به آن را بیشتر می کنند. البته برنامه ای که امروز طراحی می کنید تا زمانی در دست گرفتن رویایتان بدون تغییر نمی ماند.
مطمئن باشید هرچه پیش تر بروید، نیازها و محدودیت هایتان را بیشتر درک می کنید و مجبور به ویرایش کردن برنامه تان می شوید.
تدوین برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت می تواند به شما کمک زیادی بکند. برنامه بلندمدتی که تنظیم می کنید، اما مسیر اصلی رسیدن به رویای تان است و برنامه های کوتاه مدت، می توانند انرژی و انگیزی بیشتری برای رسیدن به هدف به شما بدهند.
وقتی در دل برنامه اصلی ده ها مسیر فرعی تعریف کرده اید، به محض عبور از هر کدام از مسیرهای فرعی، از موفقیت کوچکی که به دست آورده اید احساس غرور می کنید و با انگیزه بیشتری به راهتان ادامه می دهید.

قدم دوازدهم

عملی اش کنید

قبل از اینکه رویایتان را عملی کنید، باید یک چک لیست تهیه کنید و موفقیت های کوتاه مدتی که تعریف کرده اید را در آن فهرست کنید. حالا می توانید بعد از عبور از هر مرحله ای که تعریف کرده اید، به نشانه پیروزی مقابل آن موضوع تیک بزنید و از کوتاه شدن راهی که در پیش دارید احساس غرور و خوشحالی کنید.
با احتیاط اما با انگیزه، در مسیری که طراحی کرده اید قدم بگذارید. پیش نیاز وارد شدن به این مسیر، مشخص کردن نیازهایتان است. اگر قرار است در زمینه ای آموزش ببینید، با افرادی ارتباط برقرار کنید یا اینکه تجهیزاتی را فراهم کنید، دست به کار شوید. رویای شما درست در لحظه ای که روی مبل نشسته اید برآورده نمی شود. پس از جا بلند شوید و برای عملی کردنش جان بکنید.

قدم سیزدهم

لمسش کنید

شاید سختی راه بعد از مدتی شما را سرد کند و خیال در دست گرفتن رویا را از سرتان بیرون کند؛ اما با خواندن داستان موفقیت رویاباف های دیگر می توانید جلوی چنین اتفاقی را بگیرید.
وقتی بدانید که دیگران هم مثل شما از ره پرپیچ و خمی عبور کرده اند و وقتی بفهمید که برای رسیدن به هدفشان چه میانبرهایی را به کار برده اند، انگیزه تان برای ادامه دادن این راه و در دست گرفتن رویایتان چندبرابر می شود.

قدم چهاردهم

کیفش را بکنید

صبوری، برنامه ریزی و تلاشتان نتیجه داده و حالا شما زندگی رویاییتان را در مشتتان دارید. کار دیگری لازم نیست بکنید. فقط روی همان مبلی که رویایتان برای اولین بار در آن پیدا شده بنشینید و این موفقیت را جشن بگیرید. شاید هم داستان برای شما تمام شده نباشد و تصمیم داشته باشید بار دیگر همین مسیر را طی کنید و برای رسیدن به رویاهای دیگرتان آماده شوید.

قدم پانزدهم

محقق شدن رویا

بسیاری از رویاها، هیچ وقت محقق نمی شوند، چون صاحبانشان آن ها را فقط در ذهنشان نگه می دارند

چرا بعضی ها به رویایشان نمی رسند؟

زندگی در گوشه ای دنج و رویایی، نان پختن زنی که از شهر دل کنده کنار زنان روستایی و پرواز با هواپیمای شخصی، ممکن است رویای هر کسی باشد؛ اما تا به حال فکر کرده اید که چرا این رویاها، تنها برای برخی آدم ها چهره واقعیت به خود می گیرند؟ راستش را بخواهید، رویاباف هایی که مثل تصویر ذهنی شان زندگی می کنند، این اشتباهات را انجام نمی دهند.

قدم شانزدهم

رویا قرض نمی گیرند

مراقب باشید تحت تاثیر دیگران رویابافی نکنید. رویایی که در ذهنتان می پرورانید، باید منحصر به فرد باشد. قرض گرفتن رویاهای دیگران انگیزه کافی برای حرکت کردن به سمت رویاها را به شما نخواهد داد و به جای تغییر زندگی تان، به شکست هایتان خواهدافزود. کسانی که رویایشان را در مشتشان می گیرند، هیچ وقت چنین اشتباهی نمی کنند.

 راه های موفقیت آمیز، رسیدن به رویا هایتان

قدم هفدهم

به خودتان نگاه کنید

می دانیم که برای رویابافی نباید حد و مرزی بگذاریم، اما اگر می خواهید به رویایتان لباس واقعیت بپوشانید، باید محدودیت هایتان را هم در نظر بگیرید. اگر معلولیت جسمی دارید، بعید است که رسیدن به رویای خلبانی برایتان ممکن باشد و اگر صدای خوبی ندارید، مطمئن باشید رویای چه چه زدن در صحنه ارکستر مجال تبدیل شدن به واقعیت را پیدا نخواهدکرد.
رویاباف ها موفق می دانند که برای رسیدن به تصویر ذهنی شان، نیازی به آماده بودن همه شرایط نیست؛ اما این را هم خوب می دانند که برخی محدودیت ها می تواند همه چیز را خراب کند و راه رسیدن به رویا را برای همیشه ببندد.

قدم هجدهم

دست روی دست نگذارید

به اطرافتان نگاه کنید؛ چند نفر از آدم های دور و برتان به رویاهایشان رسیدهاند؟ تصور می کنید هیچ کدام از آدم هایی که زندگی معمولی و خالی از رویایی را می گذرانند، در ذهنشان خیالی را نپرورانده اند؟ نه! آغلب آدم ها به رویاهای ذهنی شان پر و بال می دهند اما اشتباهشان این است که برای رسیدن به رویا قدمی بر نمی دارند.
اگر تصور می کنید جای رویا فقط در ذهنتان است و دلیلی ندارد که به حقیقت تبدیلش کنید، هیچ وقت نمی توانید سرنوشتتان را آن طور که می خواهید تغییر دهید.

قدم نوزدهم

منتظر زمین و زمانید

برای رسیدن به رویایتان، هیچ وقت منتظر ایده آل شدن شرایط نمانید. درست است که باید جاده را اندکی صاف کنید اما اگر می خواهید شرایط ایده آل برای تحقق رویایتان فراهم شود، باید به شما بگوییم که هیچ وقت چنین شرایطی را تجربه نخواهید کرد.
یادتان نرود که نه زمان متوقف می شود و نه زمین به سمت شما مسیرش را عوض می کند. پس همین حالا دست به کار شوید و به سمت رویایتان حرکت کنید. این اصلی است که رویاباف های موفق به آن باور دارند.

قدم بیستم

از نردبان دیگران بالا نروید

در مسیر رویاهایتان، حتما نیاز به آدم های دیگر پیدا خواهدی کرد اما حسابی که روی دیگران باز می کنید، نباید مبنای تصمیم گیریتان شود. سعی کنید مسیری را برای رسیدن به رویایتان انتخاب کنید که در آن دیگران و کمک هایشان کمترین تاثیر را داشته باشند.

و در آخر کمال گرایی را کنار بگذارید

می خواهید همه توانایی هایی که برای رسیدن به رویایتان در ذهن دارید را کسب کنید و بعد به سمتش حرکت کنید؟ اشتباه می کنید. درست است که باید نقشه راه و مقدمات رسیدن به مقصد را فراهم کنید، اما قرار نیست صددرصد چیزی که به آن نیاز دارید، توی دستتان باشد تا به سمت رویایتان حرکت کنید. رویاباف های حرفه ای هیچ وقت زمانشان را با چنین تصوری هدر نمی دهند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (8 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits