دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
۱۲ رفتاری که افراد موفق را از سایرین متمایز می‌کنند

۱۲ ویژگی افراد موفق که اگر بدانید موفق می شوید!

۱۲ رفتاری که افراد موفق را از سایرین متمایز می‌کنند
2
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ویژگی های افراد موفق کمک های بزرگی را در مسیر موفقیت می‌کند. افراد موفق قطعاً عاداتی را برای خودشان ساخته اند تا به موفقیت برسند، ما نیز اگر خواستار رسیدن به موفقیت هستیم، باید تمام تلاشمان را بکنیم تا عاداتی همانند آن ها برای خودمان بسازیم و از...

ویژگی های افراد موفق چیست؟

افراد موفق همیشه سعی می‌کنند به شکل‌های مختلف به اهداف خودشان دست پیدا کنند. این افراد خصوصیت‌هایی دارند که باعث می‌شوند از سایرین متمایز باشند.

به‌تازگی گروهی از محققان دانشگاه Strayer کشور آمریکا تحقیقاتی انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که افراد موفق سعی می‌کنند که به‌هدف‌های شخصی خودشان دست پیدا کنند. این افراد با رسیدن به هدف‌های شخصی خودشان می‌توانند روی افراد دیگر هم تاثیرگذار باشند.

این موفقیت در زمینه‌های مختلف مانند سلامت فیزیکی و روحی، خانواده و حتی شغل بوده است. البته شاید آن‌ها در کار خودشان خوب نباشند، اما از انجام دادن آن بسیار راضی هستند.

در ادامه این بخش از دلگرم شما را با ویژگی‌هایی آشنا می‌کنیم که یک فرد موفق را از سایرین متمایز می‌کند.

موفقیت واقعی چیست؟

آنچه که همه ما در زندگی به دنبالش هستیم، رسیدن به موفقیت است، موفقیت در فضای اجتماعی، موفقیت در فضای عاطفی، موفقیت در محیط خانواده و محیط دوستانمان و موفقیت برای رسیدن به آرزو ها و خواسته هایمان. امروز در این مقاله سوال ما از شما این است که موفقیت واقعی چه موفقیتی است و چه راز هایی را در خود نهفته دارد؟

همه ما بارها و بار ها شنیده ایم که می گویند اگر فرد به موفقیت ایمان داشته باشد، انرژی مضاعفی کسب می کند که خیلی راحت می تواند موانع سخت و دشوار را کنار بزند و به موفقیتی که می خواهد برسد. اما اگر فرد، توانایی ها و قابلیت های خود را نشناسد چه؟ ایا باز هم می تواند موفق شود؟ ایا می تواند موانع را کنار بگذارد؟

قابلیت ها و توانمندی های افراد موفق

یکی از راز های مهم رسیدن به موفقیت در زندگی، دانستن قابلیت ها و توانمندی های خودمان است، موفقیت تصادفی نیست بلکه مجموعه عواملی است که دست به دست هم می دهد و فردی را در زندگی، در یک حرفه یا در یک شغل موفق می کند.به افراد موفق پیرامونتان نگاه کنید و از خودتان بپرسید چرا این فرد موفق است؟ این سوال دقیقا شما را به عوامل موفقیت او می رساند

برای مثال این فرد مدیریت زمان خوبی دارد، به خود شناسی نسبی خوبی نایل شده است، یعنی یک تصویر درستی از خود دارد. البته سوالی که هر شخصی باید از خود بپرسد این است که، موفقیت به چه قیمتی؟، اگر قرار شود انسان برای رسیدن به هدفی سلامت روانی و جسمانی را از دست بدهد، این موفقیت ارزشی ندارد.

هستند پدر مادر هایی که به بچه هایشان بسیار فشار می آورند، تا حدی که اگر به چهره یک دانش آموز نگاه کنید پر از استرس است، زیرا پدر و مادر مرتب به او می گویند درس بخوان درس بخوان و..

در حالی که درس خواندن تنها راه سعادتمند شدن نیست. راه سعادتمند شدن این است که انسان به خودشناسی برسد تا توانایی هایش را کشف و شکوفا کند و پرورش دهد. کسی که خودش را شناخت، به خودش دروغ نمی گوید، خودش را فریب نمی دهد و هدفی مناسب با توانایی هایش انتخاب می کند.

انتخاب هدف

اگر می پرسید هدف چیست؟ در جواب باید گفت: هدف آن نقطه و موقعیت مطلوبی است که ما می خواهیم به آن برسیم، اگر ما آن نقطه مطلوب را درست تعیین کنیم، در رسیدن به آن خسته نمی شویم. انسان های موفق خستگی ناپذیر هستند، چرا که عنصر دیگری به نام عشق به هدف دارد. از طرف دیگر افرادی که خسته می شوند کسانی هستند که هدف مشخصی ندارند.

انواع خستگی

در روانشناسی دو نوع خستگی داریم،:

  1. خستگی روانی : خستگی روانی است یعنی نمی دانند کجا می روند، نمی دانند چه می کنند و به دنبال چه هستند. این موضوع باعث هدر رفتن انرژی روانی افراد می شود
  2. خستگی جسمانی : خستگی جسمانی به راحتی رفع می شود.

برعکس، کسی که می داند به کجا می رود، چگونه زندگی می کند، سبک زندگی مناسبی را انتخاب کرده و همواره یاد خدا را در دل دارد همواره موفق است. فرقی نمی کند یک پزشک، یک پلیس، یک نجار، یک خیاط، یک نانوا و... با نام و یاد خدا شروع به فعالیت می کند و در عین حال موفق است.

اصول موفقیت کدامند؟

  • هدفمندی
  • برنامه ریزی
  • مدیریت زمان
  • اولویت بندی
  • الگو قرار دادن افراد موفق

۱۲ ویژگی افراد موفق که تا به حال نمی دانستید

1. افراد موفق احساسات خودشان را کنترل می‌کنند

افراد موفق همیشه روی احساسات خودشان کنترل دارند. آن‌ها شرایط را به‌خوبی درک می‌کنند و سعی می‌کنند با منطق به شرایط واکنش نشان دهند. آن‌ها با کنترل کردن احساسات خودشان می‌توانند چالش‌های به وجود آمده را به خوبی پشت‌سر بگذارند.

زمانی که شرایط سخت می‌شود، این افراد به‌شدت آرام هستند. آن‌ها می‌دانند که مهم نیست چیزی خوب یا بد باشد چرا که زمان شرایط را تغییر می‌دهد. آن‌ها خودشان را با شرایط هماهنگ می‌کنند و همیشه شاد هستند.

2. افراد موفق درباره‌ی همه چیز اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند

افراد موفق بیشتر از همه اطلاعات دارند چرا که سعی می‌کنند آگاهی خودشان را نسبت به مسائل مختلف افزایش دهند. آن‌ها این کار را به واسطه علاقه شخصی خودشان انجام می‌دهند و از آن لذت می‌برند. این افراد همیشه به‌دنبال فرصتی هستند که بتوانند خودشان را ارتقا بدهند و پیشرفت کنند.

‌3. افراد موفق در تصمیم‌گیری‌ها عجله ندارند

این افراد برای اینکه یک تصمیم خوب بگیرند، فکر می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که اگر بیشتر درباره یک موضوع فکر کنند، می‌توانند تصمیم بهتری بگیرند. افراد موفق می‌توانند به شکل منطقی روی موضوعات مختلف فکر کنند.

4. افراد موفق با یقین صحبت می‌کنند

فرد موفق با شک و تردید صحبت نمی‌کنند. او کاملا به حرفی که می‌زند یقین دارد. حتی زمانی که می‌داند انجام دادن کاری بسیار سخت است، درباره آن بسیار مطمئن حرف می‌زند.

‌5. افراد موفق زبان بدن مثبتی دارند

این افراد با نوع صحبت کردن و حالت‌های رفتاری خودشان روی سایرین تاثیر می‌گذارند. این افراد به شکل عجیبی همه را به سمت خودشان جلب می‌کنند. رفتار آن‌ها در موقعیت‌های مختلف همیشه مثبت است و می‌دانند که در شرایط گوناگون باید چه واکنشی از خودشان نشان دهند.

‌6.افراد موفق در برخورد اول بسیار تاثیرگذار هستند

تحقیقات گفته‌اند که مردم در کمتر از ۷ ثانیه از یکدیگر خوششان می‌آید و یا نمی‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند. بعد از این مدت مردم سعی می‌کنند که شخصیت یکدیگر را بررسی کنند. افراد موفق تلاش می‌کنند در مدت زمان کم روی مخاطب خودشان تاثیر بگذارند. اولین برخورد این افراد بسیار مثبت است و زبان بدن آن‌ها روی این موضوع تاثیر زیادی دارد.

‌7. آن‌ها به دنبال موفقیت‌های کوچک هستند

افراد موفق دوست‌دارند که خودشان را وارد چالش‌های مختلف بکنند و آن‌ها را با موفقیت به پایان برسانند. موفقیت‌های کوچک روی کار آن‌ها تاثیرات بسیار زیادی دارند. این موفقیت‌ها باعث می‌شوند که آن‌ها از اعتماد به‌نفس بیشتری برخوردار باشند.

8. افراد موفق نترس هستند

این افراد اصلا ترس را به‌خودشان راه نمی‌دهند. آن‌ها سعی می‌کنند ترس را در ذهن خودشان وارد نکنند تا بتوانند کارها را به خوبی انجام دهند. آن‌ها بر ترس غلبه می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود تا بتوانند در پروژه‌های سخت به موفقیت برسند.

‌9.افراد موفق انسان‌های با شخصیتی هستند

انسان‌های موفق ترکیب خوبی از افراد سخت‌کوش و با شخصیت هستند. آن‌ها به سرعت عصبانی نمی‌شوند یا برای رسیدن به هدف خودشان کسی را تحقیر نمی‌کنند. حرف‌های انتقادی خودشان را هم با ملایمت بیان می‌کنند تا بتوانند به هدفی که می‌خواهند دست پیدا کنند. این افراد همیشه در دسترس هستند و افراد زیادی آن‌ها را دوست دارند. همچنین به‌راحتی می‌توان با این افراد کنار آمد.

‌10. صادق هستند

به افراد موفق می‌توان کاملا اعتماد کرد. این افراد به گونه‌ای کار می‌کنند که بتوان در دراز مدت با آن‌ها کار کرد. آن‌ها می‌دانند که صادق بودن باعث می‌شود که بتوانند با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنند. این افراد پشت‌سر کسی حرف نمی‌زنند و درباره فردی دروغ نمی‌گویند.

‌11. افراد موفق می‌دانند که افراد زیادی در موفقیت آن‌ها نقش داشته‌اند

افراد موفق می‌دانند که برای رسیدن به اهدافشان چقدر زحمت و سختی کشیده‌اند. آن‌ها می‌دانند که دوستان، خانواده و رییس‌اشان نقش زیادی در این موفقیت داشته‌اند و به همین دلیل از آن‌ها سپاس‌گذار هستند.

12. افراد قدردانی هستند

این افراد نسبت به چیزهایی که در اختیار دارند، قدردان هستند و همیشه انرژی مثبت دارند. ‌آن‌ها می‌دانند که برای رسیدن به موفقیت نباید مغرور شوند.

همچنین بخوانید:

۵ سوالی که افراد موفق هر روز از خود میپرسند

افراد موفق چگونه فکر می کنند؟

۵۰ جمله انگیزشی که افراد موفق هر روز با خود تکرار می کنند

افراد موفق آخر هفته‌های خود را چگونه می‌گذرانند؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits