دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۴ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی
زناشويي و تاثير قاچ هندوانه بر آن
6
زمان مطالعه: 8 دقیقه
زناشويي و تاثير قاچ هندوانه بر آن-تاثیر قاچ هندوانه در زناشویی -رازهای موفقیت -چگونه زن زندگی خود را دیوانه سازید -رازهای موفقیت در ازدواج

زناشویی و تاثیر قاچ هندوانه بر آن

زناشويي و تاثير قاچ هندوانه بر آن

زمان از جمله عناصري است که همه ما با آن سر و کار داريم مثل ماهي هايي که در آب غوطه ورند، ما هم در زمان غوطه وريم و مثل ماهي هاي آکواريومي که هر روز آب آن ها تازه مي شود ما هم هر روز، زمان مان تازه مي شود. روز قبل را از ما مي گيرند تا روز بعد را به ما بدهند، ما زمان هاي محدودي را در اختيار داريم. ثروتمند و فقير و پادشاه و گدا هم ندارد.

مثلا اگر براي کارمندي که حقوق اش در ماه يک ميليون تومان است روز 24 ساعت است براي يک ميلياردر هم زمان همان 24 ساعت است و او حتي اگر بخشي يا همه دارايي اش را هم صرف کند نمي تواند يک دقيقه به زمان خود بيفزايد. زمان اندوختني نيست و نمي توانيم مثلا جايي ترشي زمان بيندازيم. مثلا زمان را لاي آب نمک بگذاريم

تا براي مدت ها بماند يا نگهدارنده اي چيزي به زمان اضافه کنيم که امروز ما کش بيايد چون امروز به ما خوش گذشته به واسطه نگهدارنده اي قوي همچنان امروز را نگه داريم.وقتي اين عبارت ها را در ذهن مرور مي کنيم مي بينيم زمان مثل ماهي، ليز و مثل آدم برفي در معرض آب رفتن است از سوي ديگر زوجي که مي خواهند زندگي آرام، پوشاننده و پيش برنده اي را با هم تجربه کنند بخواهند و نخواهند سر و کارشان با زمان مي افتد.ديگراني که از قاچ هاي زماني ما سهم مي برند

در آغاز زندگي مشترک، زوج ها به خاطر آن که بيشتر در فضاي مهيج و عاطفي - جنسي قرار دارند معمولا کم تر به نقش فرديت توجه نشان مي دهند و اگر بتوانند دوست دارند حتي وقتي خوابند راهي براي ورود به دنياي همديگر داشته باشند يعني حتي در زمان هاي خواب هم همديگر را تنها نگذارند. مثلا اگر قبل از خواب دست هايشان در دست همديگر است به محض سنگين شدن پلک ها و ورود به دنياي خواب هم دست هايشان در دست همديگر باشد و در خواب هرچه مي بينند و هر کجا که مي روند با هم باشند و تجربه مشترکي را از سر بگذرانند.

خوشبختانه دنياي خواب يک دنياي کاملا فردي است و زوج هاي عاطفي- احساسي ما هم نمي توانند به اين دنيا کلک بزنند، به خاطر همين هرچقدر هم که تمرين کنند هر کسي خواب هاي خاص و متفاوت خودش را خواهد ديد. پس به مرور زمان اين زوج ها حس خواهند کرد که تنها شدن نه تنها در دنياي خواب حتي براي بيداري هم ضرورت دارد و قرار نيست ما همه زمان هايمان را به هم اختصاص دهيم.

تازه اين وقت هاست که آن ها مي فهمند اگر زمان را يک "هندوانه" تصور کنيم و وابستگي هايمان را يک "مهماني" فرض بگيريم عاقلانه و منطقي و مودبانه نخواهد بود که دو نفر در يک مهماني بنشينند و جلو چشم جمع يک هندوانه را قاچ کنند و همه قاچ هاي هندوانه را خودشان بخورند. اين است که زمان را بين فرديت، روابط خانوادگي، فاميلي، همسايگي و دوستان قاچ مي کنند و سهم هر کسي را مي دهند.

يک دقيقه وقت داري؟

گاهي تصور اوليه زوج ها از محبت و عاطفه اين است که دايم به همديگر بچسبند. اين يک تصور خام است. يک زوج مي توانند کنار هم باشند حس بسيار خوبي داشته باشند اما در آن زمان هر کسي کار مطلوب خود را انجام دهد. اين به معناي آن نيست که يک زوج نبايد هيچ کار مشترکي را با هم انجام دهند. اما به اين معنا است که اگر مثلا در يک زمان واحد،

يک طرف رابطه کتابي مي خواند و طرف ديگر رابطه نقاشي مي کشد حس کنيم شکافي بين آن دو افتاده است. آن لحظه زن از کشيدن نقاشي لذت مي برد و مرد از خواندن کتاب. اما فرض کنيد مرد به اجبار بخواهد زن را در لذت خواندن کتاب سهيم کند يا زن بخواهد مرد را دايم در جريان پيشرفت لحظه به لحظه نقاشي اش بگذارد. واقعيت آن است که اين تجربه چندان خوشايند نخواهد بود.

زناشویی و تاثیر قاچ هندوانه بر آن

اگرچه در روزهاي آغازين زندگي مشترک ممکن است اين با هم بودن هاي زماني جذاب به نظر برسد اما دير يا زود به تجربه اي کسالت آور تبديل خواهد شد. اين به آن معنا نيست که طرفين، همديگر را در آن زمان اصلا در جريان کارهاي هم نگذارند اما ظرافت هايي در اين باره لازم است. مثلا زن درست در لحظه اي که فکر مي کند حالا ارزش اش را دارد بوم نقاشي را به طرف مرد بگيرد و تجربه رنگ و قلم و هنرش را روي بوم به مرد نشان دهد اين کار را انجام مي دهد يا مثلا مرد بعد

از خواندن 50 صفحه از يک رمان به پاراگرافي يا سطري مي رسد که بسيار مشعوف کننده و جالب توجه است، به زن مي گويد يک دقيقه وقت داري؟ يک دقيقه هم که مي گويد واقعا يک دقيقه است. يعني مرد با خود مي سنجد که خواندن پاراگراف مورد نظرش چقدر زمان مي برد؟ يک دقيقه کافي است؟ کافي است. پس به زن مي گويد يک دقيقه وقت داري؟ زن قبول مي کند و آن دو در يک دقيقه تجربه اي لذت بخش يا قابل تأملي را از سر مي گذرانند.ظرافت هاي زماني در طرح مسايل زوجين

بسياري از اختلاف هايي که ميان زوج ها پيش مي آيد به خاطر اهميت ندادن به موضوع زمان است. اگر دقت کنيد خيلي از گره هاي ارتباطي زوج ها زماني پيش مي آيد که زمان خوبي براي بررسي يک موضوع انتخاب نشده است. مثلا وقتي يک زن احساس مي کند مرد در آن لحظه تمرکز کافي ندارد - با توجه به "زبان بدن" و شناختي که از حرکات و رفتار مرد دارد- با اين همه در آن لحظه از او مطالبه تمرکز مي کند يا مرد دقيقا لحظه اي که مي داند حساسيت زن در آن لحظه، اجازه بررسي منطقي تر آن موضوع را نخواهد دارد با اين همه شروع به باز کردن صورت مسأله مي کند.


1- ياد بگيريد که احساساتتان را تخليه کنيد.

هرگز احساساتتان را سرکوب نکنيد و به درون نريزيد. اندوه هاي خود را با آدمي قابل اطمينان مطرح کنيد. به خاطر داشته باشيد که احساساتي که بيان شده اند ديگر به همان اندازه گذشته ناخوشايند نيستند.

2- از مقايسه خود با ديگران و تحسين ارزش هاي آنها و تحقير آنچه خود داريد بپرهيزيد.

3- با چند نفر که بتوانيد روي حمايت عاطفي آنها حساب کنيد

گروه کوچکي تشکيل دهيدو ميان خود هم فکري و توافق ايجاد کنيد. هر گاه از شما خواسته شد، کمک هاي مشورتي خود را به ديگران ارايه کنيد نخستين گام براي اين کار آن است که بدون قطع صحبت ديگران، به دقت به آنها گوش دهيد.

زناشویی و تاثیر قاچ هندوانه بر آن


4- زماني را براي بازي در نظر بگيريد

به خاطر داشته باشيد که بازي فعاليتي است کهصرفاً به خاطر حس خوبي که به شما مي دهد به آن مي پردازيد.به خودتان يادآوري کنيد که استحقاق صرف وقت براي بازي و تفريح را داريد.


5- لبخند را فراموش نکنيد به خصوص به خودتان

به نکات مثبت دنياي اطرافتان نگاه کنيد. راحت باشيد و گاهي کارهاي "غير عاقلانه" و کاملاً غير منتظره انجام دهيد.


6- آرام باشيد

شما مي توانيد به وسيله کتاب هاي مختلف، نوار، برنامه ها و کلاس ها و ابزار ديگر آرامش يافتن را بياموزيد. آرامش توان ذهنيتان را بهبود مي بخشد. به سلامت جسميتان کمک مي کند و احساسات خوشايند را جايگزين اضطراب و تنش هاي دروني تان مي کند.


7- از حق انساني خود دفاع کنيد

اجازه ندهيد ديگران تحقيرتان کنند وقتي آدم ها چنين مي کنند معني اش اين است که از شما انتظار بي نقص بودن دارند و اگر شما آنها را سرجايشان بنشانيد ممکن است دلخور هم شوند ولي مدنظر داشته باشيد که با احترام همواره از حق خود دفاع کنيد و هرگز آن را ناديده نگيريد.


8- نه گفتن را بياموزيد

هرچه پاسخ منفي شما به انتظارها و درخواست هاي نامعقول ديگران برايتان آسان تر شود، احساس عزت نفستان افزايش خواهد يافت. زماني هم که تقاضاي معقول پاسخ مثبت مي دهيد هم در مورد خودتان و هم در مورد طرف مقابل احساس بهتري خواهيد داشت.


9- اگر در محيط کار، جاي شايسته اي نداريد، شغلتان را تغيير دهيد.

اما ابتدا خوب بينديشيد که آيا واقعاً اين کار شماست که آزارنده است يا نگاه مردم نسبت به آن، باعث ايجاد حس حقارت در شما شده است. به جاي جنبه هاي آزاردهنده به چيزهاي خوبي که در شغلتان هست هم فکر کنيد. به خاطر داشته باشيد هر شغلي ممکن است داراي جنبه هاي نه چندان مطلوب باشد و شما بايد در اين رابطه کاملاً منطقي عمل کنيد.


10- به عضلاتتان ورزش دهيد.

به پياده روي برويد. دوچرخه سواري کنيد، اتو مبيلتان را به جاي جلوي در خانه، کمي دورتر متوقف کنيد. براي تمرين و ورزش حتماً لازم نيست لباس هاي رنگارنگ تنتان کنيد يا عضو يک باشگاه ورزشي شويد. بلکه پياده روي و ورزش هاي کم هزينه و بدون هزينه هم وجود دارد که با کمي پيگيري مي توانيد آنها را کشف کنيد.

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (6 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید