مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
درد لگن در دوران بارداری
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درد لگن در دوران بارداری - باید سابقه پزشکی کسانی که در دوران بارداری دچار د-دوران-بارداری

باید سابقه پزشکی کسانی که در دوران بارداری دچار درد لگن میشوند مطالعه شود باید بررسی شود آیا اقوام نزدیک مانند خواهر مادر یا خودشان در بارداریهای گذشته مبتلا به زایمان زودرس بوده اند یا نه؟

درد لگن

سابقه فرد برای تشخیص درمان بسیار مهم است .دردهای زودرس در 3 ماهه دوم ممکن است بوجود بیاید.در این زمان میتوان انقباضات دردناک و بیمارگونه را تشخیص داد.در این شرایط باید بیمار حتما توسط پزشک معاینه شود اگر فرد مشکوک به زایمان زودرس در سه ماهه دوم و سوم باشد باید برای جلوگیری از آن دارو تجویز شود و فرد نیاز به استراحت دارد و باید از خستگی مفرط پرهیز کند .

درد لگن در صورتی طبیعی است که بدلیل افزایش سایز یکسری انقباضات بوجود بیاید. این درد پاتولوژیک نیست غیر قابل تحمل - پشت سر هم و شدید نیست تکرار نمیشود فرد را به سمت زایمان زودرس نمیبرد و دردی کاملا طبیعی است .

در این حالت روزی 2 یا 3 بار عضلات رحم سفت میشود و عضلات دچار انقباضات ملایم میشوند.باید انقباضات پاتولوژیک در افرادی که قبلا سابقه نازایی داشته ویا سابقه بد بارداری داشته اند زودتر تشخیص داده شود .

افرادی که دهانه رحم آنها کوتاه است مستعد به زایمان زودرس هستند. طول دهانه رحم در 3 ماهه اول و دوم بارداری باسونوگرافی اندازه گیری میشود در صورتی که دهانه رحم بیمار کوتاه باشد در بارداریهایی که چند قلوزایی دارند عمل سرکلاژ صورت میگیرد و باید گفت انجام این عمل به این معنا نیست که فرد نیاز به استراحت ندارد و نباید از خستگی مفرط پرهیز کند بلکه بیمار باید توصیه های پزشک را جدی بگیرد و بهداشت را رعایت کند.

به صورت کلی هر درد ی پاتولوژیک نیست و از کنار هر دردی هم نباید به راحتل گذشت و معاینه دقیق لازم است .

فردی که عفونت واژن و عفونت ادراری دارد باید درمان شود. برای انقباضات پاتولوژیک و تشخیص سابقه بیمار معاینه دقیق لازم است .

بعد از معاینه پزشک معالج تشخیص میدهد که فرد نیاز به چه درمانی دا

منبع : کلوپ مادراناین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است