alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
مسافرت با هواپیما و سوالات مهم در این رابطه + پاسخ کارشناسان
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
در حالی که افراد معمولاً از پرواز در دوران بارداری پرهیز می کنند، اما گاهی مواقع انجام این کار ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد. حتماً خطرات مربوط به این کار را مد نظر قرار داده، با پزشک مشورت نموده و تمامی اقدامات احتیاطی لازم را برای پرواز در دوران…

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری

اولین قدم این است که از پزشکتان بپرسید آیا پرواز برای شما بی خطر است یا خیر. بویژه در شرایط پروازهای بین المللی در هنگام بارداری، عوامل خطرآفرینی وجود دارند که بایستی آنها را درک کرده و به آنها توجه نمایید.

بسته به دوره بارداری که در آن قرار دارید و مشکلات سلامتی احتمالی شما، پزشک بررسی می نماید که آیا پرواز برای شما بی خطر است یا خیر. گرفتن تاییدیه مکتوب از پزشک می تواند برای راحتی کار شما در قبال سیاست های خطوط هوایی در مورد زنان باردار مفید باشد.

به دنبال خطوط هوایی با شرایط ویژه برای زنان باردار باشید

بعضی از خطوط هوایی امکانات خاصی برای زنان باردار دارند. لیستی از آنها تهیه کرده و بهترین مورد را بر اساس شرایط تان انتخاب نمایید.

اطلاع رسانی به شرکت هواپیمایی درباره باردار بودن قبل از پرواز می تواند به شما این امکان را بدهد که بهترین گزینه ها را برای نشستن در هواپیما، خدمات صرف غذا، استفاده از ویلچیر، کمک به حمل وسایل و بار همراه و خدمات اضافی که ویژه زنان باردار ارائه می شوند، در اختیار داشته باشید.

بسیاری از خطوط هوایی نیازمند تاییدیه پزشک برای پرواز زنان باردار پس از هفته 28 بارداری می باشند و پس از هفته 36 به هیچ عنوان به شما اجازه پرواز نمی دهند؛ بنابراین از قبل درباره سیاست ها و محدودیت های موجود اطلاعات کسب نمایید.

تمامی وسایل لازم را به همراه داشته و اقدامات احتیاطی را فراموش نکنید

حتماً تمامی نیازهای اولیه خود مانند بالشت گردنی، داروهای تجویزی، میان وعده های سالم، مقدار کافی مایعات و لباس راحت را به همراه داشته باشید.

صندلی مناسبی را رزرو نموده و سعی کنید دسترسی آسانی به دستشویی هواپیما داشته باشید. بجز مواقعی که نیاز دارید کمی حرکت کرده و در هواپیما قدم بزنید، کمربند ایمنی خود را همواره بسته نگه دارید.

به همراه داشتن برگه تماس اضطراری در هنگام پرواز در دوران بارداری

در مواقع اضطراری، بهتر است فردی که قصد کمک به شما را دارد، اطلاعات ضروری مانند شماره های تماس پزشک یا خانواده و سابقه پزشکی شما را در اختیار داشته باشد. بعضی از اطلاعاتی که بایستی به همراه داشته باشید عبارتند از:

  • نام و شماره تماس پزشک تان
  • نام و شماره تماس های اضطراری
  • اطلاعات محلی مانند آدرس و شماره تلفن
  • سابقه پزشکی که اطلاعاتی درباره زمان زایمان، تازه ترین آزمایشات در مورد آلرژی، سابقه واکسیناسیون، زایمان های قبلی و نقطه نظرات پزشکی که تحت نظر وی قرار دارید، در آن وجود داشته باشد.
  • نام شرکت بیمه و تلفن تماس آن

پرسش و پاسخ مسافرت با هواپیما در دوران بارداری

سوالات در رابطه با مسافرت هوایی در دوران بارداری

در اینجا بعضی از مرسوم ترین سوالاتی که توسط زنان بارداری که نیازمند سفر هوایی می باشند، پرسیده اند، آورده شده است:


سوال : آیا زنان باردار اجازه پرواز در این دوران را دارند؟

جواب : بله، زنانی که بارداری سالمی دارند می توانند تا هفته 36، بدون داشتن نگرانی خاصی از هواپیما استفاده نمایند. همچنین بسیاری از خطوط هوایی نیازمند ارائه تاییدیه مکتوب از جانب پزشک پس از هفته 28 برای پرواز زنان باردار می باشند.

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری


پرسش : آیا ریسک سقط جنین وجود دارد؟

پاسخ : ریسک سقط جنین به دلیل پرواز در سه ماهه اول بارداری بیشتر است و اگر شما سابقه این مشکل را دارید، توصیه می شود از پرواز پرهیز نمایید. زنان با سابقه بارداری های سالم می توانند در طول دوران بارداری بدون داشتن مشکل خاصی در این زمینه، پرواز نمایند.

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری


پرسش : آیا عبور از دستگاه نظارتی فرودگاه بی خطر است؟

پاسخ : بله، عبور از دستگاه نظارتی و کنترلی فرودگاه بی خطر است. دستگاههای کشف اشیاء فلزی دارای میدان مغناطیسی ضعیفی می باشند تا بتوانند اشیا فلزی را پیدا کنند و بنابراین تاثیر خاصی بر بدن ندارند. سایر انواع اسکنرها یا از امواج رادیویی یا اشعه X با قدرت کم استفاده می کنند. میزان دوز پرتوها در حالت عبور از این دستگاه، بسیار کم و در حد میکروزیورت (microsieverts) می باشد. این دستگاهها معمولاً در سطوح معادل یک میکروزیورت کار می کنند، در حالی که برای آسیب به بدن جنین به حداقل سطح 500,000 میکروزیورت نیاز است.

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری


پرسش : آیا فشار کابین هواپیما می تواند برای جنین خطرآفرین باشد؟

پاسخ : شواهدی وجود ندارد که نشان دهد فشار هوای کابین هواپیما می تواند بر جنین تاثیر گذارد. فشار کابین هواپیما به نحوی تنظیم شده است که بتواند فشار پایین جوی در ارتفاع بالا را جبران نماید. با این وجود، در هواپیماهای کوچک و غیرتجاری ممکن است این تنظیم فشار کابین وجود نداشته باشد. کاهش فشار و سطح اکسیژن در ارتفاع بالا در این هواپیماها می تواند باعث کاهش میزان اکسیژن در بافت های بدن و سرگیجه شود.

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری


سوال :آیا تشعشعات در هواپیما می تواند برای جنین مضر باشد؟

جواب : تشعشعات مربوط به پرواز در ارتفاعات بالا بسیار کم بوده و بیشتر به دلیل امواج کیهانی ساطع شده از خورشید و فضا می باشد.
در حالت سطوح، این تشعشعات قابل چشم پوشی بوده و تهدیدی به حساب نمی آید. با این وجود در هنگام بعضی رویدادهای نادر مانند طوفانهای خورشیدی شدید که ارتفاعات بالا و پایین را تحت تاثیر قرار می دهد، سطح تشعشعات می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد.
سازمان نظارت اقیانوسی و جوی در این شرایط هشدارهایی را در وب سایت خود از چندین روز قبل اعلام می نماید. زنان باردار بهتر است در طول این دوره، برای چندین روز سفر خود را به تعویق بیندازند زیرا تاثیر تشعشعات بویژه در پروازهای سه ماهه اول بارداری می تواند بسیار زیاد باشد.

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری


پرسش : آیا تغییر ارتفاع می تواند میزان بیماری صبحگاهی زنان باردار را افزایش دهد؟

پاسخ : ممکن است تغییرات ناگهانی در ارتفاع و به تبع آن تغییر در فشار و درجه حرارت بتواند فعال یا تشدید کننده حالت تهوع باشد. اما پس از این که بدن به این شرایط عادت نمود، این گونه حالات معمولاً برطرف می شوند.

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری

بیشتر بخوانید :

پاسخ به سوالات رایج درباره خطر سقط جنین در بارداری

پرسش و پاسخ های رایج درباره غربالگری سه ماهه دوم بارداری

پرسش و پاسخ درباره تخمدان پلی کیستیک

پرسش و پاسخ سزارین : سوالات رایج درباره سزارین و پاسخ کارشناسان

پرسش و پاسخ در مورد علت خونریزی در زمان حاملگی + درمان

سوالات رایج درباره واکسن آنفولانزا و پاسخ دقیق کارشناسان

پرسش و پاسخ درباره مسافرت با هواپیما در دوران بارداری

پزشکان معتقدند تا زمانی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد، مسافرت هوایی در دوران بارداری باعث نگرانی نخواهد بود. زمان ایده آل برای مسافرت، در طول دومین سه ماهه بارداری می باشد که شما از دوران بیماری صبحگاهی در طول سه ماهه اول رها شده اید و چندین هفته نیز تا سه ماهه سوم که بایستی دقت بیشتری در فعالیت های بدنی داشته باشید، فاصله دارید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • firstcry.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits