درمان سردی رحم با عسل : چگونه رحم سرد را با عسل درمان کنیم ؟

۲,۷۹۲
۲
۰
پنج شنبه, ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۶
عسل برای درمان رحم سرد بسیار مفید است و میتواند رحم شما را آماده و روبرو کند با حالت متعادل. از این رو برای شما ترفندهای استفاده از عسل برای رحم سرد را قرار داده ایم.
درمان سردی رحم با عسل : چگونه رحم سرد را با عسل درمان کنیم ؟

درمان سردی رحم با عسل

بهترین درمان برای سردی رحم با عسل : خیلی از بانوان عزیز ممکنه لکه بینی ، کوتاه شدن دوران خونریزی پریود و یا برعکس افزایش لکه بینی ، خون قهوه ای پریود و فیبروم ، پولیپ و ….

در دوران پریود مشاهده کنند و دلیل اصلی ان را ندانند ولی من در این مطلب با اشاره کوتاهی به سردی رحم و یکی از روش های درمان سردی رحم یعنی درمان سردی رحم با عسل می پردازم.

سردی رحم چیست ؟

قدیمی‌ها اعتقاد داشتند که گاهی رحم سرما می‌خورد و با روش‌های خاصی آن را گرم نگاه می‌داشتند. چرا که می‌گفتند سردی رحم بر باروری و حاملگی تاثیر بدی دارد و باعث عادت ماهیانه نامنظم و دردناک می‌شود.

اگر از مادربزرگ ها بپرسید حتما توصیه آجر گرم را می کنند. آجری را گرم کرده و درون دستمال تمیزی بپیچید و روی آن بنشید. چای زنجبیل را فراموش نکنید و خود را گرم نگهدارید.

ولی امروزه تنها کاری که انجام می دهید استفاده از کیسه آب گرم است که این به تنها موثر نیست و فقط مسکنی بی ضرر حساب می شود.

درمان سردی رحم با عسل

 1. ژل رویال زنبور عسل یک الی سه نخود ناشتا درروی زبان و یا عسلاب تا ۴۰ روز.
 2. گرده گل زنبور عسل یک قاشق چایخوری در عسلاب ناشتا برای ۱۲۰ روز
 3. مصرف صبحانه کره با عسل + ارده شیره با شیره انگور+ نان و پنیر و گردو + مقویات طبیعی+ و….
 4. پودر زنجبیل رقیق با عسلاب
 5. پودر دارچین رقیق با عسلاب
 6. مصرف نوبه ای نیمکوب نصف قاشق چایخوری سیاهدانه با دوقاشق عسل
 7. تزریق عسل با دستگاه اپلیکاتور به زنان ازدواج کرده و درایام غیر پریود (از روز 14 پریود تا شروع پریود ماه بعد) پنج تا ده سی سی برای ۱۴ روز تا کیست و عفونت زایل گردد و تخمدان تقویت شود.

طرز استفاده از عسل برای درمان سردی رحم

 1. تزریق عسل در داخل واژن، ویژه زنان متاهل می باشد و برای مجردها بجای تزریق برای ورود عسل به داخل واژن می بایست مقداری عسل را شبها روی گاز استریل (یا پارچه آب ندیده) ریخته و کاملاً گاز را آغشته با عسل کرد و روی بدنشان بگذارند و طاقباز بخوابند تا کم کم عسل به داخل واژن هدایت شود.
 2. به اصطلاح برای افراد مجرد، برای ورود عسل داخل واژن از عنوان “عسل برداشتن” و برای افراد متاهل از عنوان “تزریق واژینال عسل” استفاده می شود.
 3. انجام این کار در در دوران قاعدگی ممنوع می باشد.

نظر یکی از کاربران در مورد تزریق واژینال عسل

تزریق واژینال عسل ، رحم رو از هر گونه قارچ و عفونت و اگر زخمی در دهانه رحم داشته باشید پاکسیازی میکنه و مهمتر از همه باعث گرمی رحم میشه و رحم رو قوی میکنه.

نکته ای که هست اینه که در صورت امکان حتما از عسل مرغوب استفاده کنید چون شنیدم عسل های تقلبی باعث سوزش و خارش میشن قبل از تزریق واژینال کمی از عسل رو روی ران پا بمالید تا اگر حساسیت دارید به عسل نشون بده.

روشش هم به این صورته که با قاشق چای خوری عسل رو به آرامی توی اپلیکاتور بریزید و یک بالش زیر باسن قرار بدین و بعد عسل رو وارد رحم کنید؛ سعی کنید حتما نیم ساعت همینطور دراز بکشین تا عسل سریع خارج نشه.

بهتره این کار رو شبها انجام بدین تا بهترین کارایی رو براتون داشته باشه و برای تمیز موندن لباس زیر از پدهای روزانه میتونید استفاده کنید.

ممنوعیت استفاده از عسل در زمان اقدام به بارداری

نکته بسیار مهمی که در ممنوعیت استفاده از عسل وجود دارد در زمان بارداری و یا اقدام به بارداری می باشد عزیزان دقت کنید که اگر در دوره اقدام به باردار شدن هستید به هیچ عنوان از تزریق واژنال عسل استفاده نکنید زیرا باعث سقط جنین میشود.

درمان سردی رحم با عسل

روشهای گرم کننده برای رحم سرد مزاج

 1. گرده لقاح خرما ۳ گرم فقط درشیر گاوی جوشیده یا شیره انگور.
 2. حذف همه تغذیه های سرد مزاج ( تریا خشک ) یا مصرف انها با مصلحاتشان و اندک.
 3. مصرف نوبه ای گیاهان به روش دمنوش یا چاشنی اندک درتغذیه هامثل ( پونه کوهی ٬بابونه ٬ اویشن ٬ کوهی ٬طارونه ٬ اسطوخدوس ٬ بهارنارنج ٬ سنبل الطیب با گل گاوزبان ٬ دارچین ٬ زنجبیل ٬ زیره جات سبزو سیاه و قهوه ای و رازیانه ٬ نعناع ٬ بومادران ٬ شیرین بیان ٬ یونجه و... )چای کامل گل میوه توتیا. و انواع سبزیجات گرم
 4. مصرف عسل گل سنجد خاص بانوان.
 5. استشمام عطر یاس و عطر گلسرخ و عطر گل سنجد و.....
 6. ضرورت دوری ازادکلنهای خارجی بالاخص درزدودن بوی مشمئزکننده ترشخات رحم.
 7. ضرورت حضورپیگیرانه درمراکز گل و چمن و بوستان و باغات درراستای ارامش پذیری در روح و روان و کاهندگی استرسها.
 8. دوری مطلق ازتاریکی ها و غم ها و پوشیدن لباس های تیره و مشکی و افکاربد و بازگشت به رنگهای شاد درتمام حیات زندگانی.
 9. ضرورت مصرف روغنهای طبیعی گرم ایرونی مثل (زیتون + گردو + کنجد + دنبه + حیوانی + شحم و... )و خداحافظی همیشگی با گریس اروپا یعنی روغنهای جامد و مایع وارداتی که عامل دردهای عروقی و مفاصل و...
 10. مصرف مسهل ها و منضجات طبیعی مثل شربتهای خاکشیر و سکنجبین و گلاب بابیدمشک و شربت مخلوطی سه شیره خرما با انگور و توت.
 11. مصرف صبحانه کره با عسل + ارده شیره با شیره انگور+ نان و پنیر و گردو + مقویات طبیعی+ و....
 12. تغییر رنگهای افسردگی به نشاط و سرور یعنی حذف رنگ مشکی و خاکستری ازلباس ٬ دکوراسیون ٬ ماشین و محل کارو بازگرداندن رنگ سبزو ابی و سفید و زرد به تمام زندگانی.
 13. دوری کردن جدی ازاستنشاق هرگونه دود ٬ دخانیات ٬ موادمخدر٬ دودهای طبخ غذا و نان و روغنجات و خاصه.
 14. الزاما مصرف گوشتها که طبع ذاتی اکثرشان گرم و خشک بوده ٬ بایستی از پودرسماق بعنوان چاشنی مصلح استفاده شود و کباب به استفاده ازراستای گوسفند تاکید میشود و لکن گوشت گاووگوساله و مرغ کارخانه ای بشدت سرد بوده که موکدا توصیه به پرهیزمیشود.
 15. پاشیدن دمنوش رقیق سعد کوفی به دهانه رحم سرد به روش استعمال اسپری به منظور رفع افتادگی دهانه رحم است.
 16. شانه کردن موهای سر برخلاف مسیرشانه کردن به منظور خروج بخارات مزمن ناشی ازنزله سرد و گرم +
 17. پرهیز از آب سرد درناشتا و بعدازغسل و موقع خوابیدن که سیستم ایمنی بدن را ازحرارت میکاهد.
 18. ضمادنوره ( واجبی توتیا) برای لزبین بردن موی زیربغل و روی دستگاه تناسلی نتیجتا گرم شدن و تقویت مویرگهای مثانه برای خارج کردن بخارات.
 19. دمنوش ریشه کاسنی برخلاف عرف عامه برای تقویت مجاری سرد به گرم شدن و فرزندپسرشدن بسیارموثراست.
 20. چرب کردن روی مثانه ( اززیرناف تا روی مجاری ادراری و کشاله رانها ) درایام غیربارداری وپریودی با یکی از روغنهای گرم و تر مثل روغن کندریا روغن زردگاوی یا روغن پونه یا روغن شوید یا روغن کنجد و کاملترآن مرهم بلسان توتیاسلامت توصیه میشود. ( بالاخص رفع شب ادراری ها).
 21. مصرف پودر اویشن با مخلوط نمک.
 22. اب میوه جات خانگی مثل هویج ایرانی با سیب درختی.
 23. پیازبا تخم مرغ و روغن زیتون.
 24. پرهیزازمصرف قرقورت بطورجدی.
 25. شیرگاو جوشانده با پودر پسته و فندوق و‌موقع نوشیدن با عسل.
 26. اب نخودپخته بعنوان یک تغذیه اساسی و یا مصرف ارد نخودچی به روشهای قدیمی ها با شکر+ مصرف فلافل خانگی با نخود منهای آرد عدس و تفت دادن با روغن‌کنجد بطور مستمر.
 27. مصرف کتلت گوشتی با گوسفند.
 28. دوری از کوکوسیب زمینی و سیب زمینی آب پز و لیکن به روش کبابی و کوره ای مفید است
 29. مصرف نوبه ای نیمکوب نصف قاشق چایخوری سیاهدانه با دوقاشق عسل (البته برای هرروز فقط همان روز تهیه شود و حداکثر تا ۲۱ روز تا کیستهای نرم درکلیه ٬ گوارش و... حذف شوند.)
 30. تزریق عسل با دستگاه اپلیکاتور به زنان ازدواج کرده و درایام غیر پریود تا ده سی سی برای ۱۴ روز تا کیست و عفونت زایل گردد و تخمدان تقویت شود. (برای دختران ازاین روش استفاده نشود بلکه با قاشق به دهانه رحم ریخته شود.)
 31. دود عنبرنسارا بعنوان معجزه گردفع عفونت به دهانه رحم حداقل روزی دو دانه تا ۱۴ روز و پس از دود دادن تا یکساعت استحمام نشود.
 32. توصیه به استفاده ماهی دریایی با خرما و ادویه گرم میل کرد و لیکن مصرفش برای مزاج بلغمی مضر است.

بیشتر بخوانید :

درمان سردی رحم زنان از نظر پزشک متخصص


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم