دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
۱۵ علت اصلی عقب افتادن پریود و منفی شدن بیبی چک چیست ؟
11
18,084
زمان مطالعه: 8 دقیقه
عقب افتادن پریود و بیبی چک چه زمانی اتفاق می افتد و چه دلیل دارد ؟ آیا این مرحله جزئی از عارضه و یا حتی ناباروری شما میشود ؟ تا انتها با دلگرم همراه باشید تا با علت های آزمایش بارداری منفی، ولی پریود نشدن آشنا شوید.

عقب افتادن پریود و بیبی چک منفی

عقب افتادن پریود و بیبی چک منفی : بارداری تنها علت تاخیر عادت ماهیانه یا همان پریود نمی باشد. در اینجا به دلایل اصلی که ممکن است به خاطر یکی از آنها عادت ماهیانه شما به تاخیر افتاده باشد اشاره میکنیم.

علت های آزمایش بارداری منفی، ولی پریود نشدن چیست ؟

در اینجا تعدادی از علت های اینکه ممکن است تست بارداری منفی باید اما پریود فرد عقب افتاده باشد، تشریح شده است:

1. استرس یکی از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

استرس می تواند بر هر چیزی در زندگی تاثیر بگذارد حتی عادت ماهیانه.خیلی وقت ها آنقدر استرس داریم که بدن ما مقدار زیادی از هورمون (GNRH) را از دست می دهد.می توانید با پزشک متخصص مشورت کنید و در زندگی روزمره خود آرامش را جایگزین استرس کنید.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

2. بیماری یکی از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

یک بیماری ناگهانی می تواند باعث تاخیر در عادت ماهیانه شود.این امر معمولا موقتی می باشد.اگر احساس می کنید که تاخیر در عادت ماهیانه به خاطر بیماری اتان می باشد حتما با پزشک متخصص خود در مورد بازگشت عادت ماهیانه خود صحبت کنید.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

3. تغییر در برنامه زندگی یکی از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

تغییر در برنامه زندگی می تواند ساعت بدن شما را به هم بزند . مثلا اگر شب را جایگزین روز کرده اید و روز را جایگزین شب ، احتمالا پریود شما به تاخیر افتاده است.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

4. تغییر در درمان بیماری از علل منفی شدن آزمایش بارداری و پریود نشدن

شاید داروی جدیدی را مصرف کرده اید و تاخیر در عادت ماهیانه به همین علت باشد.حتما با پزشک خود راجع به این موضوع مشورت کنید.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

5. داشتن اضافه وزن از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

حمل وزن زیاد می تواند هورمون های شما را به هم بریزد و باعث توقف عادت ماهیانه یا پریود شما شود.می توانید یا کاهش وزن ، پریود منظمی داشته باشید.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

6. علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن لاغری بیش از حد

اگر بدن شما چربی کافی نداشته باشد، پریود منظمی نخواهید داشت، حتی می تواند باعث توقف آن شود.با کمی افزایش وزن می توانید به منظم شدن پریود خود کمک کنید.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

7. یکی از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن محاسبه اشتباه

چرخه قاعدگی از زنی به زنی دیگر متفاوت می باشد.وقتی می گوییم چرخه قاعدگی 28 روز می باشد ، به این معنی نیست که همه زنان اینطور می باشند.

خیلی وقت ها با محاسبه اشتباه فکر می کنیم پریود ما به تاخیر افتاده است. اگر چرخه قاعدگی نا منظمی دارید اما زمان تخمک گذاری خود را می دانید، زمان قاعدگی شما 2 هفته بعد از تخمک گذاری خواهد بود.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

8. یائسگی از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

یائسگی به زمانی گفته می شود که دیگر تخمک گذاری در بدن شما انجام نمی گیرد. یائسگی می تواند یا به طور طبیعی اتفاق بیفتد یا از طریق عمل جراحی و برداشتن رحم شروع شود.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

9. حاملگی یکی از علت های منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

در نهایت تاخیر در پریود شما ممکن است به خاطر حاملگی باشد.یک آزمایش ساده می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا حامله هستید یا نه !

اگر که حامله هستید به شما تبریک می گوئیم . اما اگر آزمایش داده اید و آزمایش منفی بود ، بهتر است یک هفته دیگر هم صبر کنید و دوباره آزمایش دهید. اگر باز هم آزمایش منفی بود بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

10. پایین بودن سطح هورمون بارداری

اگر برای بارداری اقدام کرده باشید باید یک خبر خوب به شما بدهیم. ممکن است سطح هورمون بارداری (اچ سی جی) هنور به حدی نرسیده باشد که بیبی چک بتواند آنرا تشخیص داده و بارداری را مثبت اعلام کند ولی واقعا باردار شده باشید (یعنی منفی کاذب).

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بی بی چک فقط در صورتی می‌تواند به طور قطع بارداری را نشان دهد که سطح اچ سی جی در بدن بیشتر از 25 mIU/mL باشد. در صورتی که میزان این عدد کمتر از 25 باشد بعضی از بیبی چک های حساس تر می‌توانند بارداری را تایید کنند.

همچنین با توجه به آنکه یک بازه 13 روزه برای زمان تخمک گذاری وجود دارد، شما فکر می‌کنید الان 4 هفته است که باردار هستید اما وقتی که بارداری در انتهای تخمک گذاری انجام شده باشد واقعا 2 هفته است که باردار شده‌اید.

عوامل دیگری که باعث تست بارداری منفی شوند خونریزی بارداری، استفاده اخیر از جلوگیری هورمونی یا شیردهی می‌باشند.

اگر بعد از پریود نشدن فکر می‌کنید باردار هستید اما بیبی چک منفی است چند روز دیگر هم صبر کنید و دوباره تست کنید. اگر باز هم پریود نشدید بهتر است با پزشک مشورت نمایید.

علت آزمایش بارداری منفی، ولی پریود نشدن

11. بارداری خارج از رحم

در موارد خیلی نادر، گاهی بارداری اکتوپیک می‌تواند باعث منفی شدن بیبی چک شود. این حالت در کمتر از 3 درصد موارد بارداری اکتوپیک مشاهده می‌شود.

اگر نتیجه تست بارداری منفی است و علائم زیر را مشاهده کردید باید خیلی مراقب بوده و حتما به پزشک اطلاع دهید:

  1. درد شدید در پایین شکم یا یکی از پهلوها؛
  2. سرگیجه یا بیحالی؛
  3. خونریزی یا لکه بینی؛
  4. حالت تهوع و استفراغ.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

12. عوامل روزمره از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

بعضی از عوامل بیرونی می‌تواند نظم چرخه قاعدگی را مختل کند. مثلا استرس، می‌تواند باعث تاخیر پریود شود. تغذیه بد هم موثر است چرخه قاعدگی ممکن است دچار نوسان شود اگر زیاد کافئین بنوشید یا به اندازه کافی غذا نخورید. تغییرات ناگهانی زندگی، مثل ورزش شدید یا کار کردن در شیفت شب، می‌تواند باعث بی نظم شدن پریود شود.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

13. شیردهی یکی از علل منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن

شیردهی باعث بعضی بی نظمی‌ها در سیکل قاعدگی می‌شود. حتی وقتی که بچه به دنیا می آید و پریود فرد احیا می‌شود، زمان نیاز است تا پریود به حالت عادی برگردد. ضمنا شیر خوردن نوزاد با رشد او تغییر می‌کند. با افزایش سن نوزاد، غذا خوردن او هم تغییر می‌کند. مثلا اگر کودک وارد یک رشد جهشی شده و به طور ناگهانی تعداد دفعات شیر خوردن او در شب بیشتر شود باعث بی نظمی در سیکل قاعدگی خواهد شد.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

14. وضعیت سلامت فرد

شرایطی مثل سندروم تخمدان پلی کیستیک یا مسائل تیروئید می‌تواند باعث بی نظمی شدید پریود و باعث پریود نشدن شود. بعضی از خانم‌ها پریود خیلی خفیف و بعضی پریود خیلی سنگین را تجربه می‌کنند و بعضی دیگر اصلا پریود نمی‌شوند.

یائسگی معمولا برای خانم‌ها در حدود 50 سالگی آغاز می‌شود. اما برای بعضی خانم‌ها ممکن است به طور زودرس و قبل از 40 سالگی آغاز شود. این برای هر کسی متفاوت است. اگر حدود 90 روز است که پریود نشده‌اید و باردار نیستید حتما با پزشک مشورت نمایید.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

15. علت منفی شدن بیبی چک و پریود نشدن مصرف دارو میباشد

داروهای کنترل بارداری باعث بی نظمی سیکل قاعدگی می‌شود. بعضی دیگر از داروها باعث پریود نشدن می‌شود. مثلا داروهای فشار خون یا داروهای کنترل آلرژی باعث فقدان پریود می‌شوند.

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست

دیرترین زمان مثبت شدن آزمایش بارداری چیست؟

اگر باردار شدن در انتهای سیکل قاعدگی اتفاق بیفتد سطح هورمون در زمان پریود نشدن هنوز به اندازه کافی بالا نیست و این دیرترین زمان برای مثبت شدن تست بارداری است. برای مثبت شدن تست بارداری باید چند روز دیگر صبر کنید.

در صورت پریود نشدن چه کاری باید انجام داد ؟

دلایل زیادی ممکن است برای پریود نشدن بعد از بیبی چک منفی وجود داشته باشد. ممکن است دلیل آن سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد یا ممکن است به سبک زندگی ربط داشته باشد. بعد از آنکه بیبی چک منفی شد برای آزمایش بعدی بیبی چک حدود 1 هفته صبر کنید. اگر دوباره بیبی چک منفی شد و هنوز پریود نشده‌اید باید به پزشک مراجعه نمایید.


بیشتر بخوانید :

چه زمانی باید از تست بارداری (بی بی چک) استفاده شود؟

بهترین زمان برای تست بارداری بعد از رابطه جنسی چه موقع است ؟

آزمایش بارداری : همه چیز در مورد آزمایش خون بارداری

18 تست بارداری خانگی (سنتی) کاربردی و قابل اطمینان

تست بارداری با خمیردندان : آموزش دقیق تست بارداری با خمیر دندان

علت آزمایش بارداری منفی ولی پریود نشدن چیست


  • منبع
  • nininama.com
  • ninitalar.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
تبلیغات مشاغل
Ad · www.samamoshaver.ir

ثبت شرکت در اصفهان

Ad · www.soorban.com

سالن عقد

Ad · www.sokhansarayan.com

آموزشگاه زبان اصفهان

Ad · www.newslaw.net

اخبار حقوقی

Ad · www.delgarm.com

قیمت روز کولر گازی

Ad · www.delgarm.com

تست عشق

Ad · www.delgarm.com

تعبیر خواب

hits
statcounter