دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۷ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
فواید جوش شیرین برای واژن
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
شست و شوی واژن با جوش شیرین برای رفع خارش، بوی بد، عفونت و تیرگی: جوش شیرین که به نام بی‌ کربنات سدیم هم شناخته می شود، یکی از انواع نمک های سدیم به رنگ سفید، بی بو و بدون طعم بوده و به عنوان جاذب رطوبت و یک دئودورانت طبیعی شناخته می شود.

درمان عفونت قارچی واژن با جوش شیرین مفید است

با فواید جوش شیرین برای شست و شوی واژن و روش های استفاده از آن برای رفع تیرگی، بوی بد، خارش و عفونت واژن بیشتر آشنا شوید.

توجه : پیش از گذاشتن هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.


درمان سوزش و خارش واژن با جوش شیرین

سوزش و خارش واژن اغلب به علت مواد تحریک کننده، عفونت باکتریایی یا مخمری واژن، یائسگی، بیماری های منتقله جنسی یا بیماری های آمیزشی (STDs) و در موارد نادر به علت استرس یا سرطان روده ایجاد می شود.جوش شیرین یکی از بهترین درمان های طبیعی و خانگی برای رفع سوزش و خارش واژن محسوب می شود. جوش شیرین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی قوی است و همچنین با متعادل کردن PH واژن قارچ ها و باکتری هایی که عامل سوزش و خارش هستند را از بین می برد.عفونت واژن از جمله بیماری های زنانه است که علل متفاوتی را در بر می گیرد. این عفونت ها ممکن است اغلب به شکل قارچ بوده و با ترشحات دوران قاعدگی خارج شوند. این مسئله زمانی خطرناک تر می شود که زن، باردار هم باشد. از این رو باید از تشخیص های خودسرانه و مصرف بی رویه داروها خوداری کرد.

طرز استفاده از جوش شیرین جهت درمان عفونت های زنانه

نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را با آب نصف لیمو ترش تازه در یک لیوان آب بریزید و با هم مخلوط کنید. 4 روز در هفته، روزی دو بار با استفاده از یک پد پنبه ای، این محلول را در واژن و قسمتی که تحریک شده بمالید تا نتیجه بگیرید.

رفع تیرگی واژن با جوش شیرین

 • از علل مهم تیرگی واژن می توان به یائسگی، بارداری، دیابت نوع 2 (به دلیل مصرف انسولین) و استفاده از لباس زیر پلی استر اشاره کرد.
 • جوش شیرین یکی از بهترین روش های طبیعی و خانگی برای رفع تیرگی و روشن تر شدن واژن می باشد؛
 • کارشناسان پزشکی ادعا می کنند که ترکیبی از جوش شیرین و آب جوش برای رفع تیرگی واژن مفید و وموثر می باشد. جوش شیرین حاوی سدیم بوده و به عنوان یک ماده خنثی کننده pH پوست شناخته می شود که سلول های مرده پوست را از بین برده و باعث رفع تیرگی واژن و همچنین سفید تر و روشن تر شدن واژن می شود.

روش استفاده از جوش شیرین برای رفع سیاهی واژن

 1. دوقاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم حل کنید و آن را مستقیما درون واژن و اطراف اندام تناسلی بمالید، سپس با آب معمولی بشویید و با یک حوله تمیز خوب خشک کنید.
 2. نصف فنجان جوش شیرین را دروان یک تشت یا وان حمام حاوی آب گرم، بریزید و حداقل به مدت 20 دقیقه درون آن بنشینید، سپس دوش بگیرید.

رفع بوی بد واژن با جوش شیرین

 • واژن به طور طبیعی دارای بوی تندی می باشد که در دوران قاعدگی و بعد از رابطه ی جنسی بیشتر می شود. بوی واژن یکی از روش های تشخیص ابتلای زنان یه بیماری ها می باشد.
 • از مهم ترین علل بوی بد واژن می توان به بیماری های آمیزشی، عفونت باکتریایی و قارچی واژن، بیماری التهابی لگن، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن و عدم رعایت بهداشت در زنان اشاره کرد.
 • جوش شیرین یکی از بهترین روش های خانگی برای رفع بوی بد واژن محسوب می شود؛
 • جوش شیرین یک دئودورانت طبیعی است و با کاهش رطوبت به رفع بوی بد واژن کمک می کند.
 • جوش شیرین به دلیل خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی قوی که دارد مانع از فعالیت میکروب ها در واژن و تشدید بوی بد واژن می شود.
 • جوش شیرین PH واژن را خنثی کرده و خطر ابتلا به عفونت باکتریایی و مخمری واژن را که می تواند باعث تشدید بوی بد شود، کاهش می دهد.

نحوه استفاده از جوش شیرین برای رفع بوی بد واژن

 1. نصف فنجان، جوش شیرین را در یکی تشت یا وان حمام حاوی آب گرم بریزید و خوب مخلوط کنید. به مدت حداقل 15 تا 30 دقیقه در این آب بنشینید و سپس دوش بگیرید.
 2. دو و نیم قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم حل کنید و آن را مستقیما داخل واژن بریزید تا خوب شسته شود، سپس با آب معمولی واژن را شسته و خشک کنید.
 3. این روش را دو بار در روز تکرار کنید تا بو کاملا از بین برود.

از بین بردن و درمان عفونت واژن با جوش شیرین

 • عفونت باکتریایی واژن به دلیل وجود باکتری های بی هوازی به نام گاردنلا واژینالیس و عفونت مخمری یا قارچی واژن به دلیل فعالیت نوعی قارچ میکروسکوپی به نام کاندیدا ایجاد می شود.
 • از مهم ترین علل ابتلا به عفونت واژن می توان به بارداری، کاهش میزان استروژن، استرس و مصرف برخی دارو ها مانند آنتی بیوتیک ها، استروئید ها و قرص های ضد بارداری اشاره کرد.
 • جوش شیرین یکی از بهترین روش های طبیعی برای درمان عفونت مخمر واژن می باشد که استفاده از آن، عارضه ی جانبی به همراه ندارد؛
 • واژن دارای PH اسیدی می باشد، جوش شیرین pH واژن را خنثی کرده و مانع از زنده ماندن و فعالیت کاندیدا در محیط واژن می شود.
 • جوش شیرین دارای خواص ضد قارچی و ضد عفونی کننده قوی است و باعث از بین رفتن کاندیدا و درمان عفونت مخمری واژن می شود.
 • جوش شیرین دارای خواص ضد التهابی است و به درمان درد و احساس سوزش و خارش ناشی از عفونت مخمری واژن کمک می کند.

جوش شیرین برای واژن

نحوه استفاده از جوش شیرین برای عفونت واژن

 1. نشستن در تشت یا وان حمام حاوی آب گرم و جوش شیرین به دلیل خواص ضد قارچی به درمان سوزش، خارش و التهاب واژن ناشی از عفونت مخمر واژن کمک می کند. (این روش به هیچ وجه به زنان باردار توصیه نمی شود.)
 2. به مخلوط آب گرم و جوش شیرین موجود در تشت یا وان حمام، مقداری سرکه سیب اضافه کنید، 15 تا 20 دقیقه در این آب بنشینید و سپس دوش بگیرید.

شست و شوی واژن با جوش شیرین

 • استفاده منظم از جوش شیرین برای شست و شوی واژن، رطوبت واژن را کم کرده و خطر ابتلا به عفونت باکتریایی و مخمری واژن را کاهش می دهد.
 • جوش شیرین یک دئودورانت طبیعی است و شست و شوی منظم واژن با جوش شیرین به رفع بوی بد واژن و همچنین رفع تیرگی واژن کمک می کند.
 • شست و شوی منظم واژن با جوش شیرین به دلیل خواص ضد عفونی کننده که دارد و همچنین و با خنثی کردن PH واژن به رفع سوزش و خارش و التهاب واژن کمک می کند.

نحوه استفاده از جوش شیرین برای خارش واژن

نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را با آب نصف لیمو ترش تازه در یک لیوان آب بریزید و با هم مخلوط کنید. 4 روز در هفته، روزی دو بار با استفاده از یک پد پنبه ای، این محلول را در واژن و قسمتی که تحریک شده بمالید تا نتیجه بگیرید.

عوارض و مضرات جوش شیرین برای واژن

در برخی جاها گفته می شود که شست و شوی واژن با جوش شیرین می تواند باعث جهش ژنی تا نقص در جنین شود اما باید بگوییم که تاکنون هیچ گونه عوارض و مضراتی برای شست و شوی واژن با جوش شیرین گزارش نشده است.

همچنین بخوانید:

۱۹ خاصیت و کاربرد جوش شیرین که نمیدانستید

نحوه ی تمیز کردن تشک تخت فقط با جوش شیرین

خواص معجزه آسای ماسک جوش شیرین برای پوستاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  
 • منبع
 • seemorgh.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است