دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
علت سوزش سر دل در بارداری چیست و چگونه درمان میشود ؟
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
یکی از علائم ناخواسته در دوران بارداری، سوزش سر دل است ، استرس بالای ناشی از حمل کودک، باعث نوسان هورمون و وزن می شود ،که بر شیوه زندگی آینده خانواده با داشتن یک کودک تاثیر می گذارد.

سوزش سر دل در بارداری

یکی از علائم بسیار مشهور در دوران بارداری سوزش سر دل در بارداری می باشد، این سوزش معمولا ناشی از استرسی و اضطرابی است که مادران باردار برای حمل کودک خود دارند. این سوزش باعث می شود تا هورمون و وزن بانوان دچار نوسان شود که هیچ زن بارداری از این وضعیت ناخوشایند راضی نمی باشد.

زنان باردار معمولا در دوران بارداری نیاز به رسیدگی بسیار زیادی دارند تا بیش از اندازه از درد سوزش سر دل در بارداری رنج نکشند. برای مراقبت از زنان باردار در این دوران باید اطلاعاتی را درباره این درد و نحوه مداوای آن بدانید.

علت سوزش سر دل در بارداری

به علت های مختلف ممکن است خانم های باردار دچار سوزش سر دل در بارداری شوند، یکی از این دلایل تغییرات هورمونی می باشد، این تغییرات باعث می شوند تا بدن بانوان پروژسترون زیادی تولید کند که معده و مری را از یکدیگر جدا می کند و به معده این اجازه را می دهد که اسید معده بیشتری تولید کند. یکی دیگر از دلایلی که باعث احساس سوزش سر دل در بارداری می شود تغییرات فیزیکی در بدن خانم ها می باشد، رشد کردن کودک درون رحم مادر می تواند باعث شود که برخی اندام های زنانه جابه جا شوند و به معده و مری فشار بیشتری وارد شود که باعث سوزش می شود.

سوزش سر دل در بارداری

علائم سوزش سر دل در بارداری

این مشکل در نیمه اول بارداری کمتر دیده می شود و در نیمه دوم دوران بارداری بیشتر شایع می باشد. بانوان بارداری که اولین تجربه بارداری خود را تجربه می کنند ممکن است با علائم سوزش سر دل در بارداری آشنا نباشند به همین دلیل در ادامه به معرفی کلی این علائم می پردازیم.

یکی از شایع ترین علامت های این سوزش احساس درد وحشتناک در هنگام بلعیدن غذا می باشد، درد در ناحیه شکم یکی دیگر از علامت هایی است که نشان می دهد شما دچار سوزش سر دل در بارداری می باشید، خشن شدن صدای بانوان یکی دیگر از شایع ترین علائم این سوزش است، احساس سوزش در قفسه سینه نیز آخرین علامتی است که اگر دچار سوزش سر دل در بارداری باشید با آن روبه رو می شوید.

درمان سوزش سر دل در بارداری

جویدن آدامس یکی از بهترین درمان هایی است که می توانید برای تسکین این درد انجام دهید، برای این کار کافی است یک آدامس بدون قند را خریداری کرده و شروع به جویدن آن کنید. یکی دیگر از روش های درمان سوزش سر دل در بارداری استفاده و خوردن میوه پاپایا می باشد این میوه کمک می کند تا میانگین اسید در معده شما معتدل شود.

استفاده و مصرف زنجبیل نیز می توانید باعث شود که سطح اسید معده شما معتدل شود این گیاه بسیار مفید دارای گینگرول می باشد که کمک شایانی به معده می کند. برای پیشگیری از این که دچار سوزش سر دل در بارداری شوی بهتر است روزانه مقدار زیادی آب بنوشید، بهتر است قبل از خوردن غذا و بعد از آن نیز همواره مقداری آب را بنوشید تا سطح اسید معده شما معتدل شود. یکی دیگر از روش های جلوگیری از سوزش سر دل در بارداری مصرف وعده های غذایی کم و به تعداد بالا می باشد، این کار باعث می شود به یک باره فشار زیادی به معده شما وارد نشود.


بیشتر بخوانید :

دلیل گرسنگی مداوم در زمان بارداری چیست؟

سوزش سردل : ۷ درمان خانگی سوزش سر دل

چگونه سوزش سر دل را کاهش دهیم؟

تهیه شده مجله اینترنتی دلگرم

وحید محققاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

    
    دیدگاه ها
    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    hits