دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۷ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
۲۵ راه برای تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی
15
زمان مطالعه: 12 دقیقه
تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی: تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی یکی از سرگرمی‌های مادران و قدیمی‌تر‌ها بوده است که گاهی این پیش‌بینی‌ها درست و گاهی غلط از آب درمی‌آید.

راه‌های تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی یکی از سرگرمی‌های مادران و قدیمی‌تر‌ها بوده است که گاهی این پیش‌بینی‌ها درست و گاهی غلط از آب درمی‌آید. اساس کلی این پیش‌بینی‌ها بر اساس تغییرات ظاهری، تغییرات خلقی و روحی و... در مادر است. البته هیچ راه مطمئنی به جز سونوگرافی برای تشخیص جنسیت جنین وجود ندارد که در هفته شانزدهم مشخص می‌شود.

باور‌هایی در میان مردم درباره تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی وجود دارد که به‌صورت تجربی و نسل‌به‌نسل به آن‌ها منتقل شده است. اگرچه این باور‌ها به لحاظ علمی بررسی نشده، اما در بسیاری از موارد نتایج جالبی به همراه داشته است. در قدیم که روش‌های علمی تشخیص جنسیت وجود نداشته است، درمانگران با بررسی شرح‌حال خانم‌های باردار و با بررسی علائم دیگری مانند رنگ مو، چاقی‌های موضعی، فرم و شکل شکم زنان در دوران بارداری، گاهی می‌توانستند نوع جنسیت جنین را تشخیص دهند.

divider

تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

1. موقعیت جنین در داخل شکم

یکی از روش‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی، موقعیت جنین در شکم است. اگر بچه در قسمت فوقانی شکم حس شود، نشانه دختر بودن است و اگر در ناحیه تحتانی شکم حس شود نشانه پسر بودن است.

2. چشم در تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

چشم می‌تواند عاملی جهت تعیین جنسیت بدون سونوگرافی باشد. پلک پایین چشم را کشیده و به سفیدی چشمان نگاه کنید، اگر رگ‌های خونی به شکل حرف (V) در قسمت پایینی چشم راست باشد، احتمالا جنین پسر خواهد بود، حال اگر رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) در چشم چپ باشد بچه دختر خواهد بود.

3. پاهای مادر در تعیین در جنسیت جنین بدون سونوگرافی

اگر مادر در مراحل اولیه بارداری دچار ورم پاها شد جنسیت جنین او دختر و اگر تا اواخر بارداری پاها متورم نشد، جنین پسر خواهد بود. موی پا نیز به عنوان یک عامل تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی محسوب می‌شود؛ اگر رشد موهای پاها سریع باشد جنسیت جنین پسر خواهدبود، ولی اگر رشد آن مانند زمان پیش از بارداری بوده است و تغییری نکرده باشد، نشانه داشتن دختر است.

4. چاق شدن و یا تپل شدن مادر

بر طبق باور ایتالیایی‌ها اگر مادر چاق و تپل ویا به اصطلاح ورم کرده به نظر برسد، دختر در شکم دارد. ولی اگر چهره زن باردار، ضعیف بوده و با وضعیت قبل از بارداری تغییر نکرده علامت پسر بودن جنین است.

5. نوع لگد زدن جنین

براساس باورهای عامه، کودک پسر به سمت دنده مادر لگد می‌زند ولی دختران به قسمت تحتانی شکم مادر لگد می‌زنند. همچنین بر اساس باورهای عامه انگلیسی‌ها پسرها بیشتر به سمت راست تمایل دارند و دخترها معمولاً به سمت چپ لگد می‌زنند.

6. نفس کشیدن تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

مادر نفس را در سینه حبس کند، اگر مادر باردار با تنگی نفس مواجه شد، نشانه این است که پسری در شکم دارد، اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشد فرزندش دختر است.

7. حالت تهوع در صبح در تعیین جنسیت جنین

از دیگر روش های تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی، میزان حالت تهوع صبحگاهی در بارداری است. اگر در اوایل حاملگی، اول صبح حالت تهوع وجود نداشته باشد، فرزند پسر است ولی اگر تهوع شدید صبح وجود داشته باشد؛ دختر است. اکثر زنان در اوایل بارداری دارای حالت تهوع هستند اما شدت آنها می‌تواند در تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی به شما کمک کند، مادرانی که حالت تهوع شدید دارند دارای جنین دختر هستند و مادران با حالت تهوع خفیف‌تر پسردار می‌شوند.

8. ضربان قلب نوزاد

اگر ضربان قلب نوزاد کمتر از ۱۴۰ در دقیقه است، نوزاد پسر است و اگر حداقل ۱۴۰ در دقیقه است؛ دختر است.

9. علاقه به غذاهای خاص

تمایل مادر به غذا‌هایی خاص می‌تواند از روش‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی باشد. میل به شیرینی‌ها، ترشی‌ها و حساسیت به بو و حتی میل به مصرف مواد‌غذایی غیرمفید از جمله مسائلی است که خانم‌های باردار در طول دوران بارداری آن را تجربه می‌کنند که این‌ها واکنشی طبیعی در دوران بارداری محسوب می‌شود. بر اساس باور‌های قدیمی، ویار زن باردار به موادغذایی ترش یا شور را یکی از علائم داشتن فرزند پسر و میل به مواد‌غذایی شیرین را نماد داشتن فرزند دختر می‌دانستند.

10. شکل شکم در تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

اگر شکم مادر مثل یک توپ بسکتبال است، این‌ نشانه‌ی پسر بودن جنین است. زمانیکه شکم مادر پهن شده و تا سمت لگن کشیده می‌شود و به شکل هندوانه باشد جنسیت جنین شما دختر خواهد بود. اگر شکم مادر نرم باشد جنین دختر است و اگر سخت و سخت شده باشد جنین پسر خواهد بود.

11. اخلاق مادر در تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

اگر مادر در دوران حاملگی حال نسبتاً حال خوبی ندارد و بداخلاق و ترشرو می‌شود، فرزند دختر است.

12. مدل راه رفتن مادر

اگر در زمان قدم زدن مادر، اول پای راست را می‌گذارد، صاحب یک پسر می‌شود. اما برعکس اگر هنگام راه رفتن اول پای چپ گذاشته می‌شود، صاحب دختر می‌شود.

13. موقعیت جنین در شکم

یکی از راه‌های تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی توجه به نوع قرارگیری جنین در شکم مادر است. اگر بزرگی شکم به سمت بالا یعنی معده باشد، جنین دختر است و اگر شکم به سمت پایین کشیده شود، جنین پسر خواهد بود.

14. تغییرات در صورت مادر

زمانیکه صورت مادر لاغرتر و کشیده می‌شود، نشان دهنده پسر بودن جنین است در حالی که اگر صورت مادر پرتر و گردتر شده باشد، جنین دختر خواهد بود. آکنه و جوش معمولاً نشانه رایج دختر بودن جنین است و اگر پوست مادر صاف و عاری از جوش و لک باشد، جنین پسر خواهد بود. اگر جنین دختر باشد، موی سر مادر نازک تر و کدر تر خواهد شد در حالی که داشتن جنین پسر موی مادر را براق‌تر و پر پشت‌تر خواهد کرد.

اگر در زمان بارداری تغییراتی در سایز و اندازه بینی مادر احساس شد، جنین پسر است. این تغییرات شامل بزرگ‌تر شدن و پهن‌تر شدن موقتی بینی است که بعد از تولد به حالت اولیه باز خواهد گشت. به طور کلی اگر به نظر بقیه افراد و دوستان، مادر زیباتر از قبل شده باشد، ممکن است جنین پسر باشد و اگر مادر در دوران بارداری زشت شده باشد ممکن است جنین دختر باشد.

15. تغییرات بدن مادر

تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی با تغییرات بدن مادر

 1. سینه: سینه زنانی که دارای جنین دختر هستند سریع‌تر رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شود نسبت به مادرانی که فرزند آن‌ها پسر خواهد بود. همچنین اگر سینه سمت راست بزرگتر از سمت چپ بود جنسیت جنین پسر و اگر سینه سمت چپ بزرگتر باشد، جنین دختر می‌باشد.
 2. پشت بدن: اگر از پشت کسی متوجه باردار شدن مادر نشود، جنین پسر و اگر از همه جهات بارداری مادر قابل تشخیص بود جنین دختر است.
 3. ترشحات واژن: اگر در دوران بارداری ترشحات کم سفید رنگ مایع شکل مشاهده شد؛ جنین پسر خواهد بود و اگر لکه‌هایی از خون در بارداری دیده شد، ممکن است جنین دختر باشد.
 4. سوزش سر دل: قدیمیان معتقد بودند مادرانی که سوزش سر دل شدید دارند دارای یک پسر خواهند شد.
 5. سر درد: مادرانی که بطور مکرر سردرد دارند دارای جنین پسر و مادرانی که گاهی دارای سردرد در بارداری هستند دختر دار خواهند شد.
 6. اشتها: مادرانی که در طول کل بارداری گرسنه هستند دارای جنین پسر هستند و آنها که اشتهایشان کم شده و یا نسبت به گذشته تغییر نکرده دارا ی فرزند دختر می‌شوند.
 7. انرژی: اگر مادر در دوران بارداری کم انرژی و تنبل شده است، جنین دختر است و زمانی که مادر فعال‌تر و شاداب‌تر شده باشد، جنین پسر خواهد بود.
 8. ضربان نبض مادر: زمانی که نبض مچ چپ مادر سریع‌تر بزند، به نظر می آید جنین پسر باشد.
 9. رنگ نوک سینه: در طول بارداری شکل و رنگ نوک سینه تغییر می کند اما اگر رنگ نوک سینه سمت چپ تیره تر از سمت راست باشد، جنین پسر و اگر سمت راست تیره تر باشد جنین دختر است.

16. تعیین جنسیت جنین با تست سیر

این تست برای کسانی که از سیر نفرت دارند، مناسب نیست ؛ بوته سیر را بخورید. اگر پوست شما برای مدت طولانی بوی بدی می دهد، شما یک پسر دارید اگر شما هیچ بوی بدی نمیدهید، یعنی بچه دختر است.

17. تعیین شدن جنیسیت جنین با جوش شیرین

ادرارتان را در یک فنجان شفاف حاوی دو قاشق غذا خوری پودر بریزید اگر مخلوط مانند نوشابه گاز دار شد، پسر دارید اگر مخلوط صاف ماند به این معنی است که شما یک دختر دارید.

18. تعیین شدن جنسیت جنین با تست کلم قرمز

آن را خرد کنید ؛ تکه هایش را در یک کاسه قرار دهید. آب جوش را در کاسه حاوی تکه های کلم قرمز ریخته، به طوری که آب تمام مواد را پوشش دهد و اجازه دهید برای 10 دقیقه بماند. آب را به یک شیشه شفاف منتقل کنید سپس کمی ادرار به آن اضافه کنید. اگر به رنگ بنفش تغییر کند یک پسر خواهید داشت اگر به رنگ صورتی تغییر کند، شما یک دختر خواهید داشت!

19. تست حلقه برای تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

این یک تست مورد علاقه دختران جوان است که حکمت و خردشان را از مادر بزرگ خود گرفته اند ؛ تمام چیزی که شما به انجامش نیاز دارید، این است که یک نخ را به یک حلقه وصل کنید اجازه دهید نخ به حلقه آویزان باشد و معلق بماند. می توانید از دوستتان برای کمک استفاده کنید و نخ معلق را بر بالای برآمدگی شکم شما تکان دهد ؛ اگر حلقه مانند یک آونگ حرکت کند، بچه پسر است اگر حرکت دایره ای بچرخد، بچه دختر است.

20. تست کلید برای تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

این کار بسیار ساده تر از آن است که آن را یک تست نامید ؛ همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که از خانواده یا دوستان مادر بچه، از خانوم باردار خود بخواهند که کلید خانه را بردارد اگر انتهای باریک کلید را بگیرد، بچه دختر است اگر او را با انتهای گردش کلید را بردارد، بچه پسر است.

21. تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی با تست مایا

مایا روشی برای پیش بینی جنسیت کودک است، بر اساس سن زن در دوره بارداری و سال تولد حساب می شود و اگر هر دو عدد فرد و یا زوج باشند بچه دختر است اگر عددی فرد و دیگری زوج باشد، بچه پسر است.

در حال حاضر، این یکی کمی شبیه به سیستم مایاها است و زنان به آن قسم می خورند ؛ تقویم چینی به سن شما در دوره حاملگی و ماه حاملگی و سپس با توجه به تقویم خودش محاسبه می کنید و نتیجه به طور معمول 90% دقیق است. اینها و خیلی بیشتر از این موارد، افسانه ها یا روش های اسرارآمیز پیش بینی برای جنسیت نوزاد، بخشی از فرهنگ مناطق مختلف سراسر جهان هستند- برخی از آنها جهانی هستند، ولی برخی از آنها در فرهنگ مردمی ریشه دارند. به نظر عجیب می رسد اما اگر تست شما یک پیش بینی را درست گفته باشد، به طرز جالبی شما روش های غیرقابل توضیح پیش بینی جنسیت بچه اجدادتان را ثابت کرده اید که آیا بچه پسر یا دختر است.

22. فشار خون

پژوهشی که اخیرا توسط دانشمندانی در کانادا انجام شده نشان می‌دهد که فشار خون زن ۲۶ هفته قبل از صورت گرفتن لقاح، می‌تواند جنسیت فرزند او را در آینده “پیش‌بینی” کند.. بر اساس یافته‌های این پژوهش، فشار خون بالا نشان می‌دهد که کودک‌تان پسر خواهد بود، در حالی که فشار خون پایین نشان می‌دهد که فرزندتان دختر است.

23. ارثی بودن در تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

از آن‌جایی که جنسیت نوزاد شما توسط اسپرم تعیین می‌شود، برخی معتقدند که با توجه به سابقه‌ی خانوادگی شریک زندگی‌تان می‌توان فهمید که فرزندتان پسر است یا دختر – به خصوص اگر اقوام و بستگان مذکر شریک زندگی‌تان و پدر و پدربزرگ‌اش همگی فقط دختر یا فقط پسر داشته‌اند.

24. دیدن زاغ

دیدن زاغ صرف نظر از این‌که خوش‌شانسی می‌آورد یا بدشانسی، می‌تواند به ما در تعیین جنسیت جنین هم کمک کند. گفته می‌شود که اگر شما یک زاغ ببینید، ‌غم و اندوه در می‌زنند، ۲ زاغ ببینید شادی وارد خانه‌تان می‌شود، ۳ زاغ ببینید فرزندتان دختر است و چهار زاغی نشان می‌دهد که یک پسر را باردار هستید.

25. میل به رابطه جنسی

اگر این شما هستید که نزدیکی با شریک زندگی‌تان را در هنگام شب (یا روز) شروع می‌کنید، احتمالا باید منتظر ورود یک دختربچه باشید. ولی اگر شریک زندگی‌تان رابطه را شروع می‌کند، احتمالا فرزندتان پسر است.


در پایان ذکر می‌شود که تمامی این روش‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی، ممکن است برای برخی زنان باردار، به صورت کاملاً صحیح جنسیت فرزند آنان را پیش‌بینی کند، ولی برای برخی پیش‌بینی درست از آب درنیاید و کاملاً برعکس باشد. بنابراین از آنجا که این روش‌ها همگی با احتمالات همراه هستند؛ تکیه به این روش‌ها غلط است.و مجله دلگرم هیچ مسئولیتی در قبال این احتمالات نخواهد داشت در نظر بگیرید که حتی دیده شده تعیین جنسیت با سونوگرافی هم گاهاً با اشتباه همراه بوده است.


در این رابطه نیز بخوانید:

تقویت ذهن جنین با چند راهکار ساده

دلیل سقط جنین مکرر در دوران بارداری

تشخیص جنین دوجنسه قبل از تولد

تهیه شده مجله اینترنتی دلگرم

مرضیه ملایریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (15 رای)  

  ۱ دیدگاه

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

  X4 | ۵ سال پیش
  چه جالب ،ممنون چقدر به نکات جالبی اشاره کردید.دلگرم باشید
  0
  2
  
  hits