دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
زنگ خطر هندوانه در زمان حاملگی

عوارض مصرف هندوانه در دوران بارداری

زنگ خطر هندوانه در زمان حاملگی
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مضرات خوردن هندوانه در بارداری برای مادر و جنین - با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با عوارض مصرف هندوانه در دوران بارداری آشنا شوید.

مضرات خوردن هندوانه در بارداری برای مادر و جنین

با این که میوه هندوانه دارای خواص درمانی بسیاری است و شما میتوانید با خواندن چرا باید حتما در دوران بارداری هندوانه بخورید؟

از همه آنها آگاه شوید، اما مصرف بیش از حد آن می تواند باعث بروز اثرات جانبی در بدن زنان باردار شود. پس، به عنوان یک مادر باردار به خاطر داشته باشید که در مصرف این میوه هم مانند میوه های دیگر نباید از حد اعتدال خارج شد. در غیر این صورت، عوارض جانبی که مصرف نامتعادل میوه هندوانه در زنان باردار ایجاد خواهد کرد، به شرح زیر خواهند بود.

عوارض هندوانه در بارداری خطری جدی برای سلامتی مادر و جنین

عوارض هندوانه در بارداری

بروز دیابت بارداری با خوردن بیش از حد هندوانه در دوران بارداری

خوردن بیش از حد میوه هندوانه در دوران بارداری می تواند قند خون شما را افزایش داده و در نتیجه باعث مبتلا شدن شما به بیماری دیابت بارداری شود.اگر نگران این هستید که آیا در معرض ابتلا به دیابت بارداری هستید یا نه حتما کدام مادران دچار دیابت بارداری میشوند؟ را بخوانید.

دفع مواد مغذی موجود در بدن ، با خوردن بیش از حد هندوانه در بارداری

ار آن جایی که مصرف میوه هندوانه تمام ارگان های داخلی بدن را از شر سموم پاک می کند، بنابراین در دوران بارداری هم این فرایند ممکن است برخی از مواد مغذی ضروری بدن زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد را همراه با سموم دفع کرده و اختلالاتی در عملکرد برخی ارگان ها ایجاد کند. پس، زنان باید برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، از خوردن بیش از حد هندوانه در دوران بارداری خود جدا خودداری کنند.

بروز مشکلاتی در معده، با خوردن بیش از حد هندوانه در دوران بارداری

زنان باید در دوران بارداری خود از خوردن بیش از حد هندوانه برای مدت طولانی اجتناب کنند، چون افراط در مصرف این میوه می تواند باعث بروز حالت تهوع، استفراغ و مسائل و مشکلات گوارشی در بدن زنان باردار شود. در واقع، این افراد باید سعی کنند تا همیشه، برش تازه و کوچکی از میوه هندوانه و یا آب تازه آن را برای مصرف روزانه خود انتخاب نمایند.
در نهایت، یادتان باشد همان طور که برای مصرف هر ماده غذایی در دوران بارداری باید با پزشک معالج خود مشورت نمود، مهم است که قبل از خوردن هندوانه هم با دکتر خود مشورت نموده و جوانب کار را در مراحل اولیه این دوران حساس بررسی کنید.

هندوانه در بارداری

موارد احتیاط در مصرف هندوانه

  1. هیچ گاه هندوانه را ناشتا نخورید.
  2. مصرف هندوانه بلافاصله بعد از خوردن غذا باعث اختلال هضم می‌شود.
  3. اگر اشخاص سرد مزاج هندوانه بخورند امکان تضعیف قوه باء و درد مفاصل دارند.
  4. خوردن هندوانه برای اشخاص سرد مزاج، تولید درد مفاصل می کند و در این موارد خنثی کننده ی زیان هندوانه،‌عسل و قند و امثال آن است.
  5. زیاده روی در خوردن هندوانه برای طحال زیان آور است.
  6. مصرف هندوانه در افرادی که آلرژی یا حساسیت فصلی یا غذایی دارند ممنوع است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits