مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
این ۱۱ دارو باعث سقط جنین میشود!
188
زمان مطالعه: 8 دقیقه
سقط جنین با دارو قرص سقط جنین شیاف سقط جنین آمپول سقط جنین کپسول سقط جنین دارو های سقط جنین قرص میفپریستون میزوپروستول قرص دینوپروستون شیاف دینوپروستون عوارض قرص دینروستون قرص اکسی توسین قرص سایتوتک سیتوتک میزوتک میزو گلندین عوارض قرص سایتوتک قرص ال...

سقط جنین با دارو

سقط جنین برای افرادی که دارای شرایط پزشکی خاصی هستند ممکن است مورد نیاز باشد. در این شرایط یکی از راحت ترین راه های سقط جنین استفاده از قرص سقط جنین، شیاف سقط جنین، آمپول سقط جنین و یا کپسول سقط جنین میباشد. بطور کلی سقط جنین با دارو روشی آسان تر، ایمن تر و قابل کنترل تر میباشد.

در این مقاله لیستی کامل از دارو های سقط جنین را برای شما آماده کرده ایم و درباره هر کدام نیز توضیحاتی ارائه شده است. همچنین برای هر کدام از 11 دارویی که در ادامه معرفی میشود مقاله ای کامل و اختصاصی برای همان دارو نوشته شده است که با کلیک بر روی لینکی در قسمت توضیحات همان دارو قرار دارد میتوانید به صفحه مربوطه وارد شوید. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.

سقط جنین دارو,قرص سقط جنین,داروی سقط جنین,کپسول سقط جنین,شیاف سقط جنین,آمپول سقط جنین

قرص میفپریستون

بیاد داشته باشید که قرص میفپریستون برای سقط جنین افرادی که در هفته دهم بارداری و یا زود تر هستند موثر است. اگر بارداری شما پیشرفته تر از هفته دهم است بهترین راه این است که به یک مرکز پزشکی مراجعه کنید.

ترکیب دارو های میفپریستون و میزوپروستول برای سقط جنین کاملا موثر است. (ترکیب این دارو دقت 95 درصدی در ایجاد نتیجه دلخواه شما دارد)

اگر میخواهید روش مرحله به مرحله سقط جنین با قرص میفپریستون را بدانید و همچنین از عوارض قرص میفپریستون آگاه شوید حتما مقاله قرص میفپریستون و خطر سقط جنین را بخوانید.

قرص میفپریستون,عوارض میفپریستون

قرص میفپریستون,عوارض میفپریستون

قرص دینوپروستون

دینوپروستون برای سقط جنین در هفته های 12 تا 20 بارداری استفاده میشود. به علاوه قرص دینوپروستون تا هفته 28 بارداری برای خارج کردن باقیمانده های جنین در واژن در صورت سقط مورد استفاده است. این قرص باعث میشود تا رحم منقبض شود و محتویات آن را خارج کند، محتویاتی همچون باقیمانده های جنین سقط شده.

عوارض قرص دینروستون و روش استفاده از شیاف دینوپروستون را در مقاله قرص دینروستون و خطر سقط جنین بخوانید.

قرص دینوپروستون,عوارض دینوپروستون,شیاف دینوپروستون

قرص دینوپروستون,عوارض دینوپروستون,شیاف دینوپروستون

سقط جنین با دارو در ماه اول

قرص اکسی توسین

اکسی توسین دارای نام های دیگری اعم از : سینتوسینون، سینتوسین، سینپاتین، ایبوفامین، اوراستین، پیتوسین، اوتردین و... میباشد.

استفاده از اکسی توسین برای سقط جنین باید به گونه ای باشد که مستقیم جذب بدن شود، بطوریکه قرص باید در دهان قرار بگیرد تا پس از مدتی جذب شود. (قرص نباید خورده شود، باید در کنار لپ قرار بگیرد تا به مرور جذب شود)

سقط جنین با قرص اکسی توسین برای افرادی که بارداری آن ها نهایتا در هفته 4 یا 5 است میتواند موثر باشد.

برای اطلاع از روش سقط جنین با قرص اکسی توسین و عوارض قرص اکسی توسین مقاله قرص اکسی توسین و خطر سقط جنین را بخوانید.

اکسی توسین,عوارض اکسی توسین,سقط جنین با اکسی توسین,سینتوسینون,سیناپاتین,ایبوفامین,اوراستین,پیتوسین,اوتردین

اکسی توسین,عوارض اکسی توسین,سقط جنین با اکسی توسین,سینتوسینون,سیناپاتین,ایبوفامین,اوراستین,پیتوسین,اوتردین

سقط جنین با قرص داخل رحم

قرص سایتوتک

با روی کار آمدن دارو های غیر تزریقی و کم عارضه تر مثل میزوپرستول Misoprostol با نام تجاری سایتوتک Cytotec درد سر این فرایند کاهش یافت.

قرص های میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک Cytotec به شکل قرص خوراکی ۲۰۰ میکروگرمی وجود دارد و اولین بار از آن برای درمان زخمهای معده استفاده شده است. در یک تحقیق مشخص شد که مصرف حداکثر ۶۰۰ میکروگرم آن بصورت واژینال و یا ۸۰۰ گرم آن بصورت خوراکی تا ۹۵ درصد باعث سقط جنین در ۳ ماهه اول بارداری می شود. میزوپروستول با نام میزوتک یا میزو گلندین در قالب قرص های 100 و 200 میکروگرمی در ایران تولید میگردد نام تجاری آن سیتوتک یا سایتوتک می باشد.

برای آشنایی با نحوه مصرف قرص سایتوتک جهت سقط جنین و یا عوارض قرص سایتوتک به مقاله سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص مراجعه کنید.

قرص سایتوتک,سیتوتک,سایتوتک,عوارض سایتوتک,سقط جنین با سایتوتک

قرص سایتوتک,سیتوتک,سایتوتک,عوارض سایتوتک,سقط جنین با سایتوتک

سقط جنین با قرص در ماه دوم

قرص ال دی

قرص ضد بارداری ال دی عمدتاً به منظور جلوگيري از بارداري به كار مي رود، ولي براي پيشگيري از بروز سرطان تخمدان يا آندومتر، كاهش كيست هاي تخمداني، بيماري خوش خيم فيبروكيستيك پستان، منظم ساختم دوره قاعدگي، كاهش حجم خون قاعدگي، كاهش فشارهاي روحي قبل از قاعدگي و كاهش تعداد دفعات قاعدگي دردناك نيز مفيد است.

برای اطلاع از نحوه مصرف قرص ال دی، عوارض قرص ال دی و موارد منع مصرف این داروی سقط جنین مقاله همه چیز در مورد قرص ضد بارداری ال دی (Contraceptive LD) را بخوانید.

قرص ال دی,قرص ضد بارداری,عوارض قرص ال دی,سقط جنین با قرص ال دی

قرص ال دی,قرص ضد بارداری,عوارض قرص ال دی,سقط جنین با قرص ال دی

قرص متیل ارگونوین

قرص متیل اگونوین و یا آمپول متیل اگونوین به منظور پیشگیری و درمان خونریزی پس از زایمان یا سقط جنین به کار برده می شود. این دارو در درمان سقط ناقص نیز ممکن است بکار برده شود. اگر میخواهید روش مصرف متیل اگونوین، موارد منع مصرف این دارو، تداخلات دارویی و همچنین عوارض قرص متیل اگونوین را بدانید مقاله سقط جنین با قرص و آمپول متیل ارگونوین به همراه عوارض مصرف خودسرانه این قرص را بخوانید.

قرص متیل اگونوین,آمپول متیل اگونوین,سقط جنین با قرص متیل اگونوین,عوارض قرص متیل اگونوین

قرص متیل اگونوین,آمپول متیل اگونوین,سقط جنین با قرص متیل اگونوین,عوارض قرص متیل اگونوین

سقط جنین با قرص در هفته اول

قرص اچ دی

قرص اچ دی معمولاً به عنوان داروی خوراکی پیشگیری از بارداری استفاده می‌شود اما مصارف دیگر نیز دارد. این فراورده دارای ترکیبات استروژنی و پروژستینی است. این دارو در زنان جوان زیر ۲۰ سال و یا کسانی که می‌خواهند پیش از نخستین بارداری، مدتی طولانی دارو مصرف کنند توصیه نمی‌شود بلکه قرص ال دی بیشتر توصیه می‌شود.

مصرف قرص اچ دی به مدت طولانی احتمال خطر بروز سرطان پستان را افزایش می‌دهد. امروزه مصرف نوع ال دی به دلیل داشتن هورمون کم‌تر دارای عوارض کمی است، متداول‌تر است. قرص HD به دلیل داشتن هورمون زیاد و عوارض و مشکلات بیشتری که دارد بغیر از موارد خاص تجویز نمی‌شود.

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد قرص اچ دی همچون موارد منع مصرف و روش مصرف این دارو برای سقط جنین مقاله جلوگیری از بارداری با قرص اچ دی را بخوانید.

قرص اچ دی,قرص hd,سقط جنین با قرص اچ دی

قرص اچ دی,قرص hd,سقط جنین با قرص اچ دی

سقط جنین با قرص ضد بارداری

قرص آسپرین

یکی از قرص هایی که خانم ها فکر می کنند در طول بارداری مشکل ساز نیست آسپرین است. اما برخلاف تصور عموم، آسپرین عوارض جانبی زیادی دارد.

مصرف ۵ تا ۶ قرص آسپرین در روز با آب برای سقط جنین طبیعی همراه با سایر روش های سقط جنین طبیعی لازم است. برای موفقیت، شما نیاز به آووکادو، میخک، جعفری، قهوه، زنجبیل، و انجیر در رژیم غذایی روزانه خود دارید.

برای اطلاع از عوارض قرص آسپرین، روش دقیق مصرف قرص آسپرین برای سقط جنین و یا اختلالاتی که این قرص میتواند در بارداری ایجاد کند مقاله آیا آسپرین باعث سقط جنین میشود؟ را مطالعه کنید.

قرص آسپرین,عوارض قرص آسپرین,قرص آسپرین برای سقط جنین

قرص آسپرین,عوارض قرص آسپرین,قرص آسپرین برای سقط جنین

آمپول متوتروکسات

سقط جنین با متوتروکسات به این شیوه عمل میکند که از رشد سلول های جنین جلوگیری میکند و بدین ترتیب باعث سقط میشود که البته استفاده از این روش برای مراحل اولیه بارداری موثر است. در یک بازه زمانی چند روزه تا چند هفته ای از موقع تزریق متوتروکسات فرایند سقط جنین انجام میشود.

دوز مناسب متوتروکسات برای هر خانمی با توجه به وزن و قد او محاسبه میشود. زمانی که متوتروکسات اثر خود را میگذارد با فولیک اسید تداخل ایجاد میکند و از تکثیر سلول ها جلوگیری کرده و بارداری را دچار مشکل میکند. اگر از متوتروکسات در هفته های اول بارداری استفاده شود میتواند برای سقط جنین کاربرد داشته باشد. (اگر پس از مصرف داروی متوتروکسات همچنان سقط جنین صورت نگیرد و بارداری ادامه پیدا کند امکان اینکه نوزاد با نقص بدنیا بیاید زیاد است.)

سقط جنین معمولا 2 تا 6 هفته پس از تزریق متوتروکسات زمانی که رحم جنین را پس میزند رخ میدهد. البته زمان خارج شدن بافت جنینی قابل پیش بینی نیست. ممکن است در هر زمانی در شبانه روز و یا در هر جایی اتفاق بیافتد.

عوارض آمپول متوتروکسات و خطرات مصرف این داروی سقط جنین را در مقاله آمپول متوتروکسات و خطر سقط جنین بخوانید.

آمپول متوتروکسات,سقط جنین با متوتروکسات,عوارض آمپول متوتروکسات,قرص متوتروکسات

آمپول متوتروکسات,سقط جنین با متوتروکسات,عوارض آمپول متوتروکسات,قرص متوتروکسات

آمپول پروستاگلاندین

پروستاگلاندین یکی دیگر از دارو های سقط جنین بشمار میرود. این آمپول هم مانند همه ی دارو های دیگر علاوه بر اینکه مشکلی را حل میکند (که در این مورد سقط جنین میباشد) عوارضی نیز دارد. اگر میخواهید اطلاعات کاملی در مورد روش استفاده از آمپول پروستاگلاندین و عوارض پروستاگلاندین بدانید حتما مقاله سقط جنین با آمپول پروستاگلاندین E۲ و عوارض پروستاگلاندین را بخوانید.

آمپول پروستاگلاندین,عوارض پروستاگلاندین,سقط جنین با پروستاگلانیدن

توجه داشته باشید که سقط جنین فقط زمانی که خطری برای مادر در بارداری داشته باشد ، توسط پزشک تجویز می شود در غیر اینصورت عمل سقط جنین کاری ناپسند و مقایر با مبانی دینی میباشد.
فروش قرص سقط جنین بدون نسخه پزشک ممنوع است.

چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. همچنین میتوانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید تا به سرعت به شما پاسخ دهیم.

قرآن آنلاین
۸ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

رضا | ۱ سال پیش
سلام من دوتا بچه دختر‌دارم‌و‌نا‌
خواسته‌دوباره‌ب
اردار‌شدم‌وبم‌د
وباره‌دختر‌هست‌
میخواستم‌بدونم‌
میتوانم‌با‌هزین
ه‌۱‌میلیون‌اون‌
رو‌سقط‌کنم‌میخو
استم‌کمکم‌کنید
12
22
ریحان.اسفندیار | ۲ سال پیش
سلام..من این‌ماه دو بار نزدیکی بدون جلوگیری داشتم که دو تا اچ دی خوردم و مجدد۱۲ ساعت بعد دو تای دیگر...ممکن است حامله شده باشم...الان از دو بار نزدیکی تقریبا ۲۰ روز میگذره ممکنه باردار باشم
17
46
نگار | ۳ سال پیش
سلام من اوایل بارداریمه میخوام سقط کنم لطف راهنمایی کنین از چه دارویی استفاده کنم
53
229
ال | ۳ سال پیش
سلام من اوایل بارداریم میخوام سقط کنم چه دارویی استفاده کنم
32
149
مقیم یفر | ۳ سال پیش
سلام من امپول سه ماه میزدم توی مهر ول کردم بعد قرص خودم دیدم نزدیکی ندارم ۳ماه ول کردم اما پریود نمیشم رفتم دکتر امپول داد برای پریود شدنم اماتاثیر نداشت الان دوهفته هست پریود نشدم
خواهشن یک راحل بهم بدین
12
38
رویا امینی | ۴ سال پیش
میخوام سقط 6هفته ای کنم
30
110
پاسخ ها:
رز | ۳ سال پیش
میخوام سقط ۵هفته ای کنم چکار باید بکنم
64
172
احمد ذاهب | ۴ سال پیش
اقای متحرم دختر که 20 سال عمر دارد و به حاملگی پنچ ماه ها گرفتار است لطفا داروی که خطر کمتر دارد را رهنمایی کنید
25
112