قرص دینوپروستون و خطر سقط جنین!

۲,۲۷۳
۱
۰
شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۴۴

سقط جنین با قرص دینوپروستون

موارد مصرف قرص دینوپروستون

دینوپروستون برای سقط جنین در هفته های 12 تا 20 بارداری استفاده میشود. به علاوه قرص دینوپروستون تا هفته 28 بارداری برای خارج کردن باقیمانده های جنین در واژن در صورت سقط مورد استفاده است. این قرص باعث میشود تا رحم منقبض شود و محتویات آن را خارج کند، محتویاتی همچون باقیمانده های جنین سقط شده. دینوپروستون یک ماده طبیعی است که بدن شما را برای زایمان آماده میکند. این ماده دهانه رحم را نرم و باز میکند و انقباضات را افزایش میدهد. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.

همچنین از قرص دینوپروستون برای درمان برخی از مشکلات رحمی استفاده میشود. از این قرص برای باز کردن دهانه رحم و یا هر مورد دیگری، در نزدیکی زمان زایمان نباید استفاده کنید.

چگونه از دینوپروستون بصورت شیاف استفاده کنیم؟

این قرص بصورت واژنی استفاده میشود. ابتدا اجازه دهید که قرص به دمای اتاق برسد و اندکی گرم شود. قبل از استفاده فویل اطراف قرص را جدا کنید. قرص باید توسط یک پزشک یا متخصص در عمق واژن قرار بگیرد و سپس باید به مدت ده دقیقه در حالت خوابیده و یا دراز کشیده قرار بگیرید.

دوز های بیشتری در صورت نیاز باید در فواصل 3 تا 5 ساعته استفاده شود تا به نتیجه دلخواه برسید. هرگز از این قرص برای بیش از 48 ساعت استفاده نکنید.

استفاده از این قرص فقط باید در یک مرکز درمانی و با نظارت پزشک صورت بگیرد تا امکان تحت نظر گرفتن تغییر وضعیت واژن ممکن باشد. اگر در عرض 48 ساعت نتیجه ای که میخواهید حاصل نشده و یا اینکه سقط جنین بصورت کامل صورت نگرفته ممکن است نیاز باشد تا از رو های دیگر استفاده شود.

ممکن است که پزشک برای شما استفاده از قرص دینوپروستون را همراه با قرص اوکسی توسین تجویز کند تا بدین ترتیب انقباضات رحم بیشتر شود. پس از سقط جنین خیلی مهم است که همه بافت های جنین موجود در رحم خارج شود چراکه در غیر اینصورت میتواند مشکلات زیادی همچون عفونت های شدید و خونریزی بوجود بیاورد.

سقط جنین با قرص دینوپروستون

عوارض قرص دینوپروستون

حالت تهوع، استفراغ، اسهال، تب، احساس سرما، درد شکم، قرمز شدن و سرگیجه ممکن است بر اثر استفاده از قرص دینوپروستون بوجود بیاید. اگر هر کدام از این عوارض برای شما بوجود آمد و یا بد تر شد حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید.

بیاد داشته باشید که پزشکان زمانی قرص دینوپروستون را برای شما تجویز میکنند که گمان کنند، منفعت این دارو از عوارض احتمالی آن بیشتر است. اکثر افرادی که از اکسی کدون استفاده میکنند، دچار عوارض جدی نمیشوند.

اکثر خانم ها پس از وارد کردن دینوپروستون به مدت 15 تا 45 دقیقه دچار تب میشوند. دوش گرفتن و خوردن مایعات کافی میتواند به کم تر شدن تب کمک کند.

قرص آسپرین معمولا تب را کاهش نمیدهد. تب معمولا 6 ساعت پس از آخرین دوز از بین میرود. اگر پس از سقط جنین دچار تب خیلی شدید یعنی بیش از 38 درجه شدید، سریعا به پزشک مراجعه کنید. تب ممکن است نشانه ای از عفونت های جدی باشد.

اگر هر کدام از عوارضی که در ادامه میاید را دارید باید خیلی سریع به پزشک اطلاع دهید. غش کردن، انقباضات شدید رحم که خیلی به یکدیگر نزدیک بوده و متراکم باشند، درد شدید در ناحیه شکم.

درد در ناحیه سینه عارضه ای است که بسیار نادر میباشد اما بسیار بسیار خطرناک است. اگر دچار درد سینه شدید با سرعت خود را به یک مرکز پزشکی برسانید.

این دارو در موارد خیلی نادر منجر به آسیب رحمی شده که نیاز به عمل جراحی داشته باشد. پزشک حتما باید وضعیت شما را زیر نظر داشته باشد تا هرگونه مشکل احتمالی را بتواند برطرف کند.

داشتن یک واکنش آلرژیک خیلی شدید به قرص دینوپروستون خیلی نادر است اما اگر علائمی ناشی از یک واکنش آلرژیک شدید همچون تب، تورم غدد لنفاوی، جوش های سر قرمز، خارش و ورم مخصوصا در ناحیه صورت، زبان یا گلو، سرگیجه شدید و یا مشکلات تنفسی پیدا کردید خود را به اورژانس برسانید.

توجه داشته باشید که سقط جنین فقط زمانی که خطری برای مادر در بارداری داشته باشد ، توسط پزشک تجویز می شود در غیر اینصورت عمل سقط جنین کاری ناپسند و مقایر با مبانی دینی میباشد.
فروش قرص دینوپروستون بدون نسخه پزشک ممنوع است.

چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


قرص دینوپروستون و خطر سقط جنین!
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
1
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter