دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
چه میزان ویتامین سی باعث سقط جنین می شود؟
255
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سقط جنین با ویتامین سی آیا ویتامین سی باعث سقط جنین می شود؟ چه میزان ویتامین سی باعث سقط جنین می شود؟ ویتامین سی چگونه میتواند باعث سقط جنین شود؟

سقط جنین با ویتامین سی

آیا ویتامین سی باعث سقط جنین می شود؟

بله. استفاده از ویتامین سی برای سقط جنین احتمالا یکی از معروف ترین راه های سقط جنین خانگی بشمار میرود. استفاده از ویتامین سی روش راحتی برای سقط جنین است. البته نکاتی را هم باید در نظر بگیرید. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.

امکان اوردوز بر اثر مصرف بیش از حد ویتامین سی وجود دارد. اضافه ویتامین سی موجود در بدن شما به کلیه ها فرستاده میشود. این روش سقط جنین برای افرادی که دارای سنگ کلیه، کلیه های حساس و یا هرگونه مشکل کلیوی دیگر دارند توصیه نمیشود. رعایت کردن دوز مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

چه میزان ویتامین سی باعث سقط جنین می شود؟

اگر میخواهید سقط جنین انجام دهید، برای 5 تا 10 روز نهایتا 10 تا 12 گرم ویتامین سی استفاده کنید. این دوز باید از 500 میلی گرم شروع شده و به مرور به 10 تا 12 گرم در روز برسد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که سطح ویتامین سی موجود در بدن شما ثابت است و به مرور زیاد میشود باید ویتامین سی را در هر نوبت به اندازه های مساوی مصرف کنید.

سقط جنین با ویتامین سی

ویتامین سی چگونه میتواند باعث سقط جنین شود؟

روش دوم:

  • شما می توانید میوه های غنی از ویتامین C مانند فلفل، پرتقال، سبزیجات دارای برگ سبزتیره، کیوی، بروکلی، نخودفرنگی، گوجه فرنگی و ... را مصرف کنید. با این حال، کمی دشوار است که بدانید چه مقدار ویتامین C از این میوه ها دریافت می کنید.
  • دوز مناسب برای سقط جنین با استفاده از این ویتامین 10 تا 12 گرم در روز است. شما باید با دوز پایین (10 گرم) شروع کنید و ظرف 2 روز مقدار آن را به دوز بالاتر (12 گرم) افزایش دهید.
  • با مصرف منظم، خونریزی معمولا طی 3 - 6 روز شروع می شود. با این حال، اگر قاعدگی در عرض 6 روز شروع نشود، باید روش های دیگر سقط جنین را امتحان کنید.

نکته: اگر از سنگ کلیه رنج می برید، از مصرف ویتامین C خودداری کنید، زیرا می تواند وضعیت را بدتر کند.

ویتامین سی و سقط جنین

ویتامین سی در میوه های زیادی وجود دارد. اما بهتر است که از مکمل های ویتامین سی استفاده کنید و دلیل این امر هم سهولت در تعیین دوز مناسب است. زمانی که برای خرید ویتامین سی به داروخانه میروید، حتما باید اطمینان حاصل کنید که مکملی که میخرید فقط اسکوربیک اسید داشته باشد. از خریداری مکمل هایی که بیوفلاوونوید و یا رز هیپز دارد خود داری کنید چراکه این اثر برعکس دارند.

ویتامین سی سطوح استروژن در بدن شما را افزایش میدهد. زمانی که استروژن زیاد شود، پروژسترون کاهش میابد. پروژسترون هورمونی است که نقش اساسی در رشد جنین ایفا میکند. کمبود پروژسترون موجب خونریزی و در نهایت سقط جنین میشود.

سقط جنین ویتامین سی


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (255 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است