دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
 آیا میتوان ترمیم بکارت را تشخیص داد؟

آیا ترمیم پرده بکارت قابل تشخیص است؟

آیا میتوان ترمیم بکارت را تشخیص داد؟
247
زمان مطالعه: 7 دقیقه
آیا ترمیم بکارت قابل تشخیص است: پرده بکارت بافتی هست که ورودی مهبل را بطور ناقص می پوشاند.این پرده با اولین مقاربت پاره می شود و بدلیل آسیب مویرگهای روی آن خونریزی صورت می گیرد که با درد همراه است. میزان درد بسته به نوع پرده و سن زن متفاوت است.

تشخيص پرده بكارت ترميم شده

در سنین پائین که دستگاه تناسلی رشد یافته نیست ممکن است همراه با پارگی پرده بکارت بخش هائی از مهبل نیز پاره شود.
پرده های بکارت شکل های گوناگونی دارند حلقوی مثلثی مشبک بدون منفذ و دندانه دار و حتی در مواردی بطور طبیعی پرده بکارت وجود ندارد.تنیده شدن سنت و مذهب در ایران سبب شده است که پرده بکارت در ایران از اهمیت زیادی برخوردار شود.

آنچنانکه سالهاست که عمل جراحی گران قیمت ترمیم پرده بکارت در ایران رواج دارد و زنان و دختران جوان با پرداخت مبالغی از 200 هزار تومان تا 800 هزار تومان تن به تیغ جراحانی میسپارند تا برایشان بکارتشان را و عفتشان را دوباره سازی کنند.با اینکه این عمل جراحی منع قانونی ندارد اما پزشکان متخصص زنان و زایمان و ماماها معمولا بطور پنهانی این عمل را انجام می دهند و با توجه به اینکه این جراحی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد در هر مطب و دفتری می توان آنرا انجام داد.

آیا این پرده های بکارت چینی می تواند بازار کار ترمیم کنندگان ایرانی را کساد کند ؟

آیا پرده بکارت مصنوعی به بازار ایران هم نفوذ کرده است ؟

خانم دکتر آیا این پرده های بکارت چینی در ایران هم پیدا می شوند ؟

بله مثل خیلی چیز های دیگری که بطور غیر مجاز میاد بله هست. یه چیزی شبیه دیافراگم هست که قبلا برای جلوگیری استفاده می کردند. دیافراگم یک بافت مصنوعی هست و جلوی واژن میزارن . الان دیگه اینقدر روشهای بهتر اومده که دیگه از اون روشها استفاده نمی کنند.از دیافراگم بصورت کلاهک مانند استفاده می کردند طوری که کلاهک می رفت داخل دهانه گردن رحم.

شما یه چیزی مثل سرپستونک رو در نظر بگیرید حالت الاستیسیته اونو بالا بردن و به جای یک شیاف یک چیزی شبیه سوراخ و به اندازه یک انگشت روی اون درست کردن . این شده پرده بکارت مصنوعی .بیشتر برای لذت استفاده میشه نه اینکه برای عروسی کردن و این مسائل استفاده بشه. بیشتر نوعی ابزار جنسی هست.

یعنی اصلا به این شکل نیست که بخواد قابل مقایسه باشه با شرایط و ویژگیهای پرده بکارت واقعی ؟

اصلا ! فقط می تونن هر دفعه این لذت رو داشته باشن که انگار هر دفعه پرده بکارت پاره شده. پلاستیکی هست و کاملا مصنوعیه
و اصلا طبیعی نیست.بعد اینکه این مسئله در مصر مطرح شده و اسلامگراهای مصری اعتراض کردن به این ماجرا . مورد مصرفی که در مصر داره
در واقع تونسته تا حدی هم جلوی ترمیم پرده بکارت رو بگیره. فکر می کنید اگر این پرده بکات مصنوعی هم وارد بازار ایران بشه می تونه یک همچنین تاثیری رو داشته باشه یا نه ؟

اصلا... اگه نظر منو بپرسین... اصلا باور مردم در باره بکارت اشتباه.فرهنگ جامعه ما اشتباهه.فرض کنید چنین چیزی هم بیاد فقط یک چیز فیزیکیه و آناتومیکی هست. اصلا اون حالتی رو نداره که شما بگید مشکل رو حل می کنه... نه از دید من نه. جامعه شناسا باید بررسی کنن در ایران چه اثری میزاره.

پرده بکارت و تشخیص ترمیم پرده بکارت

آیا در ایران تقاضا برای ترمیم پرده بکارت بالا هست ؟

بله کم و بیش وجود دارد

آیا می تونن این عمل رو برای دفعات مکرر تکرار کنند؟

بستگی به وضع آناتومیکی اونها داره... ولی خوب معولا تا 2 بار هم میشه

توی عمل جراحی دقیقا بازسازی شرایط بکارت هست؟

بله اصلا بافت خودشونه... چیز مصنوعی اضافه نمیشه. بافت های باقی مانده رو طوری بهم وصل می کنند که ظاهر
عادی پیدا کنه. در پرده بکارت مصنوعی یک جسم مصنوعی اونجا گذاشته میشه و کاملا مشخصه که طبیعی نیست.

آیا پزشکی قانونی می تونه ترمیم بکارت رو تشخیص چون گویا من شنیدم خیلی خانواده ها اصرار دارن که حتما پزشکی قانونی باید تائید کنه؟

قبلا خیلی سخت می گرفتن...جدیدا اینطور نیست و من شنیدم که خود دولت بخشنامه کرده که سخت گیری نکنید. گفتن اگه دختر خانمی حالا به هر دلیل خراش مختصری داره بگید... سالمه... حتی اگر دیدید ترمیم کرده... بگید سالمه... در موارد خیلی خاصی
بکارت را تائید نمی کنن. قبلا اگر خراشی دیده میشد یا تشخیص ترمیم شده می گذاشتن امکان نداشت تائید کنن... الان وضع فرق کرده... و درست هم هست کارشون چون اگر غیر از این بود خیلی مشکلات پیش می اومد.ولی در کل بعد روانی این مسئله هست که خیلی مهمه و متاسفانه هنوز جامعه ما فرهنگ این مسئله رو نپذیرفته.

آیا امکان داره ترمیم بکارت انجام شده ولی متخصصان پزشکی قانونی متوجه نشن که این اتفاق افتاده ؟

بستگی به وضع طرف داره. یک موقعی دست شما دچار بریدگی میشه... برای یکی جاش می مونه برای یکی دیگه جای زخم نمی مونه. برای مریض های خودم هم من میگم 50 50 هست... ممکنه جاش بمونه ممکنه نمونه... 50% به ظریف کاری و مهارت جراح بستگی داره 50% به بدن اون فرد. من خودم مریض دارم بعد از 3 ماه که میاد خودم هم حتی متوجه نمیشم.ولی یکی یکسال بعد میاد کاملا مشخصه که ترمیم شده. اینهارو ماها میفهمیم نه آدم های عادی.

خانم دکتر کسانی که به شما مراجعه می کنند از چه قشری از جامعه هستند؟ چه تیپی هستند؟

از همه قشر میان... از 16 ساله تا سی و چند ساله

یکی دوتا از نمونه های جالبتون رو برای ما تعریف می کنید؟

همان طور که گفتم از همه جور قشری میان...چادری.. غیر چادری... تحصیل کرده ... بیسواد.. گاهی ندرتا مواردی که دختر با پدرش مقاربت داشته مراجعه می کنند.

یعنی خود پدر اینکارو کرده ؟

بله درسته و چقدر هم لطمه روحی به دختر وارد میشه. اونهائیکه سنشون بالاتر هست.. دیگه بالغ هستند و می دونن دارن چیکار می کنند ولی دختری که نوجوان هست... متوجه کاری که داره میکنه نیست... نه اینکه بهش با زور تجاوز بشه.. علی الظاهر با رضایت هست ولی مشخصه که فریب خورده.

اونوقت پدر میاد هزینشو تقبل کنه که دخترش ترمیم بشه؟

بله درسته... خیلی کمه اما مورد داشتیم.من خودم شخصا برای دختر هائی که 14 یا 16 هستند خیلی ناراحت میشم چون از نظر من بچه هستند و مورد سوء استفاده قرار گرفتن ولی یه دختر 26 ساله دیگه بچه نیست. ولی اون دختر 16 ساله نمی دونه بعدا براش در آینده چه مشکلاتی پیش میاد ...

خانم دکتر به نظر شما رواج صیغه می تونن بحث بکارت رو منتفی کنه و تابوی بکارت رو از بین ببره؟ یعنی خانواده ها بپذیرند که دختر و پسر جوونی که به صیغه هم در اومدند بعد دیگه مسئله بکارت منتفی میشه...الان صیغه مرسوم شده و خیلی خانم ها نامزد که می کنن صیغه محرمیت رو هم می خونن. اما متوجه میشید مسئله چیه ؟ زن و شوهر عقد هم هستند اما وقتی جدا میشن خانم میاد برای ترمیم ...صیغه که جای خود داره .ولی من موافق هستم ... قبلا نبودم. من فکر می کنم صیغه یک نظمی به این هرج و مرجی که وجود داره میده.

سوال کاربر: آیا ترمیم پرده بکارت بعد از ٢ سال توسط دکتر ماما قابل تشخیص است؟ اگر ترمیم بکارت انجام شده باشه و بعد از گذشت دو سال از ترمیم، دوباره نزدیکی صورت بگیرد و بکارت پاره شود؛ باز هم پزشک متوجه ترمیم بکارت در گذشته میشود؟

پاسخ پزشک: سلام
بکارت ترمیم شده در صورت معاینه توسط متخصص زنان و پزشکی قانونی قابل تشخیص هست، ولی از نحوه و توانایی تشخیص کارشناس مامایی باخبر نیستیم!این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (247 رای)  

۲۸ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

... | ۳ ماه پیش
عالی بود
0
0
من | ۳ سال پیش
تورو خدا ادرستونو بگین
0
9
سارا | ۳ سال پیش
با سلام ،سوالم این هست که من با شخصی در ارتباط هستم وقصد ازدواج داریم باهم شرایط خوبی داره اما من بکارت خودمو از دست دادم و این موضوع مشکل ایجاد کرده .ایا من باید ترمیم بکارت انجام بدم ؟اصلا به ایشون بگم که من بکارت ندارم یا نه .لطفا راهنمایی کنید .مرسی
5
43
پاسخ ها:
ساناز | ۸ ماه پیش
آیا بعد از ترمیم مدت ۳ ماه و در اولین رابطه همسر قبل دخول بادیدن متوجه ترمیم میشود؟ یا نه؟
3
7
سونیا | ۳ سال پیش
سلام.ایا ترمیم توسط پزشک قابل تشخیص میباشد؟؟؟
8
14
زهرا | ۳ سال پیش
سلام من پرده بکارتم آسیب دیده فقط دوبار خود ارضایی کردم با انگشت ولی خونی ندیدم اصلا و به هیچ عنوان با کسی رابطه نداشتم آیا وقتی برم معاینه دکتر برگه سلامتم رو می ده . حتی اگه آسیب دیده باشه آیا باید به دکتر بگم که موضوع از چه قراره ومن اصلا رابطه نداشتم؟
7
17
مرضیه | ۵ سال پیش
اگر چند سال رابطه جنسی داشته باشی باز هم میشه پرده بکارت رو ترمیم کرد؟
13
26
Sni | ۵ سال پیش
سلام .من پارسال پرده بکارتمو از دست دادم امسال ترمیم کردم یک ماهی میشه عملم عالی بود الان تنها نگرانیم اینه آیا سال دیگ معلوم میشه ک ترمیم شده یا نه؟؟
7
38
پاسخ ها:
س | ۵ سال پیش
عملتون چ جوری بود؟لیزری یا جوره دیگه؟تو مطب عمل شدین یا بیمارستان؟از قبل باید نوبت گرفت؟هزینه ی عمل چقد شد؟
لطفا جواب بدین
6
25
الی | ۴ سال پیش
سلام میشه بگین کدوم شهرهستین و هزینش چقدشد؟ عملتون چندساعت طول کشید؟
3
12
پوران دهقانی | ۵ سال پیش
به نظر من هیچ چیز نشدنی نیست ...هر کاری یه راه حلی داره
1
13
فرزانه اکبری | ۵ سال پیش
سلام من تو هجد سالگی پرده بکارتم ازدست دادم وتو اصفهان پیش یه دکتر ترمیم کردم الان 22سالمه رفتم پیش یه دکتر دیگه فهمید ازمن میشنوید ترمیم هم بکونید بازم مشخص هست اینکارو نکنید حقیقت به طرف مقابل بگید میخواد قبول کنه میخواد نکنه خود دانید.
1
16
Tina | ۵ سال پیش
ایا اگه ترمیم کنیم بعد گذشت سه تا چهار سال بازم قابل شناسایی البته پیش دکترای عادی مطب من فقط یکبار نزدیکی داشتم ایا اگه بدوزم بعد سه.جهار سال بازم دکتر ماما یا زنان متوجه میشه؟؟
5
15
نگین فرهانی | ۵ سال پیش
سلام من ۱۸ سالمه یک دکترخوب ازمشهدمیشه سراغ بدین واین عمل بعدازدوسال نزدیکی یابیشتر مشخص میشود
1
1
reza | ۵ سال پیش
بعد از چندین رابطه نزدیک باز هم میشود بکارت را ترمیم کرد؟
4
9
سارا | ۵ سال پیش
سلام خسته نباشید،،من پیش یه دکتری ۱سال پیش‌ ترمیم داشتم هر ۳ماه یبار میرفتم معاینه دکتر میگفت که خوب شده و چیزی معلوم نیست،،امسال خواستم برم پیش دکتر دیگه‌ای که ببینم متوجه میشه یا نه
وقتی رفتم دکتر گفت که اصلا شما ترمیمی نداشتی و باز هستی،،زمانی‌که رفتم‌ پیش دکتر قبلم گفت که سالمه و نباید پیش دکتر دیگه ای برید و حتما بیا پیش خودم،،،یه خانمی هم بهم گفت که ترمیم بکارت بعد از ۱هفته از بین میره و باید یک هفته قبل از ازدواج ترمیم کنید
3
4
سحر | ۵ سال پیش
من ترميم کردم ولي بعد از سه روز بخيه هام باز شد ودکتر ماما گفت که بخاطر استرس پس زده وباليزر برام ترميم کردايا جاش ميمونه؟؟ايااصلا ترميم شده؟؟
1
8
نگین | ۵ سال پیش
سلام خسته نباشید پرده ترمیم شده تا چن وقت بعدش قابل تشخیص نیست؟؟؟
2
15
پاسخ ها:
مینا | ۵ سال پیش
سلام
خانم دکتر ب من گفتن ک با ترمیم بکارت بازم هم قابل تشخیص ک ترمیمیه و نمیشه نامه گرفت درسته ایا
یا نه؟؟؟؟؟
3
17
سارا | ۵ سال پیش
سلام من ۱۶سالمه ۱سال پیش پردم پاره شده حالا اگ چند سال بعد خواستم ازدواج کنم ترمیم کنم تو ازدواج و ازمایش میفهمن؟ یعنی ب خانواده شوهرم میگن دخترتون باکره نیست یا چی؟ کمک کنید لطفن من خیلی سر این ناراحتم ‌..
5
17
پاسخ ها:
سارا | ۵ سال پیش
سلام اگه تو مورد خاصی باشه که زندگی طرف خراب بشه دکتر حاضره نامه سلامت بده؟
5
9
امینی | ۴ سال پیش
از نظر من اگر ناخواسته این مشکل پیش امده باشد باید راستشو گفت .
1
7
الناز | ۵ سال پیش
سلام ایا وقتی پردرو میدوزیم برایه ازمایش مشخصه یا نه ؟قیمتش چقدره؟
5
8
مهسا | ۵ سال پیش
ببخشید یه سوال برام پیش اومده میخواستم بدونم اگر پرده ترمیم بشه و بعدش اگر جای ترمیم بمونه با لیزر میشه رفعش کرد؟
1
8
پاسخ ها:
فریبا | ۵ سال پیش
سلام ایاترمیم ک بکنیم بعد۲یا۱سال ازدواج کنیم خون میادیانه توروخداجواب بدین
12
24
محبوبه | ۵ سال پیش
سلام ایا پرده بکارت پاره شده بعد از چند سال خود بخود ترمیم می شه
6
6
پاسخ ها:
مهتاب | ۵ سال پیش
سلام به هیچ عنوان حتی اگه فسیل بشه ترمیم نمیشه خود به خود فقط باعمل جراحی
0
3
مهسا | ۵ سال پیش
دوستان سلام من در15سالگی پرده بکارت خودم ازدست دادم تو22سالگی پیش بهترین دکتر ترمیم کردم توی23سالگی ازدواج کردم ولی همسرم فهمید ازمن واون دکتر شکایت کرد من هم زندگی خودم خراب کردم هم یکی دیگرو این کارونکنید که بعد پشیمون بشید هرجا ترمیم کنید پزشک قانونی میفهمه بایک معانیه ساده تنها راه اینه که راست شو به طرف مقابلتون بگید یا قبول میکنه یانمیکنه البته خود دانید من از روی تجربه خودم گفتم
8
48

hits