دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۳ میلادی
زمان خروج پیشاب و تفاوت پیشاب با مایع منی
58
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تفاوت "پیشاب" بامایع منی+آیاپیشاب موجب"حاملگی" می شود؟اگر به لحاظ جنسی فرد فعالی هستید، ممکن است از خودتان بپرسید که آیا ممکن است با مایع پیش از انزال باردار شوم؟برای پاسخ به این سوال، اول باید بدانید که مایع پیش از انزال چه بوده و برای چیست.

تفاوت "پیشاب" با مایع منی+ آیا پیشاب موجب"حاملگی" می شود؟


اگر به لحاظ جنسی فرد فعالی هستید، ممکن است از خودتان بپرسید که آیا ممکن است با مایع پیش از انزال باردار شوم؟

برای پاسخ به این سوال، اول باید بدانید که مایع پیش از انزال چه بوده و برای چیست.

تفاوت پیشاب با مایع منی

آیا پیشاب باعث بارداری می شود ؟با دلگرم همراه باشید.

تفاوت “پیشاب” بامایع منی+آیاپیشاب موجب”حاملگی” می شود؟


مایع پیش از انزال در واقع مایعی است که توسط غدد پیازی پیشابراهی، دو غده‌ی کوچک واقع در امتداد مجرای ادراری یا بارورسازی مرد، ساخته می‌شوند. این مایع بسیار تمیز بوده و اغلب در نوک آلت حین نعوظ قابل رویت است، اگرچه ممکن است در تمام مردان به این شکل نباشد. هدف این مایع، کمک به خنثی سازی فضای اسیدی میزراه و نیز حفاظت از اسپرم برای عبور از میان آن است.

این مایع پیشابی حاوی اسپرم نبوده و این بدان معناست که خود این مایع نمی‌تواند منجر به بارداری شود. با این حال، اگر اسپرم ناشی از انزال قبلی در میزراه مانده باشد، می‌تواند با این مایع مخلوط شود. اسپرم به جا مانده حین انزال به نوک آلت آمده و احتمال دارد که کمی از این اسپرم به ماع پیشاب منتقل و وارد بدن فرد مقابل شود.

چه تعداد اسپرم برای باردارشدن زن لازم است؟

فقط یک اسپرم برای لقاح تخمک کافی است اما به ازای یک اسپرمی که به تخمک‌ می‌رسد و باعث لقاح آن می‌شود، چند میلیون اسپرم از دست می‌رود.مایع منی مرد، تقریبا ۵۰۰میلیون اسپرم دارد. مردانی که شمار اسپرم‌هایشان در هر میلی‌لیتر منی کمتر از ۲۰ میلیون اسپرم باشد، با اشکال در باروری مواجه می‌شوند،سلول ها”اسپرم” باید از حرکت خوبی جهت باروری تخمک برخوردار باشند

چرا این همه اسپرم برای تشکیل یک جنین لازم است؟

چون در حرکت اسپرم‌ها از واژن به لوله‌های رحمی (لوله‌های فالوپ) برای رسیدن به تخمک‌ تلفات زیادی می‌دهند،فقط تعداد محدودی زنده می‌مانند، نفوذاسپرم ها به درون تخمک به این سادگی‌ها نیست. تخمک با لایه ضخیمی پوشیده شده است که لقاح را مشکل می‌کند.اسپرم تا حدود ۵ روز می تواند در راههای تناسلی زنانه باقی بماند و تخمک تا ۲۴ ساعت پس از آزاد شدن قابل بارور شدن است.

مایع منی نرمال “مرد”باید ۲تا۵ ccحجم داشته باشد

ازآلت تناسلی مرد۵نوع آب خارج می شود که فقط “منی”دارای اسپرم است،بقیه فاقداسپرم هستند

  • ادرار(بول)
  • منى(semen)

آبى است که در اوج شهوت (ارگاسم) خارج می شود ،با جستن بیرون آیدو به دنبال آن بدن سست می شود و انسان لذت می برد.

  • مذى

آبى است که معمولاً هنگام تحریکات اولیه جنسى ویامعاشقه خارج مى‏شود.

آبى است که بعد از خروج منى خارج مى‏شود.

  • ودى

درهر انزال ویا آمیزش بین ۲الی۵سی سی منی(۳۰۰میلیون اسپرم ) ازآلت مردخارج می شود در هر سی سی حدود ۲۰الی۶۰میلیون اسپرم وجود دارد که بعدازفعل وانفعالات وتلفاتی که اتفاق می افتدفقط یک اسپرم شانس باوری راپیدامی

تفاوت “پیشاب” بامایع منی+آیاپیشاب موجب”حاملگی” می شود؟

رنگ مایع منی

در حالت کلی شفاف است و به رنگ‌های سفید، خاکستری و گاهی به زردی هم می زند.اولاًبرای حامله شدن حداقل بیست میلیون اسپرم لازم است درحالی که در"پیش آب" آنچه درتحقیقات وآزمایشات توانسته انداثبات کنند، گفته اند (حداقل).وعلما ومراجع دینی هم که اصلاً برای پیشاب (آب مذی)حکمی "غسل جنابت "قائل نستند.
چون مجرای منی وادرارمردان(برعکس زنان)مشترک است،هنگام معاشقه برای اسیدی کردن محیط(قیایی میکروب زدایی)آبی ازپیشاب خارج می شودوظیفه اش این است که محیط را برای عبور اسپرم ها فراهم می کند.اگر مرد،بعد انزال ویاآمیزش ادرار کند"ادرار"تمام اسپرم ها را پاک می کند و لی اگر مردی بعدازآمدن منی ادرارنکند ودرمرحله بعدکه آمیزش می کند ممکن است در مجاری مقداری اسپرم مانده باشد پیشاب آلوده به اسپرم باشد.

آب پیشاب رقیق وبی رنگه ولی آب منی سفیدوغلیظ

درپیشاب خیلی کم اسپرم هست ولی درهربارانزال ویاآمیزش -مقدارآب منی یک مردبین۲تا۶سی سی است به اندازه یک قاشق چایخوری است دراین اب منی حدود۵۰۰(پانصد)میلیون اسپرم وجوددارد وبرای بارداری حدود۲۰میلیون اسپرم نیازه(ازپانصدمیلیون)درحالی که دانشمندان درتحقیقات تعدادکمی اسپرم درپیشاب کشف کرده اند.علما ومراجع"درفقه"به این آب(آب مذی)می گویندوحکمش هم این است که این آب پاک است و غسل ندارد و وضو و غسل را باطل نمی کند.

یعنی احکام "منی"براین آب جاری نیست

پیشاب یعنی آبی که پیش ازمنی جاری می شود -درمقایسه با"منی"مقدارش اندک است غلظتش کمترومیزان لزجیش هم کم است،این آب به خنثی سازی محیط اسیدی مجاری ادارکمک می کند.پزشکان اغلب هشدار داده اند که مایع پیش از انزال ممکنه حاوی اسپرم باشه،دانشمندان باتحقیق وآزمایشهای مختلف ومتعدد روی محتوای مایع پیشاب متوجه شدن که در آن به ندرت اسپرم وجود دارد وبرای احتیاط گفته اند که همین اندک اسپرم ممکن است بارداری رابدنبال داشته باشد.علما ومراجع"درفقه"به این آب(آب مذی)می گویندوحکمش هم این است که این آب پاک است و غسل ندارد و وضو و غسل را باطل نمی کند.یعنی احکام "منی"براین آب جاری نیست.

خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب تفاوت پیشاب با مایع منی

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (58 رای)  

۱۴ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

sultan | ۲ سال پیش
با سلام خدمت شما بنده بعضی اوقات با خودم ور میرم یعنی یه حالتی شبیه استمنا ولی نه قصد استمنا دارم و نه منی ازم خارج میشه فوق فوقش در اوج لذت جنسی ازم منی خارج میشه (البته بعضی اوقات) خواستم بدونم لفظ این عمل مشکل شرعی داره یا نه؟ ممنون
1
5
پاسخ ها:
علی | ۱ سال پیش
سلام من هنگام دیدم عکس های تحریک کننده پیشاب خارج میشه خواستم بدونم خروج پیش آب می‌تونه مثل منی ک اگر خود ارضایی کنیم تاثیری بر مغز داشته باشه
4
6
Amir | ۳ سال پیش
سلام ایا باید حتما بعداز پیشاب اب منی رو خارج کنیم ؟ اگه اب منی را خارج نکنیم ضرر داره؟
0
15
نسترن | ۳ سال پیش
سلام ایا جلوگیری از انزال و دخول دوباره ممکنه بدون امدن منی باعث بارداری بشه با پیشاب
5
6
نسترن | ۳ سال پیش
سلام من با همسرم رابطه داشتم اما از انزال زود جلوگیری کردند برای بار دوم اگه دخول انجام بشه ایا امکان داره منی در رابطه اول تا مجرا امده باشد و در رابطه دوم اسپرم وارد واژن شد چند روزه از پریودم گذشته استرس دارم
2
7
علی | ۴ سال پیش
سلام
میخاستم بدونم بیش از حد بودن پیش آب(مذی) بیماری محسوب میشه یا نه؟؟
چون این مایع به حدی زیاده که لذت رابطه رو بخاطر لیز شدن بیش از حد ،کم میکنه..
و پیشنهاد شما برای حل این موضوع چیه؟
ممنون..
1
6
فاطمه | ۴ سال پیش
سلام ،میخواستم بپرسم وقتی زن در هنگام لیسیدین آلت تناسلی مرد ،پیشاب بیاید وبخورد چه عوارضی در بدن زن دارد؟آیا ممکنه دچار گلو درد یا معده درد بشود ؟
5
17
راضیه | ۴ سال پیش
سلام.ببخشید فاصله بین پیشاب و خروج منی در مردان تقریبا چقدره؟
4
30
mot | ۴ سال پیش
آیا راهی برای جلوگیری از پیشاب وجود دارد؟
1
6
رامش | ۴ سال پیش
آيا ممكن است مردي در هنگام تحريك اوليه جنسي مايع پيشاب نداشته باشد و بدنش خشك باشد و در موقع رسيدن به مرحله ارگاسم
درجه غلظت مايع مني هم خيلي كم باشد
4
3
پولادوند | ۴ سال پیش
سلام..بنده ۲۷ سالمه و مجرد هستم هروقت عکس یا فیلم‌تحریک امیز میبینم اب مذی ازم خارج میشه ایا این خارج شدن اب نشون دهنده این نیست که بعدا دچار زودانزالی هستم؟ممنون
4
3
فرشته | ۴ سال پیش
سلام
روز بخیر
هفته پیش با شوهرم رابطه داشتم که تقریبا همون اوولای رابطه احساس کرد چیزی ازش خارج شد. ولی چک کردیم چیزی سر آلتشون نبود و بویی هم نداشت.
من الان هم دو روزه از پریودم گذشته و پریود نشدم.
نگرانم
به نظرتون چی بوده اون؟؟
0
3
پاسخ کارشناس:
زمانی که شما رابطه جنسی مشکوک به بارداری دارید حتما باید از قرص های فوری استفاده کنید که نهایت تا 72 ساعت بعد از رابطه قابل مصرف هستند. همچنین استرس زمان آغاز پریود شما را برهم میزند.
123 | ۴ سال پیش
یکی از دوستانم از من پرسید سوال بالارا و از جواب تشکر کرد اما یک سوال دیگر هم پس از مشاهده سوال برایش پیش آمد و آن این بود که آیا امکان دارد آبی که در ارضا شدن خارج میشود اگر این شرایط را نداشته باشد یا حد اقل یکی را نداشته باشد منی نباشد 1 با جهش بودن 2 با لذت بودن یا شهوت 3 همراه با سستی بدن
1
5
123 | ۴ سال پیش
آیا امکان دارد پیش آب بعد از ارضا شدن خارج شود اما بتوان از خروج منی جلوگیری کرد
2
0
پاسخ کارشناس:
خیر