خطرات و عوارض رابطه ی مقعدی (پشت)

۲۰۷,۷۹۳
۲۹۷
۱۹
چهارشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵
خطرات هولناک رابطه جنسی مقعدی !مضرات رابطه ی مقعدی بسیار خطرناک تر از ان است که حتی زوجین فکرش را هم بکنند. خونریزی و بریدگی های مقعد بعد از رابطه مقعدی زن را تا حد ابتلا به اچ آی وی هم می برد
خطرات و عوارض رابطه ی مقعدی (پشت)

عواقب خطرناک نزدیکی از راه مقعد (خانم ها بخوانید و بدانید)

همه می دانیم که این نوع رابطه به هیچ وجه در اسلام و از لحاظ پزشکی قابل قبول نیست چرا که مراجع نیز در مورد این عمل جنسی غیر طبیعی در حالتی که زن نسبت به انجام آن «رضایت» داشته باشد کراهت شدید را بیان فرموده اند، وگرنه نزدیکی از پشت حرام می باشد.

به همین دلیل چنان چه «زن» راضی به این عمل نباشد، شوهر شرعاً نمی تواند همسرش را مجبور به این کار نماید.با دلگرم همراه باشید تا با عوارض بسیار خطرناک این نوع رابطه آشنا شوید.

بیشتر بخوانید : رابطه مقعدی در اسلام : حکم نزدیکی از پشت از نظر علما چیست ؟


مضرات رابطه مقعدی

خطرات و عوارض رابطه مقعدی چیست ؟

رابطه مقعدی، یا آنال سکس (Anal sex) نام نوعی از رابطه جنسی است که در آن از مقعد به عنوان عضو جنسی زنانه استفاده می‌شود. عوارض و مضرات رابطه مقعدی بر هیچکس پوشیده نیست و این رابطه هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ پزشکی نکوهش گردیده است.

اساسا ساختار مقعد برای برقراری رابطه جنسی نمی‌باشد؛بلکه این عضو به گونه‌ای شکل یافته که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی؛ بنابراین رابطه جنسی مقعدی کاملا رابطه‌ای غیر طبیعی است؛ در ادامه این مطلب به عوارض، توصیه‌های پزشکی و شرعی و توصیه‌هایی در جهت کاهش درد به هنگام رابطه اشاره خواهیم کرد.

رابطه مقعدی (سکس مقعدی) یکی از خطرناک‌ترین روش‌های رابطه جنسی است که می‌تواند در انتقال بیماری‌های رابطه جنسی (STD) بسیار موثر باشد؛ با وجود استفاده از روان کننده‌ها، روغن، اسپری، ‌کاندوم و... و احتمال کاهش درد در حین رابطه مقعدی، این رابطه همچنان خطرناک خواهد بود و پزشکان آن را توصیه نمی‌کنند.

زیرا در این روش احتمال زخم شدن و امکان انتقال خون آلوده بین زن و مرد بالا می‌رود. از دیگر عوارض این رابطه آسیب دیدن اسفنکتر مقعدی است که این موضوع می‌تواند در سنین بالا به عدم توانایی در کنترل مدفوع منجر شود.

در این صورت مدفوع به صورت ناخواسته و غیر ارادی از دریچه مقعد خارج شده و همیشه آثاری از مدفوع در لباس زیر مشاهده می‌گردد.

(مقعد توسط حلقه‌ای عضلانی به نام اسفنکتر کنترل می‌شود و از طریق باز و بسته شدن این اسفنکتر، کنترل حرکات دستگاه گوارش میسر می‌شود.) از سویی دیگر این اسفنکتر همانند واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی آلت تناسلی مردانه را ندارد.

در واقع وظیفه‌ی عضلات اسفنگتر اطراف مقعد بستن مجرا می‌باشد بگونه‌ای که به طور طبیعی و غیر ارادی از ورود آلت و فشاری که آلت تناسلی مرد به هنگام دخول وارد می‌کند ممانعت بعمل می‌آورد و بنا به طبیعت خود منقبض می‌گردد تا از ورود جلوگیری کند.

بنابراین اصرار به ورود آلت تناسلی به داخل مقعد باعث احتمال خراش برداشتن و خون ریزی می‌شود.

بسیاری پس از انجام این رابطه گمان می‌کنند که اتفاق خاصی نیفتاده است؛ در صورتی که زخم‌ها و خراش‌های حاصل از این عمل جنسی بسیار ریز و ظریف می‌باشند که در باقت مقعد ایجاد می‌شود و با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست.

همچنین به دلیل اینکه محیط مقعد،‌ محیط مناسبی برای رابطه جنسی نیست،‌ احتمال خراش بر نوک آلت تناسلی مردان و خطر دریافت ویروس در آنان افزایش می‌یابد.

این زخم‌ها اگر چه بسیار ریز باشند و دردی در اثر ایجاد آن‌ها ایجاد نشود، شاهراه فوق العاده بزرگی برای ورود باکتری‌ها و ویروس‌های خطرناک (اعم از ویروس‌های داخل روده و مدفوع و یا ویروس‌هایی که از طریق آلت مرد وارد می‌شوند) به داخل جریان خون می‌باشند.

این میکروب‌ها می‌توانند بیماری‌های STD نظیر انواع عفونت‌های دستگاه گوارشی و عفونت های روده‌‌ای را ایجاد کنند.

برخی عوارض آمیزش از پشت(دِبَر) با زن عبارتند از:

پارگی مقعد در رابطه جنسی مقعدی

 1. مهمترین عارضه ای که آمیزش از طریق مقعد برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق آمیزش از فرج و مجرای تناسلی حاصل می­شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سردمزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می­یابد که وسیله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نباید از این غریزه خدادادی لذتی ببرد.
 2. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (بر خلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. در نتیجه زن گرفتار درجاتی از بی­اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می­شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لـحـظه می­تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
 3. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبهای زیادی است. در اثر مالش و دخول آلت این میکروبها می­توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده، خود او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
 4. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
 5. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه­ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می­کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه­ های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
 6. و نـکتـه آخـر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زودانزالی در آینده است در نتیجه نمی­تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سردمزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.

عوارض رابطه مقعدی

عوارض رابطه مقعدی از نظر پزشکی

از نظر پزشکی هیچ پزشکی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده ، بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده. پزشکان گفته اند : دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر ((sphincter که یکی از آنها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن می باشد

و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود ، از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده ، عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا "اسفنکتر" (sphincter) گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند.زمانی که شما احساس می کنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانی است که اسفنکتر داخلی 2 باز شده و همانطور که گفته شد غیر ارادی است.

اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادی است و دست شما می باشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به اجابت مزاج دارید و خودتان را نگه می دارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتان باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادی است انجام می شود .

بنابراین رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث می شود که دریچه خروجی مقعد(Anal) به درستی کار خودش را انجام ندهد یعنی از قدرت ارادی خارج می شود. پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست می دهید .در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از دریچه مقعد خارج می شود که مسلما این برای هیچ انسانی خوشایند نیست.

هشدار جدی

سهل تر بودن انتقال ویروسهایی نظیر HIV ( ایدز ) و سایر بیمارهای مقاربتی از طریق رابطه جنسی از راه مقعد از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت ایدز سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحتر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور میکنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی میباشد انتقال ویروسهای نظیر ایدز و ... راحتر انجام میگیرد این باکتریهای با شستشو از بین نمیروند .

از آن گذشته دریچه مقعد یک درچه خروجیست پس وارد شدن هر چیزی از این دریچه علاوه بر آسیب به درچه و موارد ذکر شده همراه با درد است. و به مرور باعث باز شدن هر چه بیشتر درچه مقعد و پیدایش عوارض ذکر شده میشود.به طور کلی انجام این رابطه حتی برای یک مرتبه هم به هیچ وجه به زوجین توصیه نمی شود.

تماس دهانی با مقعد و نواحی اطراف آن میتواند باعث انتقال باکتریهای مضر به دهان شده و سبب بیماری و عفونت شود ( این باکتریها با شستشو از بین نمیروند )

حکم قضائی ، برگه سلامت پزشکی جهت مشخص شدن تجربه جنسی مفعول از طریق نزدیکی از مقعد و پزشکی قانونی :

سوالی که مطرح می شود اینست که آیا اگر فردی قبل از ازدواج رابطه جنسی مقعدی داشته باشد مشخص می شود یا خیر ؟

پاسخ مثبت است و پزشکی قانونی با بررسی نشانه ها و علائم مخصوص میتواند پی به این مسئله ببرد که ایا فرد رابطه جنسی از راه مقعد داشته است یا خیر .

بیشتر بخوانید :

۹ مدل پوزیشن مقعدی رابطه جنسی (مخصوص زوجین) +۱۸

۱۰ حقیقت درباره رابطه جنسی مقعدی (خانم ها به همسر خود بگویند)


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(297 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)  
 • برچسب ها:
 • رابطه ی مقعدی
 • عوارض رابطه ی مقعدی
 • مضرات رابطه مقعدی

۱۹ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
شهرام | ۳ هفته پیش
ممنون از این راهنمایی خوبتون
۰
۰
 
 
af
طیبه | ۲ ماه پیش
از افغانستان پایتخت کابل هستم با شما ممنون از مطالب مفید تان
۰
۰
 
 
ro
هوشنگ | ۴ ماه پیش
سلام رابطه از عقب کار انسانی نیست،مگه یک زن چقدر تحتمل دارد،گناه هم هست
۰
۰
 
 
ir
مهدی | ۴ ماه پیش
باسلام ،آیااستفاده ازتادالافیل20 مضراست. مشکل نعوظ دارم
۱
۰
 
 
ir
یلدا | ۵ ماه پیش
سلام
سپاس از مطالب خوبتون
اگر زن دچار بواسیر باشد رابطه از راه مقعد چ اثری روی آن می گذارد ؟
۱
۱
 
 
ir
علی | ۷ ماه پیش
پس این فیلمای خارجی که سکس مقعدی انجام میدن خانم چطور راضی میشه اینکار رو باهاش انجام بدن اگر خطرناکه جالبه تا آخرشم میره
۲
۱
 
 
ae
الدورادو | ۷ ماه پیش
سلام من یه جا خوندم وارد کردن چیزی در مقعد(یا رابطه از مقعد) باعث میشه که نتونی دسشویی بزرگتو نگه داری . حالا یه سوال دارم میشه باعث بشه که یبوستم بگیری؟
۰
۲
 
 
de
ساسان | ۱ سال پیش
بە نظر من اصلا اینجوری نیست موقعی کە زن خودش راضی باشە بد نش رو امادە ی این کار می کنە و موقعی کە زن دارە بە ارگاسم میرسە امادەی هر نوع رابطە ی جنسی میباشد
۱
۱
 
 
ir
زهرا | ۱ سال پیش
ممنون از اطلاع رسانیتون.تورو خدا مراقب باشید.
۰
۱
 
 
us
mard | ۱ سال پیش
خانم ها و دختران نادان و مردان و پسران بی غیرتی که با دخترا از راه مقعد ارتباط جنسی برقرار میکنن ..... بدونن که فقط کافی هست ذره ای از مایع منیشون رو در مقعد دختر بیچاره بریزن ...... که دختر بدبخت بی خبر احمق (( که حقش هم هست )) دچار کرم در داخل ناحیه ی مقعد بشه و بعد از چند وقت (( شرمنده به اصطلاح عامیانه و نامناسب میگم )) به قول معروف کو. خاره میگیره و از اینجا دختر بیچاره برای براوردن این نیاز به هر پسر هرز. ای مراجعه میکنه و حاظر میشه تن به هر بی عفتی ای بده .... این میشه که یک دختر هرز. وارد جامعه میشه ... به همین راحتی ...............
.. دختر بی خبر و احمقی که نمیدونه توی مقعدش چند تا کرم به وجود اومده ... فکر میکنه از این راه لذت میبره در صورتی که اون دختر داره بیماریش رو با این راه تسکین میده (( به خاطر چند دقیقه هوس یک مرد و یا پسر پست یک دختر پاک رو تبدیل به یک دختر هرز. میکنه ............ وتاسف برای بوجود اومدن یک شوهر شرمنده و زن خیانت کار در اینده ))... منبع من پزشکی قانونی هست ...
۱
۱
پاسخ ها:
  ir
  علی | ۷ ماه پیش
  چه جالب عجب اطلاعاتی دارید شما و موثق
  ۱
  ۱
 
 
ir
ناشناس | ۲ سال پیش
سلام
من درماه 5ت6بارباخانم رابطه مقعدی دارم ولی اصلا دچارزودانزالی نشده ام وطول این رابطه حتی ازنیم ساعت هم بیشترمی شود.
هیچ کدام هم دچاربیماری ایذز یا پانیلیوم انسانی هم نشده ایم.
الان با هیچ مشکلی هم روبرونشده ایم .
میشه بگیددلیل ان چی می تونه باشه؟
۳
۱
 
 
ir
معصومه | ۲ سال پیش
سلام
ببخشيد وقتي زن بواسير داشته باشه و با همسرش چندين بار سكس مقعدي داشته باشن ك مرد داخل ارضا شده باشه اما هر دو كاملاً سالم باشن و ديگه اين رابطه رو ادامه نداده باشن بازم امكان بيماري هست؟؟اگه هست چ نوعي و راه درمانش چطوريه؟؟؟لطفاً واضح توضيح بديد ممنون از دلگرم
۱
۱
 
 
ir
ناصر | ۲ سال پیش
آیا درصورتی که کسی بواسیر داشته باشد هیچ رابطه ای هم ازمقعد نداشته باشد،امکان ورود میکروب موجود درمدفوع در خون وابتلابه بیماری ایدز هست؟
۰
۰
 
 
ir
محمد | ۲ سال پیش
ببخشید من یه سوال دارم من با خانمم هفته ی دو یا سه بار حداقل رابطه مقعدی داریم یعنی همسرم لذت میبرد و یه جورایی عادت داره چطور این کار را کم یا ترک کنیم؟
۰
۳
پاسخ ها:
  ir
  عاطی | ۷ ماه پیش
  متاسفانه منم این مشکلو دارم
  ۱
  ۱
 
 
ir
نازنین | ۲ سال پیش
سلام ايا واردشدن جسم خارجي در مهرج مردباعث ناباروري اون ميشه؟لطفا جواب بديد
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  ریزان | ۴ ماه پیش
  سلام من خانمی ۲۱ساله هستم با نامزدم رابطه مقعد انجام دادم آیا واسه دختر بودنم ضرر ندارد
  ۱
  ۱
 
 
ir
آمنه | ۲ سال پیش
باسلام
ممنون لطفا مردم را بیشترراهنمایی کنید تابوشکنی باید بشه درباره مسایل جنسی وزناشویی
۱
۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter