دلگرم
امروز: شنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۸ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص
486
زمان مطالعه: 9 دقیقه
قرص های میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک Cytotec به شکل قرص خوراکی ۲۰۰ میکروگرمی وجود دارد و اولین بار از آن برای درمان زخمهای معده استفاده شده است. مصرف سقط جنین با قرص سایتوتک را در هفته ۴تا ۸ بارداری میباشد و تا ۹۸ درصد باعث سقط جنین در…

سقط جنین با شیاف و قرص میزوپروستول و عوارض سقط جنین

با دلگرم همراه باشید تا با قرص میزوپروستول بیشتر آشنا شوید.

قرص میزوپروستول

قرص سقط جنین

مقدمه ای در مورد قرص سقط جنین سایتوتک

در سالهای گذشته بیشتر از آمپول های عضلانی مثل اکسی توسین و پروستاگلندین برای سقط جنین در سه ماهه اول بارداری استفاده می شد.اما با روی کار آمدن دارو های غیر تزریقی و کم عارضه تر مثل میزوپرستول Misoprostol با نام تجاری سایتوتک Cytotec درد سر این فرایند کاهش یافت.

قرص های میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک Cytotec به شکل قرص خوراکی ۲۰۰ میکروگرمی وجود دارد و اولین بار از آن برای درمان زخمهای معده استفاده شده است. در یک تحقیق مشخص شد که مصرف حداکثر ۶۰۰ میکروگرم آن بصورت واژینال و یا ۸۰۰ گرم آن بصورت خوراکی تا ۹۵ درصد باعث سقط جنین در ۳ ماهه اول بارداری می شود.میزوپروستول با نام میزوتک یا میزو گلندین در قالب قرص های 100 و 200 میکروگرمی در ایران تولید میگردد نام تجاری آن سیتوتک یا سایتوتک می باشد.

قرص میزوپروستول

عوارض + خطرات قرص سقط جنین میزوپروستول

 1. مرحله 1) قرص 200 میکروگرم مایفپریستون را میل کنید. ممکن است پس از مصرف آن خونریزی خفیفی داشته باشید که شایع است.
 2. مرحله 2) به مدت 48-24 ساعت منتظر بمانید. قبل از استفاده از میزوپروستول باید 24 ساعت صبر کنید اما مطمئن شوید که قبل از 48 ساعت آن را مصرف کنید. زمانی که در حال انتظار هستید، با همان کارهای عادی که در طول روز انجام می دهید مانند مراقبت از اعضاء خانواده، آشپزی یا به محل کار یا مدرسه رفتن مشغول باشید.
 3. مرحله 3) از میزوپروستول استفاده کنید (4 قرص، هر کدام 200 میکروگرم)

دو روش برای استفاده از میزوپروستول وجود دارد :

 1. قرار دادن قرص در واژن
 2. قرار دادن قرص در دهان بین گونه ها و فک

قرص میزوپروستول

در صورت قرار دادن قرص در واژنvagina

 1. ادرار کنید و سپس دستها را بشویید.
 2. دراز بکشید. با انگشت چهار قرص را در درون واژن قرار دهید: لازم نیست که قرصها در محل خاصی قرار بگیرند، فقط تا آنجا که انگشتان با آنها در تماس هستند کافی است.
 3. به مدت 30 دقیقه دراز بکشید.

قرص میزوپروستول

در صورت قرار دادن میزوپروستول در دهان mouth

 1. اندکی آب بنوشید تا دهانتان خیس شود. چهار قرص را بین گونه ها و دندانهای پایین قرار دهید (2 قرص در هر طرف).
 2. قرصها را به مدت 30 دقیقه در این حالت نگهدارید. قرصها با حل شدن ممکن است دهان شما را خشک کنند یا طعم گچی به دهان شما بدهند. در مدت این 30 دقیقه از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 3. بعد از 30 دقیقه، با آب باقیمانده قرصها در دهان را میل کنید.

معمولا ظرف 1 تا 2 ساعت، حالت گرفتگی وخونریزی ایجاد می شود. مقدار زیادی آب بنوشید و غذاهای مقوی میل کنید. دراز بکشید و استراحت کنید. می توانید برای کنترل درد از قرص ایبوبروفن یا ژلوفن استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از صفحه علائم ونشانه ها، دیدن کنید.

قرص سقط جنین

مصرف همزمان دو قرص میزوپروستول و مایفپریستون

اگر از دو قرص میزوپروستول و مایفپریستون استفاده کرده اید، نیازی به مراجعه به کلینیک جهت معاینه نخواهد بود. مطمئن شوید که نشانه های حاملگی در شما وجود ندارد ،احساس خوبی دارید وخونریزی شدیدی ندارید. این داروها، کاملا موثر هستند و سازمان بهداشت جهانی توصیه های زیر را در صورت نیاز به آنها، به شما داده است:

 • بیماری یا درد در شما کاهش پیدا نکرده است. در این شرایط نباید تا دو هفته منتظر بمانید. به خدمات پزشکی فورا مراجعه کنید.
 • دو هفته پس از استفاده از این قرصها همچنان حامله هستید.
 • خونریزی شدید است و بعد از دو هفته خفیف تر نشده است.

توجه: دو هفته بعد از حاملگی، آزمایش حاملگی به دلیل ماندن هورمونها در بدن شما ممکن است مبثت باشد. اگر همچنان احساس می کنید که حامله هستید (حالت تهوع، خستگی، نرم شدن سینه و ... دارید) به پزشک مراجعه کنید.

بهترین زمان برای سقط جنین با قرص سایتوتک

بهترین زمان (گلدن تایم ) برای سقط جنین با قرص سایتوتک را مصرف آن در هفته ۴تا ۸ بارداری می دانند و تا ۹۸ درصد باعث سقط جنین در ۳ ماهه اول بارداری میباشد. بر خلاف تصور عموم هرچه سن بارداری بیشتر باشد شیاف سایتوتک اثر دهی بهتری دارد. در بین هفته های ۴ تا ۵ بارداری اثردهی ۵۰ درصد دارد.

در سن بارداری کمتر از ۶ هفته بهترین دارو آمپول پروستاگلندین میباشد که البته عوارض بیشتری از نظر درد شکمی و تهوع و اسهال شدید بی حالی افت فشار خون نسبت به قرص سایتوتک دارد.

زمانیکه جنین در شکم مادر مرده باشد و ضربان قلب نداشته باشد خونریزی بیشتر رخ میدهد زیرا بدلیل فوت جنین یکسری اتفاقات در سیستم خونی مادر میوفتد که خون دیرتر لخته میشود بنابراین باید احتیاط لازم را داشته باشید.

قرص میزوپروستول


بعداز استفاده از داروی سقط جنین چه اتفاقی می افتد ؟

درد شکمی که معمولا از ۲ ساعت بعد از مصرف قرص سایتوتک شروع می شود. اگر دل درد شدید بود میتوان از قرص ژلوفن یا هیوسین برای کاهش درد استفاده کرد. اسهال و استفراغ که البته با شدت کمتری و به سرعت قطع می شود تب و لرزش بدنی مانند سرماخوردگی که به مرور کم می شود خونریزی و سقط جنین.

خونریزی به شکل دفع لخته خون بصورت ناگهانی یا ذره ذره اتفاق میوفتد که با کنده شدن جفت افت فشارخون اتفاق میوفتد. فقط زمان این خونریزیها نباید بیشتر از ۱ هفته بطول بیانجامد و بعد از ان باید برسی شود که علت چیست.

در خانمهایی که سابقه سزارین دارند به هیچ عنوان خودسرانه استفاده نکنند چون احتمال پارگی رحم وجود دارد که بایستی حتما تحت نظر پزشک از این قرصها استفاده کنند. ولی معمولا در ۸ تا ۱۲ ساعت اول پس از مصرف قرصها جنین سقط می شود.

گاهی با مصرف یک دوره از قرص های سایتوتک خونریزی شروع نمیشود وباید مجددا بعد از ۳روز دارو را تکرار کرد. هرگز خودسرانه شیاف میزوپروستول یا امپول استفاده نکنید چون شما با عوارض ان اشنا نیستید حتی بسیاری مواقع خانمها دچار یک خونریزی کاذب میشوند در صورتیکه هنوز ساک حاملگی در رحم وجود دارد.

به هرحال شما باید تا ۱هفته بعد یک سونوی مجدد تکرار کنید تا از سقط کامل اطمینان حاصل کنید.وباز یاداوری میکنم که در ۸۰درصد موارد با این داروها سقط کامل صورت نمیگیرد و ممکن است شما مجبور به کورتاژ یا ساکشن شوید.

چون باقی ماندن بقایای جفتی اجتناب ناپذیراست.وابن بقایای جفتی ممکن است باعث عفونت رحمی یا خونریزی منجر به مرگ شود.

گاهی ممکن است حاملگی شما خارج از رحم باشد پس تا وقتی جواب ازمایش خون شما مثبت شد سریع اقدام به تهییه دارو نکنید چون استفاده از داروهای سقط جنین ممکن است باعث پارگی لوله رحمی یا دهانه رحمی که نطفه به ان چسبیده میشود ومنجر به فوت شما میشود.

قرص میزوپروستول

عوارض جانبی سقط جنین

عوارض مربوط به سقط جنین در ایالات متحده بسیار نادر است وشایعترین عوارض جانبی حالت تهوع، استفراغ و اسهال است. عوارض جانبی فیزیکی پس از سقط جنین می تواند در خانم ها متفاوت باشد وشماباید از ان اگاه باشید.

1. خونریزی شدید

در موارد نادر، برخی از زنان بیشتراز حد طبیعی خونریزی پس از سقط جنین میکنند. درین صورت باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

2. دردشکم ولگن

درد لگن شدید و مداوم ممکن است یک مشکل را نشان دهد. شایع ترین علت درد شدید عفونت است .

3. تب بالا

میزوپروستول می توانید تب های کوتاه مدت ایجاد کند با این حال، اگر درجه حرارت شما برای چند ساعت بالا باقی ماند، و یا اگر شما درد شدیدی داشتید به پزشک خود مراجعه کنید.

قرص میزوپروستول

علائم ادامه بارداری

اگرعلائم بارداری مانند تهوع، نفخ و یا حساسیت پستان، معمولا در یک یا دو هفته پس از سقط جنین باقی ماند شما هنوز هم ممکن است باردار باشید.

 1. عفونت یا سپسیس خونی
 2. آسیب بهه دهانه رحم
 3. زخم مخاط رحم
 4. سوراخ شدن رحم
 5. آسیب به اندام های دیگر
 6. مرگ

قرص میزوپروستول


سقط جنین با ساکشن و کورتاژ

گاهی با مصرف کلی دارو باز انقباض و سقط جنین اتفاق نیوفتاده و یا در۹۰درصد موارد تکه ای از جفت باقی مانده است که باید سریعا درمورد ان اقدام شود .بهترین اقدام انجام ساکشن یا کورتاژ است .لازم به توضیح است که ساکشن نوعی از روش کورتاژ میباشد که بدون نیاز به بستری وبیهوشی به صورت سرپایی انجام میشود .مزیت ساکشن نسبت به کورتاژ مدت زمان کمتر بدون نیاز به بیهوشی بدون نیاز به تراشیدن رحم میباشد.

در واقع ساکشن رحم با یک سوند نلاتون شماره ۱۴یا ۱۶در داخل رحم میگذارند و با مکش مانند جاروبرقی ساک حاملگی و جفت را خارج میکنند .این روش تا هفته ۶بارداری قابل انجام است .در مواقعی که بعد از استفاده داروهای سقط جنین بقایای جفتی بماند میتوان بقایا را براحتی با ساکشن خارج کرد .روش ساکشن در سقط جنین بسیار بی خطر وایمن تر ازکورتاژ میباشد.

قرص میزوپروستول


تشخیص سقط جنین

پزشک یا ماما برای حصول اطمینان از سقط جنین، سونوگرافی برای مادر می نویسد. اگر جنین کاملا از رحم مادر دفع شده باشد، معمولا کار دیگری انجام نمی گیرد. اما معمولا رحم کاملا تخلیه نمی شود و نیاز به کورتاژ دارد. در فرایند کورتاژ تمام بقایای جنین از بدن مادر خارج می شود. کلا دونکته اجتناب ناپذیر در سقط جنین وجود دارد یکی دل درد و دیگری خونریزی میباشد .

کیفیت خونریزی ممکن است در روزهای اول بیشتر باشد و در چند روز اتی کمتر شود گاهی ممکن است یک لخته بزرگ از شما دفع شود یا گاهی با تکرار زیاد لخته لخته خونریزی داشته باشید. در طب گیاهی خوردن بعضی از گیاهان مانند گلپر یا زرشک اویشن وزعفران ممکن است باعث سقط جنین شود چون مکانیسم این گیاهان قاعده اور است ولی زمانیکه جنین بالای ۴هفته بارداریست بندرت این اتفاق میوفتد وشما به خونریزی خواهید افتاد. معمولا ۴تا۶هفته بعداز سقط جنین قاعدگی به روال خود بازمیگرددو مادر میتواند دوباره باردار شود.

قرص میزوپروستول

بیشتر بخوانید:

18 روش سقط جنین طبیعی

نحوه خرید داروی سقط جنین + آشنای با قرص های سقط جنین

سقط جنین با آمپول پروستاگلاندین E2 و عوارض پروستاگلاندین

سقط جنین با قرص و آمپول متیل ارگونوین به همراه عوارض مصرف خودسرانه این قرص

گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (486 رای)  
 • منبع
 • گردآوری شده ی دلگرم
۳۷۸ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
نسرین | ۶ روز پیش
توروخدا بهم بگین چجوری سقط کنم. ثواب داره. توروخدا بگین چجوری تهیه کنم ؟ شماره بهم بدین من زنگ میزنم
0
0
چیا | ۷ ماه پیش
سلام ببخشید برای دو هفته یا سه هفته اول بارداری میشه از قرص استفاده کرد
2
5
سحر | ۸ ماه پیش
سلام ازکجا میشه تهیه اش کرد؟
قیمتش چقدر؟
2
5
مری | ۱۱ ماه پیش
من هفته ۵بارداریم دیروز یک بسته قرص سایتوتک گرفتم و هردوساعت طبق گفته دکتر ۱عدد واژینال و یک عددزیر زبانی استفاده کردم تو قرص سوم به خون ریزی افتادم انقدم شدید نیست مثل پریودی خیلی عادی ولی من هر۱۰تا قرصو استفاده کردم دل درد خفیف دارم با کمردرد کم دلپیچم دارم و دیشب چند لخته خیلی کوچیک دفع شدمیشه راهنماییم کنید ک ایا شقط شده یا نه؟
6
29
محمد امین | ۱ سال پیش
من یه ورق دارم هرکی میخواد پیام بده اصله به اشتباه خریداری شده فکر کردم حاملست
4
10
فرشته | ۱ سال پیش
سلام من ۶هفته اس باردارم میخوام سقط کنم چند قرص سایت و تک استفاده کنم ؟
0
15
پاسخ ها:
فرانک | ۱ سال پیش
سلام تورا خدا نکنید این کارو باخودتون من این کارو کردم الان عذاب وجدان راح تم نمی زاره یک شب نیست که راحت بخوابم مال من ۸هفته بود یک با تد ۴ هفته استفاده کردم جواب نداد دکتر گفت با ید سن حاملگی بیشتر باشه صبر کردم تا ۸ هفته ولی با جونم بازی کردم
2
8
فرانک | ۱ سال پیش
تورا به خدا نکن الان قبول کردنش سخته برات عادت می کنی عجله نکن پشیمون می شی ها
3
2
مریم | ۱ سال پیش
سلام.ببخشید 6هفته تقریبی بارداربودم ازقرص سایتوتک استفاده کردم دوتازیرزبونی ب فاصله یک ساعت بعدازچندساعت افتادم سرخونریزی چندتیکه ازم اومدوتااخرشب خونریزی داشتم وازروزبعدهیچ لکه وخونریزی نداشتم امکان داره جنین سقط شده باشه لطفاراهنمایی کنید.ایاازمایش وسنوجواب میده؟
0
17
پاسخ ها:
احسان | ۱ سال پیش
بله باید سونوگرافی رحم بدین
0
2
اکرم | ۱ سال پیش
سلام من یه هفته از نزدیکیم میگذره امروز هم باید پریود میشدم از سینه سمت راستم یه کم ترشح بی رنگ اومد اگر باردار باشم میشه در همین مدت کم به روشهایی که توصیه میکنین سقط کنم ...روش خونگی وجود داره که تو این تایم کوتاه جواب بده ؟
0
3
پاسخ ها:
احسان | ۱ سال پیش
قرص سیاتوتک اصل تهیه کنیند
1
2
رها | ۲ سال پیش
سلام قرصی ک خریدم دقیقا مشابه عکس پیج شماست پشتش بنفش است و ده تایی
اصله یا بدل؟
0
8
الهام | ۲ سال پیش
سلام من ۶ هفته باردار هستم قرص سایتوتک ۶عدد استفاده کردم برای سقط ولی امروز سونوگرافی دادم هنوز بچه سقط نشده آیا خطری برای بچه وجود داره برای سلامتیش
4
0
پاسخ ها:
مرسانا مقدسی | ۲ سال پیش
باید از ده قرص استفاده میکردی
2
2
زهرا | ۲ سال پیش
من خودم باردارم بودم همین دو روز پیش قرص گرفتم و دیروز ظهر قرص سیاتوک مصرف کردم .وتا چندساعت بعد دل درد شدید گرفتم و سقط کردم هنوزم خونریزی دارمو این طبیعیه . دفعه اول ۸ هفتم بود باردار بودم سقط کردم شوهرم بچه نمیخواد میگه فعلا زوده . این دفعه دومه که ۶ هفته ام بود سقط کردم . اینم بگم بچه ندارم اصلا .
2
0
پاسخ ها:
سمير | ۲ سال پیش
زهرا جان فرموديد دو روز پيش استفاده كردم سقط شد از كجا تهيه كرديد عزيزم جه رنكي بود نوشتهاش و كجايي بود
1
3
الی | ۱ سال پیش
زهرا جان میشه بگی قرصو از کجا تهیه کردین
3
6
سمیه | ۱ سال پیش
توروخدا کمکم کن از کجا گرفتی من مجردم زندم نمیزارن توروخدا کمکم کنین
2
20
Nazi | ۲ سال پیش
چندتا قرص لازمه برای دوماه
1
2
نرگس | ۲ سال پیش
سلام
من ۴ماهه که سزارین کردم تازه فهمیدم دوباره باردارم ،ایا از قرص سایتوتک استفاده کنم؟یا باعث پارگی رحم میشه
4
2
پاسخ ها:
سمیه | ۲ سال پیش
سلام شما سقط کردین یا نه .چون همین مشکل برای من هم به وجود اومده نمیدونم چکار کنم
1
4
فری | ۲ سال پیش
سلام به همه. کامنتا رو میخوندم و برام سوال شد چقد دکتر و داروساز اومدن و دارن کامنت میخونن و نظرشون رو در مورد اصل و کپی بودن قرص ها میگن. اونم کاملا خودجوش. چیزی که تابلوعه اینه که اینا هر کسی هستن جز دکتر . نمیدونم تبلیغ ابی هاشو میکردن یا سیاه ولی معلومه دروغ میگن. دوستای عزیز من نمیدونم ابی اصله یا سیاه. من از اشنا گرفتم آبیه رنگش اشنامون تو بیمارستان شاغله گفتن اصل امریکاییه احتمال زیاد باید اصل باشه سعی کنید از ادم مطمعن بگیرید همین
0
2
re | ۲ سال پیش
سلام
خانم من ناخواسته باردار شد و با کلی بدبختی یه بسته قرص سایتوتک خریدیم. ولی خوشبختانه حاملگی خارج از رحم بود و دکترا مجبور شدن عملش کنن و کورتاژ شد.
0
1
سامان | ۲ سال پیش
سلام خانومم تستش مثبت شد و قصد سقط داشتیم قرص سایتوتک تهیه کردم اما بعدش پشیمون شدیم و میخایم نگهش داریم.
1
2
علی | ۲ سال پیش
از کجا بگیریم من زاهدانم
3
1
Ali | ۲ سال پیش
الله اکبر. چخبر بوده اینجاها.
دوستان ما ک خداروشکر جواب گرفتیم.
1
1
مریم | ۲ سال پیش
سلام من الان نزدیک 4ماهه حامله ام چون بعد زایمان دومم خونریزی زیادی داشتم بعد خوب شدم خبر نداشتم باردارم به نظر شما قرص برا سقط جواب میده یا باید راه دیگه ای پیدا کنم شما که تجربه داشتید خیلی درد داره وقتی سقط میشه
0
3
پاسخ ها:
پانی | ۲ سال پیش
۴ماهه باقرص فکرنکنم بشه
0
0
yasna | ۱ سال پیش
سلام وققتون بخیر منم بچه شیش ماه با ده تا قرص سقط کردمم.بعد یک سال دوباره باردارم دوهفته یاسه هفته دارم میخوام سقط کنم
6
2
فاطمه | ۲ سال پیش
سلام وقتتون بخیر من تقریبا 22 روز پیش از قرص استفاده کردم جنینمم سخت شد اما هنوز هم خیلی کم لکه بینی دارم طبیعی کسی چیزی میدونه کمکم کنه
0
4
یگانه | ۲ سال پیش
سلام کسی هست کمکم کنه بهم بگه قرص سایتوتک روچطوری استفاد کنم هفته 10بارداری هستم و6تاقرص دارم
1
3
پاسخ ها:
فری | ۲ سال پیش
یک قرص زیرزبانی و دو تا وایژینال. یک ساعت بعد دوباره همین طوری استفاده کنید. فقط واسه هفته دهم بارداری امیدوارم تعداد قرصات کم نباشه. نگرانت نکنم خیلی وقتا با شیش تا جواب میده
0
2
yasna | ۱ سال پیش
نه یه دونه زیر زبون یک ساعتی یکیم بذار رحم.
0
1
بابک | ۲ سال پیش
با سلام من برای خانومم قرص سایتوتک که نوشته های پشتش کاربنی رنگ بود گرفتم و همزمان زیر زبان و‌واژنال استفاده کرد که با قرص سوم خونریزی شروع شد و قرص چهارم رو هم استفاده کردیم که بعد از چند ساعت جنین کامل دفع شد.
2
3
پاسخ ها:
zahraghadimi | ۱ ماه پیش
ببخشید یعنی شما کلا ۴ تا قرص مصرف کردین؟ دوتا واژینال دوتا زیرزبونی؟
0
0
ساره | ۲ سال پیش
من با متخصص زنان مشورت کردم
گفت قرص حتما نوشته های پشتش به رنگ ابی باشه اصلا مشکی نباشه
گفت قرصای مشکی ایتالیایی و دارای عوارض بدیه
و من قرص اصلی امریکایی با نوشته های پشت ابی مصرف کردم و خیلی خوب جواب گرفتم
0
1
فاطمه | ۲ سال پیش
سلام من هفته ششم ,6تا قرص مصرف کردم,الان سه هفته ک گذشته,فقط حالت تهوع دارم,ممنون مییشم کمکم کنین
0
0
پاسخ ها:
بابک | ۲ سال پیش
میشه بپرسم قرص شما چه مشخصاتی داشته؟
0
0
مهسا | ۲ سال پیش
سلام من هفته ۵ بارداریمم ۴ تا قرص سایتوتک استفاده کردم اما هیچ علائمی ندارم خیلی اعصابم بهم ریخته توروخدا کمکم کنید الان اصلا شرایط بچه دار شدنو ندارم
1
0
پاسخ ها:
ندا | ۲ سال پیش
با 4 تا امکان پذیر نیست
0
2
یاس | ۲ سال پیش
سلام آیا سایتوتک جنین ۳ ماهه را هم سقط میکنه؟؟؟؟؟؟
1
0
dany | ۲ سال پیش
سلام.من هفته ششم بارداری با قرص سایتوتک سقط داشتم ولی خونریزی بعد از ۲۴ساعت قطع شد.چند ساعت بعد از مصرف قرص لخته ایی به اندازه تخم مرغ دفع شد.بعد از حدود پنج هفته هنوز پریود نشدم و تست بی بی چک مثبت بود.ممکنه هنوز باردار باشم؟یا اینکه بقایای جنین مونده؟لطفا راهنمایی کنید
1
0
پاسخ ها:
فرناز | ۲ سال پیش
اگر مشکلتان هنوز حل نشده و سایتوتک پشت آبی استفاده کردید ، بهتره مجددا نمونه با کیفیت این قرص که همون هلندی و ایتالیایی هست را تهیه کنید تا انشالله مشکل شما حل شود.من هم مثل شما بودم نمونه ایتالیایی تهیه کردم مشکلم کامل برطرف شد.
2
0
ریحانه | ۲ سال پیش
من در هفته 13 بارداری از قرص سایتوتک با پشت نوشته مشکی استفاده کردم این قرصو یکی از اشناها که تو داروخونه کار میکرد برام گیر اورد 12 قرص برام خرید که با 6 تا قرص بچه بطور کامل افتاد.
1
2
ناشناس | ۲ سال پیش
کسایی که میگن قرص که پشت مشکی تقلبی هست من خودم از داروخانه گرفتم پشت مشکی و نتیجه هم گرفتم
0
0
دکتر حسینی | ۲ سال پیش
این کامنت ها که گذاشته شده و تبلیغ قرص ایتالیایی کرده توسط فروشنده و دلال همینه قرصه
به هیچ عنوان فریبش رو نخورید که عواقب بدی در انتظارتونه
هر قرصی از هر جایی خواستید بخرید فقط دقت کنید ایتالیایی و پشت مشکی نباشه
0
1
پاسخ ها:
شادی | ۲ سال پیش
تو چی میگی که با اسم و رسم دکتر نظر میزاری و مردم را دچار سردرگمی میکنی؟
تو همونی هستی که من تماس گرفتم قرص ساخت روسیه را به عنوان امریکایی و آلمانی معرفی میکردی؟
شما یه فرد فیک فروش هستین که فقط به فکر جیبتون هستید و هیچ اهمیتی سلامت مردم برای شما نداره.
به شما گفتم نمونه ایتالیایی میخوام شما به من یه قرصی که اصلا مشخص نبود مال کدوم کشوره را معرفی کردین خدا ازتون نگذره که به خاطر جیب خودتون هر حرفی و هرکاری را انجام میدین امیدورم خدا جوابتون را بده.
کسایی که قصد تهیه قرص دارند گوش کنند و ساده لوح نباشند مبادا به حرف این دکتر قلابی گوش کنید با خیال راحت سایتوتک ایتالیایی یا هلندی تهیه کنید چون من دوبار استفاده کردم هر دو نمونه هم جواب داده.
0
2
سعیده | ۲ سال پیش
اگر کسی قصد سقط داره فقط از سایتوتک هلندی یا ایتالیایی استفاده کنه ، کیفیتش عالیه ، دست دلا قرص هم نیست ، فروشنده های این قرص افراد باسواد و متخصصی هستند ، در گوگل جستجو کنید سایتوتک ایتالیایی براتون میاره.
1
1
Sanax | ۲ سال پیش
سلام من دنبال قرص های اصل سایتوتک هستم ممنون میشم راهنمایی کنید از کجا تهیه کنم
0
0
پاسخ ها:
سارا | ۲ سال پیش
سلام من ۶تا اصل ازاشنامون خریدم ولی استفاده نکردم چون خیلی زود فهمیدم مشکلم باداروگیاهی حل شد.
2
3
جلال | ۲ سال پیش
من برای خانمم نمونه ایتالیایی تهیه که به شدت با کیفیت بود و خیلی راحت اینکار انجام شد ، خدا بهشون سلامتی بده.به این حرفای پشت سرشون هم نگاه نکنید اینا همگی از سوزششون هستش.
0
1
حنا | ۲ سال پیش
سلام منم با این قرص سایوتک سقط کردم یه بسته خریدم یدونه خوردم افتادم به خونریزی و سقط شد . فایزر اصل آمریکایی هست
0
0
پاسخ ها:
Sanax | ۲ سال پیش
شما این قرص از کجا پیدا کردید منو راهنمایی میکنید
0
0
الهام | ۲ سال پیش
از کجا باید تهیه کنم این قرص رو دارو خونه ها میدن ؟؟؟حاملم4هفته و5روزمه چند تا و چجور باید مصرف کنم؟؟
0
6
الهام | ۲ سال پیش
قیمت این قرص چندتومنه؟
0
5
الهام | ۲ سال پیش
میشه شماره بدید بقه قرص از تون بخرم
0
0
محمد | ۲ سال پیش
سلام دکتر
با این حرف های شما از کجا بدونیم جنین داخل رحم هست یا بیرون ک با استفاده منجرب ب مرگ نشه
0
1
مهسا | ۲ سال پیش
من زاهدان زندگی میکنم امروز فهمیدم باردارم ۴هفته من از داروخانه باید تهیه کنم این قرصو؟لطفا کمکم کنین
0
1
دکتر مهدوی | ۲ سال پیش
قرص ایتالیایی با نوشته های پشت مشکی 100درصد تقلبی
و از لحاظ علم پزشکی رد شدس
موقع خرید دقت کنید
1
1
پاسخ ها:
فرهاد | ۲ سال پیش
واقعا فکر میکنید ملت این قدر نفهمند که خود دلالت میای این کامنت ها را با نام یک پزشک نشر میدی؟واقعا به تو هم میگند انسان؟ خداوند شما را رسوا کنه.
0
1
سما | ۲ سال پیش
سلام .مرسی از راهنمتییتون.بنده هم از چند نفر پرسیدم متخصص زنان حرف شمارو تایید کردن گفتند اور جینال ابی هست و امریکایی ولی اصلا هلند و ایتالیا نداره ممنون از کمکتون
0
1
مینو | ۲ سال پیش
سلام دوستان منم از قرص سایتوتک استفاده کردم پزشکم خودش برام تجویز کرد و قرصم خودش تهیه کرد و اصل هم بود... نوشته هاش به رنگ آبنی کاربنی بود گول قرصای تقلبی دلالارو نخورید...امیدوا
رم مشکل همه حل بشه
0
1
دکتر موسوی | ۲ سال پیش
اتفاقا بی کیفیت ترین قرص همون قرص ایتالیایی هست که معلومه خورده فروشنده قرص درحال تبلیغ است یکی از شایعترین عوارضش زخم دهانه رحم میباشد
لذا مطلقا استفاده نکنید از قرص ایتالیایی
راه شناخت قرص تقلبی و ایتالیایی رنگ مشکی نوشته ها ی قرص میباشد.
0
1
مهرناز | ۲ سال پیش
سلام پیشنهاد میکنم هرکسی که میخواد قرص سایتوتک تهیه کنه فقط ایتالیایی تهیه کنه ، منم میخواستم قرص تهیه کنم نزدیک بود چند تا از خدا بی خبر قرص روسیه به عنوان آمریکایی و انگلیسی بهم بفروشن.
یک نمونه هلندی هم هست کیفیت اونم عالیه ، اگر خواستید تو اینترنت جستجو کنید سایتوتک ایتالیایی تا پیدا کنید تو هیچ فروشنده ای بجز یک نفر موجود نداره.
0
0
حسین | ۲ سال پیش
سلام دوستان خواستم بهتون بگم که فقط نمونه ایتالیایی تهیه کنید عالیه من برای خانومم تهیه کردم با پنج تاش سریع خونریزی شروع شد امروزم سونوگرافی دادم رحم کامل تخلیه شده بود. این کامنت هایی که برای قرص ایتالیایی گذاشته میشه بخاطر سوزش دلال های قرصه چون این نمونه خیلی کمیابه و دلال هاهم بهش دسترسی ندارند. با طناب یه مشت دلال نرید تو چاه
0
2
پاسخ ها:
سهند | ۲ سال پیش
این قرصارو تو داروخونه میدن؟
0
0
آرش جمالی | ۲ سال پیش
از راهنماییتون متشکرم ، منم نمونه ایتالیایی تهیه کردم مشکلم بطور کلمل حل شد خوشبختانه ، یک ساعت پیش خانومم سونوگرافی انجام داد ، رحم کامل تخلیه شده بود و هیچ باقیمانده ای نبود. دوستان به حرف سودجویان و دلالان معتاد نرید اونا حتی نمیتونن جواب سوالای معمولی شما را بدن ، فقط یه مدل قرص دارن که تقلبیه ، خلاصه مراقب سلامتیتون باشید
0
0
رها | ۲ سال پیش
سلام من ده تاقرص داشتم چهارتاشواستفاده کردم خیلی خوب جواب داد۶تاش مونده هرکی خواست بگه،،اصل آمریکان
0
4
پاسخ ها:
مهسا | ۲ سال پیش
من میخوام لطفا بگین چطور میتونم ازتون بگیرم.من امروز فهمیدم باردارم حالم خیلی بده اگه حال منو میدونین و وجدانا قرص اصل دارین بهم خبر بدین
0
2
Bahar | ۲ سال پیش
میشه بگین طرز درست استفادشو من موندم چیکارکنم توروخدا درست راهنمایی کنید طرراستفاده صحیحش رو
0
1
رضایی | ۴ ماه پیش
سلام هرکس قرص اصلی، دردمن من میخوام ممنونم
0
1
دکتر م.عطامنش | ۳ سال پیش
سلام و وقت بخیر خدمت همگی عزیزان.در اینجا مشاهده کردم ک تعدادی از عزیزان با قرص اصلی آشنایی ندارن و فقط در جهت آگاهی عزیزان باید بگم ک قرص اصلی تولید شرکت فایزر هستش ک در بسته بندی آلومینیومی ده عددی هست و شکل قرص هم شش ضلعی.نوشته لاتین پشت بسته قرص هم ب رنگ آبی کاربنی یا تقریبا بنفش هست.و ضمنا حتما باید تاریخ انقضاء ب صورت لیزری پشت هر بسته قرص باشه.امیدوارم ک توضیحاتم مشکل گشای عزیزی بوده باشه. یاحـق
0
3
پاسخ ها:
مهرناز | ۲ سال پیش
شما احتمالا همون دلالی نبودی که قرص ساخت ترکیه را به من گفتی انگلیسیه ؟ واقعا شرافتت کجا رفته اینجوری مردمو سر کیسه میکنی .
1
2
مریم | ۳ سال پیش
سلام
ایا ممکنه این قرصه جواب نده
0
0
حسینی | ۳ سال پیش
یکی فرق اصلی با تقلبی بگه وبگه چ جور بفهمیم مال کدوم کشوره و طرز استفاده میخام سریعا ممنون چون میخام استفاده کنم
0
1
پاسخ ها:
برفی | ۳ سال پیش
قرص اصلی ده عددی در ورق آلومنیومی وپشتش با آبی کاربنی نوشته شده.من 6 عدد دارم
0
6
Zahra babaei | ۳ سال پیش
با سلام،قرص سایتوتک در هفته چهارم بارداری چند عدد باید مصرف شود و چگونه؟ممنون میشم اگر زود جواب دهید
0
2
موسوی | ۳ سال پیش
دوستان توروخدا قرص ایتالیایی نخرید
نوشته ای پشتش مشکیه و تقلبیه
یه خدا نشناس قرص ایتالیایی بهم داد به دکترم نشون دادم گفت بندازش سطل زباله
1
0
پاسخ ها:
فرهاد | ۲ سال پیش
اونی که باید بنذازی سطل آشغال قرصای تقلبی خودته جناب دلال که اینجا مردمو گمراه میکنی بی وجدان بی شرف ، یکاری نکن پیدات کنم چون داری جون خیلی ادمارو به خطر میندازی ، من که مشکلم حل شد با ایتالیایی ها ولی تو تقلبی فروش را باید اعدام کرد چون سلامتی مردم برات اصلا اهمیتی نداره
1
3
پروانه | ۲ سال پیش
اونی که باید بندازی سطل آشغال قرصای تقلبی خودته که از عطاری گرفته تا معتادای ناصر خسرو همشون موجود دارند.نمونه ایتالیایی گیر کسی نمیاد که بخواد بندازه سطل آشغال داری
0
1
فرهاد | ۲ سال پیش
بهتره پزشک ات مدرکشو بندازه سطل زباله چون سایتوتک ایتالیایی در دسترس هر کسی نیست اگه واقعا در ایران چنین قرصی تهیه کردی جز شانس های بزرگ زندگیت بوده.
0
0
امید | ۳ سال پیش
واقعا سیتوتک باعث سقط میشه؟؟
0
0
پاسخ ها:
سمیه | ۳ سال پیش
سلام وقتتون بخیر بله باعث سقط میشه و اگر میخواید مطمعن باشه و تحت نظر متخصص توصیه میکنم با *** *** تماس بگیرید ، من مشکلم حل شد بلکه گره ای هم از شما باز شه
1
5