دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۶ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۵ اوت ۲۰۲۲ میلادی
پرده بکارت به همراه پاسخ به سولات دختران+تصاویر
737
زمان مطالعه: 19 دقیقه
تشکیل پرده بکارت -اندام جنسی جنین در مراحل اولیه رشد کاملاً بسته است و به مرور لایه های پوستی به صورت ناقص از هم جدا می شوند وپرده بكارت را تشکیل می دهند.

معنای پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت ، غشاء البکارة ، هایمن،hymen، به زبان لاتین برگرفته از نام الهه عروسی در فرهنگ یونان باستان است. در زبان فارسی بکارت به مفهوم دوشیزه بودن ، دختری و تازگی استفاده می شود.بکارت در اصطلاح پزشکی به انواع پرده ها گفته می شود. از جمله پرده یا غشایی که قلب را احاطه می کند ولی به دلیل کاربرد بیشتر آن در غشای واژن ، این واژه ، معادلی برای پرده بکارت واژن جا افتاده است.
اما در اصطلاح عموم، پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می پوشاند.

به چه کسی باکره می گویند؟

از دیدگاه های مختلف مفهوم باکرگی متفاوت است. از نظر پزشکی به دختری باکره می گویند که پرده بکارتش سالم باشد. بنابراین حتی اگر پرده بکارت او به یک علت طبیعی و بدون دخول آلت ، مانند وارد شدن یک شی در واژن به صورت تصادفی ، پاره شود ، آن شخص دیگر باکره نخواهد بود.


از نظر فقهی به دختری باکره می گویند که پرده بکارت او سالم باشد. با این توضیح که وقتی اولین نزدیکی و دخول صورت گرفت دیگر دختر باکره محسوب نمی شود ، ولو پرده بکارت وی از نظر علمی سالم بماند و هیچ آسیبی نبیند.از نظر قضایی و قانونی دختری باکره است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد.


بنا بر این به محض این که اولین ازدواج وی ثبت شود ، وی دیگر دوشیزه نخواهد بود ، حتی اگر از نظر علمی و فقهی پرده بکارت وی سالم باشد. همچنین حتی اگر پرده بکارت دختری سالم نباشد و در عین حال سابقه ازدواج برای وی ثبت نشده باشد ، از نظر قانونی باکره خواهد بود.

فرایند شکل گیری پرده بکارت به چه صورت است؟


تشکیل پرده بکارت -اندام جنسی جنین در مراحل اولیه رشد کاملاً بسته است و به مرور لایه های پوستی به صورت ناقص از هم جدا می شوند وپرده بکارت را تشکیل می دهند. پرده بکارت شکل ثابتی ندارد و در بسیاری از زنان نیز از ابتدا وجود ندارد و به مرور تشکیل می شود. در صورتی که در مرحله قبل از تولد تقسیم لایه های پوستی به طور کامل انجام شود ، باعث می شود تا این دسته از خانم ها که درصد کمی از جامعه هستند ، به طور مادرزادی پرده بکارت نداشته باشند.

فایده پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت

برخی تصور می کنند وجود پرده بکارت فقط برای اثبات دوشیزگی و عدم ارتباط جنسی زن است. در پاسخ به این سوال و نیز فواید پرده بکارت می گویم:
1. پرده بکارت مختص انسان نیست. بسیاری از پستانداران مانند اسب ، وال و ...
نیز از وجود چنین پرده ای بهره مندند. در حالی که در حیوانات مساله دوشیزگی مفهومی ندارد. بنا بر این عامل وجود پرده بکارت در انسان نمی تواند صرفا اثبات دوشیزگی باشد و اگر کسی پرده بکارت را نداشت به مفهوم پاک نبودن یا ارزش نداشتن این شخص نیست.

2. اگر علت پرده بکارت عدم رابطه جنسی باشد ، بدون اسیب رساندن به این پرده نیز می توان رابطه جنسی داشت. بنابراین نمی توان داشتن یا نداشتن پرده بکارت را نشانه پاکی یا ناپاکی یک شخص دانست. علاوه بر این چه بسا فردی پس از رابطه توبه کرده باشد و مقام معنوی ای بالاتر از کسی که پرده بکارت دارد ، داشته باشد.

3. بسیاری از پزشکان می گویند،پرده بکارت موجب حفظ دستگاه تناسلی از بیماری های عفونی در نوزادی است .

4. برخی نیز معتقدند که پرده بکارت مانند آپاندیس است که فلسفه آن چندان روشن نیست.

محل قرار گیری پرده بکارت کجاست؟

پرده بکارت

پرده بکارت در حقیقت بخش خارجی اندام جنسی است.به همین دلیل دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. اما ورودی دهانه واژن در برخی از افراد در همان ابتدای اندام تناسلی است و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست.

بعضی مادر زاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده بکارت بسیارضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن،کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود،این شیوه را بریدن پرده بکارت می نامند.

طی اولین دخول ، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم میشود، غالباً تا زمانی که زن نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده بکارت در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

پرده بکارت یک غشا نازک، همراه با سوراخ یا سوراخهایی برای عبور جریان خونریزی عادت ماهیانه از درون آن است می توان گفت در بچه ها و اطفال پرده بکارت ه می تواند تا حدی یک نقش محافظتی را در برابر وارد شدن اشیا به داخل واژن بازی کند.

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن،خونریزی وجود دارد؟

پرده های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:

پرده بکارت

الف) پرده بکارت حلقوی: در این نوع پرده بکارت، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

ب) پرده بکارت ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج)پرده بکارت تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

د) پرده بکارت غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

ھ) پرده بکارت بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت حلقوی چیست؟

یعنی یک چیزی شبیه پرده است یا این که فقط یک سوراخ کوچک است که با دخول پاره می شود؟پرده های بکارت حلقوی دو نوعند :


1)قابل اتساع
2)غیرقابل اتساع.


انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می شوند و مانند سایر انواع بکارت هستند.اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نیست. افراد زیادی به خاطر این توهم مکررا به پزشکی قانونی مراجعه می کنند ولی با یک معاینه سطحی توضیحات لازم را به این ها می دهند.در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

آیا می توان تشخیص داد که پرده بکارتی وجود دارد یا نه و نوع آن چیست؟

تشخیص پرده بکارت تنها از طریق معاینه امکان پذیر است. برای معاینه پرده بکارت نیز ، سه راه وجود دارد.

-مراجعه به متخصص زنان و زایمان یا اورولوژیست. در این صورت حتما به متخصص خانم مراجعه کنید. هم برای این که گناه نکرده باشید. زیرا معاینه بدون ضرورت زن توسط مرد، جایز نیست. هم این که امنیت روانی بیشتری دارید. هم این که از عواقب سو آن در امان خواهید بود. کمتر مردی است که اندام جنسی زن غریبه را ببیند و تحریک نشود و ... . مراجعه به متخصص زنان و زایمان تنها برای معاینه و اطمینان از نداشتن مشکل است. ولی جنبه قانونی ندارد.


-مراجعه به پزشکی قانونی برای گرفتن گواهی سلامت. پزشکی قانونی با توجه به تخصصی که دارد بهتر از متخصص زنان و زایمان تشخیص می دهد که ارتباط جنسی برقرار شده است یا خیر. به همین دلیل است که از نظر قانونی تنها پزشکی قانونی می تواند گواهی سلامت برای پرده بکارت صادر کند.

آسیب پرده بکارت

پرده بکارت از نظر فرم در چند نوع می باشد و برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود از جمله :


-ورزش های سنگین حرفه ای از جمله ژیمناستیک
-انجام نزدیکی و فعالیت جنسی با مرد - دخول آلت تناسلی
-عمل بسیار ناپسند و مضر و پر خطر خودارضایی
-برخی نیز بطور مادر زادی با مشکل آسیب یا حتی نبود پرده بکارت مواجه هستند
-تصادف
-عملهای لگنی وخیم و ....

پرده بکارت

قابل توجه اینکه تمامی مسائل ذکر شده بالا توسط پزشک قابل معاینه و تشخیص صد در صد می باشد . از جمله موارد ذکر شده در بالا مسئله خودارضایی می باشد. پرده بکارت بافتی بسیار حساس و نازک دارد و با کوچکترین تحریک آسیب پذیر می باشد . گرچه تحریکات کوچک و مختصر آسیب کامل به پرده بکارت نمی رساند ولی همین آسیب جزئی برگشت ناپذیر و قابل تشخیص است و سبب حساس شدن آن و احتمال پارگی وجود دارد .

مالش گاهی ناخواسته با ورود و یا حرکت انگشت به سمت کانال واژن می تواند می تواند سبب آسیب شود اگرچه درصدش پایین است ولی یک احتمال آسیب می باشد .توصیه اکید ما اینکه از عمل بسیار ناپسند و ناخوشایند خودارضایی دوری کنید تا بر اثر چند لحظه کوتاه احساس لذت جنسی که بر اثر خودارضایی حاصل می شود و عذاب وجدان سختی را به همراه دارد ، زندگی مشترک آینده خود را دچار مخاطره نسازید و خود را دچار فشارهای روحی روانی نسازید .
در خودارضایی دختران ورود انگشت و یا هر وسیله ای دیگر سبب آسیب قطعی به پرده بکارت می شود و مالش سبب بروز آسیب نمی شود .


تشخیص و بررسی آسیب به پرده بکارت برای افراد غیر متخصص بسیار مشکل می باشد . اینکه بکارت در اثر مالش آسیب نمی بیند دال بر این نیست که می توان خودارضایی با مالش رو انجام داد . این عمل سبب بروز مشکلات جدی روحی و جسمی به فرد شده و اثرات مخربی در زمان ازدواج خواهد داشت .

سوال و جواب هایی پیرامون پرده بکارت و مسائل جنسی مربوط به آن که در بین دختران و زنان جوان که وجود دارد رو تا حد امکان در این پست به آن ها پاسخ داده شده است .

پرده بکارت چیست ؟

پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می‌پوشاند.

.سوال و جواب های شایع مربوط به پرده بکارت

چرا شکل پرده بکارت من با آنچه در تصاویر اینترنتی می بینم ، متفاوت است؟ آیا برای من مشکلی پیش آمده است؟

اولا توصیه می کنم برای ارضای حس کنجکاوی خود در مسائل جنسی به مشاهده تصاویری که دیدنشان گناه است ، متوسل نشوید. هم ارزش ندارد ، هم این که سوالاتی را برای شما به وجود می آورد که نتیجه آن جز نگرانی و افسردگی چیز دیگری نخواهد بود .


ثانیا شکل ، رنگ و حالت اندام جنسی در افراد مختلف متفاوت است. بنا بر این اندام جنسی خود را با دیگران مقایسه نکنید. کلیات آن در همه مشترک است اما در مسائل جزئی تفاوت های بسیاری وجود دارد.

چرا پرده بکارت من سوارخ است. نگرانم که پرده بکارتم خود به خود پاره شده باشد؟

همه پرده های بکارت سوارخ هستند. از طریق همین سوارخ است که خون قاعدگی از مهبل خارج می شود. البته در افراد محدودی پرده های بکارت به طور کامل بسته است. این گونه افراد وقتی که به سن قاعدگی برسند،‌ به دلیل جمع شدن خون در پشت پرده بکارت احساس درد می کنند که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان پرده بکارت آن ها برداشته شده و گواهی لازم نیز توسط پزشک قانونی به آن ها داده می شود تا موقع ازدواج مشکلی نداشته باشند.

آیا هنگام نزدیکی یا وارد کردن شی خارجی به واژن ،‌ پرده بکارت کلا از بین می رود؟

خیر . ممکن است پرده بکارت از چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم شود. یا ممکن است موجب پارگی بخش کوچکی از جداره آن و در نتیجه پارگی تعداد اندکی مویرگ و خونریزی مختصری شود . بقایای پرده بکارت تنها هنگام زایمان است که به طور کامل از بین می‏رود.

ایا ممکن است پرده بکارت هرگز پاره نشود؟

بله. در چنین مواردی به پزشک مراجعه می کنند تا به وسیله عمل جراحی پرده برداشته شود.

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن ، خونریزی وجود دارد؟

پرده‌های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده‌های بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:


الف) حلقوی: در این نوع ، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

ب) ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج) تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

د) غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

ھ) پرده بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت من از نوع حلقوی است.آیا می توانم بادوست پسرم رابطه جنسی داشته باشم؟

خیر. اولا صرف نظر از جنبه پزشکی مساله از نظر شرعی این رابطه حرام است و در صورتی که اتفاق بیفتد زنا شده که گناه کبیره است. ثانیا هر گونه رابطه جنسی و عمل دخولی که صورت بگیرد حتی در پرده حلقوی و ارتجاعی ، توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص است، حتی اگر پرده پاره نشده باشد.

آیا با داخل کردن انگشت امکان دارد پرده بکارت به تدریج نازک شده و در نهایت پاره شود؟

نمی توان در پاسخ به این سوال نظر قطعی داد. این بستگی به محل واقع شدن پرده بکارت و نیز نوع پرده بکارت و بزرگی و کوچکی انگشت دارد. ولی این گونه نیست که پرده به مرور به وسیله انگشت نازک شود. بلکه به طور جزئی صدمه می بیند. برای تشخیص این پارگی پرده بکارت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

آیا متخصص هنگام معاینه پرده بکارت من می تواند بفهمد که قبلا خودارضایی داشته ام یا نه؟

خیر. اگر خودتان چیزی نگویید ، نه متخصص ، نه همسرتان و نه هیچ کس دیگر ، متوجه نمی شود. ضرورتی هم ندارد که چیزی بگویید. بعضی از پزشکان ممکن است سوالاتی در این مورد از شما بپرسند اما این سوال دلیل بر این نمی شود که چیزی فهمیده باشند.

من از پاره شدن پرده بکارتم نگرانم ولی می ترسم برای معاینه به متخصص مراجعه کنم؟ ممکن است به خانواده ام اطلاع دهد.

شما هرگز نباید از مراجعه به متخصص هراسی به دل خود راه دهید. پزشک متخصص نیز انسانی است مانند من و شما که به قوانین انسانی پایبند است. یکی از وظایف اولیه پزشکان رازداری است. در ماده ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی آمده است که افشای اسرار بیماران جرم است و مجازات دارد. مجازات آن هم سه ماه و یک روز تا یک سال حبس ، یا یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی است. بنا بر این حتی اگر پزشکی چنین کاری را انجام دهد شما از حیث قانونی می توانید علیه وی شکایت کنید. پزشکان دائما با بیماران مختلف سروکار دارند . آن ها بیش از شما به حفظ اسرار پایبندند. اصلا شغل پزشکی به صورتی است که افراد مختلف مشکلات و بیماری خود را در حدی که حتی به نزدیکترین افراد خانواده خود نمی گویند را با آنها در میان می گذارند. بنا بر این ترس به دل خود راه ندهید و حتما برای معاینه مراجعه کنید. البته برای اسودگی خاطر ، اگر به پزشک ناشناس مراجعه کنید بهتر است.

من در دوره قاعدگی لخته خون مشاهده کردم. آیا این لخته خون نشانه پارگی بکارت من است؟

خیر. وجود لخته خون در قاعدگی طبیعی است و ربطی به پرده بکارت ندارد اما اگر بیش از حد این اتفاق برایتان می افتد ،‌ به پزشک مراجعه کنید تا ادامه یافتن آن منجر به کم خونی نشود و با تجویز داروهای لازم درمان شود.

من تازه ازدواج کرده ام اما می ترسم خونریزی و درد شدیدی هنگام برداشته شدن پرده بکارت داشته باشم؟

بیهوده مضطرب نباشید. خونریزی پاره شدن بکارت در حد چند قطره مختصر خواهد بود که حتی در برخی به سختی تشخیص داده می شود. اما برای این که درد نداشته باشید ، همسرتان باید با روش درستی عمل نماید. اگر آمادگی روحی لازم برای نزدیکی نباشد و تحریک لازم صورت نگرفته باشد این درد خواهد بود. توصیه می کنم در اولین شب عروسی نزدیکی صورت نگیرد. صبر کنید و با آرامش کامل و آمادگی لازم اقدام کنید. نگران حرف دیگران هم نباشید . قبل از نزدیکی لازم است برای دخول بدن شما انقدر تحریک شده باشد که متمایل به برقراری رابطه شود. پیش از هر چیز باید به آرامش در این رابطه تمرکز کنید و به موضوع بکارت و برداشته شدن آن اصلا فکر نکنید. این مشکل کاملا جنبه روحی دارد. توصیه می کنم همسرتان با پزشک حتما مشاوره داشته باشد تا بهتر بتواند به شما کمک کند. ایشان اگر درست عمل نماید ،‌ نقش موثر و مهمتری را ایفا خواهد کرد.

من هنوز نتوانسته ام پرده بکارت همسرم را بردارم و موقعی که فشار میدهم درد بسیار زیادی را متحمل میشود. ایا میشود از اسپری بی حس کننده استفاده کرد و اگر می شود: اسپری را باید مستقیما بر روی پرده بکارت بپاشیم؟
برای از بین بردن درد ناشی از پاره نمودن پرده بکارت هرگز نباید از اسپری بی حس کننده استفاده کنید. بسیاری از خانم ها به دلیل حساسیت قسمت‏های داخلی مهبل ، نسبت به داروهای بی حس کننده دچار سوزش شدید می شوند.
شما برای برداشتن پرده بکارت همسرتان ابتدا باید آمادگی لازم را برای وی ایجاد کنید. به طوری که ایشان تصور کند صرفا می خواهید به ایشان لذت بدهید و در صدد پاره کردن پرده نیستید. اما در زمانی مناسب به طور ناگهانی اقدام به فشار مناسب جهت پاره کردن پرده کنید. اگر فشار شما ارام (کند و به مرور) باشد طبیعی است که درد آن و نیز نگرانی همسرتان اجازه نمی دهد که ادامه دهید. اما در پرده های معمولی اگر به صورت ناگهانی اقدام شود مشکل حل می شود. برای شما یک مثال می زنم : اگر دندان پزشک ، دندان سست را بدون شدت و فشار لازم و خیلی کند و آرام بکشد ، طبعا شخص خیلی آزار خواهد دید. اما اگر غافلگیرانه و به یکباره اقدام کند ، موفق خواهد بود و درد کمتری هم متوجه شخص می شود.
توجه: در برخی از افراد پرده به صورتی است که باید با جراحی برداشته شود. روشی را که گفتم آزمایش کنید . اگر درست عمل کردید و جواب نداد جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان اقدام کنید.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع قســـــمت دوم :

۱ – در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

۲ – اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

۳ – ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

پرده بکارت

۴ – فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

۵ – یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

۶ – پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

۷ – تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

۸ – خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

۹ – مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

۱۰ – خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی ۲۴ ساعت بعد رخ نخواهد داد!)این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (737 رای)  
  • منبع
  • بیتوته
۴۲۶ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

غزل | ۱۱ ماه پیش
سلام به‌همگی
چرا پرده ی من مث هیچ‌کدوم از این پرده هایی که تو عکس هست نیست؟
من نه خودارضایی داشتم و نه رابطه
تروخدا جواب بدید خیلی نگرانم
خواهش میکنم💔
2
10
حنانه | ۱ سال پیش
ببخشید کاپ قاعدگی باعث پاره شدن بکارت میشه؟
1
4
نفس | ۱ سال پیش
مطالبتون عالی بود خیلی بهم کمک کرد ممنونم
1
5
.. | ۱ سال پیش
سلام خوبین من چرا واژنم مثل واژن بقیه نیس خود ارضاییی داشتم ولی چیزی وارد واژگان نکردم فقط ب خاطر لبه های واژگان میترسم که پرده بکارمت آسیب دیده باشه واقعا دارم دیونه میشم خیلی ناراحتم
2
17
atrin | ۱ سال پیش
سلام.
من هرچی نگاه میکنم تو اینه پرده ای نمیبینم فقط ی سوراخه . هیچ رابطه ای هم نداشتم ینی مادر زادی بکارت ندارم؟؟////: خیلی نگرانم
1
12
پاسخ ها:
برو وکتر زنان عزیزم | ۱ سال پیش
برو دکتر زنان‌بگو امدم برا معاینه ببینم نوع بکارت من چیه
2
4
نازنین | ۱ سال پیش
سلام من با نامزدم رابطع داشتم برای. بار اول اما داخل واژنم زیاد نکرد ینی خیلی کم بعد خون روشن از اینکه پرده بکارتم رفته باشه ندیدم اما بعد نیم ساعت خون تیره خیلی کمی از واژنم اومد و دلدرد ک مثه اینکه عادت ماهیانه میشم بود الانم خون از واژنم میاد دل دردم دارم حالا از کجا بفهمم پردم از بین رفته یا. عادت ماهیانه شدم خواهشا جواب بدید
5
8
raha | ۱ سال پیش
سلام من هرچی عکسا رودیدم شبیه بکارت خودم نبود وقتی من تو اینه دیدم ازسمت راست حفره هس والبته من تاحالاازجلو رابطه نداشتم الان نمیدونم سالمه یانه
5
22
ماکسیرا | ۱ سال پیش
سلام خدمت همشهریان عزیز لطفا تا آخر بخونید بخدا من خجالت کشیدم این چیزا چیه میگید هر اتفاقی اوفتاده چرا اینجا میگید اینجا هزاران نفر هستند که میخوانند شما هر مشکلی دارید به مادرتون بگید چون مادرتون بهتر میتواند حل کند اگه شما عقل داشتید این کارا رو نمی کردید من 13 سالمه و ازین غلط ها نکردم مممنون از اینکه خواندید
64
20
پاسخ ها:
بیتسی | ۱ سال پیش
بچه جان برو ب درس و مشقت برس ننت داره صدات می‌کنه ک شیرتو بخوری تو غلط می‌کنی تو اینجور سایتا میچرخی
8
117
علیرضا | ۲ سال پیش
سلام خسته نباشید.
من با همسرم که معاشقه کردم و برای اولین بار دخول انجام گرفت هیچ خون ریزی نشد.اما درد شدیدی رو تجربه کرد.به همین خاطر من خیلی اهسته و کنترل شده این کار رو کردم
در دوران دوستیمون که فقط معاشقه میکردیم دو یا سه باری به اندازه ی یک قطره خون مشاهده شد.اونهم ساعت ها بعد از معاشقه
میخواستم بدونم ایا ممکنه به خاطر معاشقه ها در دوران دوستیمون پرده بکارت پاره شده باشه؟
8
18
فاطمه | ۲ سال پیش
سلام من چندبار انگشتمو کردم ولی درد نداشتم
7
26
ناشناس | ۲ سال پیش
سلام من ببار خود ارضایی کردم ولی از جلو نه چندان باز هم موقع پریود بودنی دخولم خارش داشت ولی بادستم موقع خاب خارش دادم ولی هیچ دردی نداشتم خونو هم نفهمیدم چون پریود هم بودم نمی‌تونستم تشخیص بدم ممکنه ک پرده ام پارع شدع باشه لطفاً جواب بدین خواهش میکنم گونه هرکس ک دوست دارین
3
6
پاسخ ها:
سعید رضایی | ۲ سال پیش
باید حتما به پزشک مراجعه کنید
3
3
چ | ۲ سال پیش
سلام وقتتون بخیر.خواهش میکنم جوابم رو بدید
من یه دختر ۱۵ ساله هستم و مادرم تا به حال در مورد تفاوت دختر و پسر و رابطه ی جنسی اصلا چیزی بهم نگفته و یه جوری رفتار میکنه که انگار فکر میکنه من هیچی در این مورد نمیدونم.من تو مسائل دیگه خیلی باهاش احساس راحتی دارم.من قبل از اینکه در این مورد چیزی بدونم و بدونم پرده ای هم وجود داره یادمه همش از رو شلوار باهاش ور میرفتم و یه بار هم انگشت کردم و از این مایع سفید های چسبناک در اومد.ولی تا جایی که یادمه همون روز پریود شدم و نمیدونم پردم پاره شده یا نه؟
میخوام یه جوری از مادرم بخوام که ببرتم معاینه چون خیلی استرس این موضوع رو دارم ولی چون مادرم فکر میکنه در این مورد چیزی نمیدونم نمیتونم باهاش درمیون بگذارم.میشه راهنماییم کنید که چطوری این موضوع رو به مادرم بگم.
آیا وقتی برای معاینه بریم اگر پرده آسیب دیده باشه تشخیص میدن که از روی رابطه جنسی نبوده؟
7
13
پاسخ ها:
سعید رضایی | ۲ سال پیش
بله از روی شدت پارگی متوجه میشه تشخیص داد که چجوری پاره شده
0
6
یکتا | ۲ سال پیش
سلام.من به روزی دوچرخه سواری میکردم،بعد نمیدونم چی شد نزدیک بود بخورم زمین و وسط پام محکم خورد تقریبا بغل زین دوچرخه اخه پاهام روی پدال بود و وایساده بودم.محکم خوردم روی بغل زین دوچرخه و خیلی درد گرف و ترسیدم و سریع اومدم خونه.اون موقع تازه پریودیم تموم شده بود و من یک هاله ی صورتی کم رنگی و توی شرتم دیدم.الان هم که پردم و نگا میکنم اطرافش کامل صافه و بیضی شکل و دایره ای هست و خودم احتمال میدم حلقوی باشه.قطرش هم تقریبا یک سانته.با این اوصاف آیا سالمه یا نه؟
5
13
م. ع | ۲ سال پیش
سلام. من تو سن6سالگی بدلیل اگاهی نداشتن مداد رو وارد واژنم کردم دردی احساس نکردم خونی هم ندیدم امکانش هست پردم پاره شده باشه
3
14
HASTI | ۲ سال پیش
یکی دوسال پیش دوستم با پا زد به واژنم من خیلی خیلی کم درد گرفت بعد یک ثانیه ساکت شد و هیچ خونریزی هم نداشتم ولی خیلی دلهره دارم
4
5
Reza | ۲ سال پیش
سلام به عزیزانی که این مورد رنج میبرند،
ببینید عزیزان، اصلا به هیچ عنوان به دلتون بد راه ندین و اصلا خودتونو ناراحت نکنین و الکی ذهن خودتونو درگیر این بحثهای آزار دهنده نکنین، اگه دلتون پاکه توکل به خدا کنین و این حرفهای آزار دهنده رو از ذهنتون بیرون کنین...
چه دلیلی داره که سر چیزهای الکی سر خودتون رو به درد بیارین...
جنس مونث یا همون زنها فرشته ای از سوی خدا هست که خداوند خیلی روشون حساسه و هر مردی به زنش یا هر مردی با هر زن غریبه ای رحم نکند خدا هم به حال او رحم نمیکند،
نمونش کسانی که به زن مردم یا همسرشان رحم نمیکنند روزگارشان رو توی جامعه میتونین ببینین...

موفق و موید باشید.
خدا پشت و پناهتون
2
73
بینام | ۲ سال پیش
سلام ... من وقتی بچه بودم خود ارضایی داشتم اصلا هم نمیدونستم این عمل زشت یعنی چی البته فواصلش خیلی زیاد بود بعدش توی ۱۵ سالگی تازه متوجه شدم که چه کاری کردم تا الآن که ۱۹ سالمه بخدا فقط عذاب وجدان داره منو می کشه ...ولی فقط به صورت مالشی بوده چیزی داخل فرو نکردم...تا بحال هیچ خونی هم ندیدم هیچ دردی هم نداشتم...قراره چند ماه دیگه هم ازدواج کنم خیلی خیلی از این موضوع می ترسم ...میترسم که به پزشک هم مراجعه کنم...خیلی استرس دارم تو رو خدا یکی جواب منو بده...
0
16
پاسخ ها:
ناشناس | ۲ سال پیش
نگران نباش عزیزم هیچ اتفاقی برات نیوفتاده،سالم سالمه، استرس هم نگیر از این لحظاتت لذت ببر
0
20
Bahar | ۲ سال پیش
واقعا متاسفم واسه یه عده که از روی نا اگاهی و اطلاع نداشتن درمورد چیزی جواب سوالات بقیه رو میدن و باعث میشن ک یه عده حتی اگه مشکلی نداشته باشن شک و دلهره تمام وجودشون رو بگیره براثر پاسخ نادرست کسی که فقط دو کلمه تو این سایت و اون سایت درمورد بکارت و یا چیزای دیگه مطلب خونده... اقا و خانم عزیزی ک اینجا پاسخ سوالای دیگرانو میدی ازت خواهش میکنم تا وقتی ک مدرک تخصصتو از دانشگاه معتبر علوم پزشکی نگرفتی بهتره که روضه سکوت بگیری و فقط نگاه کنی....
1
25
n | ۲ سال پیش
سلام من ۱۴ سالمه و متاسفانه خود ارضایی وانگشتم را فرو می بردم خونریزی نداشتم ولی کمی احساس درد کردم تازه متوجه شدم که خود ارضایی باعث پاره شدن پرده میشه آیا پرده ام پاره شده خواهش میکنم جواب بدید
8
16
سارا | ۲ سال پیش
سلام من از زمانی که حتی نمیدونستم خودارضایی چیه انجامش میدادم اما از وقتی که فهمیدم ترکش کردم! اما شکل واژنم و پردم تغییر کرده! خودم که احساس میکنم آسیب جدی دیدم:( اگه برم دکتر میفهمن که با خودارضایی اینجوری شده؟من خیلی میترسم چون اونموقع خیلی کوچیک بودم و یادم نیست خونی دیده باشم
0
4
ناشناس | ۲ سال پیش
سلام من حدود ۸ماهه عقد کردم.بعد از این که عقد کردم بانامزدم رفتیم که گواهی سلامت بگیریم.دکتر بصورت کتبی گفت پرده حلقوی ارتجاعی .بعداون ما حدود ۱۰بار رابطه از جلو داشتیم .ولی الان به مشکل برخوردیم من تصمیم به جدایی گرفتم با این حال که دوسش دارم میخاستم ببینم پزشک قانونی میفهمه که ما رابطه داشتیم. خاهش میکنم کمکم کنین
4
9
پاسخ ها:
مهتا | ۲ سال پیش
سلام دوست عزیز اصلا حتی اگه صد بار هم رابطه جنسی داشته باشی کسی نمیتونه از روی پردتون تشخیص بده باکره هستین یا نه، طبق علم امروزی هیچ روش قاطعی نیست ک بتونه باکره بودن یا نبودن رو اعلام کنه مگه اینکه پردتون از نوع مسدود باشه. حتی وقتی پیش پزشک هم میرید الکی دور بکارتتون بخیه میزنن که مثلا ترمیم شده. خیالت راحت قابل تشخیص نیست با اعتماد به نفس برو جلو کسی نمیفهمه. قول میدم❣
14
15
مریم | ۲ سال پیش
سلام بافروکردن انگشت داخل واژن پرده اسیب میبینه
3
20
Dictator | ۲ سال پیش
بیشتر دخترای کشورمون دارن بخاطر استرس از از دس دادن بکارت نابود میکنن عاخه چرا باید تو این سن با یه بی اطلاعی یا یه اتفاق آیندمون خراب شه اگه اینجوره چرا پسرا بکارت ندارن؟اونجوری ک من خوندم بیشترشون سره کنجکاوی تو دوران بچگی بود اما الان دارن استرس میکشن من خودم تو بچگی یبار تو ادرارم خون دیدم میدونین چن سال این موضو شبو روزمو ازم گرف؟
0
49
نازنین | ۲ سال پیش
سلام خسته نباشید من دکتر رفتم واس معاینه گفت پردتت نصفش حلقوی نصفش معمولی ایا همچین چیزی وجود داره؟
6
2
سمیرا | ۳ سال پیش
شما توی اینستاگرام صفحه ندارین ک ما بتونیم اونجا باهاتون در ارتباط باشیم؟؟؟
2
2
. | ۳ سال پیش
سلام من پردم به شکل ۷ هستش ایا ممکنه پاره شده باشه؟
چند بار انگشتمو فرو کردم اما هیچ درد و خونریزی نداشتم
تورو خدا جواب بدید دارم دیونه میشم
1
5
م | ۳ سال پیش
سلام خواهش میکنم به سوالم جواب بدین من با عرض شرمندگی خود ارضایی میکنم به صورت مالشی و هیچ چیز وارد واژنم نکردم تا حالا هیچ خونی ام نیومده چند با توبه کردم و متاسفانه بازم کردم ببخشید رحم من ازسه لایه لایه اول بزگ لایه دوم نسبتا کوچک و زیر این لایه يک سوراخ باز که پریودم از اونجا میاد و در بالا یکم باز که ادرار از آنجا می آید تورو به خدا جوابمو بدید آيا پرده من پاره است
6
3
Mahsa | ۳ سال پیش
سلام ببخشید لطفا جوابمو بدید خیلی نگرانم تابحال رابطه نداشتم خودارضایی هم نکردم ولی درناحیه تناسلی احساس خارش و ویک مایع سفید رنگ و چسپناک است همش احساس میکنم بکارتم اسیب دیده دارم دیونه میشم توروخدا کمکم کنید
5
4
پاسخ ها:
Fati | ۲ سال پیش
نترس هیچ اتفاقی برا پرده ات نیوفتاده اون مایع سفید رنگم طبیعیه از همه میاد
0
11
هلنا | ۳ سال پیش
سلام، آیا با فشار مستقیم آب پرده پاره میشه، و اینکه اگه پرده پاره بشه و واژن پاره نشه، آیا مشکل خواهد شد؟
3
6
نساء | ۳ سال پیش
تورو خدا کمکم کنید جواب بدید دوسال پیش اشتباهی انگشتم محکم خورد به واژنم بعد یکم سوزش داشت ولی خون نیومد بعد لبه کوچکش بزرگه این طبیعیه یا پرده پاره شده تورو خدا جواب بدین 15 سالمه میخوام عقد کنم چند وقت دیگه
3
0
کیانا | ۳ سال پیش
سلام ببخشید کسی کە با یە جسم سفت و تقریبا 5سانتی خود ارضایی کنەو و فقط یک زرە خون خیڵی کم ببینە، شکمشم درد بگیرە پردش آسیب میبینە؟
2
8
پاسخ ها:
سارا | ۲ سال پیش
حتما پاره شده! ولی ب پزشک مراجعه کن
0
10
مهسا | ۳ سال پیش
سلام من امروز رفتم دکتر برای معاینه
ب من گفت نصف پردت نیست
ینی چی؟چجوری نصفش نیست اخه؟!
توروخدا اگ کسی براش این موردبوده بگه من چیکارکنم؟
0
3
پاسخ ها:
سحر | ۳ سال پیش
نگران نباش عزیزم متاسفانه بعضی پزشکا سواد کافی ندارن خودشونم نمیدونن چی ب بیمار میگن منم قبل عروسیم رفتم گواهی سلامت بگیرم گفت سمت راست پردت پارست خیلی رابطه جنسی داشتی در حالی ک من تو عمرم دست پسری روهم نگرفتم چه برسه به رابطه جنسی ..وقتی ام که عروسی کردیم نه درد داشتم نه خونریزی ولی شوهرم چون ادم بادرک و شعوری بود درک کرد که من پاکم و هیچی نگفت
1
16
محترمه | ۳ سال پیش
محترمه پرده شمانیاز به تداوی دارد
0
1
Aaa | ۳ سال پیش
سلام من پسرم وواقعا از سوالم خجالت میکشم اما باید بپرسم پای ایندم مطرحه بنده به مدت شیش ساله عاشق یک دختر خانوم هستم و بعد شیش سال ما موفق شدیم و نامزد کردیم در اولین رابطه من احساس کردم سر التم داخل ورودی رفت و اینکه واژن نامزدم بدون دخول یک صدای ناهنجار و خروج باد داد همچنین لبه های واژن همسرم به صورت عکس ها نیست و اینقد صاف نیست انگارپاره شده من عاشق همسرم هستم ولی طوری که حاضرم براش بمیرم ولی این مساله برام واقعا مهمه میخوام بدونم ایا امکانش هست تشخیص داد همچنین نمیخوام بر پایه شک تردید عشق زندگیم از دست بدم واقعا نمیتونم با دونستن قبل از من رابطه داشته و از من قایم کرده کنار بیام چون این ی خیانته برام نمیتونمم به هیچ عنوان به دکتر مراجعه کنم امکانش هست کمک کنین چجوری مطمعن شم حداقل تا حدودی ؟ممنون میشم بابت حرفای زننده ام متاسفم واقعا مجبور بودم
12
7
.... | ۳ سال پیش
سلام ممنون از اطلاعاتتون
من قبلا یه میله شیشه ای رو وارد آلتم کردم که بیشتر از یک سانت نبود درد داشتم ولی درد خیلی کمی شاید در حد یک ثانیه ولی خونریزی نداشتم
نوع بکارتم هم نمیدونم چیه امکانش هست که پاره شده باشه؟؟
1
2
فاطمه | ۳ سال پیش
سلام ترو جون جدت کمکم کن من تو ۱۱ سالگی یه بار به اندازه یه بند انگشت انگشت اشارمو وارد واژنم کردم و خون هم اومد ولی ن دردی داشتم ن چیزی و فکر کنم مال پریودیم بوده چون ۷ روز تمام خون ریزی داشتم و مثل دفع های قبل ک پریود بودم بود احتمال دارع پاره شدع باشه پردم؟!
3
5
alireza | ۳ سال پیش
با سلام من هنوز توی عقد هستم و میخواهم رابطه جنسی با همسرم خوب باشه و من از اینکه پرده بکارت پاره بشه میترسم میخواهم بدانم چجوری میشه که پرده بکارت پاره بشه و سوالی دیگری اینکه آیا با سر آلت به داخل واژن با بدون اینکه بخوای دخولی وارد بشه آیا موجب به حاملگی میشود یا نه اگه میشه جواب را بدین ممنون از همکاری شما .
3
3
Sh..... | ۳ سال پیش
سلام خسته نباشید
ببخشید من تو بچگی انگشتمو وارد واژنم کردم بدون درد یا سوزش یا حتی خونریزی واحساس عبور از یه لایه مخاطی یا چیزی شبیه به اون رو هم نکردم .انگار از یه سوراخ انتهای واژنم بود خیلی پایین تر از بکارتم بود( البته از روی عکسایی که میبینم متوجه شدم که خیلی پایین تر از بکارته)الان خیلی نگرانم میترسم به بکارتم اسیب زده باشم،امکان دکتر رفتنو ندارم شهرمون خیلی دکتر نداره دکترایی که باهاشون ارتباط خانوادگی نزدیک داریم زیادن میترسم بفهمن.دارم از دلشوره میمیرم میتونین کمکم کنین.اصلا انتهای واژن همچین سواراخ یا پارگی طبیعی داره؟
1
2
پاسخ ها:
پ | ۳ سال پیش
سلام به مادرت بگو اون بهتر میتونه کمکت کنه واین که ببرت دکتر تا سالم بودن بکارتت مطمئن باشی . اینجا حرفتو میگی ولی دیدن با گفتن خیلی فرق داره دکتر ببینه تشخیص بهتر ودقیق تری بهت میگه تا خیالت راحت بشه
1
2
Brc | ۳ سال پیش
سلام
من وقتی 1213 سالم بود خودارضایی داشتم و اصلا نمی دونستم این کار چیه و از روی بچگی بود
طوری بود که من انگشتم از روی لباس بر روی واژنم حرکت میدادم (مثل خاروندن) آیا احتمالش هست پرده بکارتم پاره شده باشه؟
و علاوه بر اون خاروندن اطراف واژن باعث پاره شدن پرده میشه؟
ممنون
4
0
اتی | ۳ سال پیش
میخاستم بدونم ک اگه دردی نداشته باشی دخول انجام شه ولی یک دو سانت خونی ندیده باشی پرده اسیب دیده
2
1
م | ۳ سال پیش
متاسفم براهمتون که هنوزاین چیزابراتون مهمه
10
8
پاسخ ها:
Armin | ۳ سال پیش
دختری که پا رو احساس جنسیش بزار یعنی مشکل داره حالا اگر ازدواج کنه شک نکنید که پا رو خیلی چیزا میزار .
6
10
raha | ۱ سال پیش
متاسفانه جامعه اسگلی ماکه توش زندگی می کنبم باعثشه وگرنه توخارج دخترا هرغلطی میخوان می کنن بدون ترس بکارت و..
8
22
پ | ۳ سال پیش
سلام من هیچ وقت به واژنم انگشت نزدم ولی وقتی به واژنم نگاه میکنم احساس میکنم پرده بکارتم پاره شده وقتی عکسای پرده سالم رو نگاه میکنم احساس بدی دارم این خیلی ناراحتم میکنه شبیه پاره شده هاست ودرد اینجاست که نه میتونم به کسی بگم نه میتونم برم دکتر نمیدونم چیکار کنم کمکم کنین
2
10
پاسخ ها:
م | ۳ سال پیش
نه عزیزم..ایناشکله..فتوشاپیه...درضمن،چیزی به اسم پرده وجودنداره وافسانه بوده همش....به این چیزاتوجه نکن.
7
9
azariplus | ۳ سال پیش
عزیز من تنها راه تشخیص سالم بودن یا نبودنش مراجعه به پزشکه پس ترستو کنار بزار و برو دکتر
1
5
پ | ۳ سال پیش
اینجا خیلی اهمیت میدن به سالم بودن بکارت اگه سالم نباشه خداخودشم بیاد واسه تضمین باور نمیکنن که مثلا عمدی نبوده پاره شده اگه سالم نباشه دخترو ول میکنن راهی خونشون میکنن
4
13
جلال گرامی | ۳ سال پیش
ای بابا این دوره ازدواج واسه چی میکنین برید ی کار پیدا کنین از زندگیتون لذت ببرین من خودم تمجردم .
2
7
سپیده | ۳ سال پیش
لطفا تا آخر بخونید. دوستان کردنشینم میگفتن اینجا کاملا رسمه خانومو همسرش میبره پزشک قانونی و گواهی سلامت میگیرن و دوستان ترک نشینم میگفتن اینجا چنین کارهایی نداریم و خیلی کار بدیه که به شرف دختر و خانواده شک کنن و ببرنش چک. روی صحبتم با شماس پسران عزیز! تو این دوره زمونه بعضی دختران خیلی تیز شدن و از راه های دیگه به غیر واژن رابطه های زشت برقرار میکنن مثلا بغل، بوسه، رابطه مقعدی یا حتی دهانی! بهتره بادرخواست گواهی سلامت شعور و شخصیت خود و خانوادتان و آبروی خانواده معشوقه تان را زیر سوال نبرید. اگر به طرف مقابلتان اعتماد دارید ازدواج کنید و اگر فرد خیلی شکاکی هستید وارد رابطه نشوید و بهتره برید سراغ روانشناس تا درمان شوید چون افراد شکاکی مثل شما به درد زندگی خانوم ها نمیخورید! لطفا دیگه رسم دستمال خونی و گواهی سلامت رو جمع کنید شما دختران و این کار رو نذارید برای فرزندانتون اتفاق بیفته. شرط اول ازدواج اعتماد و شناخت است و پسران لطفا پیگیر آسیب پرده معشوقه تان نشوید هستند دخترانی خوب مثل خودم که غیرعمد به پردشون آسیب وارد شده باشه و آبرو داشته باشن ولی پرده آسیب دیده داشته باشن. باتشکر
4
74
فاطمه اکرمی | ۳ سال پیش
سلام. من امروز رفتم دکتر زنان بهم گفت پرده بکارتت سالم هست ولی پایینش مشکوکه این یعنی چی؟ گفت پرده ات به طور کلی سالم هست و پاره نشده ولی پایینش مشکوک هست به طور قطعی نمیتونم بهت بگم باید بری پزشکی قانونی این یعنی چی الان.؟
0
5
نازی | ۳ سال پیش
سلام توروخدا جوابمو بدین من تو شهر غریب دانشجوام و دارم از استرس میمیرم
من خارش شدید واژن دارم و وقتی امروز واژنم را خاراندم در اثر خارش و قتی با دستمال خودمو تمیز کردم دیدم که لبه ها و داخل واژنم خون اومده. یعنی به پردم آسیب رسیده؟ توروخدا راهنماییم کنید دارم سکته میکنم
4
1
پاسخ ها:
سپیده | ۳ سال پیش
سلام احتمالا پاره شده. یه توصیه بهت میکنم این موضوع رو با مادرت در جریان بذار و اینو هم یادت باشه تو رابطه برقرار نکردی که تا این حد استرس داشته باشی در صورت ازدواج میتونی به همسرت بگی که من ناخواسته به پردم اسیب رسوندم یا بگی که پرده من ارتجاعی هست و اجازی ندی تو رو ببرن چک کنن. همین ولی نو به خاطر سن و سال کوچیکت بهتره با بهترین محرم رازت ینی مادرت در جریان بذار تا از تجربه های بهره مند بشی
1
7
Ssss | ۳ سال پیش
سلام دوست من 12 سالش بود که موقع پریود انگشت اشاره خودشو به داخل فرو میبره خوب موقع پریود هم خون میاد هم هم ورد هست الان هم خونوادش هم میخوان پسر داییشو به دامادی قبول کنن و خیلی ترس هم داره به کسی بگه با من در میون گذاشت نمیدونم چیکار کنیم ....
1
0
پاسخ ها:
سپیده | ۳ سال پیش
خانواده پسردایی و دختر همدیگرو میشناسن و نیاز به این استرس ها نیست. میتونه به طور محرمانه به شوهرش بگه که در کودکی غیر عمد به خودم اسیب وارد کردم. یا با مادرش در جریان بذاره. بهتر حال مادر بهترین محرم اسرار و حلال مشکلات فرزند است
2
9
Mahsa | ۳ سال پیش
سلا ببخشید من الان چند روزی هست که از داروهای عطاری برای رفع درمان کیست تخمدانم استفاده میکنم و امروز یه لخته خون نسبتا بزرگ نه خیلی بزرگ مشاهده کردم آیا این به پرده بکارتم آسیب زده؟ لطفاجوابمو بدید ممنون.
2
0
پاسخ ها:
سپیده | ۳ سال پیش
خون پرده در صورت آسیب همون موقع در حد چند قطره مایع میریزه نه لخته! از مادرت کمک بگیر
1
4
گلرخی | ۳ سال پیش
سلام
من سال پیش عفونت قارچی شدید داشتم که حین دفع همراه با خارش و درد یه قطره خون هم مشاهده کردم برا اولی ک حجمش بالا بود
برای همین میترسم بکارتم آسیب دیده باشه آیا این امکان هست
ترس از این موضوع هم برا ازدواج دارم آش نخورده و دهن سوخته بشم.
لطف راهنمایی کنید
0
0
پاسخ ها:
سپیده | ۳ سال پیش
اگه بکارتت پاره بشه ناراحت نباش چون تو راه اشتباه از دستش ندادی :) میتونی با مادرت جریانو درمیان بذاری تا از تجربیاتش استفاده کنی. یا بعدا با همسر آیندت در جریان بذاری که اشتباهی اسیب دیده و اگر به پاکیت ایمان نداشته همین بهتر که همچین آدم شکاک و بدبین رو وارد زندگیت نکنی چون ناراحتی های بیشتری در طول ازدواج تحمیلت میکنه
0
8
h | ۳ سال پیش
سلام خسته نباشید من موقع خود ارضایی انگشت اشارمو به واژن خود فرو بردم اما ن دردی حس کردم و ن خون ریزی ...خیلی نگرانم که پرده ی بکارتمو از دست داده باشم..اینکه متاسفانه به دلیل جاهلیت یه عده ادم شخصیت و خانوم بودن یک زن رو با پرده ی بکارت اون میسنجن ناراحتیه منو بیشتر میکنه به پزشکم نمیتونم مراجعه کنم ... لطفا جواب بدید
3
3
پاسخ ها:
بهار | ۳ سال پیش
بله منم همین کارو کردم و دقیقا مثل شما نه درد داشتم و نه خونریزی.بانظر شماهم موافقم چون سلامت پرده نشانه نداشتن رابطه نیست چون روابط جنسی فقط دخول نیس... ببخشید اینجوری میگم ..
0
0
سپیده | ۳ سال پیش
اگه مطمئنین خونریزی نداشتین دو حالت داره: 1. قبلا یا دوران کودکی به طور غیرعمد آسیب دیده 2. پرده شما از نوع ارتجاعیه که این پرده اکثرا تو زایمان طبیعی پاره میشه. به هر حال میتونید با مادر خودتون یا بعدا با همسر ایندتون در جریان بذارید ولی تا عروسی اجازه چک بکارت رو ندهید کار خیلی بدی هست
0
4
A | ۳ سال پیش
سلام خسته نباشید.
من یه بار انگشتم رااندازه یک بند انگشت وارد واژنم کردم ولی نه هیچ درد و خونریزی نداشتم.آیا ممکنه پرده بکارت من آسیب دیده باشه؟
0
5
پاسخ ها:
هانیه | ۳ سال پیش
سلام امکانش کم است که پرده بکارت پاره شود ولی بازهم به پزشک مراجعه کن
0
5