پرده بکارت به همراه پاسخ به سولات دختران+تصاویر

۳۵۰,۱۸۲
۲۳۲
۱۹۴
سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۱

معنای پرده بكارت چیست؟

پرده بکارت

پرده بکارت ، غشاء البکارة ، هایمن،hymen، به زبان لاتین برگرفته از نام الهه عروسی در فرهنگ یونان باستان است. در زبان فارسی بكارت به مفهوم دوشیزه بودن ، دختری و تازگی استفاده می شود.بکارت در اصطلاح پزشکی به انواع پرده ها گفته می شود. از جمله پرده یا غشایی که قلب را احاطه می کند ولی به دلیل کاربرد بیشتر آن در غشای واژن ، این واژه ، معادلی برای پرده بکارت واژن جا افتاده است.
اما در اصطلاح عموم، پرده بكارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می پوشاند.

به چه کسی باکره می گویند؟

از دیدگاه های مختلف مفهوم باکرگی متفاوت است. از نظر پزشکی به دختری باکره می گویند که پرده بکارتش سالم باشد. بنابراین حتی اگر پرده بكارت او به یک علت طبیعی و بدون دخول آلت ، مانند وارد شدن یک شی در واژن به صورت تصادفی ، پاره شود ، آن شخص دیگر باکره نخواهد بود.


از نظر فقهی به دختری باکره می گویند که پرده بکارت او سالم باشد. با این توضیح که وقتی اولین نزدیکی و دخول صورت گرفت دیگر دختر باکره محسوب نمی شود ، ولو پرده بکارت وی از نظر علمی سالم بماند و هیچ آسیبی نبیند.از نظر قضایی و قانونی دختری باکره است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد.


بنا بر این به محض این که اولین ازدواج وی ثبت شود ، وی دیگر دوشیزه نخواهد بود ، حتی اگر از نظر علمی و فقهی پرده بكارت وی سالم باشد. همچنین حتی اگر پرده بکارت دختری سالم نباشد و در عین حال سابقه ازدواج برای وی ثبت نشده باشد ، از نظر قانونی باکره خواهد بود.

فرایند شکل گیری پرده بکارت به چه صورت است؟

پرده بکارت


تشکیل پرده بکارت -اندام جنسی جنین در مراحل اولیه رشد کاملاً بسته است و به مرور لایه های پوستی به صورت ناقص از هم جدا می شوند وپرده بكارت را تشکیل می دهند. پرده بكارت شکل ثابتی ندارد و در بسیاری از زنان نیز از ابتدا وجود ندارد و به مرور تشکیل می شود. در صورتی که در مرحله قبل از تولد تقسیم لایه های پوستی به طور کامل انجام شود ، باعث می شود تا این دسته از خانم ها که درصد کمی از جامعه هستند ، به طور مادرزادی پرده بکارت نداشته باشند.

فایده پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت

برخی تصور می کنند وجود پرده بكارت فقط برای اثبات دوشیزگی و عدم ارتباط جنسی زن است. در پاسخ به این سوال و نیز فواید پرده بكارت می گویم:
1. پرده بکارت مختص انسان نیست. بسیاری از پستانداران مانند اسب ، وال و ...
نیز از وجود چنین پرده ای بهره مندند. در حالی که در حیوانات مساله دوشیزگی مفهومی ندارد. بنا بر این عامل وجود پرده بكارت در انسان نمی تواند صرفا اثبات دوشیزگی باشد و اگر کسی پرده بكارت را نداشت به مفهوم پاک نبودن یا ارزش نداشتن این شخص نیست.

2. اگر علت پرده بكارت عدم رابطه جنسی باشد ، بدون اسیب رساندن به این پرده نیز می توان رابطه جنسی داشت. بنابراین نمی توان داشتن یا نداشتن پرده بكارت را نشانه پاکی یا ناپاکی یک شخص دانست. علاوه بر این چه بسا فردی پس از رابطه توبه کرده باشد و مقام معنوی ای بالاتر از کسی که پرده بکارت دارد ، داشته باشد.

3. بسیاری از پزشکان می گویند،پرده بكارت موجب حفظ دستگاه تناسلی از بیماری های عفونی در نوزادی است .

4. برخی نیز معتقدند که پرده بکارت مانند آپاندیس است که فلسفه آن چندان روشن نیست.

محل قرار گیری پرده بکارت کجاست؟

پرده بکارت

پرده بکارت در حقیقت بخش خارجی اندام جنسی است.به همین دلیل دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. اما ورودی دهانه واژن در برخی از افراد در همان ابتدای اندام تناسلی است و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست.

بعضي مادر زاد پرده بكارت ندارند، بعضي ديگر پرده بكارتشان بدون سوراخ است، درحاليكه برخي ديگر پرده بكارت بسيارضخيمي دارند كه ممكن است براي پاره كردن آن،كمك پزشك مورد نياز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسي جلوگيري شود،اين شيوه را بريدن پرده بكارت مي نامند.

طي اولين دخول ، پرده بكارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسيم ميشود، غالباً تا زماني كه زن نوزادي به دنيا بياورد باقيمانده پرده بكارت در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

پرده بكارت يك غشا نازك، همراه با سوراخ يا سوراخهايي براي عبور جريان خونريزي عادت ماهيانه از درون آن است مي توان گفت در بچه ها و اطفال پرده بكارت ه مي تواند تا حدي يك نقش محافظتي را در برابر وارد شدن اشيا به داخل واژن بازي كند.

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن،خونریزی وجود دارد؟

پرده های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:

پرده بکارت

الف) پرده بکارت حلقوی: در این نوع پرده بکارت، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

ب) پرده بکارت ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج)پرده بکارت تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

د) پرده بکارت غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

ھ) پرده بکارت بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت حلقوی چیست؟

یعنی یک چیزی شبیه پرده است یا این که فقط یک سوراخ کوچک است که با دخول پاره می شود؟پرده های بکارت حلقوی دو نوعند :


1)قابل اتساع
2)غیرقابل اتساع.


انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می شوند و مانند سایر انواع بکارت هستند.اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نیست. افراد زیادی به خاطر این توهم مکررا به پزشکی قانونی مراجعه می کنند ولی با یک معاینه سطحی توضیحات لازم را به این ها می دهند.در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

آیا می توان تشخیص داد که پرده بکارتی وجود دارد یا نه و نوع آن چیست؟

تشخیص پرده بکارت تنها از طریق معاینه امکان پذیر است. برای معاینه پرده بکارت نیز ، سه راه وجود دارد.

-مراجعه به متخصص زنان و زایمان یا اورولوژیست. در این صورت حتما به متخصص خانم مراجعه کنید. هم برای این که گناه نکرده باشید. زیرا معاینه بدون ضرورت زن توسط مرد، جایز نیست. هم این که امنیت روانی بیشتری دارید. هم این که از عواقب سو آن در امان خواهید بود. کمتر مردی است که اندام جنسی زن غریبه را ببیند و تحریک نشود و ... . مراجعه به متخصص زنان و زایمان تنها برای معاینه و اطمینان از نداشتن مشکل است. ولی جنبه قانونی ندارد.


-مراجعه به پزشکی قانونی برای گرفتن گواهی سلامت. پزشکی قانونی با توجه به تخصصی که دارد بهتر از متخصص زنان و زایمان تشخیص می دهد که ارتباط جنسی برقرار شده است یا خیر. به همین دلیل است که از نظر قانونی تنها پزشکی قانونی می تواند گواهی سلامت برای پرده بکارت صادر کند.

آسیب پرده بکارت

پرده بکارت از نظر فرم در چند نوع می باشد و برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود از جمله :


-ورزش های سنگین حرفه ای از جمله ژیمناستیک
-انجام نزدیکی و فعالیت جنسی با مرد - دخول آلت تناسلی
-عمل بسیار ناپسند و مضر و پر خطر خودارضایی
-برخی نیز بطور مادر زادی با مشکل آسیب یا حتی نبود پرده بکارت مواجه هستند
-تصادف
-عملهای لگنی وخیم و ....

پرده بکارت

قابل توجه اینکه تمامی مسائل ذکر شده بالا توسط پزشک قابل معاینه و تشخیص صد در صد می باشد . از جمله موارد ذکر شده در بالا مسئله خودارضایی می باشد. پرده بکارت بافتی بسیار حساس و نازک دارد و با کوچکترین تحریک آسیب پذیر می باشد . گرچه تحریکات کوچک و مختصر آسیب کامل به پرده بکارت نمی رساند ولی همین آسیب جزئی برگشت ناپذیر و قابل تشخیص است و سبب حساس شدن آن و احتمال پارگی وجود دارد .

مالش گاهی ناخواسته با ورود و یا حرکت انگشت به سمت کانال واژن می تواند می تواند سبب آسیب شود اگرچه درصدش پایین است ولی یک احتمال آسیب می باشد .توصیه اکید ما اینکه از عمل بسیار ناپسند و ناخوشایند خودارضایی دوری کنید تا بر اثر چند لحظه کوتاه احساس لذت جنسی که بر اثر خودارضایی حاصل می شود و عذاب وجدان سختی را به همراه دارد ، زندگی مشترک آینده خود را دچار مخاطره نسازید و خود را دچار فشارهای روحی روانی نسازید .
در خودارضایی دختران ورود انگشت و یا هر وسیله ای دیگر سبب آسیب قطعی به پرده بکارت می شود و مالش سبب بروز آسیب نمی شود .


تشخیص و بررسی آسیب به پرده بکارت برای افراد غیر متخصص بسیار مشکل می باشد . اینکه بکارت در اثر مالش آسیب نمی بیند دال بر این نیست که می توان خودارضایی با مالش رو انجام داد . این عمل سبب بروز مشکلات جدی روحی و جسمی به فرد شده و اثرات مخربی در زمان ازدواج خواهد داشت .

سوال و جواب هایی پیرامون پرده بکارت و مسائل جنسی مربوط به آن که در بین دختران و زنان جوان که وجود دارد رو تا حد امکان در این پست به آن ها پاسخ داده شده است .

پرده بکارت چیست ؟

پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می‌پوشاند.

.سوال و جواب های شایع مربوط به پرده بکارت

چرا شکل پرده بکارت من با آنچه در تصاویر اینترنتی می بینم ، متفاوت است؟ آیا برای من مشکلی پیش آمده است؟

اولا توصیه می کنم برای ارضای حس کنجکاوی خود در مسائل جنسی به مشاهده تصاویری که دیدنشان گناه است ، متوسل نشوید. هم ارزش ندارد ، هم این که سوالاتی را برای شما به وجود می آورد که نتیجه آن جز نگرانی و افسردگی چیز دیگری نخواهد بود .


ثانیا شکل ، رنگ و حالت اندام جنسی در افراد مختلف متفاوت است. بنا بر این اندام جنسی خود را با دیگران مقایسه نکنید. کلیات آن در همه مشترک است اما در مسائل جزئی تفاوت های بسیاری وجود دارد.

چرا پرده بکارت من سوارخ است. نگرانم که پرده بکارتم خود به خود پاره شده باشد؟

همه پرده های بکارت سوارخ هستند. از طریق همین سوارخ است که خون قاعدگی از مهبل خارج می شود. البته در افراد محدودی پرده های بکارت به طور کامل بسته است. این گونه افراد وقتی که به سن قاعدگی برسند،‌ به دلیل جمع شدن خون در پشت پرده بکارت احساس درد می کنند که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان پرده بکارت آن ها برداشته شده و گواهی لازم نیز توسط پزشک قانونی به آن ها داده می شود تا موقع ازدواج مشکلی نداشته باشند.

آیا هنگام نزدیکی یا وارد کردن شی خارجی به واژن ،‌ پرده بکارت کلا از بین می رود؟

خیر . ممکن است پرده بکارت از چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم شود. یا ممکن است موجب پارگی بخش کوچکی از جداره آن و در نتیجه پارگی تعداد اندکی مویرگ و خونریزی مختصری شود . بقایای پرده بکارت تنها هنگام زایمان است که به طور کامل از بین می‏رود.

ایا ممکن است پرده بکارت هرگز پاره نشود؟

بله. در چنین مواردی به پزشک مراجعه می کنند تا به وسیله عمل جراحی پرده برداشته شود.

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن ، خونریزی وجود دارد؟

پرده‌های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده‌های بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:


الف) حلقوی: در این نوع ، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

ب) ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج) تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

د) غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

ھ) پرده بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت من از نوع حلقوی است.آیا می توانم بادوست پسرم رابطه جنسی داشته باشم؟

خیر. اولا صرف نظر از جنبه پزشکی مساله از نظر شرعی این رابطه حرام است و در صورتی که اتفاق بیفتد زنا شده که گناه کبیره است. ثانیا هر گونه رابطه جنسی و عمل دخولی که صورت بگیرد حتی در پرده حلقوی و ارتجاعی ، توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص است، حتی اگر پرده پاره نشده باشد.

آیا با داخل کردن انگشت امکان دارد پرده بکارت به تدریج نازک شده و در نهایت پاره شود؟

نمی توان در پاسخ به این سوال نظر قطعی داد. این بستگی به محل واقع شدن پرده بکارت و نیز نوع پرده بکارت و بزرگی و کوچکی انگشت دارد. ولی این گونه نیست که پرده به مرور به وسیله انگشت نازک شود. بلکه به طور جزئی صدمه می بیند. برای تشخیص این پارگی پرده بکارت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

آیا متخصص هنگام معاینه پرده بکارت من می تواند بفهمد که قبلا خودارضایی داشته ام یا نه؟

خیر. اگر خودتان چیزی نگویید ، نه متخصص ، نه همسرتان و نه هیچ کس دیگر ، متوجه نمی شود. ضرورتی هم ندارد که چیزی بگویید. بعضی از پزشکان ممکن است سوالاتی در این مورد از شما بپرسند اما این سوال دلیل بر این نمی شود که چیزی فهمیده باشند.

من از پاره شدن پرده بکارتم نگرانم ولی می ترسم برای معاینه به متخصص مراجعه کنم؟ ممکن است به خانواده ام اطلاع دهد.

شما هرگز نباید از مراجعه به متخصص هراسی به دل خود راه دهید. پزشک متخصص نیز انسانی است مانند من و شما که به قوانین انسانی پایبند است. یکی از وظایف اولیه پزشکان رازداری است. در ماده ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی آمده است که افشای اسرار بیماران جرم است و مجازات دارد. مجازات آن هم سه ماه و یک روز تا یک سال حبس ، یا یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی است. بنا بر این حتی اگر پزشکی چنین کاری را انجام دهد شما از حیث قانونی می توانید علیه وی شکایت کنید. پزشکان دائما با بیماران مختلف سروکار دارند . آن ها بیش از شما به حفظ اسرار پایبندند. اصلا شغل پزشکی به صورتی است که افراد مختلف مشکلات و بیماری خود را در حدی که حتی به نزدیکترین افراد خانواده خود نمی گویند را با آنها در میان می گذارند. بنا بر این ترس به دل خود راه ندهید و حتما برای معاینه مراجعه کنید. البته برای اسودگی خاطر ، اگر به پزشک ناشناس مراجعه کنید بهتر است.

من در دوره قاعدگی لخته خون مشاهده کردم. آیا این لخته خون نشانه پارگی بکارت من است؟

خیر. وجود لخته خون در قاعدگی طبیعی است و ربطی به پرده بکارت ندارد اما اگر بیش از حد این اتفاق برایتان می افتد ،‌ به پزشک مراجعه کنید تا ادامه یافتن آن منجر به کم خونی نشود و با تجویز داروهای لازم درمان شود.

من تازه ازدواج کرده ام اما می ترسم خونریزی و درد شدیدی هنگام برداشته شدن پرده بکارت داشته باشم؟

بیهوده مضطرب نباشید. خونریزی پاره شدن بکارت در حد چند قطره مختصر خواهد بود که حتی در برخی به سختی تشخیص داده می شود. اما برای این که درد نداشته باشید ، همسرتان باید با روش درستی عمل نماید. اگر آمادگی روحی لازم برای نزدیکی نباشد و تحریک لازم صورت نگرفته باشد این درد خواهد بود. توصیه می کنم در اولین شب عروسی نزدیکی صورت نگیرد. صبر کنید و با آرامش کامل و آمادگی لازم اقدام کنید. نگران حرف دیگران هم نباشید . قبل از نزدیکی لازم است برای دخول بدن شما انقدر تحریک شده باشد که متمایل به برقراری رابطه شود. پیش از هر چیز باید به آرامش در این رابطه تمرکز کنید و به موضوع بکارت و برداشته شدن آن اصلا فکر نکنید. این مشکل کاملا جنبه روحی دارد. توصیه می کنم همسرتان با پزشک حتما مشاوره داشته باشد تا بهتر بتواند به شما کمک کند. ایشان اگر درست عمل نماید ،‌ نقش موثر و مهمتری را ایفا خواهد کرد.

من هنوز نتوانسته ام پرده بکارت همسرم را بردارم و موقعی که فشار میدهم درد بسیار زیادی را متحمل میشود. ایا میشود از اسپری بی حس کننده استفاده کرد و اگر می شود: اسپری را باید مستقیما بر روی پرده بکارت بپاشیم؟
برای از بین بردن درد ناشی از پاره نمودن پرده بکارت هرگز نباید از اسپری بی حس کننده استفاده کنید. بسیاری از خانم ها به دلیل حساسیت قسمت‏های داخلی مهبل ، نسبت به داروهای بی حس کننده دچار سوزش شدید می شوند.
شما برای برداشتن پرده بکارت همسرتان ابتدا باید آمادگی لازم را برای وی ایجاد کنید. به طوری که ایشان تصور کند صرفا می خواهید به ایشان لذت بدهید و در صدد پاره کردن پرده نیستید. اما در زمانی مناسب به طور ناگهانی اقدام به فشار مناسب جهت پاره کردن پرده کنید. اگر فشار شما ارام (کند و به مرور) باشد طبیعی است که درد آن و نیز نگرانی همسرتان اجازه نمی دهد که ادامه دهید. اما در پرده های معمولی اگر به صورت ناگهانی اقدام شود مشکل حل می شود. برای شما یک مثال می زنم : اگر دندان پزشک ، دندان سست را بدون شدت و فشار لازم و خیلی کند و آرام بکشد ، طبعا شخص خیلی آزار خواهد دید. اما اگر غافلگیرانه و به یکباره اقدام کند ، موفق خواهد بود و درد کمتری هم متوجه شخص می شود.
توجه: در برخی از افراد پرده به صورتی است که باید با جراحی برداشته شود. روشی را که گفتم آزمایش کنید . اگر درست عمل کردید و جواب نداد جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان اقدام کنید.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع قســـــمت دوم :

۱ – در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

۲ – اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

۳ – ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

پرده بکارت

۴ – فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

۵ – یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

۶ – پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

۷ – تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

۸ – خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

۹ – مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

۱۰ – خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی ۲۴ ساعت بعد رخ نخواهد داد!)

بیشتر بخوانید:

چگونه باکره شویم؟ آیا باکرگی پس از رابطه جنسی قابل بازگشت است؟


پرده بکارت به همراه پاسخ به سولات دختران+تصاویر
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 277
232
45

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


۱۹۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
de
.... | ۱۱ ساعت پیش
سلام میخواستم بدونم ازپشت وقتی پریود هستی رابطه جنسی داشته باشیم بده؟من ازجلوبانامزدم سکس داشتم اصلانه خونی دیدم نه چیزی ینی من پرده نداشتم؟لطفاجواب بدید
۰
۰
 
 
ir
لیلی | ۱ روز پیش
سلام
من یه چند باری خود ارضائی داشتم و شی هم وارد واژون کردم یه بار ازش خون اومده اما به صورت قطره نبود و اون موقع ارضا هم نشدم بعد مدتی دوباره خود ارضایی کردم و اون موقع هم خون اومد ولی مثل قبل خون اومد اما انگار کناره های واژون بود که در اثر برخورد خراش برداشته بود به نظرتان چیه دلیلش چون پرده بکارت یه بار پاره میشه و یه بار ازش خون میاد هیچ دردی هم نداشتم
۰
۰
 
 
ir
... | ۲ روز پیش
سلام اگه رابطه جنسی انجام شود ولی پرده پاره نباشد احتمال حامله شدن وجود دارد
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۲ روز پیش
  امکان نداره رابطه جنسی انجام شه ولی پرده پاره نشه
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۲ روز پیش
  امکان نداره رابطه جنسی انجام بشه ولی پرده پاره نشه
  ۰
  ۰
 
 
ir
... | ۲ روز پیش
سلام اگه یه دختری رابطه جنسی داشته باشه و نزاره پرده بکارت پاره بشه امکان حامله شدنش هست
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۲ روز پیش
  بله احتمالش هست،ممکنه حامله شی
  ۰
  ۰
 
 
ir
Elnaz | ۵ روز پیش
آیابایک انگشت فروکردن هم پرده ازبین میرود؟
۱
۰
 
 
ir
sogol | ۱ هفته پیش
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم آیا با وارد کردن یک بند انگشت داخل واژن احتمال پارگی پرده وجود دارد؟
من به اندازه یک بند انگشت (شاید هم کمتر) که وارد کردم چند ساعت بعد کمی خون دیدم.احتمال داره که پردم پاره شده باشه؟
کمتر از ۴ هفته هم هست که از پریودیه قبلیم گذشته خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید
۱
۱
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  بله امکان پاره شدن پرده بکارت شما است اما بهتر است به ماما مراجعه کنید برلی اطمینان
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۵ روز پیش
  خب آبجی جون چرابایدانگشت فروکنی اگ دردداشت احتمال پارگی وجودداره
  ۰
  ۰
 
 
ir
gharibe tanha | ۱ هفته پیش
سلام سوالی دیگر داشتم آیا فقط با خودارضایی بالای پرده بکارت احتمال اسیب به پرده هست یاخیر؟ و اگر نیست چرا هنگام معاینه توسط خودم احساس میکنم بخشی از پرده به شکل ستاره هست ولی بعد از مدتی دوباره معاینه میکنم میبینم باز سالمه اخه چه وضعشه؟؟؟???????
?
۶
۱
 
 
ir
gharibe tanha | ۱ هفته پیش
سلام عرض میکنم لطفا به سوالم پاسخ بدید چون بسیار نگرانم کرده است،پرده بکارت من سالم است ولی دقیق نمیدانم از چه نوعی است و میترسم به دکتر مراجعه کنم و بهم بگه مشکلی هست شکل پرده ی من این طور است که داخل سوراخ آن گوشتی هست که زیاد قابل رویت نیست و بالای ان چیزی مانند زبانه وجود دارد که بیرون زده و آویزان است میخواستم مطمعن شم آیا پرده ام سالم است یا خیر حتی سوراخ این پرده هیچ نشانه ای از پارگی ندارد و من فقط نگران داخل آن هستم
۷
۳
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۵ روز پیش
  ناراحت نباش .
  ۰
  ۰
 
 
ir
mmm | ۱ هفته پیش
سلام ببخشید من نامزدیم بعد از چند بار نزدیکی تازه خون دیدم آیا احتمال پارگی پرده ام وجود داره 19سالم
۴
۰
 
 
ir
سمیه | ۱ هفته پیش
حواستم نبود چند بار انگشتم رو داخل واژان کردم حالا نمیدونم پردم پاره شده یا نه
۰
۳
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۵ روز پیش
  اگ خون دیده شد ب احتمل قوی پاره شده
  ۰
  ۰
 
 
زهرا | ۲ هفته پیش
ما ازواژن سکس نکردیم اصلا چه بادخول چه بی دخول فقط فقط ازمقعد ولی نمیدونم چرا ازواژنم خون اومددلیلش چیه ؟الان پرده بکارتم سالم ؟میشه جواب بدین توروخدا توروقران کارم شده گریه منتطرجوابتون
۹
۱
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  بخاطره فشاری که وارد شده امکان داره
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۵ روز پیش
  نگران نباش پاره نشده
  ۰
  ۰
 
 
ir
فاطیما | ۲ هفته پیش
سلام من در بچگی حدود۶ ۷سالگی با یکی از همسنای خودم دخول داشتم.یادم نیست خون اومد یا نه ولی به نظرتون پردم پاره شده؟
۰
۶
 
 
ro
زهرا | ۲ هفته پیش
سلام من نامزد هستم وچون نمیخواستم تا وقتی ک نرفتیم سرخونه زندگیمون پرده بکارتم اسیب ببینه از مقعد رابطه جنسی داشتیم واینم بگم بار اول نیس چن بار از مقعد رابطه جنسی داشتیم ک این بار بعدازتموم شدن رابطه جنسی من رفتم ک خودمو بشورم دیدم دو قطره میشدبه احتمال زیاد از مقعدم بود خون اومد فرداش ک دوبار نامزدم خواست باز رابطه جنسی داشته باشیم بعد ازتموم شدن رفتم بازم خودمو بشورم ک دیدم خون ازواژنم اومدک با اب واژن قاطی بودخیلی هم غلیظ نبود این اولین بارک از واژنم خون اومدیعنی امکانش هست پرده بکارتم اسیب دیده باش اصلاالتش داخل واژنم نرفت تورو قران جواب بدین خیلی مهم برام خواهش میکنم دارم از استرس میمیرم .
۱
۰
پاسخ کارشناس:
کاربر گرامی , لطفا سوالات پزشکی خود را از قسمت پرسش و پاسخ که هم در صفحه ی اول و هم در زیر کلیه ی مطالب در یک باکس رنگی هست مطرح فرمایید تا کارشناس مجله در اولین فرصت به شما پاسخ دهد.با تشکر
پاسخ ها:
  ir
  Maryam | ۱ هفته پیش
  چی جواب بهت دادن؟؟???
  ۰
  ۰
 
 
ir
آتنا | ۳ هفته پیش
سلام سه روز قبلش پریود بودم به زور انگشتم را چند بار داخل واژنم کردبعد رفتم دستشویی دیدم چند قطره خون اومده بعد رفتر دکتر زنان گفت که پردت پاره نشده ولی سوراخ در حد معمولی نیست بزرگتره حالا میخواستم ببینم سالمه یا نه وقتی ازدواج کردم دوباره خون میاد یا نه .پردم از نوع حلقوی هست
۵
۰
 
 
ir
مهری | ۱ ماه پیش
سلام من باخودم خودارضایی داشتم هرچی گیرم میام دواردبدنم می کردم تابه حال با کسی سکس نکردم دکتررفتم میگه بامرد انجام دادی????????
۴
۱
 
 
ir
Atena | ۱ ماه پیش
سلام من بعداز رابطه جنسی رفتم دستشویی با ادرارم خون دیدم باز فرداش هم رفتم دستشویی خون دیدم با ادرارم ولی خیلی کم بود خونش بعد هیچ درد یا سوزشی ندارم از روز قبلش مریض ماهانه بودم که تموم شده بود اون خون از چیه از پردمه از رحممه یا از مریضیمه
۱
۱
 
 
ir
Atena | ۱ ماه پیش
سلام من بعداز رابطه جنسی دو بار لکه خون با ادرار دیدم خیلی کم خون اومد یه بار همون روزش یه بار فرداش با ادرارم اومد بعد سوزش یا درد هیچی نداشتم از پردمه یا از رحممه
۵
۰
 
 
ir
سارا | ۱ ماه پیش
سلام من خودکار وارد رحم خود کردم ولی ن درد داشتم و نه خونریزی فقط میخوام بدونم من باکره هستم یا نه؟
۵
۲
 
 
ir
مریم | ۱ ماه پیش
سلام خسته نباشین من با دستم خود ارضایی کردم ولی چیزی داخل واژنم نکردم بعدش که رفتم دستشویی دیدم ازم خون میره دیشبش هم پریودم تموم شده بود ینی امکان داره پردم پاره شده باشه توروقران جواب بدین خیلی نگرانم ب کسیم نمیتونم بگم
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  متاهلی | ۱ هفته پیش
  متاهلی عزیزم منم متاهلم ولی خود ارضایی را دوست دارم نمیدونم چرا ولی لز بازی خیلی خیلی خیلی انجام دادم
  ۱
  ۰
 
 
ir
باران | ۱ ماه پیش
سلام ببخشید سوراخی که پایین واژن هست داخلش انگار باگوشت پرشده یغنی پرده سالمه ممنون میشم جواب بدین
۹
۴
پاسخ ها:
  ir
  gharibe tanha | ۱ هفته پیش
  مشکل منم همینه خواهشا جواب بدید
  ۶
  ۱
 
 
ir
بنیتا | ۱ ماه پیش
سلام ببخشید بعد اینکه پرده بکارت از بین بره کدوم ناحیه بیشتر درد میکنه یا فرد اصلن خودش متوجه میشه دیگه پرده بکارتی نداره؟لطفن زود جواب بدید
۸
۱
 
 
au
...ff | ۱ ماه پیش
سلام ببخشید من ۱۸سالمه و تا حالا چیزی وارد واژنم نکردنم حتی دست نزدم فقط بعضی وقتا رونای پامو بهم فشار میدادم ۵سال پیش پریودم بودم ولی روزای اخرش بود که دیگه لکی نمیدیدم نوار بهداشتی داشتم و رونای پامو بهم فشار میدادم بعدش خون اومد ازم خون روشنی هم بود نمیدنم خون پریودیم بود یا نه
ب دلیل اینکه کنکورم دارم نمیخام برم فعلا دکتر
بنظرتون پردم سالمه؟:(
۰
۳
 
 
ro
نسیم | ۲ ماه پیش
سلام خسته نباشید ببخشید من در زمان پریودم عادت دارم داخل واژنم رو هم کامل بشورم با کمک انگشتم 17 ساله هستم و تا حالا فکر نمیکردم که این کار ممکنه آسیبی ایجاد کنه یا نه الان ممکنه پرده من آسیب دیده باشه باتوجه به اینکه فقط این کار رو زمان شستشو برای تمیز کزدن خون داخل واژنم انجام میدم
۶
۲
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  اینکارتون اشتباهه ،در زمان پریودی دهانه ی رحم بازه و اب به راحتی میتونه وارد رحم بشه و مشکلاتی براتون پیش بیاد از جمله خدایی نکرده(سرطان رحم) لطفا این کارو ادامه ندید، برای معاینه ی پرده ی بکارت میتونید به مانا مراجع کنید
  ۰
  ۰
 
 
ir
نگین | ۲ ماه پیش
من با نامزدم نزدیکی داشتم ولی اصلا دخول نکردیم فقط یهویی التش لیز خورد و رفت تو من احساس درد کردم ولی ب ثانیه نکشید ک اوردش بیرون اصلا هم خون نیومد من خیلی نگرانم کمک کنید توروخدا ۱۸سالمه..
۲
۴
پاسخ ها:
  ir
  نیلا | ۱ هفته پیش
  همین اتفاق برای من و نامزدمم افتاد.تروخدا جواب بدین خیلی نگرانم
  ۰
  ۰
 
 
ir
Zhra | ۲ ماه پیش
سلام
میخواستم بدونم اگه دختری بر حسب اتفاق پردش از بین بره و در حالیکه رابطه ای هم نداشته،با مراجعه به دکتر قابل تشخیصه که چه اتفاقی افتاده؟
۰
۲
پاسخ ها:
  de
  اگه گفتي! | ۲ ماه پیش
  هر اتفاقي اتفاقي اتفاق نميفته عزيز

  وبله قابل تشخيصه
  از پرده هاتون بخوبي مراقبت ويژه كنيد

  يه روش جالبي براي كساني كه نميتونن جلوي خودشون بگيرن كه به پردشون آسيبي وارد نشه????
  به اندازه يك ليوان چايي خوري گِلِ ومقداركمي آب باهم مخلوط كنيد واون جاي مبارك رو گل بگيريد هم خودتون رو از يكسري بيماري ها دور كرديد وهم ذهن خودتون رو ازاد تركردين از يكسري سوالات :) :)

  اميدوارم هميشه اينجوري قضيه رو از ريشه حل كنيد????????
  ۱
  ۱
 
 
ir
مریم | ۲ ماه پیش
سلام من ۲۲ سالمه چندروزپیش خودارضایی کردم بادستم مالیدم ولی اصلاچیزی داخل واژنم نکردم رفتم دستشویی اولش ی مایع سفیدغلیظی اومدبعداون لخته خون دیدم تورووخداااهرچه سریع ترجوابموبدیدپرد
م سالمه یانه خیلیی نگرانم ازاسترس دارم میمیرم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  سلام عزیزم، نگران نباش اون خون به احتمال زیاد بخاطر عفونت یا خون پریودی بوده. نزدیک سیکل یا وسط سیکل ماهانه نبوده؟؟؟
  در کل احتمال پارگی و آسیب نزدیک به صفر هست اگه اصلا هیچ گونه دخولی نداشتی و پیشنهاد میدم برای راحتی و آسودگی بیشتر به ماما یا پزشک مراجعه کنی و برای اینکه دیگ این استرس هارو تجربه نکنی بهتره ترک کنی...
  اینو کسی بهت میگه که خودش ی روز تمام این راهو رفته....
  در پناه حق باشی گلم
  ۱
  ۰
  ir
  با خدا باش.. | ۲ ماه پیش
  لطفا خودتو دوست داشته باش و این عادتو از خودت دور کن هر دختری باید همیشه مواظب با ارزش ترین جای بدنش باشه اون چیزی که ملت بهش میگن بکارت باید برای یه دختر از طلا هم باارزش تر باشه لطفا با زندگیتون بازی نکنید برای لذت شاید 10ثانیه ای . توبه کنید آرامش خدایی را پیدا کنید با ترک این کار
  ۰
  ۰
 
 
cw
Ava.zandi | ۲ ماه پیش
سلام پرده بکارتی که پاره شده و بعدازون چند بار رابطه بوده باشه دکتر میتونه تشخیص میده که بعداز پارگی رابطه بوده یا نه ؟؟؟؟؟؟
در ضمن ترمیم بکارت با لیزر قابل تشخیصه؟؟؟
۰
۲
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  بله قابل تشخیص هست...
  در مورد ترمیم هم که مطالعه کردم باید بگم اگه پزشک حاذق باشه یا توسط پزشک قانونی معاینه بشه کاملا مشخصه. و ترمیم بکارت در کل روش مطمئنی نخواهد بود چون احتمالات پارگی باز وجود داره...
  ۰
  ۰
 
 
us
ساناز | ۲ ماه پیش
سلام من 4بار رابطه داشتم از جلو ولی ن خونریزی داشتم ن درد ولی الان نمیدونم پردم سالمه یانه لطفا جواب بدید؟؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  نوع پرده ی شما حلقوی هستش ، اگه به ماما برید متوجه رابطه ی شما میشه
  ۰
  ۰
 
 
ir
زهرا | ۳ ماه پیش
سلام ببخشید پرده بکارت من از نوع دو تکه هست آیا باید جراحی کنم؟؟لطفا جواب بدید
۱
۰
 
 
ir
ندا | ۳ ماه پیش
ببخشید ۱۳ سالمه و آیا با ۱ یا چند بار انگشت داخل واژه کردن پرده پاره میشود ولی ن خونی بیاید ن چیزی لدفا جواب بدین
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  احتمالش بالاست گلم....
  ۱
  ۰
 
 
ir
ندا | ۳ ماه پیش
سلام آیا وقتی پریود شویم پرده بکارت کانال میشود من قبل از اینکه پریود شوم خودارضایی داشتم آیا ممکنه ب پرده بکارت آسیبی رسیده باشه لدفا جواب بدید و آیا پرده بکارت از راه سوراخ پشت هم پاره میشود؟ لدفا نظر من را هم در کنید نگرانم????☹
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  ...... | ۲ ماه پیش
  دقیقا به خودت داری ظلم میکنی
  ۰
  ۰
  ro
  حسین | ۱ ماه پیش
  با خود ارضایی هیچ مشکلی برای بکارت پیش نمیاد. تنها در صورتی که چیزی فرو بره پاره میشه
  ۰
  ۰
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  از پشت بخاطره فشار ممکنه پرده بکارت اسیب ببینه و بغیر از ضررتاتی که خود معقد میبینه
  ۰
  ۰
 
 
ir
ندا | ۳ ماه پیش
سلام آیا خودارضایی بیش از حد میتونه بکارت رو پاره کنه من حدود ۱ سال پیش خودارضایی داشتم و بعدش حدود ۶ ماه نداشتم ولی باز شروع کردم من ۱۳ سالمه و هنوز پریود نشدم آیا ممکنه ب بکارت آسیبی رسیده باشه لدفا بهم بگید دارم از ناراحتی میمیرم
۰
۲
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  اگه ناراحتی چرا اینکارو میکنی،این کار شایسته نیست
  ۰
  ۰
 
 
ir
ندا | ۳ ماه پیش
سلام من ۱۵ سالمه هنوز پریود نشدم اما خود ارضایی داشتم اما خونی ندیدم بنظرتون پرده م پاره شده یا پریود میشم ممنون اگه جواب درستی بدین
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  ۱۳سال یا۱۵ ساله???? استغقرالله
  ۰
  ۰
 
 
ir
vida | ۳ ماه پیش
سلام.من هجده سالمه،دوران اول پریودیم بود کنجکاوبودم ک خون از کجامیاد چیزی از پرده نمیدونستم خودکار کردم داخل واژنم،ک ی لکه رو شرتم دیدم ولی متوجه نشدم خون بود یا ازقبل این لکه بود،الان ان با آینه دیدم تاکناره هاشو بازکردم سوزش بدی گرف میترسیدم.تاجایی دیدم پایینتراز محل ادرار ی لایه ایی گوشتی سفید سطح نامنظم کاملا پوشونده بود وپایینش ی سوراخ ب اندازه نخود بود،درخلاصه اینکه بالاش پوشیده بود و پاییترش ی سوراخ بود.بنظرتون پرده دارم یا ن؟خیلی ببخشید انقد واضع بیان کردم خودم خجالت کشیدم
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  گل من با این توصیفات که نمیشه تشخیص داد. شما هم بهتره اول آرامشت رو حفظ کنی و بعد به پزشک مراجعه کنی. انشاءالله که چیزی نیست و اگر هم باشه آسیب بر اثر رابطه با سایر آسیب های دیگه کاملا قابل تشخیصه...
  ۰
  ۰
 
 
ir
Setare | ۳ ماه پیش
من دیروز وقتی تو دستشویی خودمو میشستم ناخود آگاه تقریبا نیم سانت انگشتم داخل واژنم رفت آیا این موجب پارگی بکارت میشه؟
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  احتمال آسیب هست نه پارگی....
  اگه خیلی نگرانی به پزشک مراجعه کن خواهر جونم
  ۰
  ۰
 
 
za
مهسا | ۴ ماه پیش
سلام علیکم
میبخشید یه سوال داشتم
آیا قرار گرفتن آلت تناسلی مرد بر رحم زن
یعنی مالش دادن آلت تناسلی مرد به کلتیورس و پاین تر از کلتیورس با فشار البته از روی شلوار میتونه ضرر برسونه به پرده بکارت
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دکتر رضا | ۳ ماه پیش
  احتمال آسیب است ..اگر فشار زیاد بوده
  ۱
  ۰
  ir
  Elnaz | ۲ روز پیش
  بله احتمالش زیاده آسیب دیده بشه
  ۰
  ۰
 
 
ro
نفس | ۴ ماه پیش
سلام من نامزد كرده بودم الان جدا شديم و دوباره ميخام ازدواج كنم پردمم ارتجاعي ميخام خانواده شوهرم نفهمن ك من رابطه داشتم لطفا بگيد من چيكار كنم
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  دکتر رضا | ۳ ماه پیش
  به ارتجاعی بودن تکیه نکنید اگه سکس شدید داشتین یو نرمال به دنبال پرده دوزی باشین
  ۱
  ۰
 
 
ir
Raza | ۴ ماه پیش
ایا آب مرد موقع سکس به پرده زن بخرد ولی هنوز پرده پاره نشده باشه ایا حامله میشود
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دکتر رضا | ۳ ماه پیش
  احتمال دارد ولی کم ..بستگی به شانس شما داره
  ۰
  ۰
 
 
ir
پریسا | ۴ ماه پیش
سلام
من یه بار دوستم خواست بزنه به پشتم من چون جابه جا شدم پا ش با ناحیه ی تناسلیم برخورد کرد دردو سوز ش زیادی تو شکم واون قسمت احساس کردم لکه های قهوه ای رنگ مشاهده کردم تا دو الی سه روز خونریزی کم داشتم تقریبا زمان پریودیمبود حالا میخواستم بدونم پردم رفته یا واقعا پریود شدم
در ضمن پریودی من همیشه شش الی ههفت روز ادامه داره و این مورد واسم بی سابقه بود واسه همین خیلی نگرانم که پردم رفته باشه
ایا لازمه به پزشک مراجعه کنم توروخدا حتما جواب بدین
۱
۱
پاسخ ها:
  de
  پری | ۳ ماه پیش
  سلام میخواستم بدونم ایا با بلند کردن یه جسم خیلی سنگین ممکنه بکارت اسیب ببینه؟
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۲ روز پیش
  ب نظرم حتما ب پزشک مراجعه کن چون شوخی بازی نیست
  ۰
  ۰
 
 
de
صدف | ۴ ماه پیش
سلام
سوالم اينه من يك بار خود ارضايي داشتم اما ارضا نشدم تحريك شدم و از واژان ماده سفيدي ميومد ولي سه روز بعدش تو دستشويي دو قطره خون قهواي ازم امد بعد تا چند روز همش سوزش داشتم و بعد خارش شروع شد
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  نمیتوتم بابت اون دو قطره نظره خاصی بدم جز به ماما مراجعه کردن ، اما نکته خانمای عزیز بهتر است بعد از امدن اب از واژن اون قسمتو تمیز کنیم چون باعث خارش و ....میشه..
  ۰
  ۰
 
 
ir
ک.ع | ۴ ماه پیش
سلام من عقد هستم .دارم جدا میشم.رفتم پیش دکتر که متخصص پزشکی قانونی بود.من رو معاینه کرد وگفت که پرده ام سالمه واز نوع حلقوی وعمیقه.در حین معاینه درد زیادی داشتمو خونریزی هم دیده شد که به من گفتن مال پرده نیست خونریزی مال قسمت های بیرونی هستش.میخواستم بدونم این اتفاق اشکالی نداره؟؟!!
۰
۰
 
 
us
Mahtab | ۴ ماه پیش
سلام ، اگر خود ارضایی بدون دخول انگشت و هیچ شی ای باشه پرده اسیب میبینه ؟
۰
۰
پاسخ ها:
  de
  نفس | ۳ ماه پیش
  سلام
  پرده ی شما پاره نشده.
  ۰
  ۰
 
 
us
فاطمه | ۴ ماه پیش
سلام یه سوال داشتم من برای معاینه بکارتم رفتم گفتن حلقویه سادس ولی انگار تحریک شده یعنی چی این درصورتی که من اصن نه چیزی داخل کردم نه خودارضایی داشتم یعنی بهم گواهی میدن ؟
۰
۱
 
 
us
ملیحه | ۴ ماه پیش
سلام ی سوال من وقتی کلاس پنجم بودم رفتم دستشویی وقتی خواستم بلند شم یهو ی قطره خون افتاد پایین بعدشم خبری نشد ممکنه اونی ک نباید شده باشه؟مرسی
۰
۰
 
 
ir
مریم | ۴ ماه پیش
سلام من یه دختر۲۲ساله هستم درسن ۲۰سالگی بخاطرتکلدادرارد
کترواسم نوارمثانه نوشت ولوله واردمثانم کردن ایاپرده بکارت من اسیب دیده
۰
۰
پاسخ کارشناس:
خیر
 
 
de
فاطمه | ۴ ماه پیش
سلام من در۱۳سالگی وقتی واسه اولین بار درد پریودی داشتم به اندازه نیم یا یک سانت انگشتمو داخل بدنم فرو دادم اون موقع هیچ خونی ندیدم روز بعدش ظهر پریود شدم و تقریبا دو یا سه روز پریود بودم لطفا بگید آیا فقط پریود شدم یا...
۰
۰
پاسخ کارشناس:
پارگی بکارت معمولا با درد همراه است و خون پرده بکارت چند قطره است در اندازه یک انگشت بریدن شاید کمتر
 
 
de
فاطمه | ۴ ماه پیش
با سلام من ۱۳سالگیم وقتی اولین بار درد پریودی کشیدم از شدت درد یکم دستمو به اندازه یک سانت در بدنم فرو دادم ولی اون موقع هیچ خونی ندیدم روز بعدش ظهر پریود شدم و دو یا سه روز ادامه داشت میشه لطفا جواب بدید که فقط پریود شدم یا...
۰
۰
 
 
us
عسل | ۵ ماه پیش
سلام من چند وقت دیگه میرم برای معاینه من تا پنج ماه پیش با آب خودارضایی میکردم پرده من با توجه به تصاویر نت از نوع تیغه ای است و هنگامی که در آینه به آن نگاه میکنم آن تیغه ی وسط هم مانن سوراخ کوچکی است البته مطمعن نیستم دو بار هم اواخر پریودم بود که خود ارضایی کردم با آب و یک قطره خون مشاهده کردم به نظر شما پرده من سالمه لطفا کمکم کنید من باید یک هفته دیگه برم برای معاینه تورو خدا کمکم کنید جوابمو بدید
۰
۰
 
 
us
خورشید | ۵ ماه پیش
سلام من یک ساله ک عروسی کردم نوع پرده بکارتم حلقوی هستش وخونی نیومدبعد از پنج روز رفتم دکترگفتش هنوزپاره نشده و فقط ی خراش برداشته و ممکنه خونی هم نیاد ولی از دوروز پیش بعد نزدیکی خون دیدم و لکه میبینم دوروزه و دل درد شدید دارم پریودمم یک هفته ست تموم شده میخواستم بدونم ممکنه پرده بکارتم الان پاره شده باشه؟
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  بله امکان پارگی وجود دارد
  ۰
  ۰
 
 
us
فاطمه | ۵ ماه پیش
سلام من ۱۶سالمه چند ساعت پیش محکم در حالت نشسته روی اپن آشپزخانه نشستم خودمم پریود بودم آخرام بود خون دیدم بعد کمر درد گرفتم. الان هم احساس میکنم یا نمیدونم همینطوره ولی احساس سوزش میکنم آیا پرده ام سالمه یا نه
۰
۰
پاسخ کارشناس:
خیر با اپن آشپز خونه پرده شما آسیب نمیبینه ! پرده بکارت معمولا با دخول ( ورود آلت داخل واژن ) باز میشه .
 
 
10 | ۵ ماه پیش
سلام ببخشید میخواستم بدونم مکان خونریزی (پ*ر*ی*و*د*)با قسمت پرده بکارت فرق داره یا نه؟
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۲ روز پیش
  نه فرق نداره همونجاست
  ۰
  ۰
 
 
ir
Hstiii | ۵ ماه پیش
سلام من هیچوقت نه خود ارضایی داشتم و نه رابطه ولی چند روز پیش از روی کنجکاوی واژن خودم رو تو آینه نگاه کردم و دیدم سوراخ هست تو چند تا سایت خوندم که نوشته بود اون سوراخ برای خارج شدن خون زمان قائدگیه اما این از سوراخایی که داخل عکسا میبینم بزرگتره و اصلا شبیه سوراخ نیست یعنی ممکنه من هیچوقت بکارت نداشتم ؟!لطفا کمکم کنید.
۱
۱
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  چرا برای راحتی و خیال اسوده ی خودتون به ماما نمیرید،هم برگه سلامت میگیرین هم مطمععن هستید
  ۰
  ۰
 
 
ir
فاطمه | ۵ ماه پیش
باسلام اگ الت مرد کوچک یا پهن باشد ب همان اندازه پاره میشود پرده یا کلا خراب میشود
۰
۱
 
 
ir
کوثر | ۵ ماه پیش
سلام من 13سالمه هنوز پريود نشدم مامانم اينا تو اين سن پريود شده بودند من الان چي بخورم تا پريود شم لطفا کمکم کنيد
۰
۱
 
 
ir
زهرا | ۵ ماه پیش
سلام.با مالش واژن باعث پارگی پرده میشه؟
من دفعه اولم بود یه روز بود که پریودم نیومد همیشه همیجوره پریودم منظم نیس
بعد از مالیدنش چن قطره خون دیدم الان نمیدونم این واسه پریوده بوده یا به پرده آسیب رسیده احساس سوزش هم دارم
ولی یه روز قبل از پریودمم همین جور سوزش ادار داشتم
الان خیلی میترسم به پردم آسیبی رسیده باشه تو رو خدا کمکم کنید دیگه نمیخوام این کارو انجام بدم
۰
۰
پاسخ کارشناس:
چند قطره خون معمولا نشان آسیب پرده است ولی اگه انگشت داخل نکرده باشید , جای نگرانی نیست
 
 
gb
M... | ۵ ماه پیش
سلام من رابطه جنسی داشتم از جلو ولی زیاد نبوده وقبلش انگشت وسط تااخر می‌رفت داخل وبه چیزی برخورد نمی‌کرد یاخون ریزی نبوده . در حین رابطه خون ریزی نداشتم ولی بعده۴/۵ساعت یه خون ریزی خفیفی داشتم. آیا پردم پاره شده؟؟؟؟ینی شب عروسی دیگه خون ریزی ندارم؟؟؟
توروخدا جواب بدین
۰
۰
 
 
gb
M... | ۵ ماه پیش
سلام من رابطه داشتم از جلو ولی خیلی نبود همون موقع خون ریزی نداشتم ولی ۴/۵ساعت بعدش یه خون ریزی خفیفی داشتم .آیا بکارتم پاره شده ؟ینی شب عروسیم خون ریزی ندارم دیگه؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  ...... | ۲ ماه پیش
  اولا وقتی پرده پاره میشه همون وقت خونش میاد ثانیا اگه نگران شب عروسیتی ترک کن این عادت زشتو
  ۰
  ۰
 
 
ir
ناشناس | ۶ ماه پیش
سلام.وقتی بچه بودم سوار دوچرخه عموم شدم که باهاش بازی کنم بعدش نمیدونم چی شد پام لیز خورد اونجام محکم خورد به میله دوچرخه بعد چند لحظه نگا کردم خیلی زیاد خون اومده بود اما دقیقا نمیدونم به کدوم قسمت خورده بود اما الان که دست میزنم احساس میکنم یه چیز سفت گوشتی جلوی واژنم قرار داره بنظرتون پردم سالمه
۲
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  نظر من اینه حتما به پزشک مراجعه کن
  ۱
  ۰
 
 
ir
....... | ۶ ماه پیش
سلام حدود دو هفته از پاک شدن پریودم میگذره و دو روز پیش برای اولین بار رابطه داشتم ،پردم حلقوی هست اما چند دقیقه بعد از رابطه رفتم خودم رو بشورم چند قطره خون دیدم اما قرمز و تازه نبود ،بعد از دو روز، امروز خون ریزی مثل خونریزی پریود دارم ،میشه راهنماییم کنید چه اتفاقی افتاده و باید چیکار کنم
۰
۰
 
 
ir
Sino | ۶ ماه پیش
خواسم بدونم من بعد از پریودی ینی اخراش ک قطره قطره میومد ازم خودارضایی کردم بعد ی قطره خون اومد هیچ دردیم نداشتم و هیچ چیزیم وارد واژنم نکرذم هنوز پردم سالمه؟
۰
۰
پاسخ کارشناس:
اگه خونریزی پریود شما تمام شده بوده و دیگه لکه بینی نداشتید و با انجام خود ارضایی (انگشت) خون تازه دیدید احتمال پاره شدن پردتون وجود دارد !
 
 
ir
یه دختر | ۶ ماه پیش
سلام من دختری بیست ساله هستم دو ساله پیش با انگشت ورود کردم به داخل واژن اما یادم نمیاد که خونی دیده باشم یا حتی بعدشم هیچ درد و سوزشی حس نکردم ..این کار فقط از روی کنجکاوی بوده و نه به قصدخود ارضایی ...عایا به نظرتون پردم پاره شده؟؟..اصلا خود ارضایی نکردم تا به حال
۰
۰
پاسخ ها:
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  اگه خون نباشه خیالت راحت
  ۰
  ۰
 
 
ir
پ... | ۶ ماه پیش
سلام میخواستم بدون کسی که در اثر خودارضایی پرده بکارتشو از دست داده اگه به پزشکی قانونی برای معاینه مراجعه کنه متوجه میشن که قبلا رابطه ای با کسی نداشته؟تووووو رووو خدا جوابمو بدین خییییلییی مهمه برررااام
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  سایر | ۵ ماه پیش
  خیر . میتونید بهانه های دیگه هم بیارید .
  ۰
  ۰
 
 
ir
مریم | ۶ ماه پیش
سلام من رابطه بدون دخول داشتم با فشار الت خون در حد دو قطره اومد و همون لحظه ی کم سوزش اما اصلا آلت وارد واژن نشد بنظر شما پرده پاره شده؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید ممنون
۰
۱
پاسخ کارشناس:
بله !
 
 
ir
مهیا | ۶ ماه پیش
اگه از پرده (تیغه ای) ک معمولا سفت و محکمه و باید با جراحی برداشته شه انگشت عبور کنه احتمال آسیب دیدگی بازم زیاده؟ اگه آره این آسیب دیدگیو دکتر میتونه تشخیص بده ک دخول صورت نگرفته و فقط انگشت بوده؟
۰
۰
 
 
ir
مهیا | ۶ ماه پیش
اگه از پرده (تیغه ای ) ک معمولا دیوارهء محکم دارن و باید جراحی شه انگشت عبور کنه بازم احتمال آسیب دیدگی زیاده ؟ اگه آره دکتر میتونه تشخیص بده ک دخول وجود نداشته و فقط با انگشت آسیب دیده؟
۰
۰
 
 
ee
نشناسی بهتره | ۶ ماه پیش
سلام دوستان من سیزده سالنه یکی دوباری انگشتم ت رو خیلی کم داخل واژنم بردم مثلا چند میلی متر میخوام ببینم پاره نشده باشه ؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  کار شناس | ۲ ماه پیش
  نه پاره نشده اصلا نگران نباش
  ۱
  ۰
 
 
ir
حنا | ۷ ماه پیش
دكتر خوب براي ترميم ميخوام
۰
۰
 
 
ir
... | ۷ ماه پیش
سلام من یه سوال داشتم
من‌مدتی بود خود ارضایی میکردم اما هیچی داخل واژنم نکردم فقط مالش بود بعد از خود ارضایی احساس سوزش تو ناحیه واژن میکردم‌ امکان داده پرده بکارتم اسیب دیده باشه؟؟توروخدا جواب بدین خیلی نگرانم
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  خیر! امکان نداره اگه خون مشاهده نشد
  ۰
  ۰
 
 
ir
zahra | ۷ ماه پیش
ممکنه دو سوراخی باشه و یکی از اونها کوچیک تر و یکی بزرگ تر باشه ؟
۰
۰
 
 
ir
بنده خدا | ۷ ماه پیش
آیا نوازش واژن از روی لباس زیر و شلوار بدون دخول که باعث دیدن خون بشه به معنی از دست رفتن بکارته ؟
۰
۰
پاسخ کارشناس:
اگر دخول حتی با انگشت انجام نشده باشه. خیر
 
 
ir
مینا | ۷ ماه پیش
سلام من با نامزدم در حال معاشقه بودیم و فقط از روی شلوار آلت تناسلی من رو ماساژ داد ولی خون دیدم داخل شورتم آیا باعث پارگی بکارتم شده ؟
۲
۰
 
 
ir
ارزو | ۷ ماه پیش
سلام من چند سال پیش رابطه داشتم جوری ک همون لحضه خون ندیدم وقتی رفتم خونه و ب لباس زیرم نگاه کردم ی قطره خون دیدم البته فردای اونروز هم پریود شدم حالا نمیدونم چون میخاستم پریود شم و نزذیک پریود شدنم بود اون ی قطره ازم خون اومده یا بکارتم پاره شده
الان نامزد دارم رابطه ک ایجاد میکنیم دو سانت از التشو ک وارد میکنه حس میکنم ب چیزی برخورد میکنه و دردم میگیره ولی خودش میگه من حس نمیکنم ک ب چیزی برخورد کنه
ترو خدا بگید بکارتم سالمه یا نه
۰
۰
پاسخ کارشناس:
اگه رابطه قبلی شما واژینال بوده قطعا اون قطره خون از بکارت شما بوده ! خودتون بهتر میدونید خون پریودی چطوری است. درد الانتونم مربوط به اینه که عضلات ابتدای واژن شما منقبض هستند و پیش نیازش اینه آماده بشید قبل از دخول توسط شریک جنسیتون. موفق باشید
 
 
ir
ساحل | ۷ ماه پیش
دخترای عزیز ارزشتون با یه پرده نیست بعضی بهشون تجاوز میشه اما چون ترسیدن نتونست از خودش دفاع کن تسلیم شدن اونم یه تجاوز ولی اینا با کس ازدواج نمیکن یا بعضی میرن خودشون خودارضایی میکن پردهشون از دست میدن بعد طرف خودکشی میکن ایا ارزش شما به یه پرده خیلی براتون مهم نیست ازدواج نکنی برای خودتون زندگی کنین ارزشتون با قلبتون هست نه با پردتون خب یه نفر هم اشتباه میکن پردهشو از دست میده بعد توبه میکن ارزش اون فرد با قلبش هست نه با پردهش لطفا قضاوت نکنین در مورد ادما
۱
۱
پاسخ ها:
  ir
  دکتر رضا | ۳ ماه پیش
  کسایی که بهشون تجاوز میشه میتونن برن شکایت کنن . دختری که از روی عشق گول میخوره سکس میکنه و عقل و منطق رو در نظر نمیگیره درسته گناهیی نکرده اما تو جامعه حال جایی نخواهد داشت بدون پرده بکارت . بکارت خارج از ایرانم وجود داره من 10 سال بدترین شهر های دنیا زندگی کردم و بکارت برای خیلی از دخترا وجود داره و با اون دختر بودنو میشناسن
  ۱
  ۰
 
 
ir
بی نام | ۷ ماه پیش
سلام ببخشید میخواستم بدونم که من مدتی خط هایی مشاهده میکنم و آنها باز میشوند ایا پرده بکارت سالنامه جوابم بدید خواهش میکنم
۰
۰
 
 
ir
نیلو | ۷ ماه پیش
من در روز آخر پریودیم رابطه داشتم ولی کاملاخون ریزیم قطع شده بود بعدازدخول ک انجام شد خونی ک ازخارج شد با آب همراه بودمیخوام بدونم خون پرده بکارتم بوده
۰
۰
 
 
ir
بی نام | ۷ ماه پیش
سلام ببخشید من مدتی که خط هایی روی قسمتی از واژن میبینم و وقتی زور میزنم باز میشه در صورتی که هیچی داخل نبردم خیلی میترسم میشه کمک کنید
۰
۰
 
 
ir
یه دوست | ۸ ماه پیش
به امید روزی که تفکرات جهان سومی از کشور ما بیرون بره و یا حداقل واژه بکارت و اثبات بکارت برای آقایان هم مد بشه همونطور که برای خانم ها هست. والله جاهلان عربستان هم دیگه دنبال این مسائل نیستن!
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دکتر رضا | ۳ ماه پیش
  شما کاملا در اشتباه هستین من اسکاتلند زندگی میکنم و بکارت وجود داره و خیلی هم برا خیلیا مهمه نه برای عدهی خیلی کمی
  ۰
  ۰
 
 
de
سارا | ۸ ماه پیش
از کجا بفهمم ک بکارتم سالمه ؟ مگ بدون مراجعه ب پزشک میشه فهمید ک سالمی یا ن
۰
۰
پاسخ ها:
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  خب از اول کاری نکن ک بعدش بخاطرش بری پزشک
  ۰
  ۰
 
 
de
سارا | ۸ ماه پیش
از کجا بفهمم ک بکارتم سالمه
۰
۰
 
 
ir
فاطمه | ۸ ماه پیش
سلام آیا من چطور بفهمم که پرده دارم یانه
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ روز پیش
  خودت نمیتونی متوجه شی به ماما برو و برگه سلامت بگیر
  ۰
  ۰
 
 
ir
ارزو | ۸ ماه پیش
سلام من ۱۹ سالمه وخودارضایی داشتم وهمیشه فکر میکردم پرده داخل واژن قرارداره...چن بار انگشتم ب اندازه یک سانت وارد واژنم کردم یادمم نمیاد خونریزی داشته ام یان...چندبارم خواستم ب دکتر مراجعه کنم ک جرات نداشتم.اصلا نمیدونم برم چی بگم.انواع بکارتم ک نگاه میکنم واسه من شبیه اونا نیس ممکنه از بین رفته باشه بکارت من؟توروخدا جوابمو بدید ب زودی میخوام نامزد کنم وخانواده دوطرف سر این قضیه خیلی حساسن الان خیلی تو عذابم نمیدونم چیکار کنم؟!!!!!!
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  سعید | ۸ ماه پیش
  دوست عزیز پرده بعضی ها داخلتر قرار داره بعضی ها هم مادرزادی ندارن قبل ازدواج به پزشک مراجعه خواهید کرد و پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتی نگران نباشید
  ۰
  ۰
 
 
ir
شيوا | ۸ ماه پیش
سلام من امروز با نامزدم در حين رابطه جنسی دهاني متوجه شد كه آلتم خونريزي ميكني من در اون لحظه دردي نداشتم ولي قبلش خيلي پاهام باز شده بود حالت سوزش داشتم خون اومد ولي بند اومد نامزدم گفت اصلا ربطي به واژن و بكارت نداره و قسمت ميان مقعد و سوراخ واژنه ولي نميدونم درست ميگه يا نه دارم از استرس ميميرم ايا بكارتمو از دست دادم ؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  سمانه | ۸ ماه پیش
  منم دقیقا همین اتفاق افتاده برام خیلی میترسم از بکارتم باشه
  ۰
  ۰
  ir
  ملیکا | ۶ ماه پیش
  سلام ببخشی سوالم اینه اگر کسی دوره مجردی از عقب رابطه داشته باشه ولی از جلو خونریزی نکرده باشه امکان داره پرده اش پاره بشه
  ۰
  ۰
  ir
  بدون نام | ۵ ماه پیش
  سلام خانم ملیکا از عقب باعث پاره شدن پرده نمیشه
  ۰
  ۰
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  خنگول پرده ک جلویه چه ربطی ب عقب داره
  ۱
  ۱
 
 
de
مهدیه | ۸ ماه پیش
سلام
17سالمه و مجردم.تو دستشویی با دستمال کاغذی آلتم رو خشک میکردم که دیدم دستمال چندقطره خونی شد بعدا هم چن دقیقه یه کمی سوزش داشت متوجه نشدم انگشتم برخورد کرد اونجور شد یا چرا.میترسم پرده ام پاره بشه امکانش هست؟
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  ...... | ۲ ماه پیش
  خب اگه کاری نکردی ترس که نداره شاید مشکل هورمونی داری
  ۰
  ۰
 
 
de
بینام | ۸ ماه پیش
سلام ؛لطفا کمکم کنین؛میخام بدون مراجعه ب پزشک بفهمم پردم سالمه یا نه؛چکار کنم؟؟
۱
۰
 
 
ir
بی نام | ۸ ماه پیش
سلام میخواستم ببینم در چه سنی ÷ریود میشویم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  الهام | ۸ ماه پیش
  سلام درافراد مختلف این زمان فرق می کنه بستگی به وراثت و عوامل مختلف مثل آب و هوا داره... گاهی بعضی ها به طور طبیعی خیلی زود مثلا9سال پریود میشن... بعضی ها هم درکل عمرشون خیلی کم شاید فقط سالی یک یا دوبار پریود بشن....
  ۰
  ۰
 
 
ir
کوثر | ۸ ماه پیش
سلام ببخشید من ۶ روز دیگه عروسیمه واسه گواهی رفتم پیش دکتر گفتن که پرده ام ازنوع حلقوی ارتجایی بادیواره های کوتاهه بنظرتون هنگام دخول خونریزی دارم
۰
۰
 
 
ir
شینا | ۹ ماه پیش
سلام یه مدت پیش داشتم نظافت بدن میکردم یهو بدنم خون اومد نظافت سطحی بود ممکنه ب پردم آسیب خورده باشه دردم نداشت فقط ی قطره خون
۰
۰
 
 
ir
saba | ۹ ماه پیش
من تاحالا نه رابطه ای داشتم نه چیزی اما حودبخود میترسم پرده نداشته باشم یااتفاقی پاره شده باشه ،خودم که باآینه نگاه کردم اصلا شبیه عکسایی که تونت بود نیست کلی چین و چروک هست اصلا نفهمیدم چی ب چیه،چیکارکنم کم کم دارم افسرده میشم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  بانی | ۹ ماه پیش
  بابا دمت گرم
  ۰
  ۰
  ir
  الهام | ۸ ماه پیش
  با آینه که مشخص نمیشه...
  ۰
  ۰
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  خب اگه رابطه نداشتی از چی میترسی یا اینکه از خودت شک داری؟
  ۱
  ۰
 
 
ir
مهسا | ۹ ماه پیش
سلام ببخشید من در دوران دبستان رابطه ایستاده کردم حالا پرده من پاره شده یا نه خیلی نگرانم باید چه کار کنم به نظر شما پرده بکارت ندارم
۰
۰
پاسخ ها:
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  دوران دبستاااااااااااااان؟؟؟ ینی با شخصی؟ عجب چیزی.
  ۱
  ۰
  ir
  ... | ۱ هفته پیش
  دبستان وای دلم خخخخخخ
  ۰
  ۰
 
 
ir
حانیه | ۱۰ ماه پیش
سلام ببخشی یه سوال داشتم من چند باری از عقب رابطه داشتم از اون رابطه ها دو سه سالی میگذره برم دکتر مشخص میشه ؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Dr.hamedi | ۹ ماه پیش
  اگر از پشت انجام داده باشی ربطی به بکارت بودن نداره از جلو دادن اسیب می رساند
  ۰
  ۰
  ir
  Dr.hamedi | ۹ ماه پیش
  نه پرده ی بکارت ربطی به رابطه ی جنسی از پشت نداره فقد مواظب باشید قبل از ازدواج کاری انجام ندید که ممکن اسیب برسه به بکارت شما
  ۰
  ۰
 
 
ir
حانیه | ۱۰ ماه پیش
سلام ببخشی میخواستم بدونم من چند باری از عقب رابطه داشتم از اون رابطه ها دوسه سالی میگذره بنظرتو برم معاینه معلوم میشه ؟؟؟
۰
۰
 
 
ro
زهرا | ۱۰ ماه پیش
سلام.من دوبار پشت سرهم عادت ماهیانه شدم دکتر رفتمو گفت بخاطر استرس زیاد یا ترسه و تقریبا بعد از نه روز واسه بار سوم عادت شدم درحالی ک قبلش افتادم و بلافاصله خون ریزی داشتم ک طی چند روز دیده میشد ولی کم بود و ب دلیل اینک قبلا دوبار عادت شدم با فاصله ی کم این دفعه هم گذاشتن ب پای عادت شدنم الان ترس از نداشتن بکارت دارم امکان هست پاره شده باشه؟
۰
۰
 
 
de
hasti | ۱۰ ماه پیش
سلام خسته نباشید...
اگربعدازخودارضایی هیچ خونریزی دیده نشه.
ممکنه ک پرده بکارت اسیب دیده باشه؟
۰
۰
 
 
ir
Setare | ۱۰ ماه پیش
سلام نوك آلت نامزدم وارد ابتداي واژن شد بدون خونريزي و درد ريادي امكان اسيب ديدگي هست؟
۱
۱
پاسخ کارشناس:
معمولا پارگی بکارت با مقداری خون حتی چند قطره همراه است , چنانچه همراه با خونریزی نبوده جای نگرانی نیست.
 
 
ir
Setare | ۱۰ ماه پیش
سلامي من مدتي است نامزد هستم و رابطه مقعدي داشتم نأمزدم ندانسته نوك آلت را وارد ابتداي واژن كرد أما نه درد داشتم و نه خونريزي أيا امكان اسيب ديدگي هست؟
۰
۰
پاسخ کارشناس:
نامزدتان بیشتر میتواند پاسخ دهد که دخول تا چقدر انجام شده ! پارگی بکارت معمولا مقداری کم خونریزی ( حتی چند قطره را همراه است ) ولی برای همه با درد و خونریزی همراه نیست !
 
 
.... | ۱۰ ماه پیش
سلام من یه دوستی دارم پردش دندانه (حالت ارتجاعی )داره یک بار رابطه جنسی داشته الان میخواد بدونه پردش به حالت اولیه خودش بد از مدت ها بر میگرده ؟ باید چه کاری انجام بده ؟ خواهش میکنم زود جواب بدین خیلی واسش مهمه
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  الهام | ۸ ماه پیش
  اگه رابطه جنسی کامل داشتن مشخص میشه.... ترمیم شدنی نیست...
  ۰
  ۰
 
 
ir
ستاره | ۱۱ ماه پیش
سلام
وقت بخیر
کاش مدل اون تصاویری که از بکارت واقعی گذاشته بودین رو توضیح میدادین.
ممنون
۰
۰
 
 
ru
کامبیز | ۱ سال پیش
البته این روزا که اگه پرده را هم بدن دم کار و موقع عشق بازی نتونن خودشون کنترل کنن و کار از کار بگزره .!! به راحتی پرده را ترمیم میکنند و پرده نو جایگزین میگردد از روز اولش هم بهتر.. بعضی دختر خانمها حتی به دفعات ترمیم میکنند پرده را ..چه میشه کرد اختیار از کفشون در میره و به دوست پسرشون میگن محکم بکو توش !!!
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دیبا | ۱۰ ماه پیش
  نه دوسته عزیز چون در عقد بر باکره بودنه دختر میشود .اگر نباشد یعنی تدلیس کرده وعقد باطل و مهر باطل می شودوهمچین علکی هم نیست. دوخته ترمیم مشخص میشود اگر داماد از خانواده همسر بخواد که گواهی سلامت بیارن
  ۱
  ۰
 
 
ir
fatemeh | ۱ سال پیش
هوم؟
۰
۰
 
 
ir
fatemeh | ۱ سال پیش
شاید نشانه پریودی باشه
۰
۰
 
 
de
فاطمه | ۱ سال پیش
سلام خسته نباشید من 14 سالمه من چند باری خود ارضایی کردم ولی میخواستم بدونم که بدون مراجعه به پزشک چجوری بفهمم که پرده بکارت دارم یانه
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Mona | ۹ ماه پیش
  سلام منم همچین مشکلیو دارم میتونم جوابشو بگیرم بدون مراجع به پزشک ببینم پرده بکارتم سالمه یا نه ؟؟؟
  ۰
  ۰
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  همتونم خودارضایی انجام میدین
  ۰
  ۰
 
 
ir
ندا | ۱ سال پیش
با سلام
من از دوران کودکی خودارضایی می کردم تا دوره دبیرستان که متوجه شدم کارم حرامه و ترکش کردم. الان ترس از پرده بکارتم دارم (فک کنم یکی دوبار انگشتمو …). سال پیش رفتم پیش خانم دکتر نیره نصیری تو تهران برای معاینه پرده بکارت گفتن سالمه و پرده حلقوی از نوع ارتجاعی ولی ازم پرسید چیزی شده که بهش بگم ولی من چیزی نگفتم. تو اینترنت مشخصات این نوع پرده رو خوندم بیشتر شک برم داشت که کاش به خانم دکتر میگفتم شاید دقیق تر معاینه میکرد.
میخواستم ازتون ***ه بگیرم که چیکار کنم؟ به نظرتون دوباره برم برای معاینه؟ (میخوام ازدواج کنم ولی میترسم بخاطر پرده بکارت)
۰
۰
پاسخ ها:
  de
  hasti | ۱۰ ماه پیش
  منم همچین مشکلی دارم
  ۰
  ۰
 
 
ir
لاله | ۱ سال پیش
سلام
من روز جمعه با نامزدم رابطه داشتم و با درد و خونریزی شدیدی همراه بود و امروز سه شنبهس و من همچنان درد و خونریزی دارم . آیا خونریزی بعد از چند روز طبیعیه؟
۰
۰
 
 
ir
نگار | ۱ سال پیش
سلام
من یک دخترپانزده ساله هستم...
می خوام ازسلامت پرده بکارتم بدون مراجعه به پزشک آگاه بشم.
بایدچطور این کارروانجام بدم؟
نمی خوام خانوادم مطلع بشن...
درضمن من مدت خیلی کمی خودارضایی داشتم.
ممکنه باداخل کردن سطحی دویاسه باریک دسیله،پرده ازبین رفته باشه؟
اگرهیچگونه علائمی ازپاره شدن پرده نداشته باشم بازم ممکنه پرده آسیب دیده باشه؟
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  مرضیه | ۱ سال پیش
  میخوام پرده ام کاملا پاره بشه باید چیکار کنم
  ۱
  ۰
 
 
ir
احمد | ۱ سال پیش
من با دختری دوست هستم میخوایم با هم ازدواج بکنیم ولی زوده ولی دختره اسرار داره با هم سکس انجام بدیم من راضی به این کار نیستم ولی ایشون خیلی اسرار داره چه باید کرد
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  لعیا | ۱ سال پیش
  اسرار ایشون نشون میده که یه مقداری مشکل داره
  اگه به خوب بودن و پاکی ایشون ایمان دارید وباور دارید که شما را خوشبخت میکنند و همیشه وفادارمیمونند و ذره ای شک به ایشون ندارید
  بهتره موکول کنید به بعد از عقد..
  نزدیکی قبل از عقد به این معناست که هر دو شما به خودتون خیانت کردید و گرنه ازدواج پاسخگوی نیاز شما خواهد بود
  ۱
  ۰
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  زمونه رو باش دختره ب پسره اجبار میکه سکس کنیم اما پسره نمیخواد. شاید دختره قبلا با کسی دیگه رابطه داشته الان میخاد خودشو بندازه سر این
  ۰
  ۰
 
 
ro
sara | ۱ سال پیش
بنظر بنده دختر چه پرده داشته باشه چه نداشته باشه صد سال هم بمونه بترشه بهتر از اینکه با این پسرای فاسد ازدواج کنه بجای اثبات وجود یا ناموجود بودن پرده آزمایش ایدز را برای پسرا اجبار کنند
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  حمید | ۹ ماه پیش
  به نظرم خانم ها هم باید این کار رو انجام بدن .
  ۱
  ۰
 
 
ir
محسن | ۱ سال پیش
سلام من حدود2 ساله عقد کردم چند وقته که چند باریاز جلو با خانومم ارتباط برقرار کردم ولی از پاره شدن پردش خبری نبود و التم تا اخرداخل شد و اتفاقی نیوفتاد به نظرشما دلیلش چیه که خون نیومد پرده خانم از قبل اسیب دیده بوده یا نه خانمم باکرس یا نه از چه طریق میشه فهمید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  لعیا | ۱ سال پیش
  سلام
  برادر من یه توصیه بهتون میکنم
  اگه به پاکی همسرت طی این دو سال یقین پیدا کردی پس نیازی به پیگیری نیست
  ولی در کل همه ی کسانی که پرده دارند خون ریزی ندارند
  و همهی کسایی که پرده ندارند و یا آسیب دیده به خاطر عمل نامشروع نیست ممکنه ژنتیکی باشه یا طی یک حرکت ورزشی سنگین این اتفاق افتاده
  پس نگران نباشید و به دنبال ایاد آرامش در زندگیتون باشید نه مشوش شدن خاطر خودتون وهمسرتون
  خوشبخت باشید
  ۰
  ۰
  de
  فاطمه | ۱ سال پیش
  اقا محسن بعضی از خانم ها از زمان تولد پرده بکارت ندارند یا بعضی ها هیچ خونریزی ندارند همه ی این علائم طبیعی چون من مطالب زیادی در این مورد خوندم به زندگی مشترکتوت شک و شوقه راه ندید
  ۰
  ۰
  ir
  عالیه | ۵ ماه پیش
  دیگه وقتی خودت باهاش رابطه برقرار کردی چطو میخوای بفهمی؟
  ۰
  ۰
  ir
  زیبا | ۲ ماه پیش
  خب دیگه , ????
  اگه خودت قبلا رفتی خرابی که جفتتون مشگل دارین ب پا هم پیر بشین.اگرم نرفتی خرابی ,,,,,, و من الله التوفیق
  ۰
  ۰
 
 
ir
مینا | ۱ سال پیش
با سلام و احترام
من یک پزشک متخصص بهداشت باروری هستم، لازم می دانم به نویسنده محترم سایت نکاتی را در مورد خود ارضایی یاد آوری کنم، این عمل زشت، ناپسند و خطر ناک نبوده (بدون ورود شی به داخل واژن)از آنجایی که با توجه به فرهنگ جامعه ما که برقراری هر گونه رابطه جنسی بجز در چارچوب ازدواج، خلاف شرع و قانون می باشد. به منظور ارضا نیازهای جنسی روشی بهداشتی، ساده و بی خطر بوده و تا حد زیادی از فساد اخلاقی افراد پیشگیری می کند(پیشنهاد می شود قبل از گذاشتن مطلب در رابطه با مسایل و روابط جنسی، مطالعه ای در کتاب ها و رفرنس ها سکسولوژی یا حضور در کارگاه های مربوطه داشته باشید و به مردم اطلاعات صحیح و علمی ارایه بدهید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  لعیا | ۱ سال پیش
  شما واقعا دکتری؟؟؟
  اگه واقعا پزشکی په جوری نمیتونی درک کنی فردی که خود ارضایی میکنه به خاطر اون لذ ت کوتاه چقدر فشار روحی تحمل میکنه
  البته شاید شما روح انسان براتون بی اهمیتباشه ..
  ولی به نظر من پزشکی که نتونه همه ی ابعاد را بسنجه..
  پزشک نیست..
  ۰
  ۰
  ir
  سعید | ۸ ماه پیش
  منم با خود ارضائی موافقم دوست عزیز کسی که میخواد در سن سی سالگی یا بیست و پنج سالگی ازدواج کنه چطور میتونه نیازهای جنسی خودش رو بعد بلوغ سرکوب کنه که اگه بتونه اینکارو بکنه بعد ازدواج با بی میلی جنسی و انواع بیماری های جنسی برخورد خواهد کرد خود ارضائی صحیح رو باید به مردم آموزش داد سرکوب میل جنسی ظلم بزرگی که یک فرد به خودش میکنه البته بازم میگم باید راه و روش درستش رو یاد بگیرید تا بهتون آسیب نرسه ولی در صورتی که آسیب بزنه در مقابل اسیب سرکوبی میل جنسی خیلی ناچیزه
  ۰
  ۰
  مهدیه | ۳ ماه پیش
  تو داری حرام خدا رو توجیه واسش میاری و حلالش میکنی؟؟؟
  ۱
  ۰
 
 
gb
melika | ۱ سال پیش
سلام خسته نباشید.من در دستشویی آب با فشار به رحم من برخورد کرد.بعد در حدود نیم ساعت بعدش در هنگام ادرار تیر کشید و اندازه 1 عدس لخته خون دیدم.و فرداش دیواره رحم تیر کشید.ایا ممکن است بکارت از بین رفته باشه؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ee
  منصور | ۱ سال پیش
  بی پرده شدی رفت
  ۰
  ۰
  ir
  fati | ۱ سال پیش
  یا خدا چقد بد
  ۰
  ۰
  ir
  دکتر | ۶ ماه پیش
  بله متاسفانه از بین رفته
  ۰
  ۰
  ro
  زینب | ۳ ماه پیش
  شما پسرا چرا میاین ب این سایت ها آیا شما هم مشکل بکارت دارین؟
  ۱
  ۱
  ir
  Elnaz | ۲ روز پیش
  پسرای قدیم خجالت نمیکشن
  ۰
  ۰
 
 
ir
p30webhost | ۱ سال پیش
ممنون عالی بود
۰
۲
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter