پرده بکارت به همراه پاسخ به سولات دختران+تصاویر

۴۵۲,۰۰۷
۴۳۰
۳۶۲
سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۱

معنای پرده بكارت چیست؟

پرده بکارت

پرده بکارت ، غشاء البکارة ، هایمن،hymen، به زبان لاتین برگرفته از نام الهه عروسی در فرهنگ یونان باستان است. در زبان فارسی بكارت به مفهوم دوشیزه بودن ، دختری و تازگی استفاده می شود.بکارت در اصطلاح پزشکی به انواع پرده ها گفته می شود. از جمله پرده یا غشایی که قلب را احاطه می کند ولی به دلیل کاربرد بیشتر آن در غشای واژن ، این واژه ، معادلی برای پرده بکارت واژن جا افتاده است.
اما در اصطلاح عموم، پرده بكارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می پوشاند.

به چه کسی باکره می گویند؟

از دیدگاه های مختلف مفهوم باکرگی متفاوت است. از نظر پزشکی به دختری باکره می گویند که پرده بکارتش سالم باشد. بنابراین حتی اگر پرده بكارت او به یک علت طبیعی و بدون دخول آلت ، مانند وارد شدن یک شی در واژن به صورت تصادفی ، پاره شود ، آن شخص دیگر باکره نخواهد بود.


از نظر فقهی به دختری باکره می گویند که پرده بکارت او سالم باشد. با این توضیح که وقتی اولین نزدیکی و دخول صورت گرفت دیگر دختر باکره محسوب نمی شود ، ولو پرده بکارت وی از نظر علمی سالم بماند و هیچ آسیبی نبیند.از نظر قضایی و قانونی دختری باکره است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد.


بنا بر این به محض این که اولین ازدواج وی ثبت شود ، وی دیگر دوشیزه نخواهد بود ، حتی اگر از نظر علمی و فقهی پرده بكارت وی سالم باشد. همچنین حتی اگر پرده بکارت دختری سالم نباشد و در عین حال سابقه ازدواج برای وی ثبت نشده باشد ، از نظر قانونی باکره خواهد بود.

فرایند شکل گیری پرده بکارت به چه صورت است؟

پرده بکارت


تشکیل پرده بکارت -اندام جنسی جنین در مراحل اولیه رشد کاملاً بسته است و به مرور لایه های پوستی به صورت ناقص از هم جدا می شوند وپرده بكارت را تشکیل می دهند. پرده بكارت شکل ثابتی ندارد و در بسیاری از زنان نیز از ابتدا وجود ندارد و به مرور تشکیل می شود. در صورتی که در مرحله قبل از تولد تقسیم لایه های پوستی به طور کامل انجام شود ، باعث می شود تا این دسته از خانم ها که درصد کمی از جامعه هستند ، به طور مادرزادی پرده بکارت نداشته باشند.

فایده پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت

برخی تصور می کنند وجود پرده بكارت فقط برای اثبات دوشیزگی و عدم ارتباط جنسی زن است. در پاسخ به این سوال و نیز فواید پرده بكارت می گویم:
1. پرده بکارت مختص انسان نیست. بسیاری از پستانداران مانند اسب ، وال و ...
نیز از وجود چنین پرده ای بهره مندند. در حالی که در حیوانات مساله دوشیزگی مفهومی ندارد. بنا بر این عامل وجود پرده بكارت در انسان نمی تواند صرفا اثبات دوشیزگی باشد و اگر کسی پرده بكارت را نداشت به مفهوم پاک نبودن یا ارزش نداشتن این شخص نیست.

2. اگر علت پرده بكارت عدم رابطه جنسی باشد ، بدون اسیب رساندن به این پرده نیز می توان رابطه جنسی داشت. بنابراین نمی توان داشتن یا نداشتن پرده بكارت را نشانه پاکی یا ناپاکی یک شخص دانست. علاوه بر این چه بسا فردی پس از رابطه توبه کرده باشد و مقام معنوی ای بالاتر از کسی که پرده بکارت دارد ، داشته باشد.

3. بسیاری از پزشکان می گویند،پرده بكارت موجب حفظ دستگاه تناسلی از بیماری های عفونی در نوزادی است .

4. برخی نیز معتقدند که پرده بکارت مانند آپاندیس است که فلسفه آن چندان روشن نیست.

محل قرار گیری پرده بکارت کجاست؟

پرده بکارت

پرده بکارت در حقیقت بخش خارجی اندام جنسی است.به همین دلیل دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. اما ورودی دهانه واژن در برخی از افراد در همان ابتدای اندام تناسلی است و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست.

بعضي مادر زاد پرده بكارت ندارند، بعضي ديگر پرده بكارتشان بدون سوراخ است، درحاليكه برخي ديگر پرده بكارت بسيارضخيمي دارند كه ممكن است براي پاره كردن آن،كمك پزشك مورد نياز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسي جلوگيري شود،اين شيوه را بريدن پرده بكارت مي نامند.

طي اولين دخول ، پرده بكارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسيم ميشود، غالباً تا زماني كه زن نوزادي به دنيا بياورد باقيمانده پرده بكارت در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

پرده بكارت يك غشا نازك، همراه با سوراخ يا سوراخهايي براي عبور جريان خونريزي عادت ماهيانه از درون آن است مي توان گفت در بچه ها و اطفال پرده بكارت ه مي تواند تا حدي يك نقش محافظتي را در برابر وارد شدن اشيا به داخل واژن بازي كند.

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن،خونریزی وجود دارد؟

پرده های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:

پرده بکارت

الف) پرده بکارت حلقوی: در این نوع پرده بکارت، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

ب) پرده بکارت ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج)پرده بکارت تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

د) پرده بکارت غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

ھ) پرده بکارت بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت حلقوی چیست؟

یعنی یک چیزی شبیه پرده است یا این که فقط یک سوراخ کوچک است که با دخول پاره می شود؟پرده های بکارت حلقوی دو نوعند :


1)قابل اتساع
2)غیرقابل اتساع.


انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می شوند و مانند سایر انواع بکارت هستند.اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نیست. افراد زیادی به خاطر این توهم مکررا به پزشکی قانونی مراجعه می کنند ولی با یک معاینه سطحی توضیحات لازم را به این ها می دهند.در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

آیا می توان تشخیص داد که پرده بکارتی وجود دارد یا نه و نوع آن چیست؟

تشخیص پرده بکارت تنها از طریق معاینه امکان پذیر است. برای معاینه پرده بکارت نیز ، سه راه وجود دارد.

-مراجعه به متخصص زنان و زایمان یا اورولوژیست. در این صورت حتما به متخصص خانم مراجعه کنید. هم برای این که گناه نکرده باشید. زیرا معاینه بدون ضرورت زن توسط مرد، جایز نیست. هم این که امنیت روانی بیشتری دارید. هم این که از عواقب سو آن در امان خواهید بود. کمتر مردی است که اندام جنسی زن غریبه را ببیند و تحریک نشود و ... . مراجعه به متخصص زنان و زایمان تنها برای معاینه و اطمینان از نداشتن مشکل است. ولی جنبه قانونی ندارد.


-مراجعه به پزشکی قانونی برای گرفتن گواهی سلامت. پزشکی قانونی با توجه به تخصصی که دارد بهتر از متخصص زنان و زایمان تشخیص می دهد که ارتباط جنسی برقرار شده است یا خیر. به همین دلیل است که از نظر قانونی تنها پزشکی قانونی می تواند گواهی سلامت برای پرده بکارت صادر کند.

آسیب پرده بکارت

پرده بکارت از نظر فرم در چند نوع می باشد و برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود از جمله :


-ورزش های سنگین حرفه ای از جمله ژیمناستیک
-انجام نزدیکی و فعالیت جنسی با مرد - دخول آلت تناسلی
-عمل بسیار ناپسند و مضر و پر خطر خودارضایی
-برخی نیز بطور مادر زادی با مشکل آسیب یا حتی نبود پرده بکارت مواجه هستند
-تصادف
-عملهای لگنی وخیم و ....

پرده بکارت

قابل توجه اینکه تمامی مسائل ذکر شده بالا توسط پزشک قابل معاینه و تشخیص صد در صد می باشد . از جمله موارد ذکر شده در بالا مسئله خودارضایی می باشد. پرده بکارت بافتی بسیار حساس و نازک دارد و با کوچکترین تحریک آسیب پذیر می باشد . گرچه تحریکات کوچک و مختصر آسیب کامل به پرده بکارت نمی رساند ولی همین آسیب جزئی برگشت ناپذیر و قابل تشخیص است و سبب حساس شدن آن و احتمال پارگی وجود دارد .

مالش گاهی ناخواسته با ورود و یا حرکت انگشت به سمت کانال واژن می تواند می تواند سبب آسیب شود اگرچه درصدش پایین است ولی یک احتمال آسیب می باشد .توصیه اکید ما اینکه از عمل بسیار ناپسند و ناخوشایند خودارضایی دوری کنید تا بر اثر چند لحظه کوتاه احساس لذت جنسی که بر اثر خودارضایی حاصل می شود و عذاب وجدان سختی را به همراه دارد ، زندگی مشترک آینده خود را دچار مخاطره نسازید و خود را دچار فشارهای روحی روانی نسازید .
در خودارضایی دختران ورود انگشت و یا هر وسیله ای دیگر سبب آسیب قطعی به پرده بکارت می شود و مالش سبب بروز آسیب نمی شود .


تشخیص و بررسی آسیب به پرده بکارت برای افراد غیر متخصص بسیار مشکل می باشد . اینکه بکارت در اثر مالش آسیب نمی بیند دال بر این نیست که می توان خودارضایی با مالش رو انجام داد . این عمل سبب بروز مشکلات جدی روحی و جسمی به فرد شده و اثرات مخربی در زمان ازدواج خواهد داشت .

سوال و جواب هایی پیرامون پرده بکارت و مسائل جنسی مربوط به آن که در بین دختران و زنان جوان که وجود دارد رو تا حد امکان در این پست به آن ها پاسخ داده شده است .

پرده بکارت چیست ؟

پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می‌پوشاند.

.سوال و جواب های شایع مربوط به پرده بکارت

چرا شکل پرده بکارت من با آنچه در تصاویر اینترنتی می بینم ، متفاوت است؟ آیا برای من مشکلی پیش آمده است؟

اولا توصیه می کنم برای ارضای حس کنجکاوی خود در مسائل جنسی به مشاهده تصاویری که دیدنشان گناه است ، متوسل نشوید. هم ارزش ندارد ، هم این که سوالاتی را برای شما به وجود می آورد که نتیجه آن جز نگرانی و افسردگی چیز دیگری نخواهد بود .


ثانیا شکل ، رنگ و حالت اندام جنسی در افراد مختلف متفاوت است. بنا بر این اندام جنسی خود را با دیگران مقایسه نکنید. کلیات آن در همه مشترک است اما در مسائل جزئی تفاوت های بسیاری وجود دارد.

چرا پرده بکارت من سوارخ است. نگرانم که پرده بکارتم خود به خود پاره شده باشد؟

همه پرده های بکارت سوارخ هستند. از طریق همین سوارخ است که خون قاعدگی از مهبل خارج می شود. البته در افراد محدودی پرده های بکارت به طور کامل بسته است. این گونه افراد وقتی که به سن قاعدگی برسند،‌ به دلیل جمع شدن خون در پشت پرده بکارت احساس درد می کنند که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان پرده بکارت آن ها برداشته شده و گواهی لازم نیز توسط پزشک قانونی به آن ها داده می شود تا موقع ازدواج مشکلی نداشته باشند.

آیا هنگام نزدیکی یا وارد کردن شی خارجی به واژن ،‌ پرده بکارت کلا از بین می رود؟

خیر . ممکن است پرده بکارت از چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم شود. یا ممکن است موجب پارگی بخش کوچکی از جداره آن و در نتیجه پارگی تعداد اندکی مویرگ و خونریزی مختصری شود . بقایای پرده بکارت تنها هنگام زایمان است که به طور کامل از بین می‏رود.

ایا ممکن است پرده بکارت هرگز پاره نشود؟

بله. در چنین مواردی به پزشک مراجعه می کنند تا به وسیله عمل جراحی پرده برداشته شود.

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن ، خونریزی وجود دارد؟

پرده‌های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده‌های بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:


الف) حلقوی: در این نوع ، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

ب) ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج) تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

د) غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

ھ) پرده بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت من از نوع حلقوی است.آیا می توانم بادوست پسرم رابطه جنسی داشته باشم؟

خیر. اولا صرف نظر از جنبه پزشکی مساله از نظر شرعی این رابطه حرام است و در صورتی که اتفاق بیفتد زنا شده که گناه کبیره است. ثانیا هر گونه رابطه جنسی و عمل دخولی که صورت بگیرد حتی در پرده حلقوی و ارتجاعی ، توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص است، حتی اگر پرده پاره نشده باشد.

آیا با داخل کردن انگشت امکان دارد پرده بکارت به تدریج نازک شده و در نهایت پاره شود؟

نمی توان در پاسخ به این سوال نظر قطعی داد. این بستگی به محل واقع شدن پرده بکارت و نیز نوع پرده بکارت و بزرگی و کوچکی انگشت دارد. ولی این گونه نیست که پرده به مرور به وسیله انگشت نازک شود. بلکه به طور جزئی صدمه می بیند. برای تشخیص این پارگی پرده بکارت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

آیا متخصص هنگام معاینه پرده بکارت من می تواند بفهمد که قبلا خودارضایی داشته ام یا نه؟

خیر. اگر خودتان چیزی نگویید ، نه متخصص ، نه همسرتان و نه هیچ کس دیگر ، متوجه نمی شود. ضرورتی هم ندارد که چیزی بگویید. بعضی از پزشکان ممکن است سوالاتی در این مورد از شما بپرسند اما این سوال دلیل بر این نمی شود که چیزی فهمیده باشند.

من از پاره شدن پرده بکارتم نگرانم ولی می ترسم برای معاینه به متخصص مراجعه کنم؟ ممکن است به خانواده ام اطلاع دهد.

شما هرگز نباید از مراجعه به متخصص هراسی به دل خود راه دهید. پزشک متخصص نیز انسانی است مانند من و شما که به قوانین انسانی پایبند است. یکی از وظایف اولیه پزشکان رازداری است. در ماده ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی آمده است که افشای اسرار بیماران جرم است و مجازات دارد. مجازات آن هم سه ماه و یک روز تا یک سال حبس ، یا یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی است. بنا بر این حتی اگر پزشکی چنین کاری را انجام دهد شما از حیث قانونی می توانید علیه وی شکایت کنید. پزشکان دائما با بیماران مختلف سروکار دارند . آن ها بیش از شما به حفظ اسرار پایبندند. اصلا شغل پزشکی به صورتی است که افراد مختلف مشکلات و بیماری خود را در حدی که حتی به نزدیکترین افراد خانواده خود نمی گویند را با آنها در میان می گذارند. بنا بر این ترس به دل خود راه ندهید و حتما برای معاینه مراجعه کنید. البته برای اسودگی خاطر ، اگر به پزشک ناشناس مراجعه کنید بهتر است.

من در دوره قاعدگی لخته خون مشاهده کردم. آیا این لخته خون نشانه پارگی بکارت من است؟

خیر. وجود لخته خون در قاعدگی طبیعی است و ربطی به پرده بکارت ندارد اما اگر بیش از حد این اتفاق برایتان می افتد ،‌ به پزشک مراجعه کنید تا ادامه یافتن آن منجر به کم خونی نشود و با تجویز داروهای لازم درمان شود.

من تازه ازدواج کرده ام اما می ترسم خونریزی و درد شدیدی هنگام برداشته شدن پرده بکارت داشته باشم؟

بیهوده مضطرب نباشید. خونریزی پاره شدن بکارت در حد چند قطره مختصر خواهد بود که حتی در برخی به سختی تشخیص داده می شود. اما برای این که درد نداشته باشید ، همسرتان باید با روش درستی عمل نماید. اگر آمادگی روحی لازم برای نزدیکی نباشد و تحریک لازم صورت نگرفته باشد این درد خواهد بود. توصیه می کنم در اولین شب عروسی نزدیکی صورت نگیرد. صبر کنید و با آرامش کامل و آمادگی لازم اقدام کنید. نگران حرف دیگران هم نباشید . قبل از نزدیکی لازم است برای دخول بدن شما انقدر تحریک شده باشد که متمایل به برقراری رابطه شود. پیش از هر چیز باید به آرامش در این رابطه تمرکز کنید و به موضوع بکارت و برداشته شدن آن اصلا فکر نکنید. این مشکل کاملا جنبه روحی دارد. توصیه می کنم همسرتان با پزشک حتما مشاوره داشته باشد تا بهتر بتواند به شما کمک کند. ایشان اگر درست عمل نماید ،‌ نقش موثر و مهمتری را ایفا خواهد کرد.

من هنوز نتوانسته ام پرده بکارت همسرم را بردارم و موقعی که فشار میدهم درد بسیار زیادی را متحمل میشود. ایا میشود از اسپری بی حس کننده استفاده کرد و اگر می شود: اسپری را باید مستقیما بر روی پرده بکارت بپاشیم؟
برای از بین بردن درد ناشی از پاره نمودن پرده بکارت هرگز نباید از اسپری بی حس کننده استفاده کنید. بسیاری از خانم ها به دلیل حساسیت قسمت‏های داخلی مهبل ، نسبت به داروهای بی حس کننده دچار سوزش شدید می شوند.
شما برای برداشتن پرده بکارت همسرتان ابتدا باید آمادگی لازم را برای وی ایجاد کنید. به طوری که ایشان تصور کند صرفا می خواهید به ایشان لذت بدهید و در صدد پاره کردن پرده نیستید. اما در زمانی مناسب به طور ناگهانی اقدام به فشار مناسب جهت پاره کردن پرده کنید. اگر فشار شما ارام (کند و به مرور) باشد طبیعی است که درد آن و نیز نگرانی همسرتان اجازه نمی دهد که ادامه دهید. اما در پرده های معمولی اگر به صورت ناگهانی اقدام شود مشکل حل می شود. برای شما یک مثال می زنم : اگر دندان پزشک ، دندان سست را بدون شدت و فشار لازم و خیلی کند و آرام بکشد ، طبعا شخص خیلی آزار خواهد دید. اما اگر غافلگیرانه و به یکباره اقدام کند ، موفق خواهد بود و درد کمتری هم متوجه شخص می شود.
توجه: در برخی از افراد پرده به صورتی است که باید با جراحی برداشته شود. روشی را که گفتم آزمایش کنید . اگر درست عمل کردید و جواب نداد جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان اقدام کنید.

مطالب مهم و پاسخ به سوالات شایع قســـــمت دوم :

۱ – در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد.

۲ – اگر لب بزرگ و کوچک کنار زده شود ، پرده اولین قسمتی است که مشاهده می شود ؛ شاید خوده فرد (به دلیل عدم آشنایی با آناتومی منطقه) فقط قسمتی صورتی رنگ را مشاهده نماید ولی پزشک متخصص با معاینه (روی صندلی و موقعیت مخصوص ) به راحتی آن را تشخیص می دهد.پس بانوان عزیز، از کنجکاوی در مورد این منطقه جدا خودداری کنید، چون چه آسیب وارد کنید و چه وارد نکنید این مورد تا زمان ازدواج و برقراری اولین رابطه جنسی باعث ایجاد استرس و تشویش در شما خواهد شد.اگر به اطلاعاتی در مورد ناحیه تناسلی خود نیاز دارید، می توانید با مطالعه تاپیکها مختلف در انجمنها و نیز گالری تصاویر به آنها دست پیدا کنید.

۳ – ورود انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

پرده بکارت

۴ – فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

۵ – یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

۶ – پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خودبخود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

۷ – تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

۸ – خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

۹ – مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

۱۰ – خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی ۲۴ ساعت بعد رخ نخواهد داد!)

بیشتر بخوانید:

چگونه باکره شویم؟ آیا باکرگی پس از رابطه جنسی قابل بازگشت است؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(430 امتیاز , میانگین: 4.2 از 5)  

۳۶۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
جلال گرامی | ۱ روز پیش
ای بابا این دوره ازدواج واسه چی میکنین برید ی کار پیدا کنین از زندگیتون لذت ببرین من خودم تمجردم .
۰
۰
 
 
fr
سپیده | ۱ هفته پیش
لطفا تا آخر بخونید. دوستان کردنشینم میگفتن اینجا کاملا رسمه خانومو همسرش میبره پزشک قانونی و گواهی سلامت میگیرن و دوستان ترک نشینم میگفتن اینجا چنین کارهایی نداریم و خیلی کار بدیه که به شرف دختر و خانواده شک کنن و ببرنش چک. روی صحبتم با شماس پسران عزیز! تو این دوره زمونه بعضی دختران خیلی تیز شدن و از راه های دیگه به غیر واژن رابطه های زشت برقرار میکنن مثلا بغل، بوسه، رابطه مقعدی یا حتی دهانی! بهتره بادرخواست گواهی سلامت شعور و شخصیت خود و خانوادتان و آبروی خانواده معشوقه تان را زیر سوال نبرید. اگر به طرف مقابلتان اعتماد دارید ازدواج کنید و اگر فرد خیلی شکاکی هستید وارد رابطه نشوید و بهتره برید سراغ روانشناس تا درمان شوید چون افراد شکاکی مثل شما به درد زندگی خانوم ها نمیخورید! لطفا دیگه رسم دستمال خونی و گواهی سلامت رو جمع کنید شما دختران و این کار رو نذارید برای فرزندانتون اتفاق بیفته. شرط اول ازدواج اعتماد و شناخت است و پسران لطفا پیگیر آسیب پرده معشوقه تان نشوید هستند دخترانی خوب مثل خودم که غیرعمد به پردشون آسیب وارد شده باشه و آبرو داشته باشن ولی پرده آسیب دیده داشته باشن. باتشکر
۳
۰
 
 
ir
فاطمه اکرمی | ۲ هفته پیش
سلام. من امروز رفتم دکتر زنان بهم گفت پرده بکارتت سالم هست ولی پایینش مشکوکه این یعنی چی؟ گفت پرده ات به طور کلی سالم هست و پاره نشده ولی پایینش مشکوک هست به طور قطعی نمیتونم بهت بگم باید بری پزشکی قانونی این یعنی چی الان.؟
۰
۰
 
 
ir
نازی | ۳ هفته پیش
سلام توروخدا جوابمو بدین من تو شهر غریب دانشجوام و دارم از استرس میمیرم
من خارش شدید واژن دارم و وقتی امروز واژنم را خاراندم در اثر خارش و قتی با دستمال خودمو تمیز کردم دیدم که لبه ها و داخل واژنم خون اومده. یعنی به پردم آسیب رسیده؟ توروخدا راهنماییم کنید دارم سکته میکنم
۲
۰
پاسخ ها:
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  سلام احتمالا پاره شده. یه توصیه بهت میکنم این موضوع رو با مادرت در جریان بذار و اینو هم یادت باشه تو رابطه برقرار نکردی که تا این حد استرس داشته باشی در صورت ازدواج میتونی به همسرت بگی که من ناخواسته به پردم اسیب رسوندم یا بگی که پرده من ارتجاعی هست و اجازی ندی تو رو ببرن چک کنن. همین ولی نو به خاطر سن و سال کوچیکت بهتره با بهترین محرم رازت ینی مادرت در جریان بذار تا از تجربه های بهره مند بشی
  ۴
  ۱
 
 
ir
Ssss | ۱ ماه پیش
سلام دوست من 12 سالش بود که موقع پریود انگشت اشاره خودشو به داخل فرو میبره خوب موقع پریود هم خون میاد هم هم ورد هست الان هم خونوادش هم میخوان پسر داییشو به دامادی قبول کنن و خیلی ترس هم داره به کسی بگه با من در میون گذاشت نمیدونم چیکار کنیم ....
۵
۰
پاسخ ها:
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  خانواده پسردایی و دختر همدیگرو میشناسن و نیاز به این استرس ها نیست. میتونه به طور محرمانه به شوهرش بگه که در کودکی غیر عمد به خودم اسیب وارد کردم. یا با مادرش در جریان بذاره. بهتر حال مادر بهترین محرم اسرار و حلال مشکلات فرزند است
  ۱
  ۰
 
 
ir
Mahsa | ۱ ماه پیش
سلا ببخشید من الان چند روزی هست که از داروهای عطاری برای رفع درمان کیست تخمدانم استفاده میکنم و امروز یه لخته خون نسبتا بزرگ نه خیلی بزرگ مشاهده کردم آیا این به پرده بکارتم آسیب زده؟ لطفاجوابمو بدید ممنون.
۰
۰
پاسخ ها:
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  خون پرده در صورت آسیب همون موقع در حد چند قطره مایع میریزه نه لخته! از مادرت کمک بگیر
  ۱
  ۰
 
 
ir
گلرخی | ۱ ماه پیش
سلام
من سال پیش عفونت قارچی شدید داشتم که حین دفع همراه با خارش و درد یه قطره خون هم مشاهده کردم برا اولی ک حجمش بالا بود
برای همین میترسم بکارتم آسیب دیده باشه آیا این امکان هست
ترس از این موضوع هم برا ازدواج دارم آش نخورده و دهن سوخته بشم.
لطف راهنمایی کنید
۰
۰
پاسخ ها:
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  اگه بکارتت پاره بشه ناراحت نباش چون تو راه اشتباه از دستش ندادی :) میتونی با مادرت جریانو درمیان بذاری تا از تجربیاتش استفاده کنی. یا بعدا با همسر آیندت در جریان بذاری که اشتباهی اسیب دیده و اگر به پاکیت ایمان نداشته همین بهتر که همچین آدم شکاک و بدبین رو وارد زندگیت نکنی چون ناراحتی های بیشتری در طول ازدواج تحمیلت میکنه
  ۱
  ۰
 
 
ir
h | ۱ ماه پیش
سلام خسته نباشید من موقع خود ارضایی انگشت اشارمو به واژن خود فرو بردم اما ن دردی حس کردم و ن خون ریزی ...خیلی نگرانم که پرده ی بکارتمو از دست داده باشم..اینکه متاسفانه به دلیل جاهلیت یه عده ادم شخصیت و خانوم بودن یک زن رو با پرده ی بکارت اون میسنجن ناراحتیه منو بیشتر میکنه به پزشکم نمیتونم مراجعه کنم ... لطفا جواب بدید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  بهار | ۱ ماه پیش
  بله منم همین کارو کردم و دقیقا مثل شما نه درد داشتم و نه خونریزی.بانظر شماهم موافقم چون سلامت پرده نشانه نداشتن رابطه نیست چون روابط جنسی فقط دخول نیس... ببخشید اینجوری میگم ..
  ۲
  ۰
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  اگه مطمئنین خونریزی نداشتین دو حالت داره: 1. قبلا یا دوران کودکی به طور غیرعمد آسیب دیده 2. پرده شما از نوع ارتجاعیه که این پرده اکثرا تو زایمان طبیعی پاره میشه. به هر حال میتونید با مادر خودتون یا بعدا با همسر ایندتون در جریان بذارید ولی تا عروسی اجازه چک بکارت رو ندهید کار خیلی بدی هست
  ۱
  ۰
 
 
ir
A | ۱ ماه پیش
سلام خسته نباشید.
من یه بار انگشتم رااندازه یک بند انگشت وارد واژنم کردم ولی نه هیچ درد و خونریزی نداشتم.آیا ممکنه پرده بکارت من آسیب دیده باشه؟
۰
۰
پاسخ ها:
  de
  هانیه | ۱ ماه پیش
  سلام امکانش کم است که پرده بکارت پاره شود ولی بازهم به پزشک مراجعه کن
  ۰
  ۰
 
 
ir
هانا | ۲ ماه پیش
سلام ببخشید اگر یک دختری باکره نباشه و برای مشکلی به دختر مراجعه کنه مثلا عفونت دکتر متوجه بشه ایشون مجردن و پرده هم ندارن اقدام خاصی میکنن یا نه تجویز پزشکی خودشون رو انجام میدن فقط
۰
۰
پاسخ ها:
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  نه اگه خودتون تنهایی برین نه از نظر قانونی هم دکتر حق نداره مشکلات بیمار رو با کسی در جریان بذاره. و اگر پردتون به خاطر رابطه پاره نشده و به خاطر دلایل غیرعمدی اسیب دیده باشه میتونین همون لحظه از دکتر بخواین چکتون کنه
  ۱
  ۰
 
 
ro
Moni | ۲ ماه پیش
سلام خسته نباشیدمن دوباررابطه داشتم ازجلوولی هیچ خونی نیومدفقط یکم دردداش ایاممکنه پرده ام آسیب ندیده باشه چون هیچ خونی ندیدم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  سلام عزیزم چون رابطه داشتی پردت به احتمال زیاد پاره شده وشاید پردت ارتجاعی بوده که خونریزی نداشتی
  ۰
  ۰
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  ممکنه چون با دور بار رابطه پرده از بین میره نوع پردتونم حتما ارتجاعیه که خونریزی نداشتید
  ۰
  ۰
 
 
ir
fateme | ۲ ماه پیش
سلام با عرض خسته نباشید ببخشیدمن تقریبا عادت داشتم هر هفته یکبار خود ارضایی میکردم حالا هم ترس دارم ک پردم رفته باشه
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  اگر خود ارضایی شما از نوع مالشی بوده و هیچ گونه دخولی با شی و انگشت وجود نداشته، جای نگرانی نیست .
  ۰
  ۰
 
 
ca
... | ۲ ماه پیش
اگر پرده اسيب ديده باشه تو گواهي سلامت اسيب ديده مينويسن؟ يا سالم؟؟؟؟؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  بستگی به نوع و مقدار آسیب داره. بعضی آسیب ها اونقدر جزئی هستن که اصلا ذکر نمیشه. اما اگر آسیبی در ساعاتی خاص باشه، مثلا قید میکنن آسیب یا پارگی در ساعت 9. و اگر هم کلا پرده از بین رفته باشه مینویسن، زایل شدن بکارت!!
  ۰
  ۰
 
 
ca
... | ۲ ماه پیش
سلام من انگشت اشاره ام به قطر يك سانت وارد پرده ام كردم در ٦-٧ سالگي اما خوني نديدم
و فقط كمي سوزش داشتم هنگام ادرار حالا تو نزديك ازدواجم ياد اين عمل زشت افتادم و ميترسم سالم نباشم ميشه شما الان بگين سالم است پرده ام يا خير؟؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  معلوم نیست عزیزم باید پیش پزشک بری در ضمن در پزشک قانونی اینکه پرده به چه صورت پاره شده مشخص میشه مثلا اینک از طریق رابطه بوده یا ضربه
  ۰
  ۰
 
 
ir
زری | ۲ ماه پیش
سلام لطفا جواببدید خیلی نگران هستم چندبار هواسم نبود دستم به داخل واژنم برخورد کرد میترسم پردم پاره شده باشه ،ینی پاره شده است؟؟؟؟
۳
۰
پاسخ ها:
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  بستگی به مدل پرده ات داره اگه ارتجاعی باشه نه ولی اگه مدل دیگه باشه ممکنه آسیب دیده باشه ولی نه پارگی کامل. اگه هنوزم نگرانی میتونی خودت بری متخصص چکت کنه و نتیجشو بگه و یا میتونی بعدا با همسرت در جریان بذاری که غیرعمد به خودت اسیب جزئی زدی
  ۱
  ۰
 
 
ir
Zahra | ۲ ماه پیش
سلام توروخدا ب سوالم جواب بدین من مجردم 19سالمه یک هفته از پریودم گذشته بعد الان رفتم توالت ک ازم کمی چرک سفید ب همراه خون اومد خونم ب صورته لخته بودش چی شده یعنی این خون از بکارتم هست؟؟؟ من ک حتی دستم نخورده بهش مگ میشه خود ب خود پاره بشه؟؟؟ ???????????????
?????
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  سلام عزیزم. چرا اینقدر نگرانی؟ وقتی ضربه ی مستقیم و دخولی در کار نبوده پس بکارت سر جاشه.
  اون چیزی هم که میگی یا عفونته (که ممکنه با سوزش و خارش همراه باشه) . یا حالا بسته به سیکل هورمون ها، ترشحی بوده که با کمی از خون باقی مانده از پریودی همراه شده. شاید هم کلا هورمونها یه بهم ریختگی جزئی داشته و تخمک آزاد کردی و....
  و دلیل های دیگه که ربطی به بکارت نداره
  مگه هر خونی مربوط به بکارته؟؟؟؟
  ۰
  ۱
 
 
de
یه ادم | ۲ ماه پیش
توروخدااجوابمو بدین دارم عقلموازدست میدم اخه چراادم باید بخاطر یک پرده یک بافت معمولی تااخرعمربدبدخت شه حالامن چه خاکی توسرم کنم چقداحتمال پارگیش هستت توروخداجواب بدین
۰
۰
پاسخ ها:
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  مونده دلیل پارگیش چی باشه. اگه تو رابطه از دست دادی باید توبه کنی و پنهونش کنی به کسی نگی ولی اگه غیرعمدی به خودت اسیب وارد کرده باشی بعدا با همسرت در جریان بذار که در بچگی ندونسته اسیب زدم. یا شاید هم پرده ات از نوع ارتجاعی باشه که ممکنه بعد زایمان پاره بشه. یا با مادرت در جریان بذار تا هم از تجربیاتش استفاده کنی به عنوان یه ادم بالغ و یا میتونه کمکت کنه تا نذاره کسی قبل ازدواج ببره تو رو چک کنن. به هر حال آدم با کسی رو در رو صحبت نکنه آرام نمیشه
  ۲
  ۰
 
 
za
یلدا | ۲ ماه پیش
آیا ممکن است پرده بکارت از راه مقعد آسیب بی بیند
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  به احتمال 99 و نیم درصد نه!!! اون نیم درصد هم اگر فشار زیاد و شرایط خاصی باشه امکان آسیب وجود داره. درکل نگران نباش. احتمالش نزدیک صفره
  ۰
  ۰
 
 
ro
زهرا | ۲ ماه پیش
سلام یکی از بچه های کلاس میگه ممکنه شب عروسی خونی که از دختر میره سفید باشه آیا واقعیت داره
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  گل من بکارت موقع پاره شدن دو حالت داره. یا خون میاد یا برای بعضی خون نمیاد. اون خون سفید که دوستتون گفتن احتمالا عدم وجود خون بوده. وگرنه خون که از اسمش معلومه؛ قرمزه:-|
  ۱
  ۱
 
 
ir
A | ۲ ماه پیش
سلام من29 سالمه نه پول نه شغل نه خونه نه ماشین اما تا حالا با هیچ دختری دوس هم نبودم ایا کسی هست با من ازدواج کنه ممنون
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  جواب سوال شما فکر نکنم تو این سایت باشه!! ولی دقیقا یک خانم موقع ازدواج در کنار معیار هایی مثل ایمان و صداقت و وفاداری و اعتماد وغیره.... دنبال آرامش و رفاه هم هست. شما هرقدر هم عالی باشید در اجتماع امروز وقتی حتی نیمی از رفاه رو ندارید فکر نکنم کسی راضی به ازدواج با شما نباشه. توصیه میکنم بجای اینکه فکر کنید کسی با این شرایط با شما ازدواج میکنه یا نه، دنبال تامین رفاه از نظر مادی و مسکن و غیره باشید. در این صورت حتی اگر شما 40 ساله هم شده باشید شانس بهتر و موفق تری در ازدواج خواهید داشت. موفق باشید
  ۲
  ۰
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  جملم رو اصلاح میکنم
  فکر نکنم کسی راضی به ازدواج با شما باشه!!!
  ۱
  ۰
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  تنها معیار برای زندگی عدم رابطه چتی یا جنسی نیست. چه بسا آدم هایی که ماشین دارن شغل خوب دارن و اعتراف میکنن که قبلا با یه نفر چت میکردن و مشکلی هم براشون پیش نمیاد. زندگی خودتونو از نو بسازید حتی اگه خانومی شمارو قبول کرد و ازدواج باهاتون کرد بعدا مشکلاتی پیش خواهد امد از جمله عدم رفاه تو این گرونی یا مشکلات خرید در ازدواج فرزندانتان و.... . تنها کسی میتونه قبولتون کنه که خودش مثل شما هیچ نداشته باشه و ترشیده باشه. با عرض معذرت ولی واقعیت همینه. بشینید زندگیتونو بسازید :)
  ۱
  ۰
 
 
ro
زهرا | ۲ ماه پیش
سلام تو رو خدا جواب بدید آیا فرو رفتن چیزی به اندازه یک بند انگشت در واژن باعث پارگی بکارت میشود
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  احتمال آسیب بیشتره تا پارگی.
  ۰
  ۰
 
 
ro
مرگل | ۲ ماه پیش
سلام ببخشید میشه به سؤال منم پاسخ بدید؟الان سه سال که ازدواج کردم ولی هنوز موفق نشدیم پرده رو پاره کنیم ،من دیگه خسته شدم ،جرأت رفتن پیش دکتر هم ندارم،اگه بخوام دکتر عملش کنه چهقدر زمان میبره؟عملش سرپایی؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  سلام عزیزم ببین شما اینجور که من فهمیدم هنوز نتونسته اید رابطه نزدیکی با همسرتون داشته باشین. ببین گلم این میتونه دلایل مختلفی داشته باشه مثل ترس، واژینیسم، عدم آگاهی درست از رابطه و تحریکات قبل از رابطه و.... در هر حالت باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و مشکل خود را شرح داده و راهنمایی و کمک بگیرید. شما مجبور نیستید، اجازه بدید که پزشک پرده رو برداره. همه این مشکلات راه حل داره.
  و شکل دوم سوالتون که مبهم برانگیزه اینکه، یعنی شما سه ساله ازدواج کردید و رابطه داشتید و هنوز پرده از بین نرفته؟؟؟؟؟ مگه میشه؟ مگه داریم؟ حتی در موارد پرده ارتجاعی هم باز با چند بار رابطه قسمتی از پرده زایل خواهد شد و ظاهر آن تغییر خواهد کرد.
  ولی حتما به پزشک مراجعه کنید. موفق باشید
  ۰
  ۰
 
 
za
مهسا | ۲ ماه پیش
سلام
من هجده سالمه من بخاطر همین دلایل از ازدواج کردن میترسم میشه یه پیشنهادی بدین که دیگه نترسم؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  سلام گلم. ببین شما یه دخترید و در آینده یک زن و خدا زن رو موجود ظریفی آفریده طوری که باعث آرامش خاطر مرد خواهد شد. و در واقع ترس شما بی مورد هست چون خدا مرد رو هم طوری خلقت کرده که باعث آرامش و خوشبختی زن باشه. و همونطور که ممکنه یک زن با عدم آگاهی از ظرافت ، طنازی ،استعداد ها ، توانایی ها و جایگاه والای خودش باعث سلب آرامش از خودش و همسرش بشه یک مرد هم با عدم آگاهی از توانایی ها و قابلیت ها و وظیفه های خودش میتونه آرامش رو از طرف مقابل و زندگی سلب کنه. و روی دیگر سکه اینه که هردو موجود محترم و عاقل آگاهی ، درک، توانایی و دید درست نسبت به این موضوع دارن. در این صورت رابطه جنسی نه تنها چیز بدی نخواهد بود. بلکه برای طرفین خوب ، راضی بخش و آرامش دهنده خواهد بود. و حالا آگاهی از جایی بدست میاد که شما مطالعه و پرسش از اشخاص متخصص مثل ***ه ها در این زمینه داشته باشین. وقتی شما از خواسته های خودتون و وظیفتون در قبال طرف مقابل آگاهی داشته باشین ، قطعا خواهید توانست فردی آگاه و با لیاقت رو انتخاب کرده و زندگی مشترک خوب و رابطه ایی لذت بخش داشته باشید.
  ۰
  ۰
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  شما هنوز فرصت دارید. مطالعه کنید و ترس نداشته باشید.موفق باشید
  ۰
  ۰
 
 
ro
نننن | ۲ ماه پیش
من یه نامزد دارم خیلی حساسه اون معتقده که زنان هفت پرده دارن و هنگام رابطه جنسی باید خون زیادی بیاد من نگرانم ک شاید ازمن خون کمی بیاد و سوتفاهم براش پیش بیاد
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  با نامزدتون به یک متخصص زنان مراجعه کرده. وقتی متخصص توضیح بدهند ایشون اگر عاقل باشن قانع خواهند شد
  ۰
  ۰
  fr
  سپیده | ۱ هفته پیش
  نامزدتون هفت تخته کم داره. اگر رو خون خیلی حساسیت داره از متخصص خانم برگه بگیرید هر چند که اصلا کار خوبی نیس و توهین به شخصیت شماست
  ۲
  ۰
 
 
ir
Z..m | ۲ ماه پیش
سلام خسته نباشین من ۱۸ سالمه و الان سه ساله ازدواج کردم و توعقد هستم وباشوهرم دخول داشتیم اما هیچ خونی رو مشاهده نکردم.درحین دخول خیلی درددارم میخاستم ببینم پردم ارتجاعیه یانه
خیلی میترسم برم متخصص زنان لطفا جواب بدین
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  ترس نداره. شما عقد دائم و محرم شوهرتون هستید. کاری که کردید شرعا کار حرامی نبوده حالا جدا از بحث اجتماع و خانواده. به پزشک مراجعه کنید و مشکلتون رو شرح بدید .
  ۰
  ۰
 
 
ir
گلی | ۳ ماه پیش
سلام آیا وارد کردن چیزی به قطر ۱یا۲ میلیمتر به داخل واژن موجب پارگی میشه؟؟بدون هیچ دردی
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  احتمال آسیب وجود داره و بستگی داره تا کجا فرو رفته!! بدون ترس به پزشک متخصص مراجعه کنید
  ۰
  ۰
 
 
de
hana | ۳ ماه پیش
سلام‌خسته نباشید من چند سالی میشه در قسمت پایین‌تنه ام‌خارش شدید دارم طوری که خشک هستش و خونریزی میکنم حدود دوسال پیش در حین خاروندن شدیدی که داشتم انگشتم وارد واژنم شد و احساس سوزش و درد کردم چند دقیقه بعدش خونریزی کردم من اول فکر کردم باز براثر خاروندن اما دیدم ادامه دار بود به دکتر مراجعه کردم گفتش که در ساعت ۶ دچار آسیب شدم و اگه رابطه نزدیکی نباشه و مراقبت کنم اسیبی که دیدم ترمیم میشه آیا این‌*** داره که ترمیم‌میشه؟ الان بعد از ۲ سال من نامزد کردم و خیلی میترسم که ترمیم نشده باشه و در مراجعه به پزشک برای برگه سلامت معلوم بشه اسیب دیدم من باید چکاری انجام بدم توروخدا راهنماییم کنید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  شما ابتدا تنهایی یکبار دیگه به پزشک مراجعه کرده و مطمئن شوید. اگر دیدید که آسیبی وجود داره با یک ***ه صحبت کنید که چطور این موضوع رو شرح بدید. چون این بستگی به همسرتون داره که چقدر با توضیحات قانع خواهد شد یانه. و اگر هم احیانا خدایی نکرده کار به پزشک قانونی کشید آنها فرق پرده زایل شده با دخول و چیز دیگری را خواهند فهمید. نگران نباشید. شما خانمی پاک هستید. وجود یک پرده بکارت نشانه نداشتن رابطه در گذشته نیست. کاش آقایون درک کنن
  ۰
  ۰
 
 
fr
پاورپوینت | ۳ ماه پیش
انشالله که همه دخترا و پسرای سرزمینم به پاکی و اصالت خودشون برگردن واقعا ادم کامنتارو میخونه احساس خوبی بهش دست نمیده
۱
۱
 
 
ir
فاطی | ۳ ماه پیش
سلام.من وقت رابطه با همسرم فیلم گرفتم. وقتی دیدم کمی رفته بود ولی چیزی حس نکردم ک رفته؟یا نه.حس میکنم چیزی داخل نمیره.ولی ماما گفت از نوع حلقویه و بخاطر همین چیزی حس نمیکنی.؟چیکار کنم خیلی وقته ازدواج کردم.کمکم کنید لطفا
۱
۰
 
 
ir
مهیا | ۳ ماه پیش
چقدر خوب میشد که همه ما تمام اون حدودی که خدا ازمون میخاد رعایت میکردیم و هر کاری که خدا خواسته انجام میدادیم تا همیشه خدا رو داشته باشیم و هیچوقت گناهی مرتکب نشیم. همون حدود حجابی که خدا ازمون میخاد و هیچ وقت جلوی نامحرم آرایشی نداشته باشیم، مثل رنگ ها و بقیه آرایشا و زینت ها و... و همه کارهایی که خدا خواسته به همون میزانی که از ما میخاد انجام بدیم ، تا گناهو قاطی زندگیمون نکنیم، و خدای نکرده نگیم که اگه یه ذره رعایت نشه عیب نداره،  ذره هم اثر خودشو میزاره.. و انشاءالله که همه همیشه موفق باشیم.
۱
۱
 
 
ir
نسیم | ۳ ماه پیش
سلام من 9 سالم بود که افتادم رو لبه پله و دکتر اون وقت تو پروندم نوشت که واژن پاره شده و پرده از بین رفته من الان اون پرونده رو دارم میخوام ازدواج کنم برم پزشک قانونی نامه بهم میده برای عمل نمیدونم چکار کنم میترسم کسی بهم تهمت بزنه
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  آره عزیزم بری پزشکی قانونی بهت نامه میدن تا موقع ازدواجت مشکلی برات پیش نیاد
  ۰
  ۰
 
 
ir
fafa | ۳ ماه پیش
سلام من ی سال پیش رابطه داشتم البته خودم نخواستم اون ب زور این کار رو کرد من زیاد درد داشتم اصلن نمیدونستم التش داخلمه فقط درد داشتم بعدش خون اومد ،،ینی بکارتم از دست دادم کمکم کنید????
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  بله. دخول کامل یعنی از بین رفتن بکارت. برای معاینه به پزشک متخصص مراجعه کنید
  ۰
  ۰
 
 
de
زهرا | ۳ ماه پیش
سلام ببخشید من از پارگی پرده بکارت خیلی میترسم واسترس دارم واسه همین نمیتونم ازدواج کنم چیکار کنم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  برای اینکه استرست از بین بره پیش *** برو و از اونا کمک بخواه
  ۰
  ۰
 
 
us
عسل،لطفی | ۳ ماه پیش
سلام خسته نباشید من قبلا چندباری خودارضایی کردم انگشتمم فرو بردم ولی نه دردی داشتم نه خونه ولی وقتی ارضا شدم توی اون مایعی که ازم اومد بیرون یه لخته خون خیییییلی کم دیدم یعنی چی؟!
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  دلارام | ۲ ماه پیش
  یعنی شما بیش از حد پیش رفتید. به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید
  ۰
  ۰
 
 
us
مهسا | ۳ ماه پیش
من از ۸.۹سالگی نمیدونستم پرده بکارت چیه و انگشتمو داخل میکردم ولی ن دردی داشت ن خونی وپارسال فهمیدم پرده بکارت چیه ونکران هستم یعنی پاره شده؟؟لطفاجواب بدین نگرانم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  زهرا | ۲ ماه پیش
  سلام ببخشید من چند باری با نامزدم رابطه بر قرار کردم‌ اما آلتشو داخل واژنم نبرد میشه بدونم پرده دارم یا نه ؟؟مرسی
  ۰
  ۰
 
 
ir
S | ۳ ماه پیش
سلام من 15سالمه
من 2 ماه ک عقد کردم با نامزدم رابطه داشتم از راه مقعد ولی الت سر خورد ولی نوک التش ی زره رفت تو واژنم میترسم پردم پاره شده باشه!؟؟ خونی ازش نیومد فقط دلم خیلی درد گرفت من خود ارضایی هم دارم ولی چیزی رو وارد واژنم نمی کنم، اگ میشه جوابمو بدین ممنون میشم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  خزان | ۳ ماه پیش
  اگع پردت ارتجاعی بوده باشه احتمال پاره شدنش هست چون خون ریزی نداره پرده ارتجاعی
  ۰
  ۰
  ir
  من منم | ۲ ماه پیش
  پرده ارتجاعی که پاره نمیشه چی میگی
  ۰
  ۰
 
 
de
هستی | ۳ ماه پیش
سلام.من دوسال پیش رابطه جنسی ازپشت داشتم وهردوبار ازپشت خون امد ولی درجلو احساس دردنداشتم از جلوخون هم نیامد اصن چیزی داخل نبردم پردم سالم است یانه توروخدا جواب بدیدخیلی نگرانم؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  خزان | ۳ ماه پیش
  نه پاره نشده نگران نباش
  ۰
  ۰
 
 
ru
یاسی | ۳ ماه پیش
با سلام من بعد ازاینک پردم پاره شد همسرم اب منی رو ریخت توی واژنم میگف تا ی ماه اگر بریزه بارداری صورت نمیگیره
۰
۰
پاسخ ها:
  cw
  Sara | ۳ ماه پیش
  چرا احتمال بارداری هست قرص جلوگیری باید بخوری
  ۰
  ۰
 
 
ir
Fati | ۳ ماه پیش
سلام‌من ۱۸ سالمه
تو ۱۵ سالگی نصف یکی از انگشتام رو از روی کنجکاوی داخل واژنم کردم و چن قطره خون مشاهده کردم
میخواستم بگم که توسط پزشک معلوم میشه که با انگشت بودددهههه؟؟؟؟من میترسم پزشک نتونه تشخیص بده که توسط چی بوده و همه فکر کنن رابطه داشتم ولی اصلا اینجور نبوده
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  عزیزم اگه پزشک قانونی بری مشخص میشه پردت با ضربه از بین رفته و از رابطه نبوده
  ۰
  ۰
 
 
au
فاطمه | ۳ ماه پیش
من در ۱۴ سالگیم ی جسم خارجی وارد واژنم شده اون موقع خون نیومد ولی بعد از ادرار در ادرارم خون دیدم ایا بکارتم اسیب دیده یا نه؟؟
لطفا جواب بدین
۰
۱
 
 
ir
Negar | ۳ ماه پیش
سلام من ۲۸ سالمه۱۲ ساله ازدواج کردم دوتا بچه هم طبیعی زایمان کردم به نظرتون پرده دارم؟خیلی مهمه جواب بدید???????????
?
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  خزان | ۳ ماه پیش
  نه اخه با دوتا بچه یه رد پا هم از اون پرده نمیمونه????
  ۰
  ۰
  fr
  Dd | ۳ ماه پیش
  وات ؟ دو تا طبیعی میخوای سالمم باش ؟
  ۰
  ۰
  us
  Zhr | ۲ ماه پیش
  نه عزیزم سالمه سالمه بد ب دلت راه نده :||
  ۱
  ۰
  ir
  ندا | ۱ ماه پیش
  نگران نباش همش سالمه
  ۰
  ۰
 
 
ir
ناشناس | ۳ ماه پیش
سلام
من یه رابطه جنسی داشتم بانامزدم فقط ازطریق پشت ویکم آلاتش کشیدبه قسمت جلو بدنم والان شک دارم که الان پرده بکارتم پاره شده باشه چونکه بعدازدوساعت ازبدنم داره خون میاد

خواهشن جواب بدین
۰
۰
 
 
ir
eli | ۳ ماه پیش
سلام من تا حالا دخولی نداشتم ولی خیلی خود ارضایی کردم تا حالا خونی هم ندیدم که بیاد ولی وقتی یه بار داشتم خود ارضای میکردم زیر دلم خیلی کم درد امد چیزی هم واردش نکردم فقط مالش دیروز میخواستم خودم ببینم سالمه که یه چیزی گوشتی مانند هم دیدم ولی بعدش دوبار احساس درد کمی زیر دلم کردم تورووو خداااا جواب بدید دارم میمیرم از استرس باید به خواستگارم جواب بدم تورو خدا زودی جواب بدید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  خزان | ۳ ماه پیش
  نه پاره نشده چون مالشی بوده
  ۰
  ۰
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  به احتمال زیاد پردت سالمه اون دردی هم که موقع معاینه کردنت داشتی اشکالی نداره فقط عزیزم به خاطر آرامش روحی و روانی خودت سعی کن خود ارضایی نداشته باشی و به ندرت این کار و ترک کنی
  ۰
  ۰
 
 
af
مروه | ۴ ماه پیش
سلام
من رابته جنسی داشتم با شوهر ام خون ام آمد درد ام داشت امکان حامله شدن ام است لطفن شش ماه از عروسی ام میشه لطفن
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  آره عزیزم احتمال بارداری وجود داره
  ۱
  ۰
 
 
ir
baran | ۴ ماه پیش
سلام...خواهش میکنم ب سوالا جواب بدین حتما
من ٢٠سالمه دو سال پیش توی دستشویی یهویی فشار اب خیلیییییی زیاد شد و مستقیم ب دهانه واژنم برخورد کرد و من بعدش زیر دلم درد احساس کردم ولی خونریزی نداشتم و این موضوع باعث شده خیلی استرس داشته باشم ک ایا ممکنه پردمو از دست دادم یا ن
و اینکه توی دروان بچگی شاید ٨ و٩ سالگی یا ١٠سالگی من رابطه جنسی داشتم و اینکه واقعا نمیدونستم پرده بکارت چیه اون دوران و تا جایی ک یادمه هیچ چیزی وارد واژنم نشده اون موقع و همین باعث نگرانیم شده ک ممکنه پردم اسیب دیده باشه اخه شکل دهانه واژنم با زور زدن خیلی باز میشه و یه قسمتش ب کناره کشیده میشه و باعث ترسم شده
بنظرتون پرده م پاره شده؟؟؟؟؟؟ببخشین همین سوراخ دهانه واژن همون سوراخ پرده بکارته؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  عزیزم برای اگاهی بیشتر باید به پزشک مراجعه کنی
  ۰
  ۰
 
 
de
مریم | ۴ ماه پیش
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم
چند سال پیش با یه پسری دوست بودم ایشونم با من رابطه جنسی داشتن یک دفعه نوک آلتشون رو به آلت من فشار دادن بعد از چند ساعت دیدم روی شورتم چند لکه خونه میخواستم بدونم ممکنه بکارتمو از دست داده باشم؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  خزان | ۳ ماه پیش
  چه ریلکسی معلومه که از دست دادی
  ۱
  ۰
  fr
  Dd | ۳ ماه پیش
  پس چی‌ که از دست دادی برو با همون شوهر کن چون برای بقیه سخته که قبولت کنن
  ۰
  ۰
 
 
de
mobina | ۴ ماه پیش
سلام خدا قوت از پیچ خوبتون.من در دوران عقد جدا شدم وقتی رفتم برا دراوردن اسم از شناسنامه پزشک قانونی چون ارتجاعی و قابل اتساع بود باور نکردن رابطه نداشتم و منو مدخوله حساب کردن که حتی بعد اون همسرم کلی تهدیدم کرد و دختر نبودم و خودمو بهش قالب کردم و بی هیچ پولی طلاقم داد.بعد طلاق پزشک زنان رفتم گفت سالمه واقعا رابطه جنسی نداشتم ولی چرا پزشک قانونی اونجوری گفت
۰
۰
پاسخ ها:
  ru
  آرزو | ۳ ماه پیش
  شما اگر بعد از اون که گفتن پرده ات سالم هست و رابطه هم هنوز نداشتی میتونی به پزشکی قانونی مراجعه کنی و اعاده حیثیت کنی و حقت رو پس بگیری. پرونده رو دوباره به جریان بندازی. ولی قبلش به یک متخصص زنان دیگه برو و باز معابنه شو که مطمین باشی. موفق باشی. حق گرفتنی هست عزیزم نه دادنی.
  ۰
  ۰
 
 
ir
هانیه | ۴ ماه پیش
سلام خسته نباشید من رابطه جنسی نداشتم اما چندباری انگشتم وارد واژنم شده بدون دردی بدون خونی خیلی میترسم ایا بکارت من پاره شده لطفا کمکم کنید
۰
۰
 
 
ro
آویشا | ۴ ماه پیش
سلام
ببخشد من حدود 1ماه پیش یه جسم خارجی وارد معقدم کردم ولی شک دارم که تو معقدم بود یا بکارتم ولی نه خونی دیدم نه هیچی میخواستم ببینو احتمال اینکه بکارتم پاره شده باشه هس یا ن ؟ خواهشا پاسخگو باشین
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  احتمالش خیلی کمه تقریبا برابر بایک درصد
  ۰
  ۰
 
 
Nz | ۴ ماه پیش
سلام ببخشيد من با نامزدم رابطه مالشي داشتيم و هيچ دخولي نداشيم من بعد از٣ ساعت بعد چند قطره خون ازم اومد. آيا امكان پارگي بكارت وجود دارد؟؟؟؟؟
۱
۰
 
 
ir
ستاره | ۴ ماه پیش
سلام ببخشید من چند سال هس که خودارضایی میکردم و چند وقته که دیگه این کار رو انجام نمیدم فقط یه بار انگشت کردم داخل واژنم و نوع پردمم نمیدونم چیه االان خیلی میترسم که پاره شده باشه لطفاً نظرتون رو بگین ممنون
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  ستاره جون اگه خون اومده باشه حتما پاره شده
  ۰
  ۰
  ir
  ستاره | ۴ ماه پیش
  من اون روز که انگشت کردم داخل واژنم پریود بودم یعنی روزه آخر پریدم بود که تموم شده بود بعدش انگشت کردم کمی خون اومد کمرمم درد گرفت.
  ۰
  ۰
 
 
af
پلین | ۴ ماه پیش
سلام
من ۲۰سال اه مه نامزد استم می خوام عروسی کنم و در پیش روی واژن ام گوشت اه آیا پرده من کدام مشکل داره خیلی نگرانم آیا شب عروسی خون می یاد لطفن جواب بدین
۰
۰
 
 
af
ستایش | ۴ ماه پیش
سلام
من در وقت پریودی ام در نواحی شکم و واژن ام درد دارم پرده من از شکل مسدود است آیا مشکل از پرده من است لطفن جواب بدین خیلی حالم بده
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  عزیزم اگه پرده مسدود باشه که خون پریودی پشت پرده جمع میشه و فرد پریود نمیشه و فقط احساس دل درد داره در این صورت هم باید به پزشک قانونی رفت تا پرده برداشته بشه و گاهی پرشکی بهتون داده میشه
  ۰
  ۰
 
 
Nazi | ۴ ماه پیش
سلام ببخشید میخواستم بپرسم که من تا بحال از جلو ونه عقب رابطه جنسی نداشتم چند مدت پیش یکی از اشناهامون که ماما بودن خواستم چک کنم چه پرده ای دارم که اول که دیدن گفتن سالمه سالم هستی حلقوی و بعدش گفتن که فشار زیاد زور بزن و سرفه کن که انجام دادم گفتن که سمت راست روی ساعت نه یه آسیب هست و پارگی و آسیب دیدیگی گفت پرده داری یه قسمتش اینجوری که خیلی ناراحت و نگرانم اخه مجردم میترسم ببخشید یعنی پرده من سالمه و اگه ازدواج کنم متوجه میشن شوهرم که من تابحال نداشتم دخولی و میشه لطفا راهنماییم کنید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  عزیزم اینکه شما رابطه ای نداشتی تو پزشک قانونی مشخص میشه
  ۰
  ۰
 
 
ir
ارمیتا | ۴ ماه پیش
سلام من تا حالا رابطه جنسی نداشتم نامزدم رو این چیزا خیلی حساسه می‌خوام بدونم ممکنه بکارات خود به خود پاره بشه ؟؟؟؟؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  خیر عزیزم پرده بکات خود به خود پاره نمیشه
  نگران هم نباش
  ۰
  ۰
 
 
ir
ارمیتا | ۴ ماه پیش
سلام میخواستم بدونم که من تا حالا هیچ رابطه جنسی با هیچ کسی نداشتم ولی خیلی نگرانم که بکاراتم سالم نباشه ممکنه این اتفاق بیفته؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  آرمیتابعضیاهستن مادرزادی پرده ندارن اونم انگشت شمار
  ۱
  ۰
 
 
سحر | ۴ ماه پیش
سلام خسته نباشید من یه دو سالی میشه که با کلیتوریس خود ارضایی میکنم اما چیزی داخل واژنم نکردم، احساس میکنم پردم بازه آیا ممکنه پردم پاره شده باشه
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  سحر تو واژنت چیزی فرونکردی ؟پس پردت آسیب ندیده
  ۰
  ۰
 
 
af
دیانا | ۴ ماه پیش
سلام
من ۱۹ ساله اه ام ودر پرده من از شکل مسدود اه و وقت پریودی مام درد تو نواحی شکم و واژن ام دارم می خواستم رهنمایی ام کنین لطفن خواهش می کنم تنها از کسی که می تونم ***ه بگیرم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  دیانا جان اگه رابطه نداشتی یا شیی وارد بدنت نکردی پردت سالمه و اصلا هم نگران نباش
  ۰
  ۰
 
 
gb
نازی | ۴ ماه پیش
سلام من وقتی 14 سالم بود چندین بار خود ارضایی کردم و شی فرو کردم اما نه دردی داشتم نه خون دیدم.یعنی پردمو زدم؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  خب بستگی داره تا کجافروکردی ولی فک نکنم پاره شده باشع
  ۰
  ۰
  ir
  فاطمه حسینی | ۴ ماه پیش
  سلام من دوماهه ازدواج کردم چندین بار تلاش کردیم ولی نشد.تا حدی که من عرقم میزنه ولی نمیشه.چیکار کنم؟قبل از ازدواج هم رفتم پیش متخصص گفت پرده ات ارتجاعیه و سالمه.از روان کننده هم استفاده کردیم ولی نمیشه..باتوجه به این که ارتجاعیه باید راحت باشه ولی نمیشه تروخدا کمکم کنید
  ۰
  ۰
 
 
ir
سوسو | ۴ ماه پیش
سلام وخسته نباشید.من از چندسال پیش خودارضایی میکردم ولی چیزی وارد واژنم نکردم.ولی یکباری ازپشت درحد یک مداد ک احتمالا۴سانت فقط داخل رف.وخودموبااینه ک دیدم سوراخی ندیدم بجز اخر واژنم ک نزدیکه ب مقعدم.ایااین سوراخ مال پارگیه یاچی.خواهش میکنم جوابموبدین خیلی میترسم.دوستام میگن ک خودشونم سوراخ اخزواژن دارن ولی من میترسم ک نکنه مال من فرق میکنه.خواهش میکنم پاسخ بدین..ممنون
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  فرناز | ۴ ماه پیش
  سلام خسته نباشید من دوسالی میشد خودارضایی از پشت میکردم ینی سه چارتا انگشت میکردم پشت و پش خون اومد ترسیدم دیگه انجام ندادم الان یه سالی میشه بعد. پریودم ینی وقتی غسل میکنم تا یکی دوروز بعدش هر وقت میرم توالت موقع مدفوع ار پشتم خون میاد یا مدفوعم خونیه این الان ینی چ مشکلی برام پیش اومده پردم چی سالمه ???
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  خودارضایی ازپشت چ ربطی ب جلوداره توازپشت خودارضایی میکردی چ ربطی ب پردت داره
  ۰
  ۰
  fr
  Dd | ۳ ماه پیش
  خودارضایی از پشت ربطی به پارگی پرده بکارت نداره در ضمن مدفوع خونی با توجه به وارد کردن شئ خارجی به داخل مقعد دلیلش اسیب دیدن بافت های اون قسمته
  ۰
  ۰
 
 
af
سلین | ۴ ماه پیش
سلام
می خواستم بپرسم که در قسمت پیشروی من یه گوشت اضافی است ایا پرده من مشکل دارد ۱۵ و خود ارضی هم نه داشتم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  سالمه سالمی هیچ مشکلی نداری
  ۰
  ۰
 
 
ro
سارا | ۴ ماه پیش
سلام
من خودم با مداد باخودم رابطه داشتم قبل از اینکه تو عمرم پریود بشم حدود دوسال پیش هم این کارو کردم ازم ن خونی رفت ن دردی هیچی نداشتم بنظرتون پردم پاره شده
توروخدا جواب بدین دارم میمیرم از استرس
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  فک کنم پاره شده یاآسیب دیده
  ۰
  ۰
 
 
ir
Tara | ۴ ماه پیش
سلام آیا اسیب دیدگی بکارت حلقوی که ناشی از رابطه جنسی نباشه قابل ترمیمه بعد از چند مدت؟آیا فشار زیاد مثل ورزش دو یا زور زدک باعث آسیب دیدگی بیشتر آن میشود؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  ورزش ب هیچ عنوان ب پرده آسیب نمیزنه
  ۰
  ۰
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  تارا جان اینکه پرده از طریق رابطه پاره نشده تو پزشک قانونی مشخص میشه
  ۰
  ۰
 
 
ir
سحر | ۴ ماه پیش
سلام ببخشید من توسط پزشک متخصص در پزشک قانونی برایه علت وجود پرده بکارت معاینه شدم پردمو گفتش هست الان اومدم خونه نگرانم چون به مقدار خیلی کم خون اومده این طبیعیه یا نه؟؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  طبیعه پردت سالمه سالمه
  ۰
  ۰
 
 
us
سارا | ۴ ماه پیش
من با نامزدم رابطه داشتم ولي دخول نبوده يعني نميدونم بوده يا ن خون نيموده فقط ي سوزش داشتم
ايا بكارتم اسيب ديده
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  فک نکنم آسیب دیده باشی سوزشم ب احتمال زیادبخواطرعفونته آقاته اگه ادرارآقات بوبده یعنی عفونت داره
  ۰
  ۰
 
 
ir
کوثر اسلامی | ۴ ماه پیش
سلام من ۱۴ سالمه که از دواج کردم و الان ۱۱ ماهه که نامزدم من الان باکره هستم اما همسرم خیلی عجله داره که پردم رو بزنه ولی من خیلی می ترسم همسرم خیلی بهم دلگرمی میده میگه هیچ اتفاقی نمی افته و بیش تر هم از بارداری می ترسم بهش هم گفتم میگه به من اعتماد کن حامله نمی شی ولی باز هم خیلی می ترسم لطفا جوابم رو بدید خواهش می کنم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  کوثر جان اون طوری که گفتی تو ۱۴سالته و خیلی سنت پایینه و اگه به احتمال یک در صد بار دار شدی اونوقت میخوای چیکار کنی در ضمن به شوهرت بگو که اگه تو رو دوست بزاره تا وقتی عروسی کردین عزیزم شما سنت کمه اما همیشه زرنگ باش و این کار ونکن چون آخر پشیمونی و حسرتش برای خودت میمونه گلم پس به این خواسته ی شوهرت تن نده
  ۱
  ۰
  ir
  ... | ۱ روز پیش
  اخه 14 سالگی و ازدواج؟!
  برو درستو بخون.......
  ۰
  ۰
 
 
ro
محمدحسین پسنده | ۴ ماه پیش
ببخشید
می خواستم بدونم امکان این است که بایک باردخول پرده بکارت پاره شه ومهم ترازاین ازاب شوق زن حامله بشه
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  آره بایکبارم میشه پرده پاره شه،ومیتونه باردارشه
  ۰
  ۰
 
 
ro
S | ۴ ماه پیش
سلام من در سن ۱۰ یا ۱۱ سالگی دستم رفت داخل واژن وکمی خونی شد ولی دردی نداشتم ایا من باکره هستم یانه
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  فک نکنم باکره باشی ولی واسه اینکه مطمئن باشی بروپیش متخصص.
  ۰
  ۰
 
 
ro
.... | ۴ ماه پیش
سلام
من ۱۸سالمه من دو ی سه بار با نامزدم رابطه جنسی داشتم ولی من ن خونی دیدم ن چیزی ایا پرده ام سالمه ی ن توروخدا جواب بدین؟؟؟؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  فک نکنم پردت سالم باشه ولی نگران نباش پردت ازنوعی ک خون نمیاده
  ۰
  ۰
 
 
af
سلین | ۴ ماه پیش
سلام
من ۱۸ سال اه مه خود ارضایی داشتم ولی از پشت ودر پیش روی واژن ام گوشت اه ومن می خوام بدونم که پرده ام سالمه لطفن جواب بدین لطفن خواهش می کنم خیلی نگران ام
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  آره باباگفتم ک سالمه توازپشت خودارضایی داشتی چ ربطی ب جلوت داره؟؟
  ۰
  ۰
 
 
ir
فرناز | ۵ ماه پیش
اگر با بالش وشلوار ولباس زیر خودارضایی کنیم مشکلی به وجود میاد؟؟؟لطفا جواب بدین
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  نه بابا فک نکنم دیگه تااین حدم ک نیس ولی نبایدفروکنی
  ۰
  ۰
 
 
ir
نگین | ۵ ماه پیش
سلام من رابطه داشتم ولی کامل نه رفتم پیش پزشک متخصص معاینه ام کرد گفت که پارگی داری ولی به پرده ات نرسیده گواهی سلامت پرده بهم تعلق میگیره؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۴ ماه پیش
  مگه بهت گفته بودکاملأپاره شدی؟
  ۰
  ۰
 
 
ir
سپیده | ۵ ماه پیش
ایاپرده بکارت با مالش الت مرد سطحی بدون دخول پاره میشود؟
۰
۰
پاسخ ها:
  eu
  . | ۵ ماه پیش
  تا وارد نشه یا فشار نیاره آسیبی وارد نمیشه
  ولی اینم در نظر داشته باشین که این رابطه و مالش سطحی هم ریسک بالایی داره که یهو بره داخل، خیلیا همینجوری پرده شون از بین رفته :/
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  فقط بامالش پاره نمیشه بایدفروکرد که دردم داره خونم میاد
  ۰
  ۰
 
 
ir
Lulia | ۵ ماه پیش
آیا دفع لخته بسیار بزرگ باعث آسیب بکارت می شود؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  ن بابا فک نکنم دیگه تااین حدم ک نیس
  ۰
  ۰
 
 
de
.... | ۵ ماه پیش
سلام میخواستم بدونم ازپشت وقتی پریود هستی رابطه جنسی داشته باشیم بده؟من ازجلوبانامزدم سکس داشتم اصلانه خونی دیدم نه چیزی ینی من پرده نداشتم؟لطفاجواب بدید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  سلام،ازپشت چه پریودباشی چه نباشی مشکلی نیست،واینکه ازجلوسکس داشتین شماپردتون پاره شده مال بعضیاخون نمیاد شماپرده داشتید
  ۰
  ۰
 
 
ir
لیلی | ۵ ماه پیش
سلام
من یه چند باری خود ارضائی داشتم و شی هم وارد واژون کردم یه بار ازش خون اومده اما به صورت قطره نبود و اون موقع ارضا هم نشدم بعد مدتی دوباره خود ارضایی کردم و اون موقع هم خون اومد ولی مثل قبل خون اومد اما انگار کناره های واژون بود که در اثر برخورد خراش برداشته بود به نظرتان چیه دلیلش چون پرده بکارت یه بار پاره میشه و یه بار ازش خون میاد هیچ دردی هم نداشتم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  لیلی جون متاسفانه پردت پاره شده
  ۰
  ۰
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  لیلی جان ممکنه پردت آسیب دیده در هر بار خود ارضایی قسمتی از اون ازبین رفته
  ۰
  ۰
 
 
ir
... | ۵ ماه پیش
سلام اگه رابطه جنسی انجام شود ولی پرده پاره نباشد احتمال حامله شدن وجود دارد
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  امکان نداره رابطه جنسی انجام شه ولی پرده پاره نشه
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  امکان نداره رابطه جنسی انجام بشه ولی پرده پاره نشه
  ۰
  ۰
  ir
  .... | ۲ ماه پیش
  آره امکانش وجود داره
  ۰
  ۰
 
 
ir
... | ۵ ماه پیش
سلام اگه یه دختری رابطه جنسی داشته باشه و نزاره پرده بکارت پاره بشه امکان حامله شدنش هست
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  بله احتمالش هست،ممکنه حامله شی
  ۰
  ۰
  مهسا | ۴ ماه پیش
  چطور ممکنه رابطه جنسی داشته باشی و نزاری پرده پاره بشه تازه ممکنه حامله هم بشه مگه چنین چیزی هم هست????????
  ۱
  ۰
 
 
ir
Elnaz | ۵ ماه پیش
آیابایک انگشت فروکردن هم پرده ازبین میرود؟
۰
۰
 
 
ir
sogol | ۵ ماه پیش
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم آیا با وارد کردن یک بند انگشت داخل واژن احتمال پارگی پرده وجود دارد؟
من به اندازه یک بند انگشت (شاید هم کمتر) که وارد کردم چند ساعت بعد کمی خون دیدم.احتمال داره که پردم پاره شده باشه؟
کمتر از ۴ هفته هم هست که از پریودیه قبلیم گذشته خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  ، | ۵ ماه پیش
  بله امکان پاره شدن پرده بکارت شما است اما بهتر است به ماما مراجعه کنید برلی اطمینان
  ۰
  ۰
  ir
  Elnaz | ۵ ماه پیش
  خب آبجی جون چرابایدانگشت فروکنی اگ دردداشت احتمال پارگی وجودداره
  ۰
  ۰
  ir
  ناشناس | ۲ ماه پیش
  بعضی از کسایی که جواب سوالات رو میدن هیچی حالیش نیست فقط اومده مثل خاله زنک به طرف پاسخ میده .من نمیدونم اینام پزشکن یا مستخدم درمانگاه هستن که میان جواب میدن.طرف سوال کرده که همچین مشکلی دارم یارو هم جواب داده مثلا لیلی ون چرا انگشت تو واژنت کردی که خون بیاد اره پردت پاره شده و زمانی که ی چیزی میکنی تو واژنت درد داره و میسوزه فک کنم خودش این کارو بارها کرده !!!! من موندم این واقعا پزشک که تو سایت اومده جواب میده .برای جواب دادنم اسم همو شخص میبره و یه جون میذاره بعدش
  ۰
  ۰
  ir
  ناشناس | ۲ ماه پیش
  این شخص که اسمش الناز و جواب میده به جای اینکه منطقی و علمی جواب بده بیشتر حسی و از باد هوا جواب میده و دلداری میده به سوال کننده.این از بی سوادی بعضی پزشکای ماست
  ۰
  ۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter