دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
 تعیین جنسیت کودک به شیوه مادر بزرگ ها
62
زمان مطالعه: 11 دقیقه
تعیین ، جنسیت ، جنین ، مادر ، مادر بزرگ ، تعیین جنسیت کودک ، بارداری ، دختر یا پسر

بارداری، تعیین جنسیت، روش مادربزرگها

اغلب مادران در 20 هفتگي بارداري‌شان مي‌دانند جنيني كه در شكم دارند دختر است يا پسر، اما تحمل 20 هفته بي‌خبري هم براي بسياري از تازه‌مادران آسان نيست. درحالي‌كه متخصصان پيش از آنكه سونوگرافي در هفته‌هاي 16 تا 20 بارداري از جنسيت جنين پرده بردارد، اظهارنظري در مورد آن نمي‌كنند، مادربزرگ‌ها گاهي در همان روزهای اول بارداري با مشاهده تغييرات ظاهري مادر يا تغييراتي كه در سبك زندگي‌اش اتفاق مي‌افتد به او مي‌گويند كه قرار است دختر‌دار شود يا اينكه پسري را به دنيا بياورد.

گرچه كمتر متخصصي است كه ادعاي مادربزرگ‌ها را تاييد كند اما تجربه نشان داده كه در بسياري موارد، تير زن‌هاي قديمي به هدف مي‌خورد و تحليل‌هاي سنتي آنها در مورد وضعيت بارداري يك زن، از دستگاه‌هاي مدرن سونوگرافي در تشخيص جنسيت نوزاد آينده بهتر عمل مي‌كند.

به كدام طرف مي‌خوابيد؟

شايد پيش از اين چندان به حالت خواب‌تان توجه نكرده باشيد اما براي تشخيص جنسيت جنين‌تان، امشب كه به تختخواب‌تان مي‌رويد، جهتي كه در آن به خواب مي‌رويد را مورد توجه قرار دهيد. مادربزرگ‌ها مي‌گويند اگر به سمت چپ بخوابيد، پسر در شكم داريد اما اگر تمايل بيشتري به خوابيدن به سمت راست داشته باشيد، فرزند دختر به دنيا خواهيد آورد.

معده‌تان به هم ريخته؟

دختربچه‌ها هميشه شما را شادتر نمي‌كنند. به عقيده مادربزرگ‌ها، كساني كه قرار است دختردار شوند، در بارداري‌شان بدحالي بيشتري را تجربه مي‌كنند. آنها بيشتر حالت تهوع دارند و اوضاع معده‌شان نابسامان‌تر است. اگر شما هم هر صبح را با تهوع شروع مي‌كنيد و به‌خاطر به هم ريختگي معده‌تان در ابتداي بارداري حتي وزن كم كرده‌ايد، احتمال دختر‌دار شدن‌تان زياد است.

دست‌تان مي‌خارد؟

خشكي دست از علائم شايع بارداري است اما زنان قديمي مي‌گويند اين نشانه سراغ هر كسي نمي‌رود. آنها بر اين باورند كه خشك شدن پوست دست، نشانه پسردار شدن است اما زناني كه قرار است دختر به دنيا بياورند، پوست دست‌شان نرم و لطيف مي‌شود. احتمالا كمتر متخصص زناني است كه چنين ادعايي را تاييد كند اما تجربه نشان داده كه مادربزرگ‌ها خيلي چيزها را درست مي‌گويند.

ويار چه داريد؟

تغييرات ذائقه و اشتهاي شما هم مي‌تواند به جاي دستگاه سونوگرافي عمل كند و جنسيت جنين‌تان را فاش كند. مادربزرگ‌ها مي‌گويند زناني كه قرار است دختردار شوند، ميل زيادي به مصرف مركبات دارند. از نظر آنها جنين دختر ويار مركبات مي‌آورد، درحالي كه پسردارها ميل زيادي به اين ميوه‌ها ندارند. حالا كه فصل، فصل مركبات است، احتمالا كار شما براي بررسي اين موضوع و تشخيص جنسيت جنين‌تان آسان‌تر است.

جوش‌جوشي شده‌ايد؟

حتما شما هم شنيده‌ايد كه جنين پسر مادر را زيبا مي‌كند و جنين دختر زيبايي را از مادر مي‌گيرد. شايد اين موضوع را نتوان با قدرت علم ثابت كرد اما مادربزرگ‌ها اصرار دارند كه اين ادعا چيزي جز حقيقت نيست. آنها مي‌گويند دختردار شدن هورمون‌هاي مادر را تحت تاثير قرار مي‌دهد و باعث جوش‌جوشي شدن مادران باردار مي‌شود. پس اگر دختردوست هستيد، بايد چند ماه زشت‌تر شدن را به جان بخريد.

دست و پا چلفتي شده‌ايد؟

پسردار شدن مي‌تواند نظر خيلي‌ها را در مورد شما تغيير دهد. مادراني كه جنين پسر در شكم دارند، از نظر زنان قديمي دست و پا چلفتي مي‌شوند و مدام سكندري مي‌خورند درحالي كه به گفته آنها زناني كه قرار است دختردار شوند، از قبل از بارداري‌شان هم تواناتر مي‌شوند و چشم همه را با فعال بودن‌شان خيره مي‌كنند.

دماغ‌تان چاق شده؟
به نظر مي‌رسد كه صورت‌تان تپل‌تر شده و اجزايش ورم كرده است؟ مادربزرگ‌ها مي‌گويند چاقي دماغ و تپل به نظر رسيدن صورت‌تان، به‌خاطر دختردار شدن‌تان است. از آنجا كه پزشكان در مورد اين ادعاها اظهارنظري نمي‌كنند، نمي‌توانيم دليل علمي اين اتفاق را توضيح دهيم اما اگر به حرف زنان قديمي باور داشته باشيم، تنها با ديدن چهره يك خانم باردار مي‌توانيم جنسيت فرزندش را پيش‌بيني كنيم.

با نمك شده‌ايد؟

نمي‌توانيد جلوي خودتان را بگيريد و سراغ چيپس، پفك و لواشك نرويد؟ مادربزرگ‌ها مي‌گويند اين شما نيستيد كه دوست داريد به هر خوراكي شوري حمله كنيد بلكه فرزند پسري كه قرار است به دنيا بياوريد بيش از اندازه نمك‌دوست است. اما برخلاف جنين‌هاي پسر، دخترها باعث مي‌شوند به بستني، شكلات و ديگر خوراكي‌هاي شيرين ميل پيدا كنيد. نگاهي به خانم‌هاي باردار اطراف‌تان بيندازيد. بدون شك مي‌توانيد كساني را پيدا كنيد كه اين تغييرات در اشتهاي‌شان اتفاق افتاده و جنسيت فرزندشان هماني بوده كه مادربزرگ‌ها حدس مي‌زده‌اند.

بي‌اعصاب شده‌ايد؟

دختردار شدن روي روان شما هم تاثير مي‌گذارد. شنيده‌ايد كه خانم‌هاي باردار دل‌شان نازك شده و كم‌طاقت مي‌شوند؟ زنان قديمي مي‌گويند اين اتفاق براي همه باردارها نمي‌افتد، بلكه سراغ كساني مي‌رود كه قرار است دختردار شوند. اگر اشك‌تان مدام سرازير است و بي‌بهانه دل‌تان مي‌گيرد، انتظار وارد شدن يك دختر به خانواده‌تان را داشته باشيد.

شكم‌تان بالا آمده؟

شايد تفاوت موقعيت شكم خانم‌هاي باردار توجه شما را هم جلب كرده باشد. مادربزرگ‌ها مي‌گويند چنين تفاوتي به‌خاطر جنسيت جنين ايجاد مي‌شود. از نظر آنها كساني كه قرار است دختر‌دار شوند شكم‌شان بالاتر است درحالي كه شكم پسردارها انگار به پايين افتاده است.

شكم‌تان پهن است؟

بعضي از خانم‌هاي باردار تا ماه‌هاي آخر بارداری‌شان هم شكمي برآمده ندارند و در ماه‌هاي آخر انگار روزهاي ابتداي بارداري‌شان را مي‌گذرانند. قديمي‌ها مي‌گويند اين حالت براي زناني اتفاق مي‌افتد كه قرار است دختردار شوند. به عقيده آنها جنين دختر باعث مي‌شود كه مادر شكمي پهن داشته باشد اما زناني كه قرار است پسردار شوند، شكمي تيز و رو به جلو دارند.

دست‌تان رو به بالاست؟

شايد برخي از ادعاي زنان قديمي با چاشني تجربه همراه باشد اما پشتوانه بسياري از ادعاهايي كه در مورد جنين‌شناسي مي‌كنند هم تنها تصادف است. به اين گفته خانم‌هايي كه خود را جنين‌شناس تجربي مي‌دانند توجه كنيد: «به يك خانم باردار بگوييد دستش را به شما نشان دهد، اگر وقتي دستش را به سمت شما دراز كرد روي آن را ديديد، يعني قرار است دختردار شود اما اگر پشت دستش را به شما نشان داد، جنين پسر در شكم دارد!» حالا قضاوت با خودتان! آيا مي‌توان جنسيت نوزاد را با جهت نمايش دست مادر تشخيص داد؟

بچه‌ها چه مي‌گويند؟

از نظر مادربزرگ‌ها بچه‌هاي كوچك را هم مي‌توان جنين‌شناس دانست. به باور آنها براي تشخيص جنسيت فرزندتان كافي است از يك كودك نوپا كمك بگيريد. اگر پسر كوچولويي به شكم شما توجه كرد، يعني دختر به دنيا مي‌آوريد و اگر يك دختر كوچولو توجهش به شكم شما جلب شد يعني قرار است پسردار شويد.

قلبش تند مي‌زند؟

تعداد ضربان‌هاي قلب جنين شما هم از نظر قديمي‌ها مي‌تواند جنسيت او را نشان دهد. اگر قلب جنين‌تان بيشتر از 150 بار در دقيقه مي‌زند، يعني قرار است دختردار شويد اما اگر ضربان قلبي كه از شكم شما شنيده مي‌شود كمتر از 150 بار در دقيقه باشد، يعني قرار است يك پسر را به دنيا بياوريد.

سينه‌هاي‌تان نامتقارن شده؟

تغيير اندازه سينه‌ها در زمان بارداري يك اتفاق طبيعي است كه بدن مادر را براي شيردهي در آينده آماده مي‌كند. اما قديمي‌ها مي‌گويند اندازه سينه مادران باردار هميشه يكسان نيست. از نظر آنها اگر سينه راست از چپ بزرگ‌تر باشد، يعني دختر در راه داريد اما اگر سينه چپ بزرگ‌تر باشد، قرار است پسردار شويد.

ادرارتان چه رنگي است؟

زنان قديمي معتقدند جنسيت جنين را با رنگ ادرار هم مي‌توان تشخيص داد. آنها مي‌گويند زناني كه رنگ ادرارشان زرد روشن است، قرار است پسر‌دار شوند اما آنهايي كه جنين دختر در شكم دارند، ادرارشان به رنگ زرد تيره درمي‌آيد. آنها حتي ادعاهاي عجيب‌تري را هم مطرح مي‌كنند، مثلا مي‌گويند دختردارها ته‌مانده نان را نمي‌خورند اما براي كساني كه قرار است صاحب فرزند پسر شوند، خوردن ته‌مانده نان مشكلي ندارد يا بعضي‌هاي‌شان مي‌گويند اولين لباسي كه براي نوزاد خريده مي‌شود مي‌تواند جنسيتش را تعيين كند.

تعیین جنسیت، بارداری ، روش مادربزرگها

نکاتی که نمی‌دانستید. . .

- نوك سينه‌تان تيره شده؟ تغيير رنگ نوك سينه هم از ديگر اتفاق‌هاي طبيعي دوران بارداري است اما از نظر قديمي‌ها همه مادران به يك اندازه اين تغيير را تجربه نمي‌كنند. به گفته مادربزرگ‌ها كساني كه قرار است پسردار شوند، محدوده دور نوك سينه‌شان تيره‌تر مي‌شود درحالي كه مادراني كه دختر در شكم دارند، به اين اندازه دچار تيرگي نوك سينه نمي‌شوند.

- حلقه‌تان چه مي‌گويد؟بعضي از راهكارهاي قديمي‌ها براي تعيين جنسيت جنین بدون سونوگرافي، بيشتر به يك بازي شبيه است. براي مثال قديمي‌ها توصيه مي‌كنند براي خبردار شدن از جنسيت فرزند آينده‌تان، حلقه ازدواج خود را به يك نخ وصل كنيد و روي شكم‌تان قرار دهيد. اگر حركات آن دايره‌وار بود، يعني قرار است پسردار شويد اما اگر حركات پاندول‌شكل بود، معنايش اين است كه جنين شما دختر است.

- چشم میتواند عاملی جهت تشخیص باشد پلک پایین چشم را کشیده وبه سفیدی چشمان نگاه کنید .آیا با این کار رگ خونی شکسته به شکل حرف(V)دیده میشود؟اگر شکل حرف(V)در قسمت پایینی چشم راستتان باشد بدون تردید جنین پسر خواهد بود حال اگر رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) در چشم چپ باشد بچه دخترخواهد بود.

- موی پا به عنوان یک عامل تشخیص جنسیت اگر رشد موی پاها سریع باشد جنسیت جنین پسر خواهد بود ولی اگر رشد آن مثل زمان پیش از بارداری بوده و تغییری نکرده باشد نشانه داشتن دختراست.

- تشخیص جنسیت بر اساس چگونگی باسن این بار جهت تشخیص جنسیت باید به به چگونگی افزایش حجم باسن توجه کرد آیا مادر آبستن حس میکند که در ناحیه باسن اضافه وزن یافته است؟اگر جواب مثبت باشد کودک حتما دختر خواهد بود و اگر اضافه وزنی در این ناحیه حس نشود جنین پسر میشود.

- رویارویی با واقعیت اینبار به وضع صورت توجه کنید آیا مادر در این دوران چاقتر و تپل تر شده است؟اگر جواب مثبت باشد بر طبق باور ایتالیاییها مادر دختر در شکم دارد ولی اگر چهره زن باردار ظریف بوده و با وضعیت قبل از بارداری تغییر نکرده علامت پسر بودن جنین است.

- نفس را در سینه حبس کنید! آیا بعد از آبستن شدن دریافته اید که نفس کشیدن برایتان دشوار شده است ؟اگر مادر باردار مواجه با تنگی نفس شده باشد نشانه این است که پسری در شکم دارد اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشید بدون تردید کودکتان دختر است.

- از آشپزخانه چه خبر؟ اگر فعالیت مادر باردار در آشپزخانه بیشتر از گذشته باشد نشانه این است که پسری در شکم داردکه او را شکمو و پر خور کرده است.حال اگر وقت زیادی صرف پختن غذا نشود و فعالیت آشپزخانه ای مادر کم باشد جنین دختر است.

- موقعیت جنین در داخل شکم اگر بچه در قسمت فوقانی شکم حس شود نشانه دختر بودن است و اگر حرکت در ناحیه تحتانی شکم باشد خودتان حدس بزنید!

- آیا لگد زدن بچه حس میشود؟ بر اساس باور های عامه کودک پسر لگدش را متوجه دنده مادر میکند حرکات دختر کوچولوها متوجه قسمت تحتانی شکم مادر است

- حرکات پاها آیا حرکات و پرتاب پاهای جنین بیشتر متوجه ناحیه چپ شکم است یا قسمت راست آن؟بر اساس باور های عامه انگلیسیها پسرها بیشتر به سمت راست تمایل دارند و دخترها معمولا به سمت چپ لگد میپرانند!اما در موقع خواب پسر بیشتر در سمت چپمیخوابد در حالیکه دختر سمت راست را ترجیح میدهد.

تغییرات وزن پدر چگونه است ؟ گاهی مردان نیز مثل زنان خود هنگام آبستنی همسرانشان چاق میشوند.این اتفاق تازه ای نیست و در گذشته نیز سابقه داشته ولی شاید شوهران معنی ومفهوم این چاقی را ندانند این چاقی دلالت بر صاحب پسر شدن دارد!حال اگر وضعیت جسمانی پدر با گذشته هیچ فرقی نداشته باشد دستکم همراه با بارداری زنش چاق نشده باشد زنش دختری در شکم دارد.

- اگر اين لباس پهن باشد، قرار است پسر به دنيا بيايد اما اگر لباس جمع و جورتري خريده شود، فرزند آينده دختر است حتی گاهی این باور را نیز به سایز کفش مرتبط می دانند.

- اگر هنگام شروع به قدم زدن، ابتدا پای راست را جلو می گذارید فرزندتان پسر است و در غیر این صورت دختر.

تعیین ، جنسیت ، جنین ، مادر ، مادر بزرگ ، تعیین جنسیت کودک ، بارداری ، دختر یا پسراین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (62 رای)  


۱ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

رستمی | ۴ سال پیش
من تازه باردارشدم ب سمت چپ میخوابم ب ترشیجات علاقه دارم ازساعت۱به بعد حالت تهوع و بالا میارم نزدیکای شب بهتر میشم.صباسمت چپ شکمم صفت میشه حرفvتودوتاچشام هست از چیزای خیلی شیرین نفرت دارم بنظرتون بچم چیه
0
1
hits