دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
علائم هشدار دهنده سه ماهه اول بارداری !
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
علائم هشدار دهنده سه ماهه اول بارداری !-علائم -هشدار -سه ماهه اول-بارداری -علائم هشدار

شما بسیار هیجان زده و خوشحال هستید از اینکه در حال مادر شدن هستید اما بارداری علاوه بر این احساس های شیرین دوران بسیار حساسی است که باید همیشه مراقب وگوش به زنگ اتفاق های ناخوشایندی که ممکن است رخ دهد باشید. چیزهایی که در صورت غافل شدن از آنها سلامت شما و جنین تان را تهدید می کنند.

علائم هشدار دهنده


▪ اولین علامت جدی: ترشحات واژن وخارش/ این ترشح ها ممکن است علامتی از عفونت های قابل درمان یا بیماری های قابل انتقال جنسی باشد که می تواند عوارض تهدیدکننده ای در بارداری ایجاد کند.

ترشح های عفونی می توانند سبب زایمان زودرس یا عفونت جنین شوند بنابراین هرگونه ترشح زرد، چرکی و سبز و بدبو را به پزشک گزارش کنید. درمان مشکل های زمینه ای می تواند جان هر دوی شما را نجات دهد.


▪ دومین علامت جدی: درد و سوزش ادرار /درد و سوزش در سه ماهه اول بارداری علامتی از عفونت دستگاه ادراری یا مثانه است و اگر بدون درمان رها شود می تواند منجر به بیماری های جدی عفونت، زایمان زودرس، و تولد نوزاد نارس شود.


▪ سومین علامت جدی: درد پا یا تورم و سر درد شدید/ درد شدیددر پاها می تواند بیانگر تشکیل لخته خون باشد. بارداری وضعیتی است که در آن احتمال تشکیل لخته در بدن افزایش می یابد و این به معنی آن است که زنان باردار بیشتر در معرض خطر تشکیل لخته خون در بخش تحتانی بدن و یا مغز هستند.

علائم هشدار دهنده سه ماهه اول بارداری !

ایجاد لخته خون در مغز ممکن است سبب سردرد شدید شود در حالی که ایجاد لخته در پاها با درد، قرمزی و تورم مشخص می شود. سردرد ممکن است به دلیل فشارخون بالا هم ایجاد شود یا نشانه های از وجود یک اختلال در مغز باشد.

پس اگر با هر کدام از این نشانه ها مواجه شدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.زنانی که تاریخچه تشکیل لخته را دارند باید حتما تحت اقدام های پیشگیرانه باشند و قبل از بارداری یا بلافاصله پس از آن تحت درمان باشند.


▪ چهارمین علامت جدی: تشدید بیماری های زمینه ای/ زنانی که مبتلا به یک بیماری قبلی مشخص هستند مثلا بیماری تیرویید دارند، به دیابت مبتلا هستند، فشارخون بالا دارند، آسم داشته یا مبتلا به لوپوس هستند لازم است به هر گونه تغییر در بیماری در دوران بارداری توجه کنند.

اگر بیماری زمینه ای شما در حال تشدید است یا به خوبی کنترل نشده است ممکن است عوارض جدی به سلامت تان وارد کند. مثلا اگر هورمون تیرویید شما زیاد بالا یا پایین باشد ممکن است دچار سقط شوید.

پس حتما قبل از باردار شدن با پزشک خود مشورت کنید و بیماریتان را تحت کنترل داشته باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  
  • منبع
  • madarclub.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است