دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
همه چیز درباره اندازه آلت تناسلی مردانه،اطلاعاتی که میخواهید درباره آلت تناسلی مردانه بدانید
113
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اندازه آلت تناسلی مردانه و اطلاعاتی درباره آلت تناسلی مردانه-اندازه آلت تناسلی مردانه-اطلاعاتی درباره آلت تناسلی مردانه-رشد آلت تناسلی مردانه-آلت تناسلی مردانه-آلت تناسلی مردانه بزرگ-اندازه آلت تناسلی مردانه در طی بلوغ-اندازه متوسط آلت اتناسلی...
توجه: این مطلب آموزشی ویژه خانم ها و آقایان متاهل است و برای کودکان یا افراد زیر 18 سال مناسب نمی باشد.

اضطراب در خصوص اندازه آلت تناسلی مردانه رشد آلت تناسلی مردانه نوعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است.مجموعه ایمیل ها و سوالاتی که در اینترنت در این زمینه مطرح اند و همچنین میزان روز افزون آگهی های تجاری در این زمینه-بویژه در سطح وب-موید این مساله است.مقایسه در رختکن های ورزشی در مورد این که آلت با اندازه طبیعی چگونه است یا چگونه باید باشد ،یک تست اطمینان است.باوجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت تناسلی مردانه از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت است.

اندازه آلت تناسلی مردانه و اطلاعاتی درباره آلت تناسلی مردانه

اندازه آلت تناسلی مردانه و اطلاعاتی درباره آلت تناسلی مردانه

این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندینعامل وابسته است که اندازه آلت تناسلی مردانه تنها یکی از آن هاست. باید توجه داشت، بزرگی آلت معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست.گرایش تمایلات و توجهات به اندازه آلت اگرچه اندازه آلت به عنوان یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان مورد توجه بوده ،اما گرایش و توجه به آن نیز متفاوت بوده و هست.به عنوان مثال در روم یا یونان قدیم آلت تناسلی مردانه بزرگ مایه خنده و تمسخر بوده که آثار آن در موزه ها موجود است. چه چیزی اندازه آلت تناسلی مردانه را تعیین می کند؟اندازه آلت بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود.

اندازه آلت تناسلی مردانه در طی بلوغ تغییر می کند. رشد آلت بین سنین ۱۰ تا ۱۴ سالگی شروع می شود،البته این زمان در بعضی پسربچه ها زودتر و بعضی دیرتراست.در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش مو های ناحیه تناسلی آغاز می شود.رشد آلت تناسلی مردانه ابتدا در طول وسپس درقطر صورت می گیرد.اندازه متوسط آلت اتناسلی مردانه فراد بالغ در حالت معمولی(شل) بین۶ تا ۱۱ سانتی متر است.نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید تا ۱تا ۲ سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند. اندازه متوسط آلت ابعاد بدن فرد ،طول آلت را تحت تاثیر قرار می دهد.اگر فردی چاق و ستگین وزن باشد آلت تناسلی مردانه او کوچکتر به نظر می آید،چون توسط بافت های بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو میرود.

این حالت در اصطلاح پزشکی آلت تناسلی مردانه پنهان شده نامیده می شود.تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تناسلی مردانه تاثیر می گذارند.این ها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.میکروپنیس (طول آلت حداکثر ۳/۱سانتیمتر)حالتی است که ناشی از اختلال ژنتیکی یا هورمونی می باشد.آلت تناسلی مردانه شبکه ای(پرده دار)،آلت پنهان شده و آلت تله دار همه حالاتی هستند که اندازه آلت طبیعی است اما به ظاهر کوچک به نظر می آید.این مشکلات با عمل جراحی قابل اصلاح می باشند.در موارد بسیار نادر کودکانی بدون آلت تناسلی مردانه به دنیا می آیند(۱مورد از هر ۲۰میلیون پسری که متولد میشود).اندازه طبیعی آلتیکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی مردانه(در حالت شل یا راست شده) با آن مواجه می شویم این است که آمارهای جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست.

تعداد زیادی سرشماری اینترنتی و مطالعات آماری وجود دارند، امااین تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست.اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است،و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می باشد،در حالی که گرایش به سمت ادعاهای اغراق آمیز است.وقتی از شما می خواهند خودتان را اندازه گیری کنید چه خواهید گفت؟آیا اندازه ها را به سمت مقادیر بیشتر گرد نمی کنید؟اندازه آلت تناسلی مردانه در حالات شل و راست شدهاندازه آلت تناسلی مردانه شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی باشد.در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر میکند،اما اغلب مردان آلتی با اندازه متوسط در حالت شل دارند که در حالت راست شده به طور قابل توجه بزرگ می شود.جالب توجه این است که اغلب اندازه آلت در حالت شل، مردان را نگران می کند!

به هر حال به جهت رفع نگرانی های شما برخی آمارهای خالص و کلی را در این جا ذکر می کنیم:

متوسط اندازه آلت تناسلی مردانه در حالت شل در محدوده ۶ تا ۱۱ سانتی متر است. متوسط اندازه آلت تناسلی مردانه در حالت راست شده در محدوده ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر است..باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت را به صورت موقت کوچکتر می کند.

تعدادی از سوالات رایج و پاسخ آن ها:

1-آیا قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اتدازه آلت را افزایش می دهند؟

هیچ مدرک معتبرعلمی وجود ندارد که قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه داشته باشند.لطفا پول خود را پس انداز کنید!

اندازه آلت تناسلی مردانه و اطلاعاتی درباره آلت تناسلی مردانه

2-آیاآلت به طور دایمی ممکن است کوچک تر شود؟

بله!آلت در سنین بالا-کهنسالی- ممکن است کوچک تر شود.همچنین شواهدی وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت تناسلی مردانه شود.وقتی فردی چاق و سنگین وزن است ،آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید.معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت به وضعیت قبلی خود برمی گردد.

اندازه آلت تناسلی مردانه و اطلاعاتی درباره آلت تناسلی مردانه

3- آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت وجود دارد؟

بله!تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت تناسلی مردانه را افزایش دهند.با آزاد کردن رباطی(لیگامنت)که آلت را در جای خود نگه می داردمی توان آن را تا حد ۵/۲ سانتی متر طولانی تر کرد.ابمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی برخطرات آن غلبه دارد یا خیر. باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال،نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت.اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی(دفورمیتی)یا علت طبی خاصی وجود دارد ،اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند.

اندازه آلت تناسلی مردانه و اطلاعاتی درباره آلت تناسلی مردانه

4- آیا ورزش آلت می تواند موجب دراز شدن آن شود؟

آلت تناسلی مردانه هیچ عضله ای ندارد بنابر این هیچ ورزشی موجب افزایش طول آن نخواهد شد.۵-آیا دستگاه واکیوم، آلت تناسلی را بزرگ می کند؟دستگاه های واکیوم اندازه آلت را بطور موقت افزایش می دهد(حداکثر ۲۴ ساعت).البته این دستگاه ها نیز بویژه اگر از استاندارد لازم برخوردار نباشند،می توانند عوارضی همچون ترکاندن عروق خونی را به دنبال داشته باشند که موجب درد و تورم می شوداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (113 رای)  


  ۱ دیدگاه
  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

  مهدی | ۹ سال پیش
  با سلام ممنون از اطلاعت بسیارخوبی که ارائه دادید.
  0
  0