دلگرم
امروز: جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۷ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
روش های تنگ کردن واژن و درمان خانگی و طبیعی برای تنگ کردن مهبل
741
زمان مطالعه: 7 دقیقه
چگونگی تنگ کردن واژن (مهبل) و معرفی روش هایی برای تنگ کردن واژن
توجه: این مطلب آموزشی ویژه خانم ها و آقایان متاهل است و برای کودکان یا افراد زیر 18 سال مناسب نمی باشد.

تنگ کردن واژن(مهبل)

خیلی از زن‌ها یی که احساس می‌کنند واژن آنها دچار کشیدگی و گشادی شده ، اذعان می‌کنند که دچار ریزش ادرار هم هستند ، خصوصاٌ در زمان‌هایی که می‌خندند یا قلقلک می‌شوند و یا عطسه می‌کنند. متاسفانه خیلی از زن‌ها هستند که این امر باعث نگرانی آنها می شود و مشخصاٌ زمانی‌که چندین بار زایمان کرده باشند. پزشکان اصلاٌ جا نمی خورند وقتی که می‌شنوند شما نگران چنین مشکلی هستید. در نتیجه این کاملاٌ منطقی می باشد که شما مشکلتان را در اولین وقت معاینه عنوان کنید حتی اگر بیان کردن این مشکل برایتان دشوار باشد .

در هر صورت زایمان باعث تغییراتی در بدن فرد و همچنین نحوه پاسخگویی و رفتارهای جنسی فرد خواهد شد که می‌بایست فرد خود را به آنها بوسیله کارهایی مثل امتحان کردن پوزیشنهای مختلف ، یا انتظارات و درخواستهای مختلف ، یا کارهای دیگر ، با آن تطبیق دهد . بعضی وقت ها موارد و کمک‌های پزشکی نیز راه گشا خواهند بود .

اما در ابتدا با همسرتان مشورت کنید، اگر چه که ممکن است برایتان سخت باشد که در مورد چنین چیزی که احتمالاٌ مد نظر و نگرانی هر دوی شماست صحبت کنید. باید پذیرفت که این تغییرات ناخواسته به هر ترتیب جزئی از زندگی هر فرد محسوب می‌شود و کاملاٌ هم طبیعی است . فرد نیز باید ظرفیت پذیرش آن را در یک رابطه همسرانه داشته باشد.

اگر هنگام زایمان برای شما اپیزیوتومی (در هنگام زایمان طبیعی چنانچه پزشک و یا مامای شما تشخیص بدهند که نوزاد فضای بیشتری برای خارج شدن احتیاج دارد اقدام به بازکردن قسمت تحتانی دهانه‎ی واژن می‎کنند و پس از تولد نوزاد دوباره آن را بخیه زده و می‎دوزند ) انجام شده است و یا دچار پارگی واژن در طول زایمان شده‎اید ( این مسئله برای همه‎ی خانم‎ها پیش نمی‏آید).

علاوه بر بخیه‎هایی که برای بسته شدن این شکاف زده می‎شود در صورت تمایل شما، پزشک یا ماما می ‎تواند یک یا دو بخیه به آن اضافه کند تا تنگی مطلوب ایجاد شود. اما فراموش نکنید که در صورت تنگی بیش از حد واژن عمل دخول به سختی و همراه با درد انجام خواهد شد که این مسئله با کاهش میل جنسی که پس از زایمان در اکثر خانم‎ها اتفاق می‎افتد مزید بر علت شده و سردی زوجین به یکدیگر را سبب خواهد شد.

البته با انجام ورزش‎های کیگل یا ورزش‌های عضلات کف لگن در طول مدت بارداری نیازی به زدن بخیه‎های اضافی هم نیست. انجام ورزش‌های کیگل بطور مرتب در دوران بارداری و پس از آن کمک شایانی به آسان‎ تر نمودن عمل وضع حمل می‎کند همچنین با سفت کردن عضلات واژن دربالابردن لذت جنسی در هنگام عمل دخول، بند آمدن خونریزی، داشتن نزدیکی بدون درد پس از زایمان موثر است.

تمرینات کیگل

تمرینات کیگل باعث تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که در هنگام زایمان کشیده شده اند ، خواهد شد .این تمرینات حتی به لذت بیشتر جنسی ( ارگاسم شدیدتر ) نیز منجر خواهد شد چراکه باعث قوی‌تر شدن و بیشتر انعطاف پذیر شدن ماهیچه ها خواهد گردید. این تمرینات کیسه مثانه را هم سفت‌تر خواهند کرد که درنتیجه شما دیگر چکه های ادراری نخواهید داشت. نکته اینجاست که به هر حال این تمرین خود واژن را تنگ نخواهد کرد بلکه در حقیقت ماهیچه های ورودی دهانه واژن را تنگ‌تر خواهند کرد.

تنگ کردن واژن(مهبل)

روش تمرینات کیگل

در زمان ادرار ،بدون استفاده از دست ماهیچه هایتان را جمع کنید تا جایی که جلوی ادرار را به مدت 4 ثانیه بگیرید و بعد دوباره رها کنید تا ادرار جاری شود. تمرینات کیگل بر روی ماهیچه های بخش پایینی لگن خاصره فشار وارد کرده و آنها را تمرین می دهد.

(در حالت بدون ادرار و طبیعی ) اگر می خواهید که چک کنید تا مطمئن شوید که به ماهیچه به درستی فشار می‌آورید ، می توانید یک یا دو انگشت تمیز خود را داخل واژن کنید و بعد شروع به سفت کردن ماهیچه نمایید. اگر احساس کردید که به انگشتتان فشار وارد می‌شود حتی به اندازه خیلی کم ، مشخص می‌شود که شما در مسیر درستی حرکت می‌کنید

پنج تا ده بار در روز ، به مدت ده دفعه این‌کار را انجام دهید .

این کار بین هشت تا ده هفته زمان خواهد برد تا شما بتوانید نشانه های پیشرفت را مشاهده کنید اما تحمل کنید و بدانید که قطعاٌ نتیجه خواهد داد چراکه اساس کار کیگل هم ، مثل همه تکنیک‌های وزنه برداری و بدن‌سازی برای تاثیر به زمان نیاز خواهد داشت. میله های هالتر واژن هم برای این مسئله تاثیر گذار خواهد بود.

اگر تمرینات کیگل را بطور مستمر و پیگیر انجام دادید ولی هیچگونه تغییری را مشاهده نکردید روش‌های دیگری نیز وجود دارد که به آن اشاره می کنیم

تنگ کردن واژن(مهبل)

مخروط واژن : این یک جسم نسبتا وزن دار می باشد و در اندازه های پنبه های دوران قائدگی، که با وارد کردن آن درون واژن باید سعی کنید که آن را نگاه دارید.افزایش وزن این اجسام به مرور باعث قوی تر شدن ماهیچه های واژن می‌گردد. ابتدا از وزنه سبک شروع خواهد شد و دوبار در روز به مدت 15 دقیقه به ماهیچه های واژن فشار وارد می‌گردد. زمانی که خود را در نگهداری وزنه توانا دیدید وزن وزنه را افزایش دهید .

تنگ کردن واژن(مهبل)

محرک‌های الکتریکی : با این روش قدرت ماهیچه های واژن و بخش تحتانی لگن خاصره نیز مشخص خواهد شد . با قطع و وصل کردن جریانی از برق باعث می‌شوید که ماهیچه ها خود را جمع و سپس شل نمایند. این روش از یک تا چهار روز ادامه خواهد داشت که در بالاترین میزان آمادگی تا 20 دقیقه در یک مرحله نیز طول خواهد کشید. بسته به شرایط فرد و ماهیچه ها حتی ممکن است به مدت چند هفته مستمر این شیوه ادامه یابد. بعضی از دکترها این کار را خود در مطب انجام می‌دهند اما دستگاهای ساده و قابل استفاده در منزل نیز موجود می‌باشد.

تنگ کردن واژن(مهبل)

NeocontrolTM: این شیوه در حقیقت یک صندلی دارای بخش مغناطیسی می‌باشد که ماهیچه های بخش تحتانی لگن خاصره را تحریک خواهد کرد.این شیوه توسط پزشکان مربوطه در مطب بمدت 20 تا 30 دقیقه ،دوبار در هفته انجام می‌گیرد.طول مدت درمان در حدود 8 هفته خواهد بود.

اما بعضی ازپزشکان نیز برای شما که دارای مشکل کشیدگی واژن هستید جراحی را پیشنهاد می‌دهند که این آخرین راه برای این مشکل است.

محصولات لیزری و چیزهای پیچیده دیگر نیز می توانند شما را به وضعیت قبلی برگردانند. و البته شما و پزشکتان هستید که تصمیم می‌گیرید چه کاری برای شما منطقی‌تر خواهد بود.

چیزی برای خجالت وجود ندارد. این یک مسئله همگانی‌ست و اطلاعات مربوط به آن که هم اکنون در اختیار شماست .

بیشتر بخوانید:

7 نکته ای که باید خانم ها در مورد ژل روان کننده جنسی بدانداین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (741 رای)  
  • منبع
  • mihanblog.com
۳۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
زهرا | ۳ ماه پیش
واژنم بخاطر زایمان دومم گشاد شده چیکار کنم
0
0
عادل امیری | ۲ سال پیش
سلام الت من کوچک هست چهکار کنم بزرگ بشه ،یک نگاهی هم به مردان بکنید،مگه مردان بنده خدا نیست،
0
1
teenbellebride | ۳ سال پیش
سلام مقاله خیلی خوبی بود وفوق العاده برام مهم بود ودرزندگی زناشوئی ام خیلی مهمه.خیلی ممنون
0
0
teenbellebride | ۳ سال پیش
سلام مقاله خیلی خوبی بود.نیاز مبرم هم داشتم.سریعا اقدام می کنم ممنون
0
0
عاطفه | ۳ سال پیش
من برای تنگ کردن واژنم به پیشنهاد مامای که می رفتم ژل تنگ کننده واژن ویاکسی استفاده کردم. تاثیرش خیلی خوب بود. حتما امتحان کنید
0
1
سمیرا | ۳ سال پیش
سلام من واژنم گشاد شده از صابون تنگ کننده استفاده میکنم کسی تجربه داره بگه
0
0
دوست | ۴ سال پیش
کاربران محترم لطفا مراعات بفرمایید
0
0
م | ۴ سال پیش
سلام من یک سال ازدواج کردم واندام تناسلی ام خیلی گشاد هست وهیچ زایمانی نداشته ام لطفا کمکم کنید
ممنون
0
0
رز | ۴ سال پیش
سلام برای قطع قاعدگی برای همیشه هم میشه از این روش استفاده کرد ؟
0
0
پاسخ ها:
حمید | ۴ سال پیش
خیر ولی راه هایی وجود داره لطفا به ای دی تلگرام مراجعهکنید @idmn2
0
0
افسانه | ۵ سال پیش
برای تنگ کردن واژنم چکار کنم می خوام تنگ بشه البته من زیاد ارتباط نداشتم چون همسرم فوت نموده و احساس می کنم واژنم گشاده البته زایمان هم نداشتم تا به حال چکار کنم واژنم تنگ بشه
0
0
پاسخ ها:
سامان | ۴ سال پیش
با سلام، من دکترا گیاهان دارویی دارم، راهکارهای مناسبی برای شما سراغ دارم. با این شماره تلگرام من در ارتباط باشید.******04437
0
2
سیما | ۵ سال پیش
در ادامه پیام قبلا درباره روشهای امیزش دوسه حالت دیگه انجام شد. ولی در حرکت اخر درحالیکه ایستاده بودم دکتر ازم خواست دولا شوم بعد پستانهای مرا با دو وسیله جدا جدا بستند. پستانهای من بسیار بزرگ هستند برای همین برای تحریک وازن بسیار مناسب هستند. بعد از بستن پستانها چند سوزن از سوزنهای مخصوص طب سوزنی داخل نوک پستانهاقرار دادند و از من خواستند روی تخت به حالت چهار دست و پا بنشینم به طوری که وازنم در دسترس قرار بگیرد. سپس وسیله بسیار گلفت و بزرگ را بعد از رد کردن لبه های وازنم داخل کردند این وسیله بسیار کلفت بود و اکثر آن در وازنم بود بعد از تخت پایین آمدم و ده دقیقه ای باید راه میرفتم. با وسیله داخل وازنم راه رفتن خیلی سخت بود. وسیله به نازه یک بچه حین زایمان بود. بعد ازم خواستن روی تخت بخوابم و با زوری که میزنم وسیله را به بیرون بیندازم.به اندازه زایمان سخت بود و حدود نیم ساعت طول کشید. در همین حین اقای دکتر کلیتوریسم رو خیلی تحریک میکرد و پستانهایم را اویزان میکردو تحریک میکرد و از روشهایی برای روان شدن استفاده میکرد. بعد از جیغ و فریاد با کمک دکتر اموزش زایمان به اتمام رسید.
0
1
سیما | ۵ سال پیش
چند روز پیش برای آموزش روشهای آمیزش به دکتر سکسولوژ مراجعه کردم. اقای دکتر بعد از معایناتی که انجام دادند یه ست شش عددی در سایزای مختلف اوردن و قرار شد هر کدوم از آنها را به پوزیشنمخصوص وارد واژنم بکنن.اولین پوزیشن واسم یکم سخت بود ازم خواستن که از پهنای تخت بنشینم لبه تخت و تکیه بدم به دیوار بعد ایشان یکی از اون وسایل که تقریبا کلفت بود رو کم کم با چند حرکت داخل وازنم کرد. البته قبل از اون با تحریک پستانها و لبه های وازنم و کلیتوریسم یکم دریچه وازنم رو تحریک کرد. بعد اون وسیله کلفت رو که داخل وازنم بود ثابت نگه داشت و ازم خواست با جلو و عقب شدنم چند بار وسیله را داخل و خارج کنم. ین وزیشن یکم سخت بود.
0
3
پاسخ ها:
پویا | ۴ سال پیش
یکدفعه بگو کرد منو دیگه!
چرا اینقدر اصطلاحات می بافی؟
اگه بحوای بنده حقیر هم پوزیشن های خوبی بلدم می تونم یادتون بدم
اصلاً هم درد نداره
0
1
بی نام | ۴ سال پیش
چقدر بی ادبی . این ها چیه که نوشتی
0
0
مریم | ۴ سال پیش
خیلی نادونی خدا شفات بده چقد بی شری
0
0
م.م | ۴ سال پیش
خدا شفات بده ...اخه این کلمات رو که میخواستی بنویسی روت شد؟
0
0
sima | ۵ سال پیش
سلام
0
0
سارا | ۶ سال پیش
سلام
من 18 سالمه زایمانم ندارلم و وازنم خیلی بزرگه به صورتی که یک کنارش بزرگ و یه کنارش کوچیک از گوشت وازنمم زده بیرون زایمانم نداشتم
و رابطه یجی چی میگن از اونم خبر ندارم
کمکککککککک
0
0
ناشناس | ۶ سال پیش
اين كار رانكيند زيرا قسمت اعصاب واژن از بين ميرود وارگاسم شدن يا ارضا شدن براي زن دردناك وبراي مردي كه بخواهد زنش لذت جنسي ببردوارضاشود خسته كننده است
0
0
مهدی | ۶ سال پیش
سلام خسته نباشید.من راه بهتری رو پیشنهاد میکنم.ولی برای راهنمایی و اشاره به اون ترجیح میدهم اینجا توضیح ندهم.
1
0
پاسخ ها:
مهر | ۶ سال پیش
سلام لطفا راهحلتون رو برای من ایمیل کنید .مرسی
0
0
عسل | ۶ سال پیش
سلام میشه راه حل بهترتون روهم برای من بفرستید
0
0
عسل | ۶ سال پیش
سلام میشه راه حل بهترتون روهم برای من بفرستید
hkh7hrm@gmail*** مرسی
0
0
اعظم | ۷ سال پیش
خوب بود مرسی
0
0
مهسا | ۷ سال پیش
سلام.پرده من ب نظر پزشک نیمه ارتجاعی هست و ب علت دخول تا ختنه گاهگشاد شده.وکامل ازبین نرفته .برای تنگ و جمع کردنش باید چیکار کنم/چ راهی هست.ممنون میشم راهنماییم کنید.
0
0
پاسخ ها:
masud | ۶ سال پیش
سلام مگه شوهر نداری !عزیز
0
0
اورژانس مامایی | ۴ سال پیش
من ماما هستم میتونید تماس بگیرید
***02366011
1
0
مهتاب | ۷ سال پیش
بد نبود
0
0
mahii | ۷ سال پیش
ممنون از راهنمایی مفیدتون.
0
0
سودابه | ۷ سال پیش
سلام خسته نباشد ميخواستم بپرسم كه عمل واژن فقط مختص زناني است كه زايمان طبيعي داشتن يا زني كه تا حالا زايمان نداشته ميتونه انجام بدI چون من احساس ميكنم كه واژنم گشاد شده با وجوديكه زايماني نداشتم
0
1
بنده خدا | ۷ سال پیش
ممنونم خوب بود
0
0
حقیقت تلخ | ۸ سال پیش
واقعا از شما ممنونیم بخاطر سایت خوبی که راه اندازی کرده اید
0
0