مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۹ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۲ مارس ۲۰۲۳ میلادی
تاریخ انقضای کاندوم : تاثیر گذاری کاندوم تاریخ گذشته چگونه است ؟
7
زمان مطالعه: 6 دقیقه
تاریخ انقضای کاندوم تاثیری مستقیم بر باروری شما دارد زیر کاندوم های تاریخ گذشته که اغلب خشک و شکننده هستند نمیتوانند براحتی مایع منی را در خود جذب کنند. تا انتها با دلگرم همراه باشید.

تاریخ انقضای کاندوم و تاثیر گذاری آن

کاتدوم دارای تاریخ انقضا می باشد و اگر از تاریخ مصرف آن گذشته باشد قطعا اثرگذاری آن کاهش خواهد یافت.

کاندوم های تاریخ گذشته معمولا خشک و شکننده هستند، بنابراین احتمال سوراخ شدن آن ها حین رابطه جنسی بسیار زیاد است. این اتفاق افزایش ریسک بارداری های ناخواسته و بیماری های مقاربتی می گردد.

کاندوم های مردانه که تاریخ مصرف آن ها هنوز تمام نشده باشد را می توانید هر زمانی که رابطه برقرار می کنید استفاده کنید و تاثیر گذاری آن 98 درصد می باشد. هیچ فردی حاضر به استفاده از کاندوم هایی که تنها قدرت آن ها 85 درصد می باشد، نیست.

اگر کاندوم تاریخ گذشته باشد این اعداد و درصد ها نیز کاهش پیدا خواهند کرد.

متوسط تاریخ انفضای یک کاندون 3 تا 5 سال می باشد، که این بستگی به کارخانه سازنده و طریقه ی نگه داری از آن ها دارد. در ادامه این مقاله مطالعه خواهید کرد گه چرا تاریخ انقضا مهم است و چگونه می توان با ایمنی و امنیت خاطر بیشتری از آن استفاده کنید و چگونه می توانید از آن ها نگه داری کنید .

چرا کاندوم تاریخ انقضا دارد ؟

کاندوم مانند تمام محصولات پزشکی دارای تاریخ انقضا یا مصرف می باشد. عوامل موثری، بر چرا و چگونگی تاریخ مصرف آن ها تاثیر می گذارند.

نگه داری از کاندوم

نگه داری از آن ها برای مدت زمان طولانی در بسته، کیف یا جعبه دستکش می تواند به آن ها آسیب وارد کند. این دلیلی است که چرا باید کاندوم را در جایی ایمن نگه داری کرد، قطعا نه در حمام یا توالت. کاندوم را باید دور از حرارت، رطوبت و اشیا تیز نگه داری کرد.

مواد مورد استفاده در کاندوم

نوعی موادی که شما استفاده می کنید می تواند به تمام شد تاریخ مصرف کاندوم سرعت ببخشد. مواد طبیعی مثل چرم طبیعی می تواند مواد موجود در کاندوم از جمله لاتکس آن را تجزیه کند.

افزودنی های کاندوم

افزودنی های شیمیایی مانند اسپرم کش ها می توانند طول عمر کاندوم را چند سال کاهش دهند. اسپرم کش ها دو سال از طول عمر کاندوم را کاهش می دهد و لاتکس آن را از بین خواهد برد.

هنوز مشخص نیست که طعم دهنده ها می توانند بر تاریخ انقضا تاثیر بگذارند یا نه. اگر هرگونه رطوبت، نم یا نشانه ی از قبل استفاده شده در کاندوم مشاهده کردید آن را دور بیندازید و از کاندوم جدیدی استفاده کنید.

آیا کاندوم هایی که تاریخ مصرف آن ها گذشته عوارض دارند ؟

تمامی کاندوم ها دارای تاریخ مصرف هستند این محصولات را باید در جای خشک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کرد .

همانطور که در گذشته بیان کردیم توجه به تاریخ مصرف کاندومها مهم است زیرا در صورت منقضی شدن می تواند برای مصرف کنندگان خطراتی را به دنبال داشته باشد .

کاندومها وظیفه مهمی در حفظ سلامت ما در زندگی دارا هستند و در برخی مواقع نبود آن می تواند به قیمت جان فرد مصرف کننده تمام شود . همه ما از مزایای کاندوم با خبر هستیم .

در صورت گذشته مدتی از تاریخ انقضای کاندومها مشکلاتی در ساختار آنان به وجود می آید یکی از این مشکلات شکننده شدن بافت کاندوم است که ممکن است در طول رابطه جنسی از بین برود و پاره شود .

گذشت زمان برای کاندومها کاهش خاصیت روان کنندگی را به همراه دارد و ماده روان کننده در آن ها خاصیت خود را از دست می دهد .

در صورت تاخیری بودن کاندومها احتمال از دست رفتن خاصیت تاخیری در آن ها وجود دارد . پاره شدن کاندومها به دلیل منقضی شدن تارخ مصرف می تواند خطراتی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد که در زیر آن ها را بیان می کنیم :

  1. احتمال بارداری در رابطه جنسی با پاره شدن کاندوم حتی اگر انزال مرد در بیرون از واژن صورت گیرد احتمال بارداری وجود دارد
  2. یکی از هدف های مصرف کاندوم محافظت هر دو طرف از بیماری های قابل انتقال جنسی می باشد با پاره شدن آن در رابطه جنسی این ایمنی از بین می رود و در صورت وجود بیماری ایدز زندگی فرد سالم به خطر می افتد

البته تاریخ درج شده بر روی کاندومها با توجه به کیفت کاندوم است و این تاریخ قابل اعتماد می باشد

انتخاب انواع کاندوم

اگر کاندوم به خوبی نگهداری شده باشد، نرخ تاریخ انقضای آن به موادی که در تهیه آن به کار برده اند بستگی خواهد داشت و اگر در تولید آن از افزودنی ها استفاده کرده باشند طول عمر آن نیز کاهش یافته است.

1. لاتکس و پلی یورتان

کاندوم لاتکس و پلی یورتان طبیعی دارای طول عمر طولانی هستند و نسبت به دیگر انواع کاندوم ها در برابر نشتی مقاوم تر می باشند.

یک کاندوم وقتی که با مواد اسپرم کش بسته بندی شده باشد، دارای طول عمری کمتر از 3 سال می باشد.

اگرچه اسپرم کش ها واقعا ابزاری مفید برای جلوگیری از بارداری های نا خواسته می باشند اما لاتکس و پلی یورتان موجود در کاندوم را به خطر می اندازند.

2. پلی ایزوپرین

پلی ایزو پرین را در پشت کاندوم های لاتکس قرار می دهند. کاندوم هایی که با این نوع تهیه می شوند اگر تحت نگهداری صحیحی قرار بگیرند می توانند تا سه سال بدون آسیبی باقی بمانند اگرچه مواد افزونی طول عمر آن ها را کاهش می دهد.

3. کاندوم های طبیعی و غیر لاتکس

کاندوم های طبیعی بدون لاتکس که از پوست حیوانات تهیه می شوند، طول عمر کوتاه تری دارند. از روزی که در کارخانه تولید می شوند تنها یک سال تاریخ انقضا دارند.

هنوز مشخص نیست که آیا اسپرم کش ها و مواد افزودنی به تاریخ انقضای آن ها تاثیر می گذار یا نه. باید توجه داشته باشید که این نوع کاندوم ها نسبت به بیماری های مقاربتی مقاوم نمی باشند.

آیا نحوه نگه داری بر تاریخ انقضا کاندوم تاثیر خواهد گذاشت ؟

نگه داری کاندوم در محیط گرم، رطوبتی ممکن است که بر عملکرد آن ها نیز تاثیر بگذارد.

اگرچه برخی از افراد فکر می کنند که این نوع کاندوم را می توان در کیف دستی یا کیف پولی مدام همراه خود داشت، اما این نوع نگه داری صحیح نمی باشد.

کاندومی که در محیط گرم نگه داری می شود خشک می گردد و استفاده از آن دشوار می شود و بازدهی آن را کاهش می دهد. به جای قرار دادن در کیف می توان از جعبه کاندوم استفاده کنید.

آیا استفاده از کاندوم تاریخ گذشته مشکلی ایجاد خواهد کرد ؟

اگر کاندوم تاریخ گذشته در محیطی خنک و خشک نگهداری شده باشد باز هم می توان از آن استفاده کرد. اما اگر می توانید از بین کاندوم تاریخ گذشته و تاریخ را یکی را انتخاب کنید بهتر است که از مورد دوم استفاده کنید.


بیشتر بخوانید :

کاندوم چیست و چگونه از کاندوم استفاده میشود ؟

کاندوم خاردار : عوارض جبران ناپذیر کاندوم خاردار چیست ؟

معرفی ۱۰ مارک برتر کاندوم نازک و مقاوم

معرفی کامل کاندوم تاخیری و تنگ کننده واژناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (7 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است